0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #840 -: Март 14, 2020, 08:49:04 am »
Слънчице, сега ще ти пратя на Вайбър аз откъде си поръчах току що Витамин Д на капки (освен, ако не ми се обадят да ми откажат поръчката де).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #841 -: Март 14, 2020, 09:00:41 am »
Аз вчера успях да намеря витамин д. Нямам проблем с него уж, не съм го изследвала де. Но живеем на доста голяма сянка и у нас слънце не огрява, а след 5 дни неизлизане започнах да се чувствам зле. Та едно шишенце за мен и за него - ще си делим. Но беше последното в тая аптека, даже беше скрито зад други лекарства и аптекарката се ядосваше, че не са го пазили за деца ами са давали на всеки.
Лекар ни посети, няма нищо към гърдичките му. Кашлицата е от носа и червеното гърло, но трябва инхалации да правим с физиологичен разтвор. Поне се успокоих малко  с тая кашлица си мислех за корони вече, че той тренира и ходи на градина в кв. Надежда, а там са всички китайци от Илиенци. Вкл. в градината му има дечица. Само ми е странно аз що не лепвам нищо от него.
Слънчицето, пратих ти съобщение с данни за доставка евентуално.
« Последна редакция: Март 14, 2020, 09:09:11 am от Лято »

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #842 -: Март 14, 2020, 09:43:14 am »
Лято, мъжа ти да ти купи от София? Тук, има навсякъде утрогестан.Не се притеснявай :) Нали той бачка в София. Аз съм на ФМ другата седмица- но моя аг ми каза че ще ми каже в понеделник предвид цялата обстановка дали ще има или не. На 11, бебето отговаряше на 11+6. Ако не я направя другата седмица бебето става прекалено голямо за ехографския преглед на Нухална гънка  ( Яничка ме светна)Нали имах контрола във Фемина , при Димитрова и на нея ще звъня дали остава. Ако отменят и двете май само пренатеста остава?
« Последна редакция: Март 14, 2020, 09:49:53 am от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #843 -: Март 14, 2020, 09:46:25 am »
В Испания 30 бр. клексан е 189 евро, но това е 0.6, а не 0.4
Утрогестана но е по-евтин обаче  :D В България е 14.95, а аз го взех по 5.10 евро, което е около 10-11 лева.
Ние се запасихме с продукти, за да не излизаме заради тъпите хора от Мадрид. Но всичко, което съм купила принципно го купувам. И не съм взимала нито ТХ, нито олио, нито други такива глупости. Мъжът ми вчера ходи за вода и каза, че в магазините няма вода и ТХ. Така че тая истерия с паокването е на международно ниво.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #844 -: Март 14, 2020, 10:21:28 am »
Лина, ние (той) в София търси. Почти се е прибрал пеш вчера, за да не пропусне аптека и от 4 или 6 аптеки е намерил само 2 опаковки и са му казали, че няма внос вече. Шашнал се е и се обадил на приятел в Стара Загора да търси, а той намерил там още 3 и му обещали за днес други 3 - общо 6 опаковки.
Не знам за внос, но нали някои суровини идват от Китай, а те нямат износ сега и затова някои лекарства скоро няма да могат да бъдат намерени изобщо. Още преди месец фармацевти в една група на фейса предупредиха, че нещо такова ще се случи, но си мислех, че не става дума за толкоз елементарни лекарства.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #845 -: Март 14, 2020, 11:43:42 am »
Хора,маски няма.В първата аптека намерих вит Д,в шестата Феретаб,но маски казаха ,че едва ли ще има скоро.
И да ви кажа,наредбата се нарушава масово-баничарници,цветарници,железарии,магазин алкохол и цигари,обувки,левчета-работи.Може би е 50 на 50.
Ами не сме дисциплинирани и това е.Мъжът ми ходи до единия пазар-същата работа,железарии и дом.потреби работят.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #846 -: Март 14, 2020, 12:07:26 pm »
Лято, поръчайте онлайн от ремедиум? Около пирогов аптеките имат. Слънчицето, благодаря че ходи. Днес няма да се излиза, може би другиден за хляб. Аз съм в ужас за кръвотока в едната артерия и ФМ. Все едно е военно положение :(. Но то няма начин иначе ебати.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #847 -: Март 14, 2020, 12:24:01 pm »
Аз едвам намерих витамин д за Лазар. Всички аптеки обиколи мъжа ми в Сливен и сега имам две шишенца. Давам му на джеймисън и имам на натурал факторс едно. Вигантол никъде няма, само тези скъпите. Маски имам от болницата няколко и леля каквото ми е дала.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #848 -: Март 14, 2020, 12:52:45 pm »
Забраната е само за заведения и молове, всички останали магазини си работят.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #849 -: Март 14, 2020, 14:02:21 pm »
Круела, много благодаря, ще имам предвид за клексана, за момента се запасих с доста кутии и няма да поръчвам.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #850 -: Март 14, 2020, 16:27:03 pm »
От сутринта ме боли глава, пих кафе, мерих кръвното, затоплям се повече от друг ден, все още нямам температура, но се чудя какво мога да пия, инфлуцид дали е ок и вит. Ц на ампули? Ще поизчакам още малко, но не ми е добре и питам, ако трябва да взема мерки.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #851 -: Март 14, 2020, 16:38:20 pm »
Вит ц можеш да пиеш. Инфлуцид нали е хомеопатия? Пий го тогава.  Биозин мама е хубаво, парацетамол. Май това е.
Може за ти се размине. Дано!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #852 -: Март 14, 2020, 16:43:54 pm »
Много благодаря, Павла! Дано се размина!
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #853 -: Март 14, 2020, 18:27:07 pm »
И мен трети ден ме боли глава, от силното слънце ли, не знам. Друга причина не измислих. Утре ще бъде по-хладно ще видим как ще съм. Парацетамол не ми действа.





*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #854 -: Март 14, 2020, 18:34:17 pm »
Руми,хладен компрес помага.Кърпа напоена със студена вода,Павла ми беше казала за тоник след моя трансфер и също помага.Една чаша и отпуска.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #855 -: Март 14, 2020, 19:38:18 pm »
Кукапетал, а вода пиеш ли?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #856 -: Март 14, 2020, 19:43:06 pm »
Мен винаги първите няколко месеца от бременността ме боли глава. Понеже е всеки ден, та затова не пия парацетамол. Много вода и почивка следобяд в тъмна стая.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #857 -: Март 14, 2020, 21:42:30 pm »
Може би водата ми е проблема, ще се опитам да пия повече. Изпих няколко чаши вода с лимон и ме облекчи. Засега съм добре! Тревогата покрай вируса ми идва в повече, че майка ми е с проблемен бял дроб. От вчера спрях бромокриптина, може да има отражение и това.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #858 -: Март 15, 2020, 11:23:00 am »
Привет, как сте? Аз вчера намерих малко маски и си взех. Даваха до 10 на човек. Малкия се подобри от инхалациите и аз се успокоих. Ядосвам се, че хората мислят само за себе си. Дреме им за възрастните, болните и бременните. Вкл. У дома имам спорове по тая тема. Мъжът ми щял да се ходи на работа, там били едни и същи само. Ма тия едни и същи се срещат с хора. Свекървата и тя много настоява да се прави сега ремонт у тях. Трябва детска стая да приготвим там, че като почнем лятото у нас да пратим там малкия за седмица.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #859 -: Март 15, 2020, 12:17:25 pm »
Лято,какъв ремонт?Ние всичко купихме-диван,маса,пендел,той кърти,шкури и гипсира ,вчера боядиса хола и сме до там.Не сме ходили за ламинат,не щем да се бутаме в Практикер,имаме позната в шоурум,ако тя може да ни продаде той ще го нареди,ако не увисваме.А май наближава,ама каквото такова,точно сега да се почва ремонт е безумие,ще затворят и строителните маркети,не е шега работата.Бриколаж са затворили сами,да си опазят персонала здрав.Освен онлайн да пазарувате,друго няма.
И в Гърция няма маски и вит.Д,баща ми търсил за близки,като при нас е.
Хора,не подценявайте ситуацията!