0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #20 -: Януари 14, 2020, 15:52:25 pm »
Как да се свържа с нея?
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #21 -: Януари 14, 2020, 16:05:51 pm »
Намерих й профила и й писах, да видим дали ще може да ми отговори.
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #22 -: Януари 14, 2020, 16:08:12 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52523.msg1183201#msg1183201

Само да знаеш, че ако те интересува какво се случва наистина с Прогестерона е важно да  го изследваш сега. Преди да вземеш Дуфастон. Надявам се тази бременност да ти се развие, но е важно най-малко да се удвоява хормона ЧХГ. Вярно е, че има и бременности, които след това са наваксали, но в общия случай е важно да се удвоява. Надявам се да не ти се налага да правиш повече опити за дете, но ако се наложи, решаване на проблеми с Прогестерон (ако има такива), могат да ти спасят бременност.

Иначе относно ПКЯ. Тя често върви ръка за ръка с инсулинова резистентност, която от своя страна скапва качествтото на яйцеклетките и се налагат диети и лечение.
« Последна редакция: Януари 14, 2020, 16:14:29 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #23 -: Януари 14, 2020, 16:13:33 pm »
Радвам се, че си й писла. Тери е абсолютно права, в това ,което е написла. Ако имаш възможност пусни си прогестерона.
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #24 -: Януари 14, 2020, 16:36:27 pm »
Ще си пусна.
Преди малко пак започна кафявото течение с напрежение в корема, явно няма да го бъде. Обадих се на гинеколога, каза утре сутринта да мина да ме види. Но каза и да пия сега Дуфастон, и да не пия, това няма да го спре.
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #25 -: Януари 14, 2020, 16:39:57 pm »
ееех..
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #26 -: Януари 14, 2020, 16:46:28 pm »
momiche_f, прав е, че няма да го спре, ако е тръгнало,  НО ще разбереш тръгнало ли е оттам. На Дарк и беше много нисък Прогестерона и с втората бременност само като видя леко зацапване и започна да пие Прогестерон.
Съжалявам, няма как да се чувастваш от това добре. Поне е някакъв напредък. Съжалявам  :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #27 -: Януари 14, 2020, 17:06:37 pm »
Върнах си историята на изследвания в токуда, при последната ми бременоост. И аз пуснах прогестерон ,както теб. Във Лутенизираща фраза,малко след овулацията ми е бил    55.56   nmol/l. След което почнах прием на прогестерон.Горната граница е 86. Тоест не ми е бил особено висок, имайки предвид че няколко дни след това разбрах, че съм бременна. Дори и да кървиш, пусни за да видиш къде се намираш. Прегръщам те
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #28 -: Януари 14, 2020, 21:48:42 pm »
Здравей, Момиче!
Видях писмото ти на мейла, но не мога да ти отговоря - пощата ти е недостъпна по някаква причина.

Прогестеронов препарат няма да навреди, проблемът е, че може да не е достатъчен. И при бавно нарастване на ЧХГ винаги трябва да имаме едно наум да не е извънматочна.

Виждам, че вече имаш записан час за гинеколог, така че ти пожелавам ситуацията да се развие максимално добре.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #29 -: Януари 14, 2020, 21:52:34 pm »
Благодаря, д-р Мели!
Моля ви само да ми разясните, ако се наложи да ме почистят, ако е имало нещо и е спряло да се развива, единствено кюртаж ли е опцията? Защото ме е страх от това, и бях чела, че не бил препоръчителен за момичета, които НЕ са раждали. С хапчета или по-щадящ метод като хистероскопска не може ли?
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #30 -: Януари 14, 2020, 21:55:38 pm »
А относно зацапването, беше веднъж в 16:15 часа изведнъж се изля, както му казват и след това пак в 19:00 часа още веднъж имах това течение. Нищо друго,коремът спря да ме напряга още след първото изтичане. Сега отново няма нищо, ще се побъркам... И без никакви симптоми съм  : :(
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #31 -: Януари 14, 2020, 22:22:38 pm »
"Изля" никак не звучи добре. Миналата година преди да завърши в темата "Правим опити" с много забременели, започна с доста спонтанни аборти. Др Мели ще ти каже по-добре, но няколко от момичетата, които бяха в начална бременност се изчистиха само с хапчета. Разказват, че болката е ужасна, но винаги е за предпочитане пред кюртаж, ако се налага такъв. Мисля, че дори едната беше с извънматочна и с хапче й спасиха тръбата. Трябва да следиш ЧХГ-то, дали се чистиш. Пиши, ако имаш сили в темата "Правим опити", всички момичета все още я четат и ще ти разкажат от опит. Само спокойно, важното е, че се следиш. Съжалявам, че преминваш през това.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #32 -: Януари 14, 2020, 22:28:41 pm »
Е, то така се усеща,но не беше много. Утре ще видим
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #33 -: Януари 14, 2020, 22:30:36 pm »
Momiche_f, рано е да мислиш за най- лошото. Ако все пак не се развива на толкова ранен етап няма да има смисъл от кюртаж, най-вероятно организмът ще се справи сам, даже и без хапчета. Но все пак има надежда, правила си изследването в различни лаборатории,  не кървиш обилно, не бързай с мислите и вероятните сценарии. Знам, че е трудно, но се опитай да се успокоиш ( аз самата трябва по- често да следвам този съвет). При извънматочна също има опция за хапче мисля, ако се хване на време
« Последна редакция: Януари 14, 2020, 22:32:23 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #34 -: Януари 14, 2020, 23:09:31 pm »
Ти пи ли Прогестерон, дано той е достатъчен да закрепи нещата.
Как беше кръвта днес: пак ли кафява? Ако е кафява е стара.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #35 -: Януари 14, 2020, 23:42:25 pm »
Ако е спонтанен аборт в толкова ранен срок на бременността, изчаквателното поведение (без оперативна намеса) е най-добрия вариант. Организмът се справя сам в огромния процент от случаите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #36 -: Януари 15, 2020, 09:15:42 am »
momiche_f, как си днес? Има ли кръвотчение? Какъв цвят? Пи ли дуфастон? Имам позната,която постоянно ЯХГ й беше много ниско пък резултата е на 8 години. Никога не се знае. Важното  е да се следиш. За съжаление може и да е биохимична.Миналата година, април месец имах биохимична. Не се задържа, а бях на 7мото небе. Мисля,че ми дадоха хапче, но мисля и че сама щях да се изчистя. Не е кой знае каква болка. Не се страхувай. Важно е да се следиш за да не се окаже извънматочна.
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #37 -: Януари 15, 2020, 11:15:40 am »
Хубаво е човек да чувства подкрепата ви, благодаря ви!
Преди малко се връщам от доктора, обнадежден е в случая, защото от петък до сега има растеж и вече ясно вижда плодно сакче в матката. Притеснява го леко това, че ЧХГто не е било двойно покачено, но каза че все пак имало покачване и да спра с кръвните тестове, да си гледам живота, да не го мисля, че течение при някои жени си имало и каквото трябва да стане, ще стане и в края на месеца да отида, за да каже тогава дали вижда в сакчето нещо, за него още било много рано за това. И тогава вече ако вижда вътре точици и има пулс, ще се зарадвам ❤
Изписа ми за мое успокоение глобулини прогестерон по 2 вечер във влагалището и фолиева киселина да си пия.
Дай Боже всичко да бъде наред и в края на месеца да се зарадвам, до тогава ще се опитам да не го мисля толкова.
Благодаря още веднъж за подкрепата 💓
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #38 -: Януари 15, 2020, 11:19:13 am »
Яяяяя как ни зарадва. Утрогестан ли ти изписа или? Пусна ли прогестерон или той какво каза за това? Айде мъти си спокойно!  :grouphug: A, забравих да кажа, най-добре си вземи метилирана фолиева киселина. По-добре се усвоява https://apteka.framar.bg/30006344/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BA-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-0-4-%D0%BC%D0%B3-90
« Последна редакция: Януари 15, 2020, 11:24:50 am от Lina88 »
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #39 -: Януари 15, 2020, 11:27:24 am »
Утрогестан ми изписа, да.
За прогестерона се отказах да пускам, не искам да се филмирам още повече, сега трябва да бъда спокойна, така или иначе ще приемам прогестерон, само ще чакам днес-утре резултатите от чхг, които си бях пуснала във вторник. Благодаря за препоръката, ще потърся тази фолиева киселина :)