0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #60 -: Януари 17, 2020, 16:01:39 pm »
една е Ок, защо 2? така ти е казал доктора ли>
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #61 -: Януари 19, 2020, 10:01:59 am »
Не ми е казвал по 2, мислех си че след като преди бременност е по 1, след това ще са по 2. Аз по 1 си пия де, но да си питам :)
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #62 -: Януари 20, 2020, 10:55:20 am »
Момиче, надявам се си добре. "  Предозиране с витамин В9 - фолиева киселина

    Приемането във високи дози на витамин В-9 или Фолиевата киселина е опасно. Обикновено фолиева киселина се дава, за да запазите нервите здрави и да осигури здравословна бременност. Въпреки това в дози по-голями от 15000 мкг на ден, витамин B-9 може да доведе до увреждане на централната нервна система, предупреждава Американската асоциация за бременност. Това може да се прояви като двигателни нарушения, парализа, болка или изтръпване." Това го намерих , за теб. Всяка таблетка НЕОФОЛИК МЕТА съдържа 0.4 милиграма (400 микрограма) , смятай колко трябва да изпиеш за да те афектира потенцилно. Не се притеснявай.
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #63 -: Януари 20, 2020, 16:50:26 pm »
Благодаря за инфото :)
Гледам да си почивам и да не го мисля   :wink:
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #64 -: Януари 21, 2020, 08:54:21 am »
Така е най-добре. Аз затова ти го извадих това инфо, защото дозата за предозиране май няма как да се постигне (освен ако някой не се постарае де)
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #65 -: Януари 21, 2020, 10:09:57 am »
;) прекрасен ден!
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #66 -: Януари 29, 2020, 09:57:16 am »
Нещата не са добре 😭😢😢😢
Не се вижда нищо вътре, само каза че сакчето е по-голямо, но нищо не може да види 😔😔😔😔
Имало много минимален шанс по-късно да са се случили нещата, но не ми дава почти никакви шансове. Каза понеделник да отида пак и ако нищо не вижда, следва кюртаж. 😔😔😔 Много ме е страх, моля се да се появи точицата
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #67 -: Януари 29, 2020, 10:22:26 am »
Като му казах, че последният ми цикъл започна на 11 декември, каза че е минало много време и би трябвало до сега вече да се вижда нещо, но уви. Моля се просто по-късно да са се случили нещата и всичко да бъде наред 😭
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #68 -: Януари 29, 2020, 11:28:36 am »
Eх, миличка. Искрено се надявам да се появи точицата. Има ли жълто тяло? Какво каза, че вижда? Имаш ли възможност да провериш второ мнение на частно или не знам каква ти е точно ситуацията?  Решението за кюртаж е доста крайно и поне аз бих поискала второ мнение. Защо не пуснеш едно чхг?
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #69 -: Януари 29, 2020, 12:16:05 pm »
Не искам да давам напразни надежди, само ще кажа при мен как беше и се надявам и при теб да тръгнат добре нещата.
Имах преглед на 12 юли при който за първи път се видя ембриончето и се чуха сърдечни пулсации. Тогава съм била в 7 г.с. и 3 дни. Предният преглед ми е бил на 9 юли, само 3 дни по-рано и тогава се видя само сакче, но вътре имаше само мъгляво петно и нищо ясно.
Да уточня, че и в техниката имаше разлика - при вторият преглед беше много по-добра. Така че и аз бих ти препоръчала да потърсиш второ мнение. И дори и да се наложи най-лошото, търси информация дали в тази седмица може да се мине без кюртаж.
Успех!

Допълнение: Предполага се, че последната ми менструация е била около 15 май.

26.09.2019
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #70 -: Януари 29, 2020, 12:42:55 pm »
В петък ще отида и за второ мнение, вътрешно имам усещането че по-късно са станали нещата и затова нищо не се вижда.
Сега нищо не ми каза да вижда сянка или нещо подобно, просто каза че нищо не вижда.
Последната ми менструация започна на 11 декември, трябваше на 7 януари да ми дойде, но тогава 1 седмица имах зацапване. Вече две седмици нямам зацапване.
Спомена нещо че сака отговарял с 1 седмица закъснение или нещо такова, не разбрах добре, понеже  се разтроих много и ми прималя.
Попитах го дали с хапчета ще се изчистя ако продължава да не се вижда нищо, но каза че не.
Притеснявам се за самата манипулация, рискова ли е, след това да не става по-трудно забременяването и още куп въпроси.
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #71 -: Януари 29, 2020, 12:58:12 pm »
А с какво те преглежда - вагинален или коремен ехограф?
Ако сака е с една седмица назад, значи сега трябва да е около 6-та седмица по мои сметки. Но няма как да се каже ОК ли е това или не, защото всяка бременност е индивидуална. Аз имам приятелки, при които се видя ембриона в 4-та седмица, но ето че при мен почти в 8-ма стана. И след това вървеше над седмица напред.

Манипулацията не е приятна, но не е и рискова. Аз имам 4 такива и на 37 години забременях спонтанно. Да, наранява лигавицата, но тя след това може да се възстанови. Така че не се притеснявай и не мисли отсега затова. Рано е още.

26.09.2019
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #72 -: Януари 29, 2020, 13:06:07 pm »
Първо ме гледа с вагинален, а след това с коремен, каза че колкото и да мърда, не вижда нищо. Дано просто да е било рано, надеждата ме крепи.
За манипулацията каза че била с упойка, притеснявам се дали там да я правя ако се наложи или в болницата, при него е частен кабинет.
А до коя седмица може да се изчака с тази манипулация, той каза ако понеделник не види нищо, вторник да сме я правили, но аз искам да почакам, чета че организмът сам може да се изчисти, прокървявала жената и се изчиствала, но до коя седмица може да стане?
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #73 -: Януари 29, 2020, 13:57:23 pm »
Не знам до коя семдмица може сама да се изчистиш. Ако ще се прави нещо (кюртаж или тн.) аз бих отишла в болница, поради много прични по-голям контрол над персонала най-малко.Тоест вече не вижда и сакче ли? Не разбрах.
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #74 -: Януари 29, 2020, 13:58:32 pm »
Сак вижда, и то по-голям от преди две седмици,но вътре нищо не вижда.
В какъв смисъл контрол?
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #75 -: Януари 29, 2020, 14:05:35 pm »
Аз бих отишла в болница. Правили са ми кюртаж и в частен кабинет, но в болница е много по-добре.
За изчистването може да каже само лекар. Аз например не се чистя сама. Задържам всяка бременност доста активно и трудно стават нещата.
Затова лекар трябва да каже конкретно за теб и тази бременност какви са възможностите.

26.09.2019
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #76 -: Януари 29, 2020, 14:41:09 pm »
В какво се изразяваше разликата между частния и болницата?
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #77 -: Януари 29, 2020, 16:00:09 pm »
В частният кабинет имаш един лекар и евентуално анестезиолог. Ако се наложи някаква намеса, те няма как да реагират, защото не си в болница. Все пак се слага пълна упойка, а знаеш какви съгласия се подписват при такава.
При мен лично нямаше анестезиолог и лекаря ми сложи минимално количество упойка, за да няма риск. Съответно се събудих по средата на процедурата.
В болницата има всичко - лекари, техника и знания и мнение на повече от един човек. Освен това оставаш там няколко часа докато мине действието на упойката. Мисля, че сега дори остават по една нощувка, за да се следи състоянието. А от частният кабинет си тръгваш веднага.
Ако тогава бях на сегашният си акъл, никога не бих рискувала извън болница.
« Последна редакция: Януари 29, 2020, 16:01:41 pm от yanicka »

26.09.2019
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #78 -: Януари 29, 2020, 16:20:06 pm »
Разбрах, оххх, защо трябва да се преминава през всичко това   :(
*
Re: Бавно покачване на чхг
« Отговор #79 -: Януари 29, 2020, 16:53:17 pm »
Разбрах, оххх, защо трябва да се преминава през всичко това   :(

Успокой се малко и не мисли в тази посока. Изобщо не е сигурно, че ще ти се наложи да минеш през това. Мисли в другата посока - че след 9 месеца ще ти се наложи да раждаш. Повярвай в човечето и то ще повярва, че трябва да остане с теб  :heartbeat:

26.09.2019