0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #480 -: Май 13, 2019, 14:46:18 pm »
Ей, че хубаво, Павла :D пожелавам ти бързичко да стане сестричето  :bighug:
Тери, аз пропуснах лекциите по  теория, защото бях на работа до късно. Но пък ще ти е по-лесно после с листовките. Стискам палци!
Лина, как мина прегледа?
WideD, успех и на теб!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #481 -: Май 13, 2019, 15:29:56 pm »
Чела съм, че витамин А се спира при бременност.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #482 -: Май 13, 2019, 15:37:28 pm »
Павла, успех със сестричето! Много сладко звучи думата "сестриче" :-)
Лейди, мерси.
Дарк, да, на много места се спира.
А за вит, Е, ми каза приятелка, че е много хубав за лигавицата на матката. Оттам се за четох и започнах да търся инфо.
При мен мисля, че точно момента с рецептивността на матката и момента с имплантацията ми е важно да получа повече инфо. Тази втора фаза на цикъла ме тревожи повече.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #483 -: Май 13, 2019, 16:10:11 pm »
Здравейте. Та прекарах 2 часа в надежда :/  имам фолукил , от дясно, 16 см. Доктора ми каза все пак пауза този месец въпреки че на изписването каза няма нужда от пауза. Да си следя ТСХ и пролактина, та утре ще пусна едни на гладно.Може и да пусна ЛХ, въпреки че почиваме този месец. Каза ми че трябва да се видя с имунолог @ Тери, Павла вие сте половин доктори , ей! Само не знам защо не ми го каза на изписването ( не съм била видимо афектирана, бях доста спокойна) . Освен тромбофилята какво друго да питам като изследване ? Не я питах дали трябва да съм с митко или не?
Изписа ни Orthomol Fertil или Vital или Fh Pro. Това са някакви добавки. Нямало нужда от вит Е, А ... Вие имате ли наблюдения?
Лейди, наистина звучи много сладичко, успех Павла и Wilde <3
« Последна редакция: Май 13, 2019, 16:23:58 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #484 -: Май 13, 2019, 16:21:53 pm »
Лина, аз тези добавки не съм ги пила. Дано дадат резултат.
Тромбофилията къде ще я пускаш?
Аз пуснах в цибалаб разширен пакет. По-евтин е от този в Геника. Разпитвах каква е разликата и уж никаква в изследванията, но май в Геника е с малко повече гени. Но тези в цибалаб пък са основните и най-важните уж. Много се колебах къде е най-добре.
« Последна редакция: Май 13, 2019, 16:23:27 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #485 -: Май 13, 2019, 16:28:30 pm »
WideD, Геника са много добри. Аз мислех в майчин дом, но ще видя утре какво ще кажат в Надежда. Тъпото е че толкова много излизам от работа... но нямам избор. дали не ми каза пауза, защото й казах че усещам напрежение в яйчниците?  :BangHead:

Офтопик, имам една вена за калциране и вече много ме боли. Дори усещам по-топло в този крак.  Бях на доплер м.г. в Сити Клиник, София. Но с опита при техния ендокринолог (нали ви казах за лошия опит) не искам там да ходя. Вие имате ли наблюдения от някой?
« Последна редакция: Май 13, 2019, 16:34:25 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #486 -: Май 13, 2019, 16:50:50 pm »
Тук съм, но тия дни се чувствам като парцал и за това не пиша.

Лина, имунология толкова скоро след аборта не ти трябва. Всичко ще е скочило във висините. Аз съм пила добавки на Фертилаид, доволна съм.

Внимавайте с витамините, не са безобидни!

Тери, аз на теория имам макс точки. Нали и това работех, та всичко ми беше ясно. Но на практиката, взех още 10 часа над тези които влизат в курса. Просто исках да се чувствам сигурна като се явя на изпит.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #487 -: Май 13, 2019, 16:55:59 pm »
Един малко тъп въпрос може би  :D ...Как може да се следи кой яйчник кога е в овулация, тъй като знам, че винаги единия е по-ленив от другия. :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #488 -: Май 13, 2019, 16:59:30 pm »
Здравейте и от мен, девойки!

Тери, супер че започваш, малко разсейване е супер. Дано пък има нещо и е било рано за тест!

Павла, бързо да става сестричето ти желая!


Лина, на имунолог в Надежда ли щe ходиш?  А защо толкова рано след аборта? Долкото Нам трябва да е поне 2- 3 месеца след това?! Аз съм била на имунолог в Надежда  и не знам... Искаха да ми вливат някакво Зарзио и Интратект заради ниски някакви серумни фактори на ангиогенезата, които се произвеждат от плацентата, обаче после четох и други лекари ми казаха, че се изследват след 13 седмица, а аз бях в 6 г. с. и то плацента още няма, че да ги произвежда и те били, за да се види дали има риск от от прееклампсия... По - късно др. Сигридов каза, че Зарзиото не е изследвано върху бременни ( което го пише и в листовката му) и, че може да доведе до левкимия при детето след време. Казвам какво ми е било казано, не гарантирам, че е така... Може и да не е... Но проверявай какво ти казват.
Аз тромбофилията я пуснах в Майчин дом  +MTHFR мутацията ми излезе 100 лв мисля, а после допълнителни фактори, които се наложиха пуснах в Геника.

WideD, 🤞 за успешен опит!

Ние пак се трудим усилено. Имам 2 забременявания през февруари и 1 през май, смятам да ги правя 2 и майските 😁

Толкова много неща имам да върша тези дни, че не знам как съм намирала време за работа преди  :D

Nikkh, единственият начин е с фоликулометрия. Аз уж си ги усещам кога от кой, но това не е сигурно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #489 -: Май 13, 2019, 17:00:43 pm »
По принцип се счита, че яйчниците овулират един след друг. Не е задължително единия да е по-ленив от другия.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #490 -: Май 13, 2019, 17:02:21 pm »
magi_st, Милата. Аз  бях така с тази бременост. Нищо, дано да е за добро <3  Сега се обърках, да изчакам ли и ако "да" колко? давам идея за картинг- пак е кормуване:)
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #491 -: Май 13, 2019, 17:04:59 pm »
Ето малко инфо за добавки и витамини, които помагат за възстановяване на лигавицата на матката (приложената снимка)

Изследвания за тромбофилия пусках в Майчин дом, 100 лева за 4 фактора ли са, гени ли са...

Лина, при какъв специалист си била в Сити Клиник за доплер? Аз записах час за майка ми при ангиолог. Исках да я запиша при един професор, но цената от 160 лв ме отказа. Затова записах час при един доктор, искаше ми се да е с повечко опит, че този е завършил 2012 май, но да видим... Прегледът е 70 лв с ваучер и е за диагностициране на атеросклероза.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #492 -: Май 13, 2019, 17:13:55 pm »
WideD,успех!
Лина,защо да не опитвате пак тоя цикъл?
Аз днес бях при доктора с едната ми приятелка,тя бременна ,голяма радост и се оказа извънматочна.Уж било рядко...
Говорих с доктора,казах му че на 27ми вземам заповед,пита ме кога чакам цикъл,казах края на месеца.И той каза,дано е след 27,на втория ден идваш и започваме!Както си коментирахме с Павла,ще е по къс протокол.Дано цикъла ми наистина дойде по план и да ги правим девойките.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #493 -: Май 13, 2019, 17:21:23 pm »
Лина, аз първия път прокървих на 02.02, бременността се оказа биохимична, а на 11.02 се видя един доминантен фоликул, който се очакваше да се пукне предстоящите дни и получихме зелена светлина да действаме. А ние по това време се пазехме за спермограма и АГ-то каза направо да си работим по въпроса, а СГ по-натам. Ама на теб защо са ти казали да чакашшш. Да те пратя при д-р Милчева в Щерев за второ мнение, има един свободен час за сряда
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #494 -: Май 13, 2019, 17:35:38 pm »
Лина, тромбофилия е част от генетични изследвания. Тях може да ги пуснеш  и сега, но имунологични чак след няколко месеца. Аз за тромбофилия ти бях говорила. Пълен пакет в Геника ми излезе 360лв.
Слънчице, а ще имаш ли сега противозачатъчни, много добре действат.
Маги, почивай си, доколкото е възможно на работа, ама си с две все пак. Хормоните ще бушуват
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #495 -: Май 13, 2019, 17:50:42 pm »
Тери,не ми е казал за противозачатъчни нищо.Те нали са от 21ия ден ,не ме е питал аз на кой ден съм.Явно без тях ще мина,мисля че от втория ден ще е направо начало на стимулацията.Не го разпитвах подробно,защото знам какво ще ми каже.Тези ,които са ходили при него ще ме разберат.😁
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #496 -: Май 13, 2019, 18:35:57 pm »
Слънце, знаех си аз, че като се върна август ще сте бременни!
При тях само тръбите пречеха за успешна бременност. Слънцето ще произведе достатъчно и без противозачатъчни.

В фертилед има и витамини.

То и интралипида не е с разрешително за лекарствен продукт в България, но някои лекари и дори доценти по медицина го изписват редовно. Натаспинът също не е за бременни.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #497 -: Май 13, 2019, 19:59:57 pm »
Слънчице,дано да се наредят нещата във времето и да успеете.
Хелиантус, стискам палци!
« Последна редакция: Май 13, 2019, 20:14:42 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #498 -: Май 13, 2019, 20:36:30 pm »
teri_90 ми да си отменя часът значи и да си пусна тромбофилия само?
Дарк, кога  е часа в сряда- току виж съм отишла :) Аз наистина не разбрах защо трябва да чакам.  8O 8O Ами гледах сайта на сити клиник не я намирам- беше млада докторка. Освен да звънна да ми проверят история на часовете. То и аз се чудя какво да правя. Чух от колеги добри мнения за съдова хирургия там. Когато проверя ще ти кажа.
 Слънчицето, нямам идея, наистина. Ако не беше сменила мнението, наистина не знам защо така каза, едиственото е че й казах че имам напрежение в яйчниците. Друго обяснение нямам. Успех  от мен. То да не излезе че точно на рожденния ми ден ще действате (на 29 Май е ;) )
HELIANTHUS как си миличка? Ох не знам , така ми каза докторката. вече и аз се омотвам а толкова отсъствам от работа. Накрая няма да мога да си плащам за всички хиляди изследвания.  Хайде стискам ти палци за успешно бебеправене!!!:*

Nikhh, най-сигурно е фоликулометрия, както каза Хелиантус. Ето и аз усещам , че е десния, както видяхме днес, защото там ме наболва, но няма как да се оповаваме само на усещанията си.Успех от мен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #499 -: Май 13, 2019, 21:26:42 pm »
Лина, знам че всичко е много объркващо, но всичко ще си дойде на мястото :*
Аз съм добре, супер ми се отразява неработенето, засега, пък да видим докога.

Благодаря❤️