0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за помощ за графиката ми
« -: Март 05, 2021, 10:25:21 am »
Здравейте мили дами. Някоя от вас би ли ми помогнала с графиката. Нова съм тук , правим опити от година и половина без резултат. Ще Ви бъда много благодарна ако ми окажете съдействие. Благодаря предварително. :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #1 -: Март 05, 2021, 10:42:04 am »
Линкът ме препраща към моя стара графика.

Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #2 -: Март 05, 2021, 11:16:05 am »
Много се извинявам. Така дали ще стане?
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #3 -: Март 05, 2021, 11:30:41 am »
Изглежда добре графиката. Във втора фаза има хубаво покачване на температурата.
Ако правите от толкова време опити без успех, може би е добре да се свържете с репродуктивен лекар, за да пусне някои базови изследвания.
Успех!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #4 -: Март 05, 2021, 12:32:54 pm »
Много благодаря, дадохте ми малка надежда. Записали сме час за репродуктивен специалист (д-р Стефанов- Стара Загора) , но чак май месец за съжаление, нямаше по- рано. Хормонални изследвания правих- гинеколог и ендокринолог ги гледаха и уж са безпроблемни.Сега чакаме да ни изготвят Спермограма- разширена .За сега сме на Прегнакер за нея и него ,Иногинол, изписани от гинеколог и една билкова смес за забременяване(самоназначена) :D Аз съм с дълъг цикъл 30-32 дни , иначе редовен , по часовник и този месец за първи път хванах пика на ЛХ с тест като за начало.Извинявам се за дългия роман, дори не очаквах да получа отговор. Всичко най- добро Ви желая. :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #5 -: Март 05, 2021, 12:39:10 pm »
Супер, много добре сте се ориентирали откъм изследвания. Спермограмата в лицензирана за тази цел лаборатория ли я пускате?. Единственото, което леко ме притесни е самоназначената билкова смес за забременяване. Аз съм върл фен на хомеопатия, лечение с народни средства, но никога нищо не се назначава от нас самите, защото не знаем как се отразяват реално тези билки. При билките не можем да кажем: "Ако не помага, то не вреди", защото те имат доказан положителен ефект в дадени ситуации и негативен в други (например на бременни много чайове са забренени, защото преди години са предизвиквали аборти с тях). Консултирай се с лекар, важно е следящия лекар да знае всичко, което пием: назначено то други лекари и от нас самите.

Ако искаш, ела в тази тема, тук споделяме пътя до мечтаното бебе: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=54137.msg1193913#msg1193913
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #6 -: Март 05, 2021, 12:56:27 pm »
Спермограмата е в лицензирана клиника за Ин витро на д-р Стефанов. За билковата смес и аз вече не знам. Видях, че я препоръчват много потребители в една тема, във форума на бг мамма. И се хванах като удавник за сламка. Споменах я на гинеколога и каза, че ще я погледне, но до там. Единственото, което забелязах е, че като почнах да я пия ми се увеличи цервикалната слуз, която до тогава липсваше. Благодаря за темичката, ще я погледна. :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #7 -: Април 29, 2021, 12:12:42 pm »

Може ли малко помощ не разбирам кога е била овулацията и имало ли е такава.
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #8 -: Април 29, 2021, 12:50:46 pm »
 Biju91, здравей :-)
Първо трябва да направиш графиката си видима за др. потребители.   

След това отиваш на "графики на потребители"     
В полето изписваш своето потребителско име ....  отваряш графиката от чийто месец искаш и тогава копираш линка :-)
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #9 -: Април 29, 2021, 15:09:07 pm »
Амии не мога да я направя видима. Ще прикача снимка. Нещо не се справям с този сайт  :D
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #10 -: Април 29, 2021, 15:40:35 pm »
Няма нищо сложно :-)
В ляво ( в оранжевото поле, под лични графики и т.н ) пише " моят профил    "
Влизате там и най-долу пише:

  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители: ...... тук слагате човка, ако искате да бъдат видими

     Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители: ... тук също слагате човка, ако искате другите потребители да виждат инфо

Ако искате графиките ви да бъдат видими от хората, които проявяват интерес към тях изберете това поле, в противен случай оставете полето неизбрано.


И след това споделяте линка както ви описах в предният коментар.

По графиката... в началото имате ден с висока температура, след това  е дълго време ниска...
Поне аз не виждам да е имало овулация по БТ ( базална температура), но нека и другите момичета изкажат мнение. :-)

*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #11 -: Април 29, 2021, 15:48:01 pm »
Ами то има липсващи дни точно около овулацията, не може да се каже каква е била температурата тогава. Така погледнато не се вижда покачване наистина.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #12 -: Април 29, 2021, 16:02:10 pm »
Възможно ли е да е късна , миналия месец ми дойде на 45 ден. Бях на лекар и след хормонален тест се видя че прогестерона ми е бил  нисък.  Пия Сайкъл баланс от 15 дни
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #13 -: Април 29, 2021, 16:19:49 pm »
За да се разбере, продължете да мерите БТ и ако продължи да се покачва може да се предположи, че е имало късна О.

Иначе не се сещам трябва да проверя когато аз пиех Сайкъла скъси ли се или ми се удължи цикъла, но определено се разбута първият месец.
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #14 -: Април 29, 2021, 16:20:10 pm »
По принцип температурата се вдига от повишаването на Прогестерона, а той се повишава след овулация. Ако има проблем с него, не съм сигурна, че може да се следи овулация по БТ.
 Най-добре да се проследи с фоликолуметрия при гинеколог, за да се установи дали има проблем с овулацията или с Прогестерона. И двете са важни за настъпването и износване на бременност, но терапиите биха били много различни
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #15 -: Април 29, 2021, 16:27:29 pm »
Благодаря, ще продължа да меря.  След цикъл имам изписан Дуфастон да пия, дано да ми помогне да се  оправя.
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #16 -: Април 29, 2021, 16:34:13 pm »
Дуфастон се пие СЛЕД овулация, ако се пие след цикъл преди овулацията, може да я подтисне и да докара само до кисти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #17 -: Април 29, 2021, 17:09:32 pm »
Да на мен гинеколожката ми каза да го пия от 16 ден на цикъла продължение на 10 дни и така 6 месеца. 
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #18 -: Април 29, 2021, 18:14:19 pm »
Да, но ако овулацията ти е на 20 ден например, ще я подтиснеш. Трябва да се хване овулацията и два дена след нея се започва с Дуфастон. Докторката ти го смята сякаш всички жени имаме цикъл 28 дена и овулирсме на 14ти ден, но хич не е така. Ти самата не влизаш в тези стандарти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #19 -: Юли 05, 2021, 18:33:35 pm »
Не знам дали тук е мястото, но не намерих по - нова тема! Моля за коментар по графиката ми, за което благодаря предварително! :)
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999