0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #20 -: Юли 28, 2006, 12:03:28 pm »
това за солта не съм го чувала,аз лично си хапвам доста сол,но не задържам вода
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #21 -: Юли 28, 2006, 13:35:01 pm »
Солта действа точно така - здържа водата. А ти откъде разбра, че не задържаш?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #22 -: Юли 28, 2006, 16:02:03 pm »
ми не задържам,да изпия нещо и след малко сам до WC
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #23 -: Юли 28, 2006, 16:09:52 pm »
ми не задържам,да изпия нещо и след малко сам до WC

 :cuddle:
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #24 -: Юли 28, 2006, 16:27:10 pm »
 :lol:
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #25 -: Юли 28, 2006, 17:16:57 pm »
Извън темата, catwoman, знаеш ли Александров кога ще е на работа?
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #26 -: Юли 30, 2006, 08:57:38 am »
Александров каза че отива на почивка извън БГ и ще се върне след 20 Август
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #27 -: Юли 31, 2006, 09:47:22 am »
Благодаря  ти.
 :)
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #28 -: Юли 31, 2006, 10:12:20 am »
Цитат
Ами в момента не я лекувам,ами 4акам д-рАлександров да се върне от почивка и да ме оперира    Иначе съм пила противозачатъчни-Ясмин 5 месеца,но без ефект,после д-рката каза опарация и аз реших да отида при друг специалист,след това пих Примолут-нор 2 месеца но тъй и не се махна а напротив нарастна за съжаление и сега опарация   3ма доктори казват опарация и твърдят 4е имам ендометриоза (наи-лошото) и може да ми извадят яйчника,така че не се косете,на лекар ходете и се отнасяйте сериозно и отговорно към проблема ако искате да имате щастието да имате деца !

Благодаря за отговора, Коте!

Само още нещо да попитам. Колко голяма ти беше кистата когато ти я откриха и колко ти е сега? Интересува ме за 7 месеца (5 с Ясмин и 2 с Примолут-нор) с колко мм е нарастнала?

Поздрави
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #29 -: Юли 31, 2006, 11:46:29 am »
беше 36 на 30мм,след Ясмина стана 30мм на 29мм ,когато пих Примолут-нот порастна,сега е 39 на 36мм и нищо не пия.Хапчетата не ми се отразихо добре,образувах тромби и не трябва да пия никакви хормони.Този вид кисти (шоколадови,ендометриозни) растът бавно,така казват докторите,а и моите наблюдения са такива,трудно се повлияват от лекартсва и единственият начин да се махне е оперативен и колкото по рано толкова по добре,а иначе мога да ти дам повече информация за ендометриозата ако искаш.
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #30 -: Юли 31, 2006, 22:17:17 pm »
Аз много рядко се подувам и то съвсем слабо. За това пък имам много болезнен цикъл :(. Като че ли ПМС започнах да ги чувствам откакто правим опити (значи явно са много слаби). Нищо не ме боли преди да ми дойде, нито яйчници, нито гърди, но като ми дойде леле майко. :balk_146:
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #31 -: Август 01, 2006, 09:22:55 am »
значи си добре  :lol:
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #32 -: Септември 07, 2009, 20:19:21 pm »
здравейте,аз съм на 19 и всеки месец преди да ми дойде цикъла се подувам ужасно много,и ми закъснява с по седмица дори две.и си ходя подута все едно съм в 6-ти постояен,а след като ми дойде съм на легло,защото е прекалено болезнено и се чудя какви хапчета и компреси да си правя. посъветвайте ме какво да правя.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 20:23:04 pm от gretity »
*
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #33 -: Септември 07, 2009, 20:51:59 pm »
Подуването преди менструация е съвдсм нормално явление и е маст от т.нар. Предменструален синдром, а и болезнената менструация знам че е нормално но за всеки случай ако се притесняваш най-добре говори с лекар. Един един полезен сайт за това как да се справим с това неудолство.

http://www.bb-team.org/articles/3250/
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #34 -: Септември 13, 2009, 21:41:04 pm »
fanta_25 mersi mn  :)
Re: Подуване преди менструация и ендометриоза?
« Отговор #35 -: Септември 13, 2009, 22:55:28 pm »
Фанта, тази статия тук, коята си дала ми се струва неуместна, защото в нея става дума за падуване и дискомфорт в стомаха, което е нещо различно от ПМС   http://www.puls.bg/illnes/issue_283/ и свързания с него дискомфорт и задържане на течности, а то пък от своя страна е обусловено от хормоналните промени, които настъпват в женскя организъм в този период и продължават не повече от 2-3 дни.
http://www.bb-team.org/articles/2775/
« Последна редакция: Септември 13, 2009, 23:00:23 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание