0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #940 -: Март 19, 2020, 22:57:30 pm »
Ний в корема не бием, че на мъжът ми му пречи дишането ми. Еддин път съм била в ръката и останалото е в бедрата. Стават страшни синки, ама то няма кой да ме гледа. Плюс тва Лина ме гони нон стоп за компреси  :D

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #941 -: Март 20, 2020, 00:11:58 am »
Лина, и ти създаваш конкуренция  :wink:

Яничка, назад бях качила протокол за подкожните инжекции. Ако искала го потърси.
Как е при вас положението?

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #942 -: Март 20, 2020, 00:18:19 am »
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ministerstvoto-na-zdraveopazvaneto-izgotvi-prepork/

Препоръки към бременните.Не се отменят ФМ ,така че споко.
Лина ,супер!
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #943 -: Март 20, 2020, 07:59:59 am »
Благодаря за линка Слънчицето, не бях чела препоръките. Добре е да сме информирани.





Re: Тема на бременните 102
« Отговор #944 -: Март 20, 2020, 08:38:14 am »
Rumito,ами как изчаквал си реда навън,после минаваш да те погледат дали имаш час и какъв,после мерят температурата дават калцуни и дезинфектант и отиваш на регистратура.
Аз и да пусна анти-Ха няма кой да ми го разчете. Не съм се шашнала още,ако нещо се притесня ще тичам до токуда.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #945 -: Март 20, 2020, 08:46:14 am »
Привет, браво за хубавите новини :)
Тия препоръки са толко изчерпателни, че ти иде да си прережеш вените. И кат ми кажат, че не се предава от майката на плода... Добре де, ама аз кат нямам още изградена плацента? А като бременните почти никаквилекарства не могат да приемат? 2-3 общи приказки и всичко ще бъуде наред, нали?
Не знам другите болници как са, но поне в Надежда информацията е супер пълна и достъпна. До тук имаше и един лайв, на който отговориха на всички въпроси и много преди МЗ да се сети те си организираха отлично всичко. Вкл. болничини по куриер за сметка на болницата, viber консултации за всички бременни и по преценка или нужда се ходи на място в кабинет А допълнително всички рискови групи остават с неотменени часове, но малко променени, за да не се засичат много хора в чакалнята. Въпреки, че ЦАР също взима предвид ситуацията и търси решение за заповеди изтичащи в срока на извънредното положение в Надежда работят по заповедите на жени, които скоро ще прескочат възрастта позволена от ЦАР и май още няколко специфични ситуации. Доста бързо се организираха с добри решения, а на държавно ниво имаме само две-три препоръки. То в щаба няма ни един гинеколог, а трябва да включат поне консултант. Подозирам, че и в МЗ не са се консултирали, а в движение отговарят на възникнали въпроси по "експертна" линия.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #946 -: Март 20, 2020, 09:42:55 am »
Лято,наистина в болницата се ориентираха доста бързо в положението,но специално за бременност и коронавирус в цял свят няма достатъчно информация. По голямата час(да не кажа цялата) е за бременни в 3-тия триместър. Няма от къде да дойде тази информация,просто защото за цял свят тази зараза е нова и тепърва ще се правят проучвания. Аз затова не ги гледам,моля се само да ни подмине тая гад.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #947 -: Март 20, 2020, 10:14:21 am »
Лято,Надежда е частна болница и има ресурс.Държавните болници ,където има по три дежурни акушерки и двама лекари на отделение ,ако седнат и на вайбър да пишат ,направо ще си скубят косите.А там има много повече бременни и раждащи,ситуацията е сложна за всички,трябва и ние да сме толерантни.Особено към медиците,довчера ги биха,днес им пляскат,ама тия хора са в най-рисковата група.
В крайна сметка,не ни оставят на произвола.С най-добри чувства го казвам това.
Лина,Разкажи ми приказка 2 е сериала,малко е психо,ама аз харесвам.
Поствам изказване на мед.сестра във фейсбук.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #948 -: Март 20, 2020, 10:43:12 am »
Аз не се притеснявам, че лекарства за бременни не може, защото то за короната лекарства не помагат. Помага само добра имунна система. Притеснява ме само малко, че имам две от хроничните състояния, които са в рисковият списък, ма май това остава на заден план заради страховете ми от предната бременност.

Павла, вчера рових за този портокол, ма нещо нв ми се получи. Днес ще отделя повече врвме и ще намеря.
При нас положение е... абе на зле отива. Болниците във Валенсия вече са пълни. Бройката на заразените е огромна всеки ден и едва ли ще започне да спада в близките две седмици. Гоним Италия много усилено. Храна и лекарства има. Всички са дисциплинирани и си седят вкъщи. Излираха ни още повече. Затвориха и къмпинга, та вече ни е позволено само на негова територия да разхождаме кучето. Имаме специално разрешително с което да излизаме до селото. Но не може да е често, щот има некви луди дето ходят всеки ден за хляб. Спряха ги де, ма всякакви хора има.
Абе не се оплаквам - имаме храна и няма да се налага поне 2 седмици още да се излиза. Тогава може би ще ни свърши водата. Аз имам час за сърце на 1-ви април но не съм сигурна че ще ходя, защото онзи ден ходих до болницата и се върнах супер изнервена да следя нон стоп какво съм пипнала, с коя ръка съм го пипнала, докосвала ли съм си някъде дрехите, къде напръсках със спирт... това изчистих ли го... абе ужасно беше.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #949 -: Март 20, 2020, 12:53:42 pm »
Няма как човек да очаква някой да го контролира, ако сам не го прави. Не е необходимо да дойдат военни и в мирно време да ни отнемат права. Всичко е в наши ръце. Нямам надежда, че човечеството има съвест. Постоянно ходят напред назад. Никой не се съобразява с никого. Голямо движение на хора за ненужни неща.
Всички ние го отнасяме. Здравословно, икономически...

Ние сме с разрешителни също. Днес ще се отиде до магазина. Всичко друго сме го отменили и ще се опитаме по 1 път седмицата да се ходи до магазина.
 
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #950 -: Март 20, 2020, 13:43:12 pm »
Дори тези, които имаме съвест, имаме нужда да излезем. Всеки ден с Мишо излизаме за 30 мин на разходка, защото работим от вкъщи от 2 седмици вече. Още преди изолцията си отменихме всички срещи, защото се връщах от Белгия. Самоизолирах се още от миналата седмица и все пак излизам на разходка. Не се смятам за човек без съвест, че го правя. Дали защото живея на село и няма хора по улиците по принцип, дали за друго не знам. И утре смятаме да се качим на колата и да обикаляме балкана над с.Свежен. Хората с деца полудявате с тях вкъщи, но да ви кажа като няма и деца пак се полудява, че няма кой да те занимава. Та ние така действаме: разхождаме се, където е безлюдно и работим от вкъщи. Честно казано се чувствам виновна и за малките разходки, които си правим, но не виждам как 2 седмици извънредно положение ще променят нещо, това ще продължи по-дълго, затова намерихме минимума, с който да не вредим на никого и да не полудяваме в идващите няколко месеца.
« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:55:43 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #951 -: Март 20, 2020, 14:17:09 pm »
Естествено, че не е проблем самото излизане. Ние също излизаме в двора и до оградата на комшията, че има понита. Аз говоря за ходенето по 2 пъти на ден до магазина. Гледам ги, правят профилактични прегледи, който не са нито важни, нито неотложни и подобни. Колкото повече излизаме, толкова повече ще седим вкъщи. Повече хора и ще умрат. Ако всеки си мисли сама за себе си е лошо. Аз близки нямам. Умряха от банални неща. Само майка ни е единствена и тя е млада. Какво сме се затворили тогава...
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #952 -: Март 20, 2020, 17:10:59 pm »
Круела, благодаря за инфото. Аз все пак звъннах, часът си остава. Ще пътуваме до София.





*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #953 -: Март 20, 2020, 17:34:41 pm »
И аз вече изперках вкъщи. Така ми се ходи до плажа...Ний в 32 квадрата каравана сме като в дядовата ръкавичка... Ама ни може, забранено е разхождането нищо че живеем в полето между две села. Можем да излеземмот портата на къмпинга само за да изпишкаме и изакаме кучето. Нямаме право да му правим нормална разходка. И с мъжът ми се редуваме - аз сутрин, а той вечер.
Така че добре, че поне при вас е разрешено разхождането.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #954 -: Март 20, 2020, 17:41:51 pm »
Руми,ако ще пътувате имай предвид новите мерки.
https://tvn.bg/novi-protivoepidemichni-merki-ogranichavat-dvizhenieto-mezhdu-gradovete/
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #955 -: Март 20, 2020, 17:42:23 pm »
А мерси, Слънце, аз обичам такива- ще го видя. Павла, чак пък конкуренция, просто съм досадна. Но ЕХААААААА понитаааа <3 Аз да ви кажа, със малкото излизаме на балкона , днес го михме ( с по чашка не съм вдигала тежко), докато измия, сготвя, минем уроците и си минава деня. Тя нали няколко дни беше при баща й, та  играех и на плейстейшъна, но вече се съобразяваме  да не се зомбира и тя.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #956 -: Март 20, 2020, 17:51:37 pm »
Създадох тема за мерките за коронавирус, за да не наводняваме тази, че ще има да нищим сега.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=54033.msg1185728#msg1185728
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #957 -: Март 20, 2020, 20:35:25 pm »
Момичета, излязоха ми резултатите от тромбофилята. Пише следното:
Se identifica un riesgo alto de abortos de repetición como consecuencia de una elevada carga
trombofílica (igual o superior a la del Factor V Leiden en heterocigosis).
Аз си го превеждам така:
Идентифицира се висок риск от повтарящи се аборти, като риска се иденифицира да е вследствие на голямо тромбофитно (тук не съм сигурна за думата) натоварване (равен или по-голям от хетерозиготно носителство на Фактор V Лайден).

И сега започвам да се чудя дали терапията ми е правилна за този риск или някак да се мъча да се свързвам с лекари по имейл. Какво мислите?

26.09.2019
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #958 -: Март 20, 2020, 21:23:37 pm »
Яничка,аз съм хетерозигот по фактор V лайден. Това е високорисков фактор и терапията е задължителна и след като родиш минимум 1 месец. Ти на каква терапия беше ?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #959 -: Март 20, 2020, 21:41:49 pm »
Благодаря, Лина :oops: знам, че съм досадна, но имах предвид с момченце :D

Яничка, ти си та нмх и аспирин. Няма какво друго да взимаш. Високо рисков фактор си.