0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #40 -: Февруари 16, 2019, 13:53:07 pm »
Откак бременеех се сдобих с „лениви черва“, та и до днес. Ама то като не пия вода и се храня като по учебник, от раздела „Не правете така“ ... Но докато бях бременна си запомних - 2 кивита сутрин на гладно, или компот от сини сливи, или печени чушки. Помагат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #41 -: Февруари 16, 2019, 14:02:27 pm »
 :oops: Ами да, ама аз бирата да си кажа. Сини сливи- сушени и на сок също помагаха много.
Пешек, аз и вода пиех, и уж се храних добре, но пак. Първо прогестеронът, а после бебето притиска.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2019, 14:57:03 pm »
Всеки е имал такъв проблем.При проблемна бременност е проблем.Иначе аз си правих смути от киви, ядях овесени ядки почти всеки ден и сини сливи.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2019, 14:59:32 pm »
В деня, в който прокървих, малко по-рано имах посещение във ВЦ-то...
Но съм убедена, че не е това причината, де. То, ниското ЧХГ си беше предвестник.

Иначе по отношение на водата съм много зле. Пия ужасно малко. Сега се насивалм да пия по повече... Целта ми е 2 литра на ден... А аз се движа между литър и литър и половина. А без да се насилвам 100% падам и под литър. Решила съм да си пусна изследване за хеликобактер пилори и евентуално да постя гастроентеролог.

Да ви се оплача какво ми се случи днес. Ходих да си пускам разни изследвания и през известно време си проверявам резултатите, защото излизат малко по-малко. Гледам си холестерола - брей, всичко наред за разлика от преди, когато лошия и общия бяха завишени. Гледам глюкозата - и тя не е зле... След още малко време рефрешвам пак страницата и виждам малко по-различни резултати. Холестерол от 5.18 става на 5.75, глюкоза от 5,16 - 5,51, пикочна киселина от 283 става на 292, общ белтък от 67,92 става на 72,70... и разни други такива нови стойности. Почувствах се ужасно. Помислих, че са ми нанесли чужди резултати първия път. Обадих се веднага и обяснението беше, че понеже имало няколко епруветки, пробите били пуснати паралелно на две различни машини. И оттам и разликите. Дадох една торба пари и сега нямам доверие на тези резултати :( Една и съща кръв, една и съща лаборатория - различни резултати
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #44 -: Февруари 16, 2019, 15:15:22 pm »
Разликата е минимална. Какви са референтните стойности? Различните апарати могат да дадат леко отклонение в стойностите. Не се притеснявай. Дали ти е 68 или 72 общият белтък няма разлика.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #45 -: Февруари 16, 2019, 15:44:53 pm »
Павла, резултатите са в референтни стойности, като изключим холестерола, който при втория резултат е над горна граница.

По-голямо отклонение има при Витамин Б12
Резултат 1: 449.40 pmol/l
Резултат 2: 418.30 pmol/l

Разбирам разликата да беше в стотните, дори и в десетите, но има разлики в единиците. Това според мен изобщо не влиза в допустимата грешка, колкото и да са различни апаратите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #46 -: Февруари 16, 2019, 18:04:58 pm »
Ако беше ТСХ да е 1,5, а после 3- има разлика в поведението, но Б12 дали е 450 или 420 няма голяма разлика в поведението. Не ги защитавам, Дарк, просто не е болка за умиране и си мисля, че е нормално. Даже като четох за моя ТСХ пише, че преди да започна лечение трябва да направя повторно тестване на друг апарат, по друг метод.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #47 -: Февруари 17, 2019, 01:03:50 am »
Дарк, Б12 не е това, което е хубаво да бъде, особено за забременяване и бременност, което е над 500. В БГ реф стойности са занижени.

Хелиантус, прекрасна новина, честито!, надявам се с всичко, което откриха и за което взехте мерки, този път, пухкав бебок на финал!
 
Много се радвам за Христинчето, много се бори тя, до колкото помня махна единия ембрион, че се оказаха близнаци и май остана бременна с момченце този път или бъркам? Сетих се за нея наскоро...

Пешек, аз след трите поредни бременности, коремни операции и стреса, който преживях след втората, имам сериозен проблем с стомаха, а още от преди третата бременност съм със запек (през бременността беше ад, а трябваше и желязо да пия на всичкото отгоре). Сега съм за колоноскопия, която упорито протаквам, защото ме е страх какво ще открият, тк нищо не помага и от средата на деня нататък изглеждам като в 5-6 месец всеки божи ден.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #48 -: Февруари 17, 2019, 09:37:48 am »
Вистал, стрес, стрес и пак стрес е отговора. Не знам как стресът повлиява на стомаха, но на мен ми влияе по този начин. Пак по същата причина една моя леля обикаля лекарите, защото мускулите на отделната и система не работят и не може да се изхожда. И отговорът от лекарите е стрес. Май "стрес" и "ще го израсте" са редовните им отговори, когато си нямат на идея какво му има на човека. Аз забелязвам, че яденето на мюсли за закуска, водата чиата и ленено семе ми поддържат горе долу стомаха. Също е важно да си тренираме перисталтиката. Всеки ден по едно и също време да се клечим на тоалетна и изкуствено да се създаде ритъм, ако такъв липсва. Тренировките много помагат за слизане на сухи изпражнения по червата. Даже мисля, че това е най-ефективно от всичко изброено.
Казваш, че Б12 трябва да е 500, моят преди година беше 120 и всеки ден приемам Б12 метилкобалкамин от 1000мг. Не съм го изследвала, ако е по-малко от 500,  какво се прави: двойна доза ли?
Заговорихме се с баща ми за моята хетерозиготна мутация на гена за обработка на Б12 и той се сети, че и той и дядо ми са имали лицева парализа от недостиг на Б12.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #49 -: Февруари 17, 2019, 10:03:44 am »
Тери, май си права за тренировките на стомаха, навремето бях свикнала така - ставам, пия кафе с цигара и марш в тоалетната. Ако случайно бързам и прескоча - няма ходене до тоалетна до другата сутрин. Бях си свикнала под час да върша работата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #50 -: Февруари 17, 2019, 10:10:56 am »
Благодаря, Вистал! ❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #51 -: Февруари 17, 2019, 10:53:30 am »
 По повод ходенето до тоалет.
 Аз от нищо се сдобих с хемороид. Нито съм имала кой знае какъв запек,нито много трудно ходене, напъвала съм се, но не мислех, че е толкова сериозно.
 Четох разни статии и ми стана любопитно, че "третите" страни са с по-малко операции на апандисит от западните. След изследвания са достигнали на мнението, че ходенето клекнал( външни тоалетни) води до по-добро изпразване на червата понеже краката притискът дебелото черво, от там и по-малко проблеми с апандисита и подобряване на перисталтиката.
 Понеже живея в апартамент и няма как да ползвам външна тоалетна послушах съвета и си оставих във WC-то стъпало( като малко столче е). Може би вече година го ползвам и добих режим, всяка сутрин и стомаха си го чувствам изпразнен и лек. Нямам нужда от напъване като ходя по този начин.
 Надявам се да ви помогне този мой опит. :-)
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 10:55:42 am от Hris_80 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #52 -: Февруари 17, 2019, 17:56:34 pm »
Павла, може и да си права :)

Вистал, 500 в коя мерна единица? Защото, когато се конвертира това 419 pmol/l към pg/mL става 566, което е добре :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #53 -: Февруари 17, 2019, 19:10:18 pm »
Тери, щом с метилираните таблетки Б12 не става, ти препоръчвам спрея Б12 на Garden of Life, той се усвоява по-бързо, две впръсвания под езика веднъж дневно.

Дарк, pmol трябва да е над 500.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #54 -: Февруари 17, 2019, 20:00:04 pm »
Еее, аз пък тъкмо се зарадвах, че вече нивата са добре!
Преди три месеца и половина започнах с 209.90 pmol/l. Продължавам с витамините. След месец имам записан час за консултация
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #55 -: Февруари 17, 2019, 21:59:42 pm »
Еее, аз пък тъкмо се зарадвах, че вече нивата са добре!
Преди три месеца и половина започнах с 209.90 pmol/l. Продължавам с витамините. След месец имам записан час за консултация


Не ти е лошо нивото, просто е хубаво да е над 500 по принцип, и особено ако ще бременееш...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #56 -: Февруари 18, 2019, 11:53:02 am »
Днес никакви ви няма.Вярно времето е хубаво за разходки и любов!Аз чакам четвъртък да ми дойде, едно напрегнато ми е такова!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #57 -: Февруари 18, 2019, 11:59:57 am »
Маги,след тоя цикъл ли действаш?А дано ти е последен за 2019!
Времето е супер,вчера обрисахме цялата морска,4-5 часа се разхождахме.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #58 -: Февруари 18, 2019, 13:10:38 pm »
Слънчицето ,magi_st хайде дано е последен и моят. И аз чакам четвъртък да дойде и събота или неделя да се залостя в Надежда. Най-тегаво ще да е инсулиновия профил...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #59 -: Февруари 18, 2019, 13:53:53 pm »
Първо противозачатъчни един месец и после стартираме.Направо ми е странно.