0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #860 -: Март 15, 2020, 12:24:50 pm »
Здеавейте. Лудница е, един единствена опаквока утогестан- беше права Лято. Ще го скалъпя. Вит Д Тери ще ми пуснеш ли линка, че нямам?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #861 -: Март 15, 2020, 12:34:11 pm »
Боже Лято, какъв ремонт в тази ситуация. Те хората всичко спряха, свекърва ти ремонт ще прави.
Мъжът ти като иска да ходи на работа, да ходи при майка си. Тамън и ремонта уж ще прави, ма не знам как като затворят всички магазини.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #862 -: Март 15, 2020, 12:34:37 pm »
За чий им е тоя утрогестан?Изкупен ли е,или доставка няма?Имам един блистер пак казвам,мога да го пратя.
Лина,а Кринон има ли,като няма утрогестан ,не може ли да го заместиш?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #863 -: Март 15, 2020, 13:08:51 pm »
https://apteka.framar.bg/30082578/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D0%B43-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B8-30-%D0%BC%D0%BB
6 капки се равняват на една капка Вигантол. Вигантол е 10 мл, значи ти трябват 2 шишенца.

Търсете Кринон. Утрогеста четох в една тема, че са му спрели вноса просто, затова го няма. И аз мисля, ако идем тези дни до Пловдив до аптека да си купя Кринон, че рано или късно ще ми трябва и е по-добре да започна да го търся отсега, отколкото, когато ножът е до кокала.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #864 -: Март 15, 2020, 13:14:34 pm »
Тери,взимай.Аз пак да си кажа-в Софармаси е на по-ниска цена 30лв,защото до 35 съм го купувала.
Ние се уредихме с ламинат-в сряда нашата позната ще отвори за нас да взимаме и да бягаме.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #865 -: Март 15, 2020, 13:21:16 pm »
Този ремонт е плануван от месеци. Трябва да разчисти старите мебели, да тегли една боя и да сглоби новите, че после у нас да сменим стаите с малкия е той да дойде в нашата с бебето, а ние в неговата. Но нашата стая е голяма и светла и за него ще е добра за първи клас, а неговата е преходна с нашата с голям портал и няма прозорец.
Както и да е, отиде да товари мебели. На бабата ѝ пречат и не вижда проблем да се свърши това днес.
Лина, ти ползваш ли прогестерон също? Да потърся пак наоколо?

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #866 -: Март 15, 2020, 13:53:30 pm »
Ами Лято вие си знаете, понякога няма как да убедиш останалите. Но наистина всичко ще затвори- как ще взимате материали Слънце, благодаря имам до идната неделя - ще ми стигне до 12+4. Кринон не може онлайн да се закупи?!? Много странно!Благодаря за предложенията Лято и Слънце.Като се чуя с лекаря ще го питам доктора до кога иска да пия. По принцип е до 12 седмица, но забравих дали края или началото. То и кринона ми свърши( няма никъде около нас!) и от утре съм само на 3х2 утрогестан. Тери, благодаря за линка, поръчах си две шишенца.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #867 -: Март 15, 2020, 13:57:07 pm »
Аз се чудя дали в аптеката на надежда ще има утрогестан. На съм на лекар чак на 24.03. Лина, виж още утре по телефон и ако трябва незабавно да носим откъдето намерим.

Столична община също има организация за доставка на храна и медикаменти.
"Влезе в сила заповедта на столичния кмет Йорданка Фандъкова за подпомагане на възрастни хора, такива с хронични заболявания или със затруднено придвижване в условията на обявеното извънредно положение. Дейността на общинското предприятие "Социален патронаж" беше разширено. Вече се организира доставка по домовете на лекарства и храна за нуждаещите се.

Открити са телефони за връзка - 02 8188522 и 02 8188523"
« Последна редакция: Март 15, 2020, 14:12:22 pm от Лято »

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #868 -: Март 15, 2020, 14:22:02 pm »
Лина,до края на 12 г.с слагах аз Кринон,ама вече ми беше до гуша,и през ден слагах.
Абе щом се уредихме с ламинат е супер,ние всичко друго сме взели,само секция и стойка за ТВ остава,но и онлайн може и дърводелец имаме под ръка.
Павла,как сте вие в тая криза?
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #869 -: Март 15, 2020, 15:33:34 pm »
Момичета, аз бях писала, но пак да кажа, че имам останали лекарства. Не помня вече какво точно, ще се върна назад и ще ви копирам. Лина, кринон имам със сигурност, ако ти трябва? Утрогестан не съм ползвала и нямам.
Редакция: лекарствата са:19бр. Фраксипарин, неофолик мета - 33бр. таблетки, кронон - 1 кутия (6бр.), ампули тотема - 4бр., регулон - 13 таблетки, инофолик - 25 сашета и мостра prefert gel. Всички са в срок на годност.
« Последна редакция: Март 15, 2020, 16:05:59 pm от Mihaela Viyacheva »
*
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #871 -: Март 15, 2020, 15:53:47 pm »
Лято, мерси за линка, но няма да тормозя хората- ще оставя линиите за някои наистина нуждаещ се. ( имам предвид трудно подвижни баби и дядовци)слънце, мерси. Мише, ако не намеря ще ти пиша.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #872 -: Март 15, 2020, 16:10:29 pm »
Ние сме ок. Французите избори правят. Другата седмица и балотажът. Смятам, че на 23ти ще обявят последна степен. На майка й отмениха полетът за идване. Сега се надявам на 19ти да успее са дойде. Иначе е лудост всичко. Минава се през паниката и си стига до неглижирането. През май за тоалетна хартия до изказването на Борис Джонсън да се подготвят британцити, чи ще гледат как им умират близките.
Ние сме спокойни. Имаме основни неща, не сме се запасявали. Само мляко и памперси взех повече. Мъжът ми ходи на работа, а и е с рискова професия. Само на децата да се размине, че Симеон има проблем.

Стига сте обикаляли аптеките и магазинете бременните!
Слънце, ти също си сядай на дупето.
Поръчвайте по интертет.
Лекарства също можете. Обадете се на телефоните и може да им изпратите рецепти, ако има нужда.
Пазете се!
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #873 -: Март 15, 2020, 19:09:14 pm »
И аз мисля, че трябва да се възползвате от тия телефони. Пазите себе си и още един човек и сега не е моментът да сме герои. Тези телефони и доброволците, които предлагат помощ биха се радвали са помогнат. В нашия квартал също има младежи, които пишат в групата, че се включват с подобни предложения. Ако ми се наложи няма да се двоумя.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #874 -: Март 15, 2020, 23:28:44 pm »
Аз имах предвид телефоните ог сайтовете. На тези не бих се обадила. 100% някой възрастен има повече нужда от мен.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #875 -: Март 16, 2020, 09:09:44 am »
Сигурно имат нужда, но съм убедена, че организацията не предполага да се ходи на отделен пазар за всеки адрес. По-скоро се събират поръчките и се пазарува общо, след което се разпределят по "кошници" и се прави маршрут за деня. Иначе при нас и вход мениджър предлага безплатни доставки и поръчки на стоки от първа необходимост. Също така има няколко доброволци от квартала, които в групата на квартала са оставили телефон.
Смятам, че възрастните няма да се възползват особено от тази услуга ако тя се рекламира основно в интернет. Баба на 80 години едва ли ползва активно фейсбук или сайта на общината. Канал 1 и БНР му е майката, за да достигне до нужната аудитория. А бабата под нас (горе-долу на 80 години) обикаля като отвързана. Час по час ходи в съседния квартал с градския да види сина и внуците, че то у дома ѝ е скучно. Нашите баба и дядо също не пропускат разходките си в парка и до магазина. Каквото и да им говориш те си знаят тяхното. Имали нужда от разходка и толкоз! Поне тия дет спазваме правилата да се възползваме от предложенията. Те са за наше добро и точно сега не е моментът да ни избива на съвест за тия дето знаят отговорите на всички въпроси и в никой случай не се вслушват.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #876 -: Март 16, 2020, 09:43:36 am »
Тези телефони са разлепени по входовете. Тези хора имат и близки, лични лекари, които могат да ги насочат. Едно е да обиколят 10 адреса на нуждаещи се и неизлизащ възрастни, а друго да хукнат като разносвачи на пица из София да носят лекарства на всички,който не е намерил нещо, но преди това е обиколил 10 аптеки, 2 лекарски кабинета и още 5 магазина, преди да ги затворят. Сайтовете на онлайн аптеките си работят.Лекарства с рецепта се отпускат като се изпрати рецептата. Поне ние можем явно да работим с интернет.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #877 -: Март 16, 2020, 10:42:02 am »
Казах, че бих ги използвала при нужда без да се двоумя, а не че за всяка прищявка ще звъня. Засега мъжът ми ходи. Но с това ходене много скоро може да сме под карантина и тогава вече искам или не ще звъня.
Лина, имаш ли инфо за това дали ти е нужен утрогестан и докога? Гледах листовката, произвежда се в Белгия. Писах на един познат, който често пътува и преи да го карантинират ще потърси и ще прати. А междувременно аз ще видя колко време ще го ползвам. В групите във фейсбук чета, че някои жени го слагат до края, а други спират към 12-13 седмица. Затова ще се поинтересувам и при нужда още сега ще поискам да ми вземе няколко опаковки, че наистина скоро може да му сорат пътуванията и да няма възможност.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #878 -: Март 16, 2020, 10:58:48 am »
Лято, тези телефони са за възрастни и трудно подвижни хора. Дори и да се обадиш - социален патронаж няма да дойдат при теб. Ние вече сме в условия на пълна карантина и няма проблем с излизанията при определени условия. От нашето семейство ще излиза само мъжът ми.

При нас утрогестан има (испанско производатво) и ако Лина има нужда ще й пратя, но тя така или иначе вече трябва да го спира. Слага се до 12-14 седмица, като се намалява по схема.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #879 -: Март 16, 2020, 11:44:26 am »
Аз утрогестан слагах до 16гс 2х3 вагинално. И аз имам 1 блистер мога да го изпратя на някоя,имам и 6-7 инжекции фраксипарин 0.3.
Аз днес през ноща се събудих със сухо гърло,и сутринта пак беше така. Гледам че сливиците май почват да се възпаляват,та си взех тонзилотрен и кармолис лукчета,дано помогнат. Меря температурата през час-два,че в четвъртък съм на ФМ и ако имам температура няма да ме допуснат до болницата,а ми е важен прегледа. Хубав ден.