0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #460 -: Ноември 27, 2020, 07:52:29 am »
Пия Кетонал, Кафетин менстуал и Но шпа, правя коктейли от хапчета. Лошото е, че лигавицата не се чисти, доста слабо тече вчера, а днес е оскъдно направо. Необичайно е за мен. Дано се засили, за да се изчисти всичко.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #461 -: Ноември 27, 2020, 09:24:18 am »
Ами то аз няма какво да си почивам. Цяла година съм си почивала, особено покрай извънредното положение. Ето сега пак съм home office. Почти с никой не се виждам. Мен изобщо не ме бърка по празниците. То е заради клиниката - да си починат... А пък аз нито ям кой знае колко. Следя да се храня здравословно и "фертилно", затова не ме блазнят никакви празници. Алкохолът трябва да се ограничава по всяко време, пак с оглед на фертилността. Също така с мъжа ми си говорихме, че точно по празниците трябва да се пазим да не се събираме с други хора много-много, за да не лепнем вируса точно преди процедурата януари месец. Така че от моя страна няма никаква промяна в режима. Единствено клиниката да си почине...

Лято, силно се надявам да ме сполети твоят късмет. :)
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #462 -: Ноември 27, 2020, 14:36:18 pm »
Грейси, интересното за котката е, че от поведението ѝ към мен и при трите ми бременности разбирах, че са се случили още на втория ден след трансфер. Усеща си животинката и ми го подсказва с цялото си същество. Тя ми е най-сигурният тест :)

Като се заговорихте за празници, миналата година точно на Коледа (25.12) ми беше пункцията. И си имах коледно чудо, макар и само до 9-та г.с. Не ми е направило особено впечатление, че точно тогава се падна, може би защото почти на всички празници аз все съм била в процедура.

Да ви е на късмет и много радост да ви донесе януари.

"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #463 -: Ноември 27, 2020, 16:15:05 pm »
Благодаря за отговора, Злате. При втората ми бременност (неуспешна) преди 2 години не забелязах някаква промяна в котката. Миналата година лятото и аз бях до 9 г.с. бременна, но също не забелязах някаква промяна. Сега (дай боже да се случи все пак някога) ще наблюдавам внимателно. Иначе тя редовно ляга в скута ми и върху стомаха ми, като се излегна на дивана. А в леглото спи между главата и гърдите ми. Аз по-скоро помислих да не би да вреди с нещо, защото мъжът ми дълго време имаше опасения, че незабременяването може да е свързано с нея. Но аз я обезпаразитявам редовно и тя никъде не излиза.
« Последна редакция: Ноември 27, 2020, 16:17:19 pm от Gracy »
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #464 -: Ноември 27, 2020, 16:44:01 pm »
Грейси, котката няма как да има каквото и да било общо с незабременването. Единственото опасно, което евентуално котките биха могли да пренасят е токсоплазмоза, предполагам сте изследвали. Вероятността обаче човек да се зарази с храна е много по- голям. Домашна котка да е преносител е много малка. Гледайте си я спокойно. Успех, ей сега ще дойде Януари!
« Последна редакция: Ноември 27, 2020, 16:45:37 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #465 -: Ноември 27, 2020, 18:29:58 pm »
+ 1 за котката и незабременяването. Когато забременях с Лори, котката стана много миличка с мен и само ми правеше масаж на корема. Когато спях, само се сгушваше около корема. Ако е редовно обезпаразитена и не излиза не бих имала притеснения. Токсоплазмата е потенциалната тревога, но нея си я има винаги при бременност ,затова много добре трябва да се мият плодовете и зеленчуците и да се избягват колбаси.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #466 -: Ноември 28, 2020, 17:46:36 pm »
Леле, момичета, какво се сетих. Мъжа ми е резус фактор +, а аз -. При миналия аборт ми казаха да си купя инжекция, която се поставя до 24 часа май беше след кюретажа. Тя беше за антителата, които би могло да се образуват в тялото ми, ако ембриона е взел резус фактора на мъжа ми. Ами сега нищо не са ми инжектирали, цикъла още се мъчи да ми дойде, не мога да се изчистя. Как да действам, сблъсквал ли се е някой с това  8O
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #467 -: Ноември 28, 2020, 18:34:27 pm »
Ау кофти това е опасно ако бебето е с положителна кръвна група. Посъветвай се с доктора дали може да се сложи сега
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #468 -: Ноември 28, 2020, 22:15:35 pm »
Lady01, и ние сме така. След аборта ми в 6-7 ли беше,  не са ми били анти Д. Не мисля, че е проблем при аборт в ранна седмица. Другия път, със ангелчето, биха анти Д, но беше и голяма седмицата. Анти Д се поставя до 72 часа. На идната процедура бих коментирала със АГ, кога най-рано трябва да се пусне тест за антитела.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #469 -: Ноември 29, 2020, 00:01:21 am »
Да, аз си мисля, че като е съвсем в началото не би дало отражение. Ще се обадя в понеделник в клиниката и ще попитам. А цикъл се чака до 10 дни след спиране на терапията, нали?
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #470 -: Ноември 29, 2020, 08:44:20 am »
Аз при предишните ми аборти кървях по 9 дни и след това на 31вия/32рия ден си ми идваше цикъл. Не съм задържала без кървене. Дано другите се включат.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #471 -: Ноември 30, 2020, 09:19:52 am »
Момичета много ви мисля!Знаете ли тази година ни беше много тежка на нас, мисля че догодина всичко ще се случи както трябва!Вярвам го!Нека да си отива тази високосна година, нека да се свършва с всичко лошо в нея!Прегръщам ви!

Грейси, ние две котки имахме и при двете ми бременностти, едната почина за съжаление наскоро.Та при всички ми забременявания котките усещаха преди мен и започваха да се позиционират до мен, върху корема ми, около мен по всяко време на денонощието.По принцип всяка си има територия и не гледат да са все качени на мен.Та и аз като ЗЛатето се успокоявах, че съм бременна с тях.

Аз след биохимичната много кървих и доста дълго време беше.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #472 -: Ноември 30, 2020, 09:44:28 am »
И аз съм още в цикъл и не изглежда сякаш ще свърши скоро.
Ходих при докторката  и се разбрахме да не правим инсеминация този месец. Тя каза, че остатъчната ми стимулация е на 5% и не искам да ми взима парите за такава инсеминация.
Потвърждавам за котките. Ние нямаме котка, но бях на гости тази събота на една моя приятелка. Те по принцип имат котка темерут, която не ме е виждала от 1 година. Но заради биохимичната все още отделям бременни хормони (мириша си осезаемо) и котката просто се залепи за мен. Започна да си търка дори главата в моето лице, бях много изненадана. Интересни животинки са.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #473 -: Ноември 30, 2020, 13:31:33 pm »
Значи и моето куче е котка, защото ме надушва преди тест още. И само ходи по мен, и където аз седна - сяда и той да ме пази.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #474 -: Декември 01, 2020, 03:14:22 am »
Lina , Teri момичета поръсвам ви с прашец и от сърце ви желая много скоро тези неща да са само лош спомен!
По повод кървенето аз след моята БХ като ми дойде викахме бърза помощ с такива болки бях контракциите бяха ужасни , но това ми се е случвало и преди да кажем поне 4-5 пъти в живота , стигам до припадъци от контракциите . И това ще мине !
За животните ние имаме 2 котли и 1 куче , аз съм в 30г.с и едва от преди месец някъде единия котарак се държи по странно все гледа да е около мен и се гали , но преди това нищо 🥴😅😅😅 .
Аз имам една питанка която не е за мен , а за моя много близка приятелка . Тя в бременна (естествено) в 6г.с . Днес е била на скан да потвърдят бременността и док видял киста колкото малка слива на единия Я . изписал и е  да пие и ми стана странно . Като цяло същия този доктор на мен преди 5г ми изкара акъла с глупости и тогава и на мен ми каза че има кисти, обърната матка и ей такова глупости , която след него 2ма лекари в Бг (аз живея в ЮК ) потвърдиха че няма нищо такова , а и никога преди или след това някой ми в казвам че имам проблем ,но anyway , идеята ми е че не му вярвам ама грам . Та казах и аз да отиде задължително на второ мнение при някой др и да не почва този  да го пие . На мен също ми го беше изписал този и тогава кървях 2 седмици заради тези хапчето дето ми сваляха и кръвното . Та ще се радвам да споделите мнение  дали е нормално да се изписва  все пак за киста по време на бременност ? ❤️🍀🍀🍀
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #475 -: Декември 01, 2020, 08:23:20 am »
Какво й е изписал?
Аз имам параовариална киста от 2015г и всички бремености с нея си изкарах. Сега не знам как е положението, че съм нямала преглед след раждането.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #476 -: Декември 01, 2020, 09:07:08 am »
Чочолинка, какво са й изписали да пие? Първата ми бременност, с Лори , се получи след прием на дуфастон (прогестерон), изписан като лечение на киста. След това уж беше чисто и в третия месец, казаха миома и какви ли не глупости ми наговориха, в крайна сметка, със секциото махнаха и миомата. Тази ми бременност, която приключи, с едно бозещо мляко, в момента :) ( слава Богу) имах киста на единия яйчник (4см май беше, не помня с точност) , ми бяха казали, че ще се резорбира до 17 гс и така и стана.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #477 -: Декември 01, 2020, 11:25:28 am »
Момичета благодаря ви за отговорите , преписал и в утрогестан да приема .
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #478 -: Декември 01, 2020, 13:35:19 pm »
Да го взима! Само би помогнал.
Тези кисти са функционални (или както там се наричат). Или е жълтото тяло, или обвивката на Я се пълни с кръв. Ако нарасне много, може и да я пунктират. Около 12-13гс се спокояват нещата.
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #479 -: Декември 01, 2020, 20:47:53 pm »
Благодаря Павла ще и предам ! ❤️🍀🍀