0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #960 -: Юли 12, 2020, 11:36:31 am »
Круела, ако се мернеш тук пиши как си.
Хелиантус, подобрение има ли?
Аз правя планове за изследвания. Трябва да пусна за хепатит след десетина дни, че да важи и за раждането, но се чудя къде да ида. PCR се прави на няколко места, само в болници, в които има и прием на болни с КОВИД. Някой знае ли какво е в момента положението в Токуда? Другите с ВМА, св. Иван Рилски и Александровска. Досега все в Токуда и ВМА съм правила само, тъй като в Токуда се лекувах и по онова време правеха само във ВМА, а после за рецидив съм се тествала и в Токуда. Сега се чудя къде е по-безопасно да се иде.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #961 -: Юли 12, 2020, 12:06:02 pm »
Лято благодаря че ме мислиш,добре съм (колкото е възможно) имам още 10 дни до термин. Вчера си свалих багажа в колата и чакам,но определено не му се излиза на моя човек,корема ми е много висок още. Тапата не е паднала(не че е задължително),нямам контракции... чакам си
А относно изследването не мога да дам съвет.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #962 -: Юли 12, 2020, 12:14:27 pm »
Боже, Круела кога мина това време ,а? Аз не знам какво броих, не се бях заглеждала в лентичката и си викам, " е тя е Юли месец", а то сме си Юли месец :) Има си още време човека няма закъде да бърза ;)
Лято аз бих отишла в Токуда. Хелиантус, как изкара снощи?
« Последна редакция: Юли 12, 2020, 12:17:42 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #963 -: Юли 12, 2020, 12:49:46 pm »
Лина, и аз там мислех все пак да ида, благодаря.
Круела, то е вярно, че има време, но аз нали си патих веднъж, та сега проверявам. Радвам се, че всичко е наред, съвсем скоро ще прегръщаш щастието и ти ♥

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #964 -: Юли 12, 2020, 13:10:23 pm »
Аз вчера бях много по- добре, върнах поръчката само 3 пъти, даже имах сили за разходка в парка. За днес не бързам със заключенията.

Круела, как бързо минава времето, не остана!
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #965 -: Юли 12, 2020, 16:55:23 pm »
Хелиантус, радвам се, че си по-добре!!!
 :bighug:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #966 -: Юли 12, 2020, 18:17:21 pm »
Още малко остана Круела. И бъди спокойна, ще бъдеш добре обгрижвана. Много съм доволна от отношението на всички.
Вече сме си вкъщи. Аз се чувствам добре и за сега се справям. Остава ми време и за баткото да не се чувства пренебрегнат.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #967 -: Юли 12, 2020, 18:54:42 pm »
Радвам се, че си по-добре Хелиантус пу-пу. Руми, е т'ва е приказка супер, че си успяла да ги правиш и двете неща. Сега ще ви е още по-добре, няма по-хубаво от у дома :)
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #968 -: Юли 13, 2020, 10:54:06 am »
Как сте, момичета. При мен днес ритниците са ужасно болезнени. Установих, че забравям да си пия витамин Д, всичко друго засега не съм забравяла.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #969 -: Юли 13, 2020, 11:31:55 am »
Колко време не си го пила, Лято? Аз затова си направих една таблица и си отблеязвам всеки прием иначе имам пропуски. Според вас много голяма пауза ли правя м/у прегледите? Последния ми е на 29.06 и съм на 21ви пак. Вече съм 28+5.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #970 -: Юли 13, 2020, 11:40:56 am »
Лина,не е голяма пауза,аз също ходих веднъж на месеца.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #971 -: Юли 13, 2020, 12:18:20 pm »
Лина, то май все още се ходи по веднъж месечно само. После тоновете са на по-често.
Витамин Д ми е изписан на 01.07., но аз си го взех преди около седмица. Оттогава съм го пила не повече от 3-4 пъти, което е горе-долу през ден. Имам по 3 капки дневно. Не сме изследвали нивата му, изписаха го с желязото и Б12 заради хемоглобина.
Ритниците са ужасни, на 20 минути тичам до тоалетна от тях. Едва успявам да уринирам, но имам усещането, че няма да издържа. А вода почти не съм пила освен една чаша с лекарствата и сутрешното кафе. Доста боли всеки шут, сякаш ме боде с тънките си крачета или ръчички. Но шпа едва ли ще помогне в тоя случай, а е така вече 4 часа поне без да спира. Сядах, лягах, върших нещо - нищо не я успокоява.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #972 -: Юли 13, 2020, 12:58:17 pm »
Лято,радвай се на ритничетата,толкова са сладки.
Аз като почнеха точно такива силни съм оставяла всичко,само да им се радвам.
Бях забравила какво е да пишкаш нормално,като родих и видях разликата.
Аз да ви кажа,вит Д го почнах ,понеже Павла ме нави,от него ли не знам,тази е единствената зима без да настина,даже сопол съм нямала.Хем не ми беше висок като го пуснах,сега пак си го пия.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #973 -: Юли 14, 2020, 09:26:52 am »
Круела, как си? И всички други - как сте? Хелиантус, ти се днес на преглед, нали? Разкажи как е минал, моля :)
Мен ме хапе щъркела или както се казва когато откачиш. Събудих се нормално, но преди минути ми хрумна блестряща идея и почвам ремонт. Само да намина през някой строителен магазин. Едни рафтове ще си правя директно за стената закрепени с планки. Ще стоят над пералнята, че нещо там ми е кочина голяма от дрехи за пране и препарати и искам да сложа ред. Нали ще се снабдявам и с нов кош за бебепките дехи и понеже не виждам къде да го сложа реших да измайсторя нещо. Тая година ми е голям мерак за ремонтни дейности. Каня се на коридора, на терасата... Пак е добре, на миналата бременност размествах сама мебелеи през седмица и лъжех мъжа ми, че съм викнала приятел да мести. Вече имаме име за девойката, кръстникът снощи избра Кристина. Остава само да не ни изненада младеж :D

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #974 -: Юли 14, 2020, 10:15:20 am »
Слънчицето, ясно да. Мен ми се кара, че си записвам много често часове и било нямало нужда чак пък толкова, мен пък ме е страх а не искам да ходя при няколко доктора...абе ужас! Хелуантус и аз те чакам да пишеш днес! Лято, радвай се на ритничетата, размествай се докато се нагодите с малката :) Относно повиването, вижте какво намерих https://www.healthychildren.org/English/ages-stages/baby/diapers-clothing/Pages/Swaddling-Is-it-Safe.aspx
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #975 -: Юли 14, 2020, 12:39:43 pm »
Благодаря ви, че ме мислите. Часът ми е в 1, което е 3ч. българско време. Малко ми е нервно, даже не е малко. Много се надявам всичко да е наред. За съжаление ще ходя сама, че мм е на работа, но то така или иначе сигурно нямаше да го пуснат вътре. Стискайте палци!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #976 -: Юли 14, 2020, 12:57:47 pm »
Лина, ако си по ЗК имаш определен брой прегледи, които касата поема. То и на частно е същото де, в пакета влизат определени прегледи и изследвания и по мои спомени от преди и сега няма голяма разлика. Само дето като бях по ЗК пак си плащах всички излседвания, че тя вечно не можеше да се оправи с направленията и на мен не ми се чакаше особено за ПКК и урина до следващия месец.
Стискам, Хелиантус. Но то всичко ще е наред, сигурна съм ♥

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #977 -: Юли 14, 2020, 13:04:59 pm »
Хелиантус,стискам!Всичко ще е наред,пиши после🤗
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #978 -: Юли 14, 2020, 14:34:05 pm »
Моя АГ ми пуска каквото може по каса и останалото си е платен прием. Не държа да съм по каса, ползвам каквото мога другото си го плащам :) Хелиантус, готвя със стиснати палци :) Пиши ни тук- с теб сме! Ще чакам на компа! Относно повиването, ето това намерих ( копирането нещо се гъбарка с мене https://www.health.harvard.edu/blog/should-you-swaddle-your-baby-201605249730

"Ето какво трябва да обмислят родителите, когато мислят за повиване:

-Не е задължително бебетата да бъдат повивани. Ако вашето бебе е щастливо, без да е повито, не се притеснявайте.

-Винаги поставяйте бебето да спи на гърба му. Това е вярно независимо от всичко, но е особено вярно, ако то е повито.

-Уверете се, че каквото и да използвате за повиване, не може да се разхлаби. Разхлабената материя и бебетата е опасна комбинация.

-За здравословното развитие на бедрата, краката на бебетата трябва да могат да се огъват нагоре и навън   Повиване за кратки периоди от време потенциално не е алармиращо, но ако бебето ви ще прекара значителна част от деня и нощта, повито, помислете да използвате чувалче за спане, с тази функция,което позволява на краката да се движат. То може да не е толкова ефективен от успокояваща гледна точка, но е по-безопасен за бедрата."
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #979 -: Юли 14, 2020, 14:38:13 pm »
Хелиантус и аз съм стиснала палците 😁