0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #60 -: Април 07, 2020, 18:10:03 pm »
Имам ръкавички,но ме е страх да не си ги навре в устата.
В АГ ще раждам,бебетата са при майките си веднага и постоянно,хавлий искат в списъка.Чувалче и аз мислих да взема.
Лина,много тъпо си се сецнала,
почивай сега.Аз горе долу в твоите седмици почнах магнезия,досега съм усетила две контракции.
Имали ли сте притеснения относно какви бащи ще са мъжете ви?Моя нещо напоследък не ми вдъхва доверие,все иска да съм покрай него,притеснявам се да не ревнува и да не страда от липса на внимание.Че само до това ще ми е.Майка ми няма да дойде да ми помогне,в тая пандемия се притесняваме,той ще е човека,ама е свикнал все да съм на врата му и не знам как ще е в началото.Нашата връзка е почти идилична,да не вземе да си мисли,че само двамата е било най-хубаво.
Лято,чисти на порции,днес малко,утре малко.Добре че детето му няма нищо.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #61 -: Април 07, 2020, 19:46:35 pm »
Слънце, на тях им по-трудно в началото, защото ние свикваме с мисълта.
Мъжът ми ми вдига нервите. Доста е неадекватен. Той с първото беше по В час.
Дай му време и не го притиска и всичко ще си дойде на мястото. Казвай какво очакваш.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #62 -: Април 07, 2020, 19:48:34 pm »
Моят мъж беше супер грижовен докато бях бременна, но после бебето му беше скучно. Там някъде се и пропи сериозно и изобщо липсваше като фактор в началото. Сега е основно действащо лице.
Начи, от нова година досега имам едно чистене с прахосмукачка и парцал за пода и днес ми беше второто. Прахосмукачката е робот, аз само ѝ правя път. А днес дори само в кухнята и коридора я пусках. Но зор ми беше, че си купих парочистачка и исках да чистя фуги с единия накрайник. 5 часа само за един коридор 4 кв. м. Мина две плочки, попивам, чакам да по изсъхне и почивам по 15 - 20 минути. Това ми е било - един коридор, ма с болките в кръста ми се видя като цял салон за танци... Пък искам пролетно почистване да си направя, но май само задачи ще раздавам. То само на лежане не става 😢

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #63 -: Април 07, 2020, 19:57:39 pm »
Слънчицето, каквото и да е ще свикне няма къде да ходи :) Дам, доста тъпо, но ще мине. Леле Лято-оставяш го на земята и тва е . Павла, лъвовете са грижовни, ще се събере. Стреса си оказва влияние на всички.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #64 -: Април 07, 2020, 20:44:15 pm »
Ние всички сме лъв. Само Борис е водолей.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #65 -: Април 07, 2020, 20:49:53 pm »
Помня, помня. Ще влязат в релси нещата- няма къде да се ходи.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #66 -: Април 08, 2020, 09:36:29 am »
Мъжете са странни.Моя е на моменти.С Моника ми идеше да го изхвърля, толкова неадекватно се държеше на моменти.Сега е по-добре, но пак на моменти все едно никога не е имал дете  :?

Слънце, те новородените не си лапат ръцете, горките не знаят къде са и въобще освен гърдата и биба друго не лапат.Лапането става е сега на 3-4 месеца.Аз лично препоръчвам бодита, гащеризончета или цели ромпърчета с клипсове от долу или от пред, за по-лесна смяна на памперсите.Взех толкова броя колкото седяхме в болницата плюс още един.Вземи и шапчици, чорапки и ръкавички.В началото Ади нямаше нокти и не съм и слагала, но после се наложи, защото не можех да и ги изрежа.Сега вече ги кълцам с ножичката и не ми е проблем.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #67 -: Април 08, 2020, 10:13:36 am »
На мен също ми бяха от полза ръкавичките. До около месец и бяха много меки ноктите и нямаше как да ги режа, но с ръкавичките избегнахме драскането.
Слънчице, моят мъж, докато бях бременна, все повтаряше, че ще се обсебя от бебето и няма да му обръщам внимание. Абе въобще една ревност, ужас. Но като се роди и я видя колко е мъничка и беше коренно различен от това, което очаквах. Много ми помагаше, но като започна да се дави и повръща не успя да се научи как да се справя. Все още се паникьосва даже. И за това предпочетох аз основно да я гледам. Пък скоро като минат тези неща, ще го включвам и него повече  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #68 -: Април 08, 2020, 10:15:31 am »
Хора, чета ви и не знам за мъжете ви, но аз не съм готова да забременявам. Тръскате си бебета, спешна помощ  8O 8O 8O И аз като Митко не знам как да реагирам, ако се дави бебе. Ти откъде знаеш?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #69 -: Април 08, 2020, 10:28:02 am »
Теди, то за всички е стресиращо и неприятно. В началото и аз изпадах в паника, но като ти се дави по 10-15 пъти на ден, някакси свикваш. Освен това много бързо започваш да го разбираш и усещаш най - малката промяна. Всеки плач, реакция и т.н. Общо взето наистина бебето те учи.
А и Теди, Митко все пак като се задави я тупа отгоре по фонтанелата, така че не се притеснявай  :D :D :D А не е като да не съм му обяснявала и показвала безброй пъти. Той дори като е при мен за смяна на памперса и ако се е наакала пак се паникьосва. Казвам му да ми подаде памперса, а той започна да скача да се върти и пляскайки с ръце да повтаря - памперс, памперс, памперс. Не знам дали си го представят, но почти спрях аз да дишам от смях  :D :D :D
« Последна редакция: Април 08, 2020, 10:32:01 am от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #70 -: Април 08, 2020, 10:31:37 am »
Душа, защо мислиш че съм била готова.Боже питах се защо реве и какво и има.Молех се да млъкне, ама не, то си ревеше.Няма подготвен на 100% човек, няма такъв.Просто се случва, мобилизираш се и действаш.Не знаех какво се прави като се захласне, четох в интернет.Не знаех, как да я изкашлям като се разболя, докторите ме научиха.Много неща не знаех.Така че скачаш с двата крака и това е.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #71 -: Април 08, 2020, 10:50:53 am »
Слънце, забравих да кажа, ако можеш да избягваш бодита, със клипси на гърба, че много ги убиват.  Теди, и мен ме беше страх много от давенето- гледах клипчета има и курсове по първа помощ на бебета, но както каза Маги , никой не е готов. Колкото и курсове да имаш, а дори и при повече от едно деца... все ще има нещо, на което да се адаптираш с бебетата. Мойта педиатърка с Лори, беше педиатър на годината и страхотен човек. Леле какви истории ми е разправяла, са й минали стотици бебта през ръцете докато се чувства сигурна в себе си- не в знанията си.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #72 -: Април 08, 2020, 12:43:07 pm »
Ако беше толкова страшно,хората нямаше да се мъчат за второ ,че и трето дете.
Днес отидох в 7.30 сутринта и нямаше хора,пуснах всички изследвания.Вече се е обърнала с главата надолу,което много ме зарадва.
Мериха ми кръвното,още като влязох,а аз от колата на бегом до втория етаж и с тая маска,въздух нямам бях се позадъхала и кръвното 140 на 100.Ония като се панираха,натискаха ми глезените,гледаха картона и го измериха след 10 мин беше 120 на 80.Другата седмица отивам за документ за раждане.
Поръчахме скрин и легло,както и текстилните неща-пелени,спални чувалчета ,хавлийки и одеялца.Колегите ги поръчаха и другата седмица ще са тук.
Отивам на двора да правя компания на мъжа ми докато си мие колата,че докато бил N1 да се радвал,пък като станел
банкомат щял да я мисли😂.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #73 -: Април 08, 2020, 12:51:27 pm »
ах, тези мъже са големи драми хах. Коя зодия е твоя, Слънчицето? А иначе забравих да кажа, и май не виждам из изброението протектор за матрак дали имаш?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #74 -: Април 08, 2020, 12:57:54 pm »
От опит - аз бях много голяма паника първите 2 месеца. След което отидох и кзкарах курс по първа помощ за бебета и малки деца и станах нов човек. Повечето от курса не го помня, той и сертификата ми е изтекъл (трябва да се подновява всяка година), но ми вдъхна такъв кураж, че не съм се притеснявала почти от нищо докато детето е било с мен. Имах потресаващи мисли, ако я оставя с баба й или баща й и ида до магазина и затова го правех изключително рядко.
Иначе мъжът ми... ох, мъжът ми... голяма е блейка... нищо не забелязва около себе си. Детето може да е на 2 см от него, да падне и да си разбие носът и той няма изобщо да разбере. Като гледа някой филм тя седи до него и крещи: татиииии, татиии... и той не я чува. Спокойно може да се задави и да спре да диша и той няма да разбере. Затова винаги като остава с нея го предупреждавам да не прави нищо друго освен да я гледа, че сме имали инфарктни ситуации докато беше малка. Та съм го оставила да работи и да се грижи за доброто ни благосъстояние, а аз съм за всичко останало.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #75 -: Април 08, 2020, 13:25:54 pm »
Аз долу горе вече влязох в час. Гошо е малко стреснат още, ама ще се оправи. Ама сега ни мъчи акането. Вчера имаше твърдо ако и после нормално. За днес още нищо, само рев и напъни. И сега му топля коремчето и правим упражнението с крачетата към коремчето, че дано подейства.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #76 -: Април 08, 2020, 13:37:01 pm »
Задавянето не е страшно. Докато кашлят не е проблем. Бях направила един файл. Може да го видите. Ако има още нещо, ще го допълня, само кажете.

Аз съм хладнокръвна. Мислех, че повече ще се паникьосва. Мъжът ми компенсира  :D
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #77 -: Април 08, 2020, 15:38:42 pm »
Момичета, от вчера коремът ми е стегнат, усещането е най-силно в областта малко под гърдите. Почти не ме отпуска и взех да се притеснявам. Нямам болки, само тази опънатост, която чувствам постоянно.
Павла, беше писала за магнезиев гел, има ли определено наименование, което да търся.
« Последна редакция: Април 08, 2020, 16:15:50 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #78 -: Април 08, 2020, 16:22:58 pm »
Кукапетъл и с магнезиево олио може да мажеш.На мен на Абофарма ми изписаха.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #79 -: Април 08, 2020, 16:25:33 pm »
Моят е от спортен магазин. Аз за крампи го използвах. пробвай да си вземеш какъв да е от аптека и си мажи корема.