0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #20 -: Февруари 15, 2019, 14:03:33 pm »
HELIANTHUS нещо съм изпуснала явно 🤔🤔🤔 🤗🤗🤗🤗 честито миличка дано всичко е наред ❤️❤️❤️❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #21 -: Февруари 15, 2019, 14:08:59 pm »
 Охоооо нова темичка, ама много пишете момичета. Пожелавам на всички скорошни две чертички. Аз се връщам назад да ви изчета и да видя как сте  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #22 -: Февруари 15, 2019, 14:15:48 pm »
HELIANTHUS нещо съм изпуснала явно 🤔🤔🤔 🤗🤗🤗🤗 честито миличка дано всичко е наред ❤️❤️❤️❤️

Благодаря ❤️
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2019, 14:32:38 pm »
Момичета, престраших се и отидох при лекаря ми. Познайте: ако много държиш- ДЯ, в краен случай на ЕЦ, обаче там има много но. И така.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2019, 14:35:25 pm »
Отдавна не бях влизала и не бях чела,а то сме имали изненада!
Хелиантус,честито момиче,лека бременност и един щастлив край с едно пухкаво бебче.
Слънчице ,успех и на теб на 23ти,ще следя за добрия резултат.
Успех и на всички останали.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2019, 14:49:48 pm »
mary cherry, обяснява ли ти всъщност защо. Нали си имала два ембриона, който даже то бластоцист са стигнали. Непонятно ми е защо така протичат нещата. По принцип ДЯ се препоръчва при слаба реакция на стимулация, ама като могат да изкарат и твоя яйцеклатка и то доказано ембриони до бластоцист.
Вени, чаках те да се появиш и ти  :bighug:
Нашата Христинка дали трябва да е родила вече. Началото на юни май прави инвитро.
Танче, чакам те и теб :*
Точицата как ли е и тя
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2019, 15:02:20 pm »
Тери, качество на яйцеклетки- на моята възраст да не разчитам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2019, 15:08:06 pm »
Helianthus,честито и да гушнеш здраво бебче, с пухкави бузки след 9 месеца.
Маги, с малко закъснение, но честито на порастнат момиче, да е много здрава, щастлива и аз също да и пожелая скоро да е кака  :bighug:
Мери чери, напълно съм съгласна с Тери. Потърси и друго мнение.
Иначе Тери, докторката каза, че ще стимулираме лигавицата.
Аз също се отърквам хууубаво в прашеца  :)
А Хриси видях във фейсбук, че вече е родила момченце  :heartbeat: :bori_004: :bori_003:
С точица също си писах, добре е  :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2019, 15:14:28 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2019, 15:13:36 pm »
Мисля, че Христинчето роди тези дни.Гледах някакви пожелания във ФБ, но не съм сигурна.

Мери чери, пробвайте на ЕЦ какво ще стане.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2019, 15:22:48 pm »
Маги, пропуснала съм ти рожденичката. Да ви е много здрава!

На мен ми излязоха изследванията. ТСХ-0, но т3,т3 и антитела- напълно в норма. Явно наистина си е физиологично. След месец ще изследвам пак и ако и тогава има проблем отида на ендокринолог. Май обаче от сега ще запазя, че 3-4 месеца са заети часовете напред.

Дано всичко да е наред с Христинчето.

Мери чери, събери на ЕЦ няколко. Какво губиш- малко време и пари, но за ДЯ пак ще чакаш. Поне да знаеш, че си опитала всичко.

Тук се запролети малко и се раздвижиха нещата. Много е хубаво! До лятото всички да сте в бременната тема!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2019, 16:20:38 pm »
mary cherry, обяснява ли ти всъщност защо. Нали си имала два ембриона, който даже то бластоцист са стигнали. Непонятно ми е защо така протичат нещата. По принцип ДЯ се препоръчва при слаба реакция на стимулация, ама като могат да изкарат и твоя яйцеклатка и то доказано ембриони до бластоцист.
Не е съвсем така.  От личен опит :  с АМХ 1, 75 и  прекрасен отговор на стимулации , съответно трансфери и на 3ти и на 5ти ден , и с ембриони до бластоцисти  .. с препоръка за ДЯ.  С извадени яйцеклетки 16 от дълъг протокол, 4 - от Клостил, 8 - от Аримидекс и няколко ЕЦ, и замразявания, и така и не забременях. Просто вече бях на 42.  За съжаление фактора е непреодолим. Всъщност загубих повече време да се съпротивлявам на този факт,, да се "лекувам" и да продължавам с опитите, отколкото просто да приема и да забременея с ДЯ .... от раз.
Mary cheryl, за съжаление, последното, което си написала е така, наистина не можеш да разчиташ. И все пак ти решаваш.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2019, 20:37:43 pm »
Благодаря и на вас Вени и Мише!
Мише, точно така хубаво се отъркай и скоро да си прибираш снежинките.
Вени ти как си? Какво стана с цикъла?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #32 -: Февруари 15, 2019, 20:43:14 pm »

Вени ти как си? Какво стана с цикъла?
[/quote]
 :D Цикъл няма,няма и да има,поне скоро. Няма и кисти,което всъшност е добрата новина от цялата история. Последния цикъл беше ноември,а в момента лигавицата е едва 6мм. Лекаркат каза,че не ми е дошло декември,след дуфастона защото няма отговор на организма, демек съм си в пременопауза!
Така ,че аз си чакам,ако изобщо дойде.
Иначе моята борба приключи,но на всички вас пожелавам,по едно,две,защо не и по три прекрасни бебчета.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #33 -: Февруари 15, 2019, 21:18:08 pm »
Вени,бях писала,но сега конкретно към теб се обръщам,моя колежка се храни по високо мазнинния режим и цикъла й пак почна да идва.А четири месеца нямаше.Това е храна,която яйцата ни обичат.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2019, 22:02:48 pm »
Вени,бях писала,но сега конкретно към теб се обръщам,моя колежка се храни по високо мазнинния режим и цикъла й пак почна да идва.А четири месеца нямаше.Това е храна,която яйцата ни обичат.
Слънчице,аз се храня така от година и половина. Просто трябва да приема,че съм на прага на менопаузата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #35 -: Февруари 15, 2019, 22:18:17 pm »
Вени,съжалявам,така адмирирах желанието ти за четвърто или пето дете беше?
Понякога ,за съжаление както писаха момичетата по-нагоре,пред някои фактори сме безсилни.Аз като не ми се случат нещата,независимо в каква насока,си наливам едно вино и се съсредоточавам да се радвам на това което имам.
🤗😘😘😘
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #36 -: Февруари 16, 2019, 12:41:20 pm »
Момичета, един въпрос от, може би, серията "Параноични". Обаче, мира не ми дава, така че глупав, неглупав, задавам си го  :D

Противопоказно ли е напъването при запек при една евентуална бременност? Да речем, в началните седмици... На мен ми се струва добра идея това напъване....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #37 -: Февруари 16, 2019, 13:08:33 pm »
Dark,  след инвитро почти всички се питаме това. От прогестерона се затяга положението. Според мен по-опасно е в последните месеци на бременността, защото може да предизвика контракции. Ембриона надали ще се "откачи". Аз след трансфер се клечих в тоалетната по 1 час, за да не изместя с напрягането на мускулите ембриона преди да се е имплантирал. Което пак мисля, че е лудост. Но при естествена бременност не виждам проблем.
Все пак е добре да намериш начин да се справиш с проблема. Пиеш ли достатъчно вода и ядеш ли фибри. Затегнат стомах говори за това, че не се приемат достатъчно фибри, които абсорбират вода в червата или се пие малко ежедневно вода.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #38 -: Февруари 16, 2019, 13:24:22 pm »
Това е основен и много гаден проблем. Няма да се откачи нищо, нито при АРТ, нито при естествено забременяване. Пиех лактулоза,  а също и половин чаша бира ми помагаше. Много вода (лятото пия по 4л, а бременна и до 6л, което е малко повече, но бях жадна и беше топло) и подходящи храни.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #39 -: Февруари 16, 2019, 13:33:33 pm »
През всичките си бременности съм била с този проблем,слава богу това не ми попречи за износване и нормално раждане.
Добре е обаче,наистина да се справиш с проблема. Аз не успях  :x