0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #300 -: Юни 01, 2022, 09:56:39 am »
Привет. Честит празник на всички малки и големи деца!

Ние уж сме здрави. Вече не смея да се похваля.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #301 -: Юни 02, 2022, 05:47:17 am »
Честита рожденичка, Слънчицето! Да ти е много здрава и щастлива!

Робин, Честито сърчице! Аз май нещо съм пропуснала... Много се радвам за теб! И успех на почивката в Гърция!

Честит празник и на всички деца! (с малко закъснение)

Аз уча втора магистратура - счетоводство и контрол.

Колкото до зъбите, имам приятелка ортодонт и от нея знам, че зъби не се вадят. Корекциите се правят само с берекетите. Но май трябва да има постоянни зъби за това. Виждала съм деца на 12-13 години с брекети.
« Последна редакция: Юни 02, 2022, 06:39:22 am от Gracy »
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #302 -: Юни 03, 2022, 13:08:15 pm »
Как изкарахте празника?Водихте ли децата някъде?Ние вчера се организирахме майките от блока и събрахме децата, изнесохме музика, храня, сокчета, балони, тебешири и децата се надивяха на воля.Тичаха, танцуваха и се радваха.Много весело беше, чак се превъзбудиха девойките.

Каката свърши първи клас и вече е слободна.Сега започва мъката с четенето.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #303 -: Юни 03, 2022, 17:22:20 pm »
Водих Борис в спешното аз😐😯 40 пъти повърна. Съответно и Симеон не усети 1вш юни.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #304 -: Юни 03, 2022, 19:50:24 pm »
Ужас, как е Борис сега? А Сими?
Ние бяхме във Враца за празника на града, а на следващия ден ходихме до в. Околчица с децата. Даваха ни и по БТВ. Приятелка ми писа, че на мен не ми се брои за успешен денят ако не ме дават в централната емисия на новините :)
Дайте насоки за добър ендокринолог. Искам да направя профилактика. Качвам усилено кг без промяна в режима си, но капака на всичко дойде когато се върнах от Враца с кг повече за 1 ден, в който ден реално не съм спирала да се движа. Иначе гледам по 200 гр дневно, че качвам, което ми се вижда супер много. Потя се дори когато седя, отворени са всички прозорци у дома и постоянно съм на течение и пак съм мокра постоянно. Навън като изляза е още по-зле и вече дори се притеснявам да го правя. Потта не мирише или поне не мирише лошо, но по-скоро искам да видя кръвната захар и евентуално да мислим диета според възможностите ми.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #305 -: Юни 04, 2022, 01:35:53 am »
Павла,как е Бобо ?Вирус ли е?
Никъде не съм я водила,излязохме на площадката двете,разходихме се из махалата,купих й бисквити Белвита,че много ги обича,после си налях едно вино и сготвих пържоли.Тъй де,и аз съм дете на майка ми и баща ми.
От две нощи упорито спи на пода,но нямам никакво време да я връщам в леглото.Постлала съм две олекотени на по два ката,тя си сложи възглавнички,една хавлия и един чаршаф замъкна и то стана едно уютно .Просто да спи където иска,сега е по Монтесори,но без матрак.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #306 -: Юни 04, 2022, 09:33:54 am »
Не знам, но щом чак аз да се притесня. 3 пъти тръгвах и се връщах от пътя, защото знам, че са пълни нещастници в спешното, но той стана много вял и не можех да го събудя. Дадох свещичка, рехидратираща течност, която повърна, измерих кр. захар, но той продължаваше да повръща и след свещичката и 2ч като не му бях дала и капка. Отидох в болницата, седяхме 3ч и ме изпратиха да си ходя, но и ми направиха забележка, че аз всимко съм направила, защо съм им губила времето. Нищо не направиха, НИЩО.
Борис е добре сега. Все още се захранва, но е добре.
Симеон е добре. Няма никой със симптоми, така че не знам от къде му дойде.

Слънце, Сими спа на земята на една голяма мечка сигурно 7-8м. Не съм го вдигала. Стаите ни са с естествен паркет, а в стаите на децата има и килим+ мечка. Беше му добре. Да спи където иска.

Лято, не мога да помогна, но не се бави.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #307 -: Юни 04, 2022, 09:55:55 am »
Ох, това със спането където си иска... Наша Криси така откара цяла зима :)

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #308 -: Юни 04, 2022, 10:36:39 am »
Лято, щитовидна жлеза.Така както описваш хипофункция.Поне това е моето мнение.Ще погледна в темите за щитовидна, кой хвалят в София.Но виж и в Надежда ако искаш, със сигурност са свестни там.

Павла, ужасно е било всичко.Как нищо не могат да направят?Тук веднага ще сложат система.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #309 -: Юни 04, 2022, 13:56:00 pm »
Точно написах, че Сими е добре и той започна да повръща.
Аз за това отидох, но не.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #310 -: Юни 05, 2022, 10:24:54 am »
Как е Сами?

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #311 -: Юни 05, 2022, 10:55:05 am »
Голямото дете си е голямо дете. Няма 1г6м разлика между тях, а вече си е друго. Сими повръща малко, 3-4 пъти, в кофа, спазваше всичко. Още снощи вече беше добре.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #312 -: Юни 05, 2022, 11:51:10 am »
Павла,значи е вирус някакъв.Как са днес?
Тери,с трепет чакам новини от теб.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #313 -: Юни 06, 2022, 21:22:23 pm »
100% беше вирус. На мен само ми се ходеше 1 ден и това е. Сими също 2-3 повръщане и мина.
За сега всички са добре. Утре всеки ще си е по местата.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #314 -: Юни 06, 2022, 21:58:05 pm »
Павла, правила ли си им ротавирусната ваксина? Аз исках да я направя за Криси, но тя започна ваксините по-късно и не успях.

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #315 -: Юни 06, 2022, 23:35:35 pm »
Лято, аз ходя при д-р Яначкова в Щерев, много съм доволна, препоръчвам я.

Павла, съжалявам за преживяното със спешното, обичайно ли е така да не обръщат внимание на пациентите?
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #316 -: Юни 07, 2022, 00:15:54 am »
Не, Лято, тук не се прави. Дори да я има, не съм чула.

Принципно да, Робин. Просто страхът е почти винаги по-голям от самата болест. Очевидно се оправи без нищо, но отношението беше тъпо. Аз харесвам, че тук не приемат в болници ей така и не правят почти нищо за всеки случай. 99% в България щяха да ни приемат и поне 5 дена да ни държат. Примерно със Сими като бях, като имаше пневмония, ниска сатурация и висока температура му пуснаха изследвания, система, рентген и тн и ни пуснаха (пак 7 дена не ни мърдаха в България). Откарах цял ден, но си тръгнах спокойна. Сега с Бобо нямах усещането, че е в добри ръце. Просто трябваше да си продължа да си го лекувам аз.
*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #317 -: Юни 07, 2022, 09:52:49 am »
Да, Яначкова е добра!

Паеля, истината е някъде по средата. При нас искат силни лекарства, АБ за всичко и приемане в болница. При вас е по-лежерно.

Ето съседчето е с бронхит, с хрипове и е на АБ. Ние го изкарахме това с бисептол. Знам че е една крачка до АБ,но не е баш АБ.
Много зависи от лекаря, а и родителите са ужасни тук.

Нас тая корона ни разби. Заклевам се! Моника и се върна кашлицата от липите, дребните кашлят и те, Мерал и той кашля от тях(не е кашлял до сега никога). Не съм вярвала, че една болест може така дълготрайно да разкаже играта на целия организъм!

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #318 -: Юни 07, 2022, 10:34:25 am »
Тук ротавирусната не е задължителна, но май е от безплатните и се поставя до 4 месец 1 доза на детето. Криси я изпусна, защото ѝ отложиха всички ваксини в началото и аз много съжалявам за това, но няма как да върна времето. Тя не предпазва от ротавируси, а от тежки състояния и обезводняване доколкото помня.
Короната много хора разби, вчера коментирах с приятелка, че цялото им семейство имат някакви трайни последствия, а всички изследвания са им в ред. Аз засега нямам някакви оплаквания.
Записах час за някакъв лекар в квартала с много добри отзиви, но първия свободен час беше чак за края на юли. Не работи с касата и понеже така или иначе нямам готовност да тръгна точно сега по лекари - предстоят ми много зъболекарски посещения, а и Криси не е ходила скоро на кардиолог реших, че ще почакам месец и половина и записах час.
Маги, редакторът ти намеква да минеш през Испания или поне някой испански ресторант ♥

*
Re: Нашите бебета и деца - 5 тема
« Отговор #319 -: Юни 07, 2022, 11:00:54 am »
Намеква той. Години се в чужбина на мен,ама няма да е скоро. Имахме възможност да отидем до Турция за няколко дни, обаче с на Моника зъбите се отказахме. Нека първо видим там каква сума ще ни искат. Не очаквам да е евтино, но важното е да се оправи захапката.

Лято и ние така. Мерал оправя зъби, последен мост ще му правят, Моника зъби. Въобще разходи да искаш.

Да, голямото дете си е голямо.

Апропо, аз много я мислех тая ротавирусна, но не я сложих. Покрива малко щамове, Абе не ме убедиха в ползите и.