0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бавно покачване на чхг
« -: Януари 14, 2020, 12:43:03 pm »
Здравейте, много отдавна не съм писала, но ето че сега моля за мнение. Последният ми цикъл беше започнал на 11 декември. Очаквах да ми дойде на 6-8 януари, но на 6ти следобед ми зацапа тъмно кафяво. На следващите дни премина постепенно към бледо кафяво и от два дни нямам. В петък бях на гинеколог, каза че вижда нещо, което евентуално може да е сакче, но ми каза да си пусна кръвен тест. В петък резултатът ми излезе 127. Каза в понеделник да повторя и ако нараства двойно, това е добър знак. Да, но резултатът е 183,5. От лабораторията казаха, че нямало значение че не е двойно, важното било да нараства. Но след това по телефона като казах на гинеколога, той каза че най-вероятно е неуспешна бременност и е спрял да се развива.   :(  Каза все пак да повторя в четвъртък кръвния и най-рано в понеделник да отида да видим.
Само да отбележа, че нямам никакви симптоми, само лека умора, която може и заради притеснението да е.
И другото, което е, двата кръвни теста ги правих в различни лаборатории. Дали няма шанс да имат разлики в измерването. Прилагам и снимки. Моля за съвет. Днес си пуснах още един кръвен там, където първият път си правих. Ще е готов най-рано утре или вдругиден.
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #1 -: Януари 14, 2020, 13:26:30 pm »
Момиче f, толкова те мислих, като изчезна какво се случва с теб! Радвам се, че пишеш! Надявам се да се развие бременността ти нормално и всичко да е наред! По принцип трябва да има удвояване на ЧХГ, но има случаи, при които бавно се покачва в самото начало и всичко е наред след това. Има разлика в мерните единици с една буква М отпред в едните изследвания, може да има значение, дано някой, който е по-наясно пише. Желая ти от сърце успех!
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #2 -: Януари 14, 2020, 13:31:15 pm »
Исках да се отърся от всичко, затова спрях даже да чета по темите. До сега не сме стигали до тук, дай Боже всичко да се оправи, но много ме мъчи, че няма голямо покачване.
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #3 -: Януари 14, 2020, 13:33:40 pm »
momiche_f, радвам се да те "видя". Жалко че е с притеснения. Аз на твое място ще бягам да пускам един Прогестерон. Щом е имало зацапване. Реално друго в момента не можеш да направиш. Ако е нисък прогестерона, веднага да вземеш мерки.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #4 -: Януари 14, 2020, 13:59:29 pm »
Има ли някакви изисквания дали на гладно, дали сутрин трябва да е? След 17:00 часа ако мина, дали ще е правилно отчетен резултатът?
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #5 -: Януари 14, 2020, 14:11:10 pm »
Вкъщи си имам Дуфастон, дали на своя глава да пия по 1 на ден? Ако стойността ми е нормална, с нещо ще навреди ли?
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #6 -: Януари 14, 2020, 14:23:22 pm »
Момиче ф, и аз те мислих, и се чудих какво ли става с теб. Дано да се развият нещата както трябва. А за теста, няма значение кога ще го пуснеш. Не се влияе от нищо, така че не се притеснявай за това. Пожелавам ти успех 🤞
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #7 -: Януари 14, 2020, 14:25:30 pm »
momiche_f, пусни прогестерен. Аз бих пила дуфастон 2х1, той не вреди. Но не знам какъв ти е случая и какво е препоръчано от твоя доктор. Пускай в една лаборатория и дано навакса ЧХГ то а кървенето да е било от имплантация!
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #8 -: Януари 14, 2020, 14:32:15 pm »
Лина, пия си отдавна всеки ден Иногинол, фолиева киселина и Геритамин. Друго не пия. Иначе не съм очаквала да имам закъснение и нещо да се получи. Докторът само каза тези да продължавам да си ги пия, като му разказах за течението каза че при някои го имало и било нормално и нищо друго да не пия. Затова се чудя дали ще ми навреди Дуфастон ако реша да пия за всеки случай.
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #9 -: Януари 14, 2020, 14:34:17 pm »
А иначе не мога да го определя като кървене, изглеждаше като стара кръв от предишния цикъл, която организма си чистеше, както като свършва цикъла почти винаги съм го имала това изчистване.
« Последна редакция: Януари 14, 2020, 14:35:54 pm от momiche_f »
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #10 -: Януари 14, 2020, 14:44:43 pm »
ИР ли имаш? Ами звънни му. Аз не съм лекар, но не виждам с малко прогестерон какво може да стане. Дано всичко е наред!
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #11 -: Януари 14, 2020, 14:51:25 pm »
Аз първо бих отишла още днес да изследвам прогестерон и бих започнала да пия.
Само ще разкажа случая на Дарк. Спонтанен със зацапване преди това, пусна веднага прогестерон и видя, че е нисък. Ведна след това забременя пак. Пак зацапване и знаеше директно да започне с Прогестерона. Тя също твърди, че според нея това, че изследва първия път Прогестерона й спаси втората бременност.
Кафявата кръв означава, че е от ден два в матката. Това е кръв, която се е оксидирала и затова си сменя цвета.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #12 -: Януари 14, 2020, 14:54:02 pm »
Да, Тери. momiche_f, каза,че е у тях. Аз поне разбирам лаборатория и после в нас дуфастона :) Извинявам се, ако не съм била коректна.
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #13 -: Януари 14, 2020, 14:55:46 pm »
Какво е ИР?
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #14 -: Януари 14, 2020, 15:03:30 pm »
Мислех, че си със инсулинова резистентност, но може и да се бъркам :)
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #15 -: Януари 14, 2020, 15:07:17 pm »
Иногинол дават при проблеми с инсулина, но и при поликистоза също (както и при скрита такава, тоест колеблив цикъл)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #16 -: Януари 14, 2020, 15:10:12 pm »
Казвали са ми, че съм имала лека форма на поликистоза, затова го пия
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #17 -: Януари 14, 2020, 15:16:58 pm »
Да, то това е другото. Ще пускаш ли прогестерон?
Допълнение: За разликата. MiU/ml 183.5  и  127 IU/l, 1:1 е конверсията http://www.endmemo.com/sconvert/iu_lmiu_ml.php
« Последна редакция: Януари 14, 2020, 15:21:28 pm от Lina88 »
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #18 -: Януари 14, 2020, 15:28:13 pm »
Да, и аз видях че мерните единици означават една и съща стойност. Въпросът е дали едната стойност е по-точно, а другата не, защото са правени в различни лаборатории, съответно различни машини.
Утре сутринта ще мина да ми пуснат, защото като ходих одеве, казаха че и да дам кръв, утре ще я работят, затова направо сутринта. А ако днес ида в другата лаборатория, там пък изпращали резултатите в  София и се бавят повече.
Но смятам от тази вечер да започна с 1 таблетка Дуфастон и утре също да пия 1 сутрин и 1 вечер.
Щом казвате, че с нищо няма да ми навреди, ще ви се доверя.
Но не искам да се обаждам на гинеколога, той е малко сопнат и най-много да ми се скара или да ми се изсмее,че си вкарвам филми в главата, при положение че нищо не ми е изписал.
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #19 -: Януари 14, 2020, 15:29:41 pm »
Защо не пишеш, тук на Д-р Мели. Може до довечера да ти отговори?