0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 На моя позната която се подуваше доста преди да й дойде М.и откриха ендометриоза при лапароскопия.Докторите й казали,че според тях това било един от признаците.След като премахнали ненужното,подуването й се намали видимо.
Аз се подувам ужасннооо.И ме терзае въпросът,възможно ли е това да е истина,макар и да не е документирано никъде?
Затова искам да питам момичетата ,които са ги оперирали от ендометриоза ,забелязахте ли някаква промяна в това отношение след операцията?
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #1 -: Юли 21, 2006, 13:07:28 pm »
Хммм. ми и аз се подувам преди да ми дойде М. и имам правена лапароскопия( нямам ендометриоза) и все така продължава да ми се подува тумбачето. :D
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #2 -: Юли 21, 2006, 13:36:53 pm »
Хммм. ми и аз се подувам преди да ми дойде М. и имам правена лапароскопия( нямам ендометриоза) и все така продължава да ми се подува тумбачето. :D
Нормално е да се подуваме,но аз говоря за нещо ненормално.Като се подуя приличам на бременна в 5ти месец.И мъжо вечно се майтапи,че знае как ще изглеждам след като забременея.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #3 -: Юли 21, 2006, 14:18:05 pm »
Илианче, уф, аз съм си наумила, че имам симпотими на ендометриоза и прочетох какво ли не за тая ужасия през последните дни. Да - подуването на корема е един от признаците. Ти имаш ли болезнена менструация или овулация? Болят ли те едновременно с това и краката, имаш ли стомашни проблеми /разстройство, запек, болезнена дефекация, метеоризъм/, болки в кръста и таза?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #4 -: Юли 21, 2006, 14:27:40 pm »
Миники,
много четеш!  :lol:
Кои симптоми на ендометриозата откри при теб?
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #5 -: Юли 21, 2006, 14:32:24 pm »
Всичи гореописани, с изключение на болезнената менструация :balk_71:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #6 -: Юли 21, 2006, 14:56:13 pm »
Миники,
Не е задължително с тези симптоми да имаш ендометриоза. Може и никакви симптоми да няма човек и пак да се окаже, че е с ендометриоза. Явно, че параноята яко ни гони!  8O Ето аз от няколко дни съм сигурна, че резултата от теста за хламидия не е точен и днес ако успея да си свърша работата на време, ще ходя да се разправям с доктора, правил ми изследванията. Макар че голяма файда няма, щото минаха 3 седмици от тогава и не вярвам да помни нещо!
Ти сподели ли съмненията си с д-р Владимиров?  :?
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #7 -: Юли 21, 2006, 15:00:39 pm »
Ми страх ме е да му кажа, ще ме "бие", че пак си измислям болести. Няма да го търся до края на лятото, само - недай си боже - по спешност.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #8 -: Юли 21, 2006, 15:08:40 pm »
 
Цитат
Ми страх ме е да му кажа, ще ме "бие", че пак си измислям болести. Няма да го търся до края на лятото, само - недай си боже - по спешност.

Не му казвай, че ще го отнесеш като бръмбар сламка!  :lol: Хайде, дано поводът да го потърсиш е за да констатира бременност!  :D Успех!
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #9 -: Юли 21, 2006, 15:25:20 pm »
не е задължително да имаш симптомите,ендомертиозата се развива и без симптоми !Подуването на коремчето е нормално преди и по време на менструация ,така че не се шашкайте.Аз също имам ендометриоза или по точно киста която мислят че е шоколадова и този месец нямах никакви болки така че само лекар може да ви каже какво ви има
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #10 -: Юли 21, 2006, 16:23:45 pm »
Да - подуването на корема е един от признаците. Ти имаш ли болезнена менструация или овулация? Болят ли те едновременно с това и краката, имаш ли стомашни проблеми /разстройство, запек, болезнена дефекация, метеоризъм/, болки в кръста и таза?
Ами  имам болезнена менструация(а по принцип търпя на болка)и болки и в кръста и в слабините, рядко ми се разминава първите 2-3 дена без обезболяващи.Имам болка на свивката на бедрото от време (преди да ми дойде),запек редуващ се разстройство(според сезоните-през горещините съм винаги на второто),имам и полип,за който не се знае какъв тип е точно.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #11 -: Юли 22, 2006, 12:14:52 pm »
добре де защо не отидеш на лекар?той ще ти каже какво ти има,във фируми диагнози не се поставят !!!!!!!
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #12 -: Юли 24, 2006, 13:45:15 pm »
Винаги преди мензис ми се е подувал корема. Това се дължи на ПМС. Е, вярно е , че съм с ендометриоза, но и преди да я имам си се подувах. Не забравяйте и други причини за подуването - гастрит, колит.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #13 -: Юли 26, 2006, 10:26:37 am »
нормално е да ти се подува корема преди М,аз не познавам момиче на което не му се подува корема преди М.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #14 -: Юли 26, 2006, 10:47:00 am »
catwoman каза:
Цитат
Аз също имам ендометриоза или по точно киста която мислят че е шоколадова и този месец нямах никакви болки така че само лекар може да ви каже какво ви има

Здравей, Коте!
Би ли споделила как я лекуваш твоята киста?
Благодаря
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #15 -: Юли 27, 2006, 13:54:55 pm »
Ами в момента не я лекувам,ами 4акам д-рАлександров да се върне от почивка и да ме оперира   :( Иначе съм пила противозачатъчни-Ясмин 5 месеца,но без ефект,после д-рката каза опарация и аз реших да отида при друг специалист,след това пих Примолут-нор 2 месеца но тъй и не се махна а напротив нарастна за съжаление и сега опарация  :( 3ма доктори казват опарация и твърдят 4е имам ендометриоза (наи-лошото) и може да ми извадят яйчника,така че не се косете,на лекар ходете и се отнасяйте сериозно и отговорно към проблема ако искате да имате щастието да имате деца !
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #16 -: Юли 27, 2006, 14:06:13 pm »
Хммм. ми и аз се подувам преди да ми дойде М. и имам правена лапароскопия( нямам ендометриоза) и все така продължава да ми се подува тумбачето. :D

 и при мен е така.Подувам се поне седмица преди да ми дойде-ама много се подувам.Правено ми е лапаро и нямам ендометриоза.
<br />
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #17 -: Юли 27, 2006, 17:17:16 pm »
въобще има ли някой на който да не му се подува корема преди М?
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #18 -: Юли 27, 2006, 18:55:34 pm »
въобще има ли някой на който да не му се подува корема преди М?

Има  :) Аз имам много болезнен М. в първия ден, но никога преди да ми дойде не съм се подувала. Единственият дискомфорт, който чувствам е леко няболяване /понякога/, но в повечето случаи идва без всякакви симптоми. /пък как ми се иска да спре да идва в следващите 9 месеца...  :wink:/
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #19 -: Юли 27, 2006, 21:40:19 pm »
Аз също се подувам много и понякога дори не мога да стоя права, но със сигурност нямам ендометриоза, или поне така ми казаха след лапарото. Случвало ми се е и около дните на овуто също да чувствам това подуване, макар и рядко. Преди време бях чела някъде, че това се дължало на задържане на вода в организма и обикновено се получавало при жени, които консумират повече сол  :? Колко е вярно и идея си нямам 8O
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]