0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 На моя позната която се подуваше доста преди да й дойде М.и откриха ендометриоза при лапароскопия.Докторите й казали,че според тях това било един от признаците.След като премахнали ненужното,подуването й се намали видимо.
Аз се подувам ужасннооо.И ме терзае въпросът,възможно ли е това да е истина,макар и да не е документирано никъде?
Затова искам да питам момичетата ,които са ги оперирали от ендометриоза ,забелязахте ли някаква промяна в това отношение след операцията?
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #1 -: Юли 21, 2006, 13:07:28 pm »
Хммм. ми и аз се подувам преди да ми дойде М. и имам правена лапароскопия( нямам ендометриоза) и все така продължава да ми се подува тумбачето. :D
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #2 -: Юли 21, 2006, 13:36:53 pm »
Хммм. ми и аз се подувам преди да ми дойде М. и имам правена лапароскопия( нямам ендометриоза) и все така продължава да ми се подува тумбачето. :D
Нормално е да се подуваме,но аз говоря за нещо ненормално.Като се подуя приличам на бременна в 5ти месец.И мъжо вечно се майтапи,че знае как ще изглеждам след като забременея.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #3 -: Юли 21, 2006, 14:18:05 pm »
Илианче, уф, аз съм си наумила, че имам симпотими на ендометриоза и прочетох какво ли не за тая ужасия през последните дни. Да - подуването на корема е един от признаците. Ти имаш ли болезнена менструация или овулация? Болят ли те едновременно с това и краката, имаш ли стомашни проблеми /разстройство, запек, болезнена дефекация, метеоризъм/, болки в кръста и таза?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #4 -: Юли 21, 2006, 14:27:40 pm »
Миники,
много четеш!  :lol:
Кои симптоми на ендометриозата откри при теб?
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #5 -: Юли 21, 2006, 14:32:24 pm »
Всичи гореописани, с изключение на болезнената менструация :balk_71:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #6 -: Юли 21, 2006, 14:56:13 pm »
Миники,
Не е задължително с тези симптоми да имаш ендометриоза. Може и никакви симптоми да няма човек и пак да се окаже, че е с ендометриоза. Явно, че параноята яко ни гони!  8O Ето аз от няколко дни съм сигурна, че резултата от теста за хламидия не е точен и днес ако успея да си свърша работата на време, ще ходя да се разправям с доктора, правил ми изследванията. Макар че голяма файда няма, щото минаха 3 седмици от тогава и не вярвам да помни нещо!
Ти сподели ли съмненията си с д-р Владимиров?  :?
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #7 -: Юли 21, 2006, 15:00:39 pm »
Ми страх ме е да му кажа, ще ме "бие", че пак си измислям болести. Няма да го търся до края на лятото, само - недай си боже - по спешност.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #8 -: Юли 21, 2006, 15:08:40 pm »
 
Цитат
Ми страх ме е да му кажа, ще ме "бие", че пак си измислям болести. Няма да го търся до края на лятото, само - недай си боже - по спешност.

Не му казвай, че ще го отнесеш като бръмбар сламка!  :lol: Хайде, дано поводът да го потърсиш е за да констатира бременност!  :D Успех!
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #9 -: Юли 21, 2006, 15:25:20 pm »
не е задължително да имаш симптомите,ендомертиозата се развива и без симптоми !Подуването на коремчето е нормално преди и по време на менструация ,така че не се шашкайте.Аз също имам ендометриоза или по точно киста която мислят че е шоколадова и този месец нямах никакви болки така че само лекар може да ви каже какво ви има
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #10 -: Юли 21, 2006, 16:23:45 pm »
Да - подуването на корема е един от признаците. Ти имаш ли болезнена менструация или овулация? Болят ли те едновременно с това и краката, имаш ли стомашни проблеми /разстройство, запек, болезнена дефекация, метеоризъм/, болки в кръста и таза?
Ами  имам болезнена менструация(а по принцип търпя на болка)и болки и в кръста и в слабините, рядко ми се разминава първите 2-3 дена без обезболяващи.Имам болка на свивката на бедрото от време (преди да ми дойде),запек редуващ се разстройство(според сезоните-през горещините съм винаги на второто),имам и полип,за който не се знае какъв тип е точно.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #11 -: Юли 22, 2006, 12:14:52 pm »
добре де защо не отидеш на лекар?той ще ти каже какво ти има,във фируми диагнози не се поставят !!!!!!!
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #12 -: Юли 24, 2006, 13:45:15 pm »
Винаги преди мензис ми се е подувал корема. Това се дължи на ПМС. Е, вярно е , че съм с ендометриоза, но и преди да я имам си се подувах. Не забравяйте и други причини за подуването - гастрит, колит.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #13 -: Юли 26, 2006, 10:26:37 am »
нормално е да ти се подува корема преди М,аз не познавам момиче на което не му се подува корема преди М.
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #14 -: Юли 26, 2006, 10:47:00 am »
catwoman каза:
Цитат
Аз също имам ендометриоза или по точно киста която мислят че е шоколадова и този месец нямах никакви болки така че само лекар може да ви каже какво ви има

Здравей, Коте!
Би ли споделила как я лекуваш твоята киста?
Благодаря
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #15 -: Юли 27, 2006, 13:54:55 pm »
Ами в момента не я лекувам,ами 4акам д-рАлександров да се върне от почивка и да ме оперира   :( Иначе съм пила противозачатъчни-Ясмин 5 месеца,но без ефект,после д-рката каза опарация и аз реших да отида при друг специалист,след това пих Примолут-нор 2 месеца но тъй и не се махна а напротив нарастна за съжаление и сега опарация  :( 3ма доктори казват опарация и твърдят 4е имам ендометриоза (наи-лошото) и може да ми извадят яйчника,така че не се косете,на лекар ходете и се отнасяйте сериозно и отговорно към проблема ако искате да имате щастието да имате деца !
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #16 -: Юли 27, 2006, 14:06:13 pm »
Хммм. ми и аз се подувам преди да ми дойде М. и имам правена лапароскопия( нямам ендометриоза) и все така продължава да ми се подува тумбачето. :D

 и при мен е така.Подувам се поне седмица преди да ми дойде-ама много се подувам.Правено ми е лапаро и нямам ендометриоза.
<br />
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #17 -: Юли 27, 2006, 17:17:16 pm »
въобще има ли някой на който да не му се подува корема преди М?
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #18 -: Юли 27, 2006, 18:55:34 pm »
въобще има ли някой на който да не му се подува корема преди М?

Има  :) Аз имам много болезнен М. в първия ден, но никога преди да ми дойде не съм се подувала. Единственият дискомфорт, който чувствам е леко няболяване /понякога/, но в повечето случаи идва без всякакви симптоми. /пък как ми се иска да спре да идва в следващите 9 месеца...  :wink:/
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #19 -: Юли 27, 2006, 21:40:19 pm »
Аз също се подувам много и понякога дори не мога да стоя права, но със сигурност нямам ендометриоза, или поне така ми казаха след лапарото. Случвало ми се е и около дните на овуто също да чувствам това подуване, макар и рядко. Преди време бях чела някъде, че това се дължало на задържане на вода в организма и обикновено се получавало при жени, които консумират повече сол  :? Колко е вярно и идея си нямам 8O
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #20 -: Юли 28, 2006, 12:03:28 pm »
това за солта не съм го чувала,аз лично си хапвам доста сол,но не задържам вода
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #21 -: Юли 28, 2006, 13:35:01 pm »
Солта действа точно така - здържа водата. А ти откъде разбра, че не задържаш?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #22 -: Юли 28, 2006, 16:02:03 pm »
ми не задържам,да изпия нещо и след малко сам до WC
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #23 -: Юли 28, 2006, 16:09:52 pm »
ми не задържам,да изпия нещо и след малко сам до WC

 :cuddle:
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #24 -: Юли 28, 2006, 16:27:10 pm »
 :lol:
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #25 -: Юли 28, 2006, 17:16:57 pm »
Извън темата, catwoman, знаеш ли Александров кога ще е на работа?
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #26 -: Юли 30, 2006, 08:57:38 am »
Александров каза че отива на почивка извън БГ и ще се върне след 20 Август
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #27 -: Юли 31, 2006, 09:47:22 am »
Благодаря  ти.
 :)
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #28 -: Юли 31, 2006, 10:12:20 am »
Цитат
Ами в момента не я лекувам,ами 4акам д-рАлександров да се върне от почивка и да ме оперира    Иначе съм пила противозачатъчни-Ясмин 5 месеца,но без ефект,после д-рката каза опарация и аз реших да отида при друг специалист,след това пих Примолут-нор 2 месеца но тъй и не се махна а напротив нарастна за съжаление и сега опарация   3ма доктори казват опарация и твърдят 4е имам ендометриоза (наи-лошото) и може да ми извадят яйчника,така че не се косете,на лекар ходете и се отнасяйте сериозно и отговорно към проблема ако искате да имате щастието да имате деца !

Благодаря за отговора, Коте!

Само още нещо да попитам. Колко голяма ти беше кистата когато ти я откриха и колко ти е сега? Интересува ме за 7 месеца (5 с Ясмин и 2 с Примолут-нор) с колко мм е нарастнала?

Поздрави
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #29 -: Юли 31, 2006, 11:46:29 am »
беше 36 на 30мм,след Ясмина стана 30мм на 29мм ,когато пих Примолут-нот порастна,сега е 39 на 36мм и нищо не пия.Хапчетата не ми се отразихо добре,образувах тромби и не трябва да пия никакви хормони.Този вид кисти (шоколадови,ендометриозни) растът бавно,така казват докторите,а и моите наблюдения са такива,трудно се повлияват от лекартсва и единственият начин да се махне е оперативен и колкото по рано толкова по добре,а иначе мога да ти дам повече информация за ендометриозата ако искаш.
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #30 -: Юли 31, 2006, 22:17:17 pm »
Аз много рядко се подувам и то съвсем слабо. За това пък имам много болезнен цикъл :(. Като че ли ПМС започнах да ги чувствам откакто правим опити (значи явно са много слаби). Нищо не ме боли преди да ми дойде, нито яйчници, нито гърди, но като ми дойде леле майко. :balk_146:
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #31 -: Август 01, 2006, 09:22:55 am »
значи си добре  :lol:
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #32 -: Септември 07, 2009, 20:19:21 pm »
здравейте,аз съм на 19 и всеки месец преди да ми дойде цикъла се подувам ужасно много,и ми закъснява с по седмица дори две.и си ходя подута все едно съм в 6-ти постояен,а след като ми дойде съм на легло,защото е прекалено болезнено и се чудя какви хапчета и компреси да си правя. посъветвайте ме какво да правя.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 20:23:04 pm от gretity »
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #33 -: Септември 07, 2009, 20:51:59 pm »
Подуването преди менструация е съвдсм нормално явление и е маст от т.нар. Предменструален синдром, а и болезнената менструация знам че е нормално но за всеки случай ако се притесняваш най-добре говори с лекар. Един един полезен сайт за това как да се справим с това неудолство.

http://www.bb-team.org/articles/3250/
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #34 -: Септември 13, 2009, 21:41:04 pm »
fanta_25 mersi mn  :)
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #35 -: Септември 13, 2009, 22:55:28 pm »
Фанта, тази статия тук, коята си дала ми се струва неуместна, защото в нея става дума за падуване и дискомфорт в стомаха, което е нещо различно от ПМС   http://www.puls.bg/illnes/issue_283/ и свързания с него дискомфорт и задържане на течности, а то пък от своя страна е обусловено от хормоналните промени, които настъпват в женскя организъм в този период и продължават не повече от 2-3 дни.
http://www.bb-team.org/articles/2775/
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 23:00:23 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание