0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за помощ за графиката ми
« -: Март 05, 2021, 10:25:21 am »
Здравейте мили дами. Някоя от вас би ли ми помогнала с графиката. Нова съм тук , правим опити от година и половина без резултат. Ще Ви бъда много благодарна ако ми окажете съдействие. Благодаря предварително. :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #1 -: Март 05, 2021, 10:42:04 am »
Линкът ме препраща към моя стара графика.

Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #2 -: Март 05, 2021, 11:16:05 am »
Много се извинявам. Така дали ще стане?
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #3 -: Март 05, 2021, 11:30:41 am »
Изглежда добре графиката. Във втора фаза има хубаво покачване на температурата.
Ако правите от толкова време опити без успех, може би е добре да се свържете с репродуктивен лекар, за да пусне някои базови изследвания.
Успех!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #4 -: Март 05, 2021, 12:32:54 pm »
Много благодаря, дадохте ми малка надежда. Записали сме час за репродуктивен специалист (д-р Стефанов- Стара Загора) , но чак май месец за съжаление, нямаше по- рано. Хормонални изследвания правих- гинеколог и ендокринолог ги гледаха и уж са безпроблемни.Сега чакаме да ни изготвят Спермограма- разширена .За сега сме на Прегнакер за нея и него ,Иногинол, изписани от гинеколог и една билкова смес за забременяване(самоназначена) :D Аз съм с дълъг цикъл 30-32 дни , иначе редовен , по часовник и този месец за първи път хванах пика на ЛХ с тест като за начало.Извинявам се за дългия роман, дори не очаквах да получа отговор. Всичко най- добро Ви желая. :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #5 -: Март 05, 2021, 12:39:10 pm »
Супер, много добре сте се ориентирали откъм изследвания. Спермограмата в лицензирана за тази цел лаборатория ли я пускате?. Единственото, което леко ме притесни е самоназначената билкова смес за забременяване. Аз съм върл фен на хомеопатия, лечение с народни средства, но никога нищо не се назначава от нас самите, защото не знаем как се отразяват реално тези билки. При билките не можем да кажем: "Ако не помага, то не вреди", защото те имат доказан положителен ефект в дадени ситуации и негативен в други (например на бременни много чайове са забренени, защото преди години са предизвиквали аборти с тях). Консултирай се с лекар, важно е следящия лекар да знае всичко, което пием: назначено то други лекари и от нас самите.

Ако искаш, ела в тази тема, тук споделяме пътя до мечтаното бебе: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=54137.msg1193913#msg1193913
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #6 -: Март 05, 2021, 12:56:27 pm »
Спермограмата е в лицензирана клиника за Ин витро на д-р Стефанов. За билковата смес и аз вече не знам. Видях, че я препоръчват много потребители в една тема, във форума на бг мамма. И се хванах като удавник за сламка. Споменах я на гинеколога и каза, че ще я погледне, но до там. Единственото, което забелязах е, че като почнах да я пия ми се увеличи цервикалната слуз, която до тогава липсваше. Благодаря за темичката, ще я погледна. :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #7 -: Април 29, 2021, 12:12:42 pm »

Може ли малко помощ не разбирам кога е била овулацията и имало ли е такава.
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #8 -: Април 29, 2021, 12:50:46 pm »
 Biju91, здравей :-)
Първо трябва да направиш графиката си видима за др. потребители.   

След това отиваш на "графики на потребители"     
В полето изписваш своето потребителско име ....  отваряш графиката от чийто месец искаш и тогава копираш линка :-)
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #9 -: Април 29, 2021, 15:09:07 pm »
Амии не мога да я направя видима. Ще прикача снимка. Нещо не се справям с този сайт  :D
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #10 -: Април 29, 2021, 15:40:35 pm »
Няма нищо сложно :-)
В ляво ( в оранжевото поле, под лични графики и т.н ) пише " моят профил    "
Влизате там и най-долу пише:

  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители: ...... тук слагате човка, ако искате да бъдат видими

     Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители: ... тук също слагате човка, ако искате другите потребители да виждат инфо

Ако искате графиките ви да бъдат видими от хората, които проявяват интерес към тях изберете това поле, в противен случай оставете полето неизбрано.


И след това споделяте линка както ви описах в предният коментар.

По графиката... в началото имате ден с висока температура, след това  е дълго време ниска...
Поне аз не виждам да е имало овулация по БТ ( базална температура), но нека и другите момичета изкажат мнение. :-)

*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #11 -: Април 29, 2021, 15:48:01 pm »
Ами то има липсващи дни точно около овулацията, не може да се каже каква е била температурата тогава. Така погледнато не се вижда покачване наистина.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #12 -: Април 29, 2021, 16:02:10 pm »
Възможно ли е да е късна , миналия месец ми дойде на 45 ден. Бях на лекар и след хормонален тест се видя че прогестерона ми е бил  нисък.  Пия Сайкъл баланс от 15 дни
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #13 -: Април 29, 2021, 16:19:49 pm »
За да се разбере, продължете да мерите БТ и ако продължи да се покачва може да се предположи, че е имало късна О.

Иначе не се сещам трябва да проверя когато аз пиех Сайкъла скъси ли се или ми се удължи цикъла, но определено се разбута първият месец.
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #14 -: Април 29, 2021, 16:20:10 pm »
По принцип температурата се вдига от повишаването на Прогестерона, а той се повишава след овулация. Ако има проблем с него, не съм сигурна, че може да се следи овулация по БТ.
 Най-добре да се проследи с фоликолуметрия при гинеколог, за да се установи дали има проблем с овулацията или с Прогестерона. И двете са важни за настъпването и износване на бременност, но терапиите биха били много различни
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #15 -: Април 29, 2021, 16:27:29 pm »
Благодаря, ще продължа да меря.  След цикъл имам изписан Дуфастон да пия, дано да ми помогне да се  оправя.
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #16 -: Април 29, 2021, 16:34:13 pm »
Дуфастон се пие СЛЕД овулация, ако се пие след цикъл преди овулацията, може да я подтисне и да докара само до кисти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #17 -: Април 29, 2021, 17:09:32 pm »
Да на мен гинеколожката ми каза да го пия от 16 ден на цикъла продължение на 10 дни и така 6 месеца. 
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #18 -: Април 29, 2021, 18:14:19 pm »
Да, но ако овулацията ти е на 20 ден например, ще я подтиснеш. Трябва да се хване овулацията и два дена след нея се започва с Дуфастон. Докторката ти го смята сякаш всички жени имаме цикъл 28 дена и овулирсме на 14ти ден, но хич не е така. Ти самата не влизаш в тези стандарти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #19 -: Юли 05, 2021, 18:33:35 pm »
Не знам дали тук е мястото, но не намерих по - нова тема! Моля за коментар по графиката ми, за което благодаря предварително! :)
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=merito999
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #20 -: Юли 05, 2021, 18:47:23 pm »
Изпуснати са няколко дена, така графиката изглежда, че е с еднакви стойности в първа фаза и втора. Ако в тези дни, които са изпуснати се е задържала ниска стойността на 36.5, може да се предположи за овулация ден след спада 36.3
Но в момента според мен не може да се каже, защото просто стойностите са еднакви по време на цикъл и след това.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #21 -: Юли 05, 2021, 19:59:07 pm »
Благодаря! Да, знам че има няколко пропуснати дни, но се надявах да може да се каже нещо и в този вид на графиката! :)
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #22 -: Юли 05, 2021, 21:58:04 pm »
Просто  и в двете половини са все стойности 36.6 и 36.9 и изглеждат много еднакви. Затова тези пропуснати дни са доста важни именно в тази графика
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #23 -: Юли 06, 2021, 07:04:19 am »
Добро утро!
А според Вас, какво значат тези еднакви стойности в двете фази на МЦ?
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #24 -: Юли 06, 2021, 08:29:49 am »
То възможностите са само две: или липсва овулация, или в пропуснатите дни температура се е задържала ниска около 36.5 всички дни и може да се мисли, че има двуфазност и овулация. Затова тези пропуснати дни в тази графика са толкова важни
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #25 -: Юли 06, 2021, 08:38:40 am »
А ако предположим, че стойностите са се запазили ниски през първата фаза, имало е овулация, с текущите стойности на температурата под 37 С, може ли да има бременност?
*
Re: Моля за помощ за графиката ми
« Отговор #26 -: Юли 06, 2021, 17:02:02 pm »
Няма минимум за базална температура, трябва да има разлика от 0.3-0.4 градуса с ниските стойности преди овулация (ако са се задържали евентуално на 36.5). За бременност може да се мисли, ако се задържи над 14 дена висока температура без цикъл. 
Бъди промяната, която искаш да видиш в света