0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #40 -: Март 31, 2020, 16:06:52 pm »
И аз помня, че с малкия се обадих на избрания доктор да попитам дали ще приеме ново бебе, а след това чак като ни изписаха звъннах за домашно посещение в първите 24 часа.
Яничка, и тук практиката е подобна екипите са 3 и работят 7 дни, а 14 почиват. Но това само в болниците, в които ще се приемат болни.  При АГ още не е така май.
Аз се пооправих кръста и вече се движа свободно. Отвреме навреме ме прерязва, но за секунда. Явно не внимавам с движенията. Чакам си скрининга и се надявам на добри резултати. Трябва вече и лекар да избирам за ЖК, но нямам инфо, а и не си давам зор да търся май.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #41 -: Април 06, 2020, 17:19:07 pm »
Момичета,какви са тия изследвания преди раждане?
Утре влизам в 45 дневния болничен,но поликлиниката е пълна с народ,искам само да го взема и да тръгна.Но ми казаха от ЖК,че трябва да си ги направя,да вися на регистратура,манипулационна,отделно да нося урина на друго място.Не мога ли без тия изследвания?
Напоследък въобще не мога да спя от киселини,всичко ври в гърлото ми,направо е кошмар.
Останалите,как сте?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #42 -: Април 06, 2020, 17:28:07 pm »
Слънчицето, аз до там не съм стигала, другите ще се включат. За киселите, миналият път когато бях бременна ходих на гимнастика за бременни и показаха едно упражнение, където си на колене седнал на пода и си изпъваш нагоре хубаво ръцете, погледа + брадичката нагоре. Така седиш докато можеш-помага. Иначе, аз имам много работа, едвам смогвам, уредих се и с контракции в 15 гс от миналия четвъртък.  Писах мейл на Паскалева- дано ме консултира по мейл, защото звъннях на нейната регистратура, но ми казаха, че не преглежда в момента. От около 14та гс трябва да си увелича клексана на 0.6 и после изледвания. Но тя не консултира по изследвания на друга лаборатория. Та я питах дали мога при нея да ги пусна и по мейл/телефон да говорим като ще си заплатя на касата прегледа.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #43 -: Април 06, 2020, 18:30:46 pm »
Гавискон ми помагаше на мен и Харибо.
Направи си ги при Алeксандров. Не знам дали задължително трябва да са по каса. Ще ги платиш, но поне няма да се буташ.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #44 -: Април 06, 2020, 18:47:37 pm »
Вдруги ден ме вика,ще й кажа да ми даде каквото трябва  и ще ги платя,имам право да откажа нали?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #45 -: Април 06, 2020, 19:31:19 pm »
Мисля, че можеш. А ти така или иначе ще ги направиш. Кога излизаш в 45 дневния болничен.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #46 -: Април 06, 2020, 20:14:27 pm »
Щом мога ще си ги пусна аз.
От утре ми е 45дневния болничен.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #47 -: Април 06, 2020, 23:41:54 pm »
Щом имаш възможност, Слънчицето, си ги пусни ти. И аз не бих се бутала. Оле ... не остана :)
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #48 -: Април 07, 2020, 07:42:45 am »
Здравейте, момичетата! :)
Искам да попитам тези, които приемат комбинирани витамини за бременни, само на тях ли разчитате за набавяне на нужното количество фолиева киселина или приемате допълнително мета фолиева.
Питам понеже след първия опит инвитро док до колкото си спомням ми предписа Огестан и мета фолиева, а сега след втория само Огестан. Чудя се дали пропусна да добави и дали мога да разчитам само на комбинираните витамини или да, си почна и мета отделно. В 6 г.с. съм след 2ри опит инвитро.
И още нещо има ли момичета след асистирана процедура и в какви стойности ви поддържат TSH и FT4 в първия триместър. Аз се водя с хипофункция, в момента TSH е 1.13 при доза 100мг Lтироксин, но ендокриногът иска да вдигна на 125мг,струва ми се много..?
Благодаря предварително!
Усоех на всички в групата! :)
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #49 -: Април 07, 2020, 10:48:28 am »
Пийте и фолиева отделно от витамините.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #50 -: Април 07, 2020, 10:55:38 am »
Не ти е изписал, защото се предполага, че не си я спирала. Пих и отделно.
За тсх- ендокринологът си знае.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #51 -: Април 07, 2020, 11:22:18 am »
Здравей, Елица! Честита радост и добре дошла при нас!
Относно витамините получавам различни съвети, аз си пускам проследяване на Б12, вит.Д и фолат всеки месец и спрямо стойностите ги приемам по определена схема, но обсъдена с лекар. За комбинирани питах двама лекаря, казаха ми, че не е необходимо на този етап от бременността ми, още повече е хубаво да проследя нивата в организма и зависи от начина на хранене. Аз си хапвам и бразилски орех по малко за селен, всякакви други ядки, сусамов тахан и така. Мисля, че в един момент няма да е достатъчно и ще трябва да се насоча към някакви допълнителни витамини.
Относно TSH, след инвитрото бях на завишена доза еутирокс 50 мг, но целта беше TSH да е до 2. Проследявам го всеки месец и в 10 г.с. беше паднало до 0,34. Намалиха ми малко дозата (редувам 25/50 мг) и сега е 1,85.
Лина, какво представляват тези контракции?
Успешна и лека бременност на всички! Слънчицето, не остана!  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #52 -: Април 07, 2020, 12:07:34 pm »
Лина,магнезии пиеш ли?
Не остана,да.Сякаш вчера беше трансфера,много бързо мина.
Колко бр. и какви дрешки да приготвя за родилното?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #53 -: Април 07, 2020, 12:11:48 pm »
За всеки ден по 1 комплект плюс 2 резервни. Аз това бях взела. За 4 дена имах 6.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #54 -: Април 07, 2020, 12:32:43 pm »
Под комплект разбирам ританки и боди,нали,
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #55 -: Април 07, 2020, 12:50:20 pm »
Боди, чорапки и пижамка. Още докато са с клипса на пъпа не е удобно панталон.
Макар, че си май, вземи и 1-2 жилетки.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #56 -: Април 07, 2020, 15:56:13 pm »
Слънчицето, аз пак да кажа и за ръкавички. В началато на Лори й бяха прозрачни ноктите и не разбирах къде е границата ..беше ме страх да не я порежа и беше с ръкавички, но пък може и да е топло май месец...знае ли човек. Аз бих си взела и сух шампоан за косата за себе си и тапи за уши :) И аз, човек :)
Кукапетал, ами бях се изпопритеснила и си сецнах и кръста и ме стегна корема..като стягания са и се обадих на доктора, отдох видя ме и каза,че имам контракции, изписа ми магнезии х 2 диаспорал ( аз го пиех от време на време) и но шпа 3х2. Видяхме, че е мъж 100%. Паскалева ме консултира по мейла, остави ме на същата доза 0,4 клексан+ аспирина 100мг до 18-20 седмица. Да й пиша по мейла тогава и да се видим. Не вдига дозата,защото бебето върви с 5 дни-седмица напред засега.
« Последна редакция: Април 07, 2020, 16:40:22 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #57 -: Април 07, 2020, 16:37:24 pm »
Аз с нито едно от децата не съм използвала ръкавички. Много ми е гадно с тях, също ми е гадно и плътното повиване и деца, които са постоянно с биберон. Това си е мое мнение (освен повиването- то не се прави със свиване на краката).
Слънце, ти в АГ ще раждаш, нали? Там как се прави? Бебето веднага си е при теб ли? Ако е така, вземи си хавлийки и чувалче.

Лина, пази се. 
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #58 -: Април 07, 2020, 16:50:33 pm »
Е да, то и до бебе предполагам. Някои приятелки казват, че  грам не търпяли и се изнервяли тяхните бебета.Ако виждам , че не му е ок, няма да слагам. То си е индивидуално. Е пазя, се. Сецнах си кръста, като ставах от  дивана, иди разбери.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #59 -: Април 07, 2020, 17:57:04 pm »
Лина, в същото положение съм. Кръстът ми се беше сецнал леко в ляво, оправи се след като писах миналия път и след няколко дни болката се измести без причина в дясно. След това и тя отмина, но имах напрежение в целия кръст - малко като описваните болки при контракции, нещо средно между менструални болки и мускулна треска (няма откъде да имам такава), а вчера и днес болката е отново вляво, но вече с пристягания в матката и без болки в нея и особено се засилва като постоя права. Пия магнезии с витамин б още от предното сецване и мислех да изтрая до скрининга в понеделник, но ако продължи така може още утре да се обадя.
За ръкавичките - и аз не ползвах миналия път. Имах доста, но не успявах да ги сложа на тия малки юмручета и сега мисля да си ги спестя. Но пък биберона не му излизаше от устата, а сам го махна на година и 4 месеца. Добре де, малко помогнах. Просто като се появиха зъбки и го скъса не му купих нов, срязах висящото парче да не се задави и той се отказа да го смуче така. Но мина без рев, 3 дни го стиска в ръка докато заспива и накрая ми го върна.
Ние днес изживяхме малък стрес. Понатоварих се повечко сутринта, чистих с парочистачката малко и вече в ранния следобед едва се добрах от болки до леглото. Не можех да помръдна. Погледах телевизия около часа, тръгнах да заспивам и от съседната стая нещо се сгромоляса. Скочих като млада булка, за да разбера, че малкия е съборил телевизора върху себе си. Искал да си извади телевизионната игра, но не ме повикал и белята беше налице. За щастие той се размина само с поука и малко уплах, но и аз бая се уплаших. После как съм вдигала телевизора от земята - не питайте. Не е много лек, ама поне не е голям. Той помогна де, не го вдигах сама.