0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #40 -: Юли 17, 2006, 17:59:16 pm »
author=Eli7 link=topic=5273.msg103180#msg103180 date=1153146288]
Не забелязвате ли , че свече си пишете само хора срещу тази анкета.Ха, честито затова ли беше този голям зор, можете да си я изтриете, вече никое момиче няма да гласува.
Цитат
И най-интересното е, че повечето от тях не са се сблъсквали, нито пък им се налага да преминат през IVF/ICSI процедутите. Мисля, че анкетата е само за тези, които са пряко свързани с проблема :balk_133: :balk_134:
« Последна редакция: Юли 17, 2006, 20:29:40 pm от ocean »
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #41 -: Юли 17, 2006, 18:22:49 pm »
океанче, кажи кой не е минавал или не ще му се наложи да минава от тези, които са писали?
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #42 -: Юли 17, 2006, 20:54:26 pm »
             Надявам се,че тук е удачно да си припомниме,цитирам Мели,
че едва на 5% от стерилните двойки им се налага преминаването през
IVF процедурите . Другото е лошо,че ние образувме този процент и за
нас те са задължителни.Излишно е да се сочиме с показалеца и да се
впускаме в спорове
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #43 -: Юли 17, 2006, 23:49:09 pm »
Вижте, момчета и момичета. Има няколко неща, които мразя като човек и не мога да изтърпя като администратор. Всички те се случват в тази тема, в оригиналната тема на Lotos и в темата за изтритата анкета.

1. Един потребител да регистрира няколко ника и да води диалог сам със себе си.
2. Мъж да се прави на жена - това го мразя особено много - що за мъж е това!
3. Познат потребител да знае за горните две неща, но да се прави, че нищо не знае.
4. Врели и кипели потребители да се поддават на провокации - Eli7, това е за тебе. Не се поддавай, мила, прекрасно е да си наивен, ама не и в тоя случай.
5. Да се говори с недомлъвки.

Ще го напиша отново и отново - анкетата е факт, няма да се трие, нито ще се променя. Който иска да гласува - да гласува. Който иска да напише коментар - нека го направи. Но нека запазим форума чист от глупави заяждания. Има достатъчно други форуми. Този е на високо ниво, което ще се запази благодарение на основните си участници и независимо от усилията не единични провокатори да го променят.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #44 -: Юли 18, 2006, 09:30:12 am »
По принцип подобни статистики за мен са подвеждащи, независимо дали са положителни или отрицателни. Не само заради всичко, което Мели е описала и е съвсем валидно, но и поради факта, че не всички (даже може би много малко) момичета с АРТ процедури пишат в този форум и подават такава информация. Подобна извадка е непредставителна. Освен това, винаги може да се подаде и подвеждаща информация със съвсем користни цели. Единственият вариант да имаме надеждна информация за реалните резултати на клиниките, е те да бъдат задължени да ги обявяват. Освен това, трябва да има статистика по различни критерии - например в зависимост от вида на стерилитета, със замразени ембриони или не, трансфер на бластоцост или не и всякакви подобни. Това е важно, за да може да св види успеваемостта при различните видове стерилитет.

Всичките тези анкети могат да бъдат съвсем ориентировъчни, единствено за информация, която аз лично поставям под голям въпрос. АРТ процедурата е нещо изключително индивидуално. Не бих взела решение за себе си на базата на подобни анкети. Но ще обещая да се включа в позитивната анкета някой ден - дай Боже и да се опитам да допринеса за представителността на извадката.  :)
*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #45 -: Юли 18, 2006, 10:47:52 am »
Явно логиката на различините хора работи по различен начин.Според мен е добре да се знае и за неуспешните опити в една клиника. Тук хората не са малоумни, че да не могат да преценят, че там където са най-много неуспешните, то там и потока от пациенти е най голям. Ето, примерно уважаваната от мен клиника във Варна.Говорила съм с момичета, които смятат , че отидат ли там 100% после ще са бременни. Да, ама не, и там има неуспешни опити.И хич няма да се съглася да ме наричат "наивна". Мели, изключително много те уважавам, но не мога да си замълча.Със Сигнус преди време отворихме разговор по въпроса, който не ми се повтаря.Беше след като  ОНАЗИ  първа тема на Лотос  МИСТЕРИОЗНО изчезна . Та със Сигнус бяхме на едно и също мнение, относно темата и ползите от нея.А спецално мисля , че  Сигнус никой няма да нарече наивна. И съм съгласна с Оушън , че мнение дават хора, които вообще не са минали през процедурата. Примерно Белия гарван не можа да ме разбере за тънката лигавица - 9 мм. Не смятам и да обеснявам. Който си е минал по пътя знае за какво иде реч. Много ми е тъпо, че вообще обръщам внимание на подобни безумни разговори, които  нито са градивни , нито помагат с нещо. Но явно съм станала свръхчувствителн към темата.Успех на всички!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #46 -: Юли 18, 2006, 10:56:57 am »
Белият гарван чете много и знае много, така че разбира добре какво означава 9 мм лигавица.
Освен това 9 мм лигавица е една добра лигавица за имплантация и това със сигурност не е причината за неуспех.
Стандартът е: под 6 мм асистирани технологии не се прилагат. Над 6 мм шанс за успех има.
Друг е въпросът за индекса на резистентност на лигавицата в този момент, но това явно ти не знаеш, щом не го коментираш.
Понякога човек може да мине през дадена процедура и да не разбере нищо. А друг може да изучи всичко основно и да знае повече от този, който е минал.
И друго: онази тема не изчезна мистериозно, а Лотос сама си изтри профила и по този начин изтри и темата, но това вече е поправено и не може да се случи.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #47 -: Юли 18, 2006, 13:03:48 pm »
И хич няма да се съглася да ме наричат "наивна". Мели, изключително много те уважавам, но не мога да си замълча.Със Сигнус преди време отворихме разговор по въпроса, който не ми се повтаря.Беше след като  ОНАЗИ  първа тема на Лотос  МИСТЕРИОЗНО изчезна . Та със Сигнус бяхме на едно и също мнение, относно темата и ползите от нея.А спецално мисля , че  Сигнус никой няма да нарече наивна.

Ами ... ние със Сигнус се познаваме много отдавна. Тя е един изключително, прекрасно, трогателно наивен човек.

Ели, въздържах се досега от коментар и се опитвах да ти подкскажа, но явно не четеш внимателно. Анкетата на Лотос не изчезна мистериозно. Анкетата на Лотос беше изтрита от Лотос когато си изтри профила. Това беше дефект на новия форум, който вече е оправен.

Но искам да разбереш най-важното - не ме интересува, лотос, драцена или вяра. Интересуваш ме ти и останалите истински, реални потребители. Непочтено е от ваша страна да обвинявате модераторите за нещо, за което не сме виновни. Ти би трябвало да знаеш, че ние работим от години доброволно и коректно за всички хора, които имат проблеми. Никога не толерираме скандали, обиди, цинизми и провокации. И на мене лично ми е обидно да продължаваш с това отношение. Разбира се, последното си е мой проблем.

Въпреки това, с риск да продължавам да бъда обиждана без повод, ще отстоявам първоначалната си позиция да не разрешавам на мъж да се прави на жена, да се регистрират много никове и да си приказват помежду си и така. Това е манипулация и аз няма да я позволя на сайта. Нито пък останалите модератори. Все си мисля, че това трябва да е всеобщо разбиране за коректност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #48 -: Юли 18, 2006, 13:13:33 pm »
Абсолютно и на 100% подкрепям написаното от Мели!
*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #49 -: Юли 18, 2006, 15:05:41 pm »
Абе момичета, нали сме тука да си помагаме, а не да се заяждаме :balk_21: :balk_77: :balk_198:
Лично за мен, колкото е достоверна анкетата за успешните, толкова е и за неуспешните :D Идеята ми беше такава, че да предпазим момичета,  които тепърва  тръгват по този път, от някой грешки който сме правили ние например. Е съгласете се с мен, че е загуба на време, пари и нерви най-вече, да ти се направи 3 пъти инвитро с наличие на хидросалпинкс. Ама кой да ти каже :balk_149:...........,къде да прочетеш :balk_121:?
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #50 -: Юли 18, 2006, 15:13:31 pm »
Океан, мнението ти, така написано, е много смислено. И в никакъв случай не е "за" тази анкета. Причините за неуспеха са едно, а броя на неуспешните опити - съвсем друго нещо. Няма да можеш да предпазиш НИТО ЕДНО момиче да не ходи в клиниките, в които не само ще й вземат парите без да й решат проблема, но и ще подложат живота и здравето й на риск. Тя сама трябва да достигне до този извод. Дори и поименно да назовеш клиниките, в които не трябва да се ходи, те ще продължават да имат пациенти.
*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #51 -: Юли 18, 2006, 16:12:07 pm »
Вижте, момчета и момичета. Има няколко неща, които мразя като човек и не мога да изтърпя като администратор. Всички те се случват в тази тема, в оригиналната тема на Lotos и в темата за изтритата анкета.

1. Един потребител да регистрира няколко ника и да води диалог сам със себе си.
2. Мъж да се прави на жена - това го мразя особено много - що за мъж е това!
3. Познат потребител да знае за горните две неща, но да се прави, че нищо не знае.
4. Врели и кипели потребители да се поддават на провокации - Eli7, това е за тебе. Не се поддавай, мила, прекрасно е да си наивен, ама не и в тоя случай.
5. Да се говори с недомлъвки.

Ще го напиша отново и отново - анкетата е факт, няма да се трие, нито ще се променя. Който иска да гласува - да гласува. Който иска да напише коментар - нека го направи. Но нека запазим форума чист от глупави заяждания. Има достатъчно други форуми. Този е на високо ниво, което ще се запази благодарение на основните си участници и независимо от усилията не единични провокатори да го променят.

2.Скъпа Мели,остани си със здраве във форума и продължаваи
мъжки да защитаваш позициите си.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #52 -: Юли 18, 2006, 16:47:08 pm »
Ели, мила, е това вече ми преля чашата. Мразя когато тук стават интриги и дрязги, заради хора, които нито уважават форума, нито имат реални проблеми. Хора, които се чудят какво да правят - не им трябва анкета за неуспешните опити. Те търсят информация каква може да е причината за тези неуспешни опити. Всеки би се радвал на информация от сорта - не прави ин витро с хидросалпингс, или при тънка лигавица, при негодни яйциклетки или всичко друго, за което се сетиш. Неправилно следене, не добро реагиране на препарати. Ама всеки човек Ели си е сам за себе си и реагира по различен начин. Аз например мога да ти кажа, че ми направиха инсеминация с необработен материал в същата тази велика болница във Варна. А на едно момиче са му слушали как "джвакат" тръбите със слушалки. Е кажи ми, какво ще помогне тая анкета за успешен и неуспешен опит, ако я няма първичната информация. А за Иво - Мели е по-мъж от такива като теб, дето се чудят само кой да обидят, а не търсят ясна подкрепа и помощ. Щото трябва и малко да четеш, а не да ти се смила информацията на готово и ти да се чудиш кои да наплюеш. Аман от такива като теб
П.С. Съжалявам момичета, че избухнах, ама не може така
« Последна редакция: Юли 18, 2006, 16:49:19 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #53 -: Юли 18, 2006, 22:02:53 pm »
Момичета .............не си заслужават тези дразги!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ние тук трябва да си помагаме и да се подкрепяме!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Мисля че всяка от нас има достатъчно проблеми за да си създаваме и други!!!!!!!ЦУНКИ НА ВСИЧКИ :balk_21: :balk_21: :balk_21:
*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #54 -: Юли 19, 2006, 09:07:38 am »
А на едно момиче са му слушали как "джвакат" тръбите със слушалки.
Гане, мила само да вметна че ако става въпрос за kasiel прословутото "джвакане" е правено в Майчин дом, а не в АГ-Варна. Да не объркваме народа съвсем. :balk_21:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #55 -: Юли 19, 2006, 09:59:19 am »
А на едно момиче са му слушали как "джвакат" тръбите със слушалки.
Гане, мила само да вметна че ако става въпрос за kasiel прословутото "джвакане" е правено в Майчин дом, а не в АГ-Варна. Да не объркваме народа съвсем. :balk_21:

Миличка, въобще не искам да внасям объркване. Ама просто не може по тоя начин да се пише. Още по-объркани остават момичетата от тая анкета.
P.S. Да не говорим, че във Варна си е трудно със свестните лекари :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #56 -: Юли 19, 2006, 10:00:25 am »
Точно мислех да направя същото уточнение като Петя, за да не стават грешки. Лекарката направила прословутото джвакане и една друга, според моя личен опит там -  НЕ СТАВАТ. Дори и да стават губят ценно време докато завъртят пациента по въртележката на Майчин дом. Ако преди 6 месеца не се бях махнала от там още да си седя с някви си фоликуметрии и толкова.
Колкото до тази тема....някой да ме светне каква е идеята от ? Няма никакъв смисъл от тези безумни спорове . Нека си вървят гласовете...какво толкова. Който е достатъчно умен ще види резултатите просто ей така, и едва ли гласовете ще са причината решението на човека да натежи в една или друга посока. Макар и да знаем, че има хора, които лесно се водят по такива неща и взимат решението си спрямо мнението на други. Няма как да предпазим всички. Като сбъркат мястото ще си косите и ще влязат в час. Самата аз съм била на принципа:проба-грешка в началото, докато вляза в час. В момента обаче нищо не би променило решението ми да отида на точно определено място при точно определени хора.
Така че ако някой няма какво да пише по тази тема........ми да не пише. Искам да чета за , а не някакви безмислени спорове. Винаги ми е било много тъпо като гледам как се нападате един друг, макар за всички да е ясно че каквато и анкета да се пусне е просто допитване някакво, а не анкета в пълния смисъл на думата и какъвто и да е резултата не е меродавен.
Останете си с МИР както се казва и повече усмивки.
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 10:30:32 am от BLACK_ROSE »
*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #57 -: Юли 19, 2006, 10:08:40 am »
Миличка, въобще не искам да внасям объркване. Ама просто не може по тоя начин да се пише. Още по-объркани остават момичетата от тая анкета.
Ами какво толкова, който иска да си пише по темата-нека го прави.Като човек вече преминал през такава процедура,аз също  смятам, че от тази тема няма полза и влизам само да правя уточнения. :D. Желая успех на всички от сърце! :D
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 10:16:01 am от peta »
*
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #58 -: Юли 19, 2006, 10:21:22 am »
Колкото до тази тема....някой да ме светне каква е идеята от ? Няма никакъв смисъл от тези безумни спорове . Нека си вървят гласовете...какво толкова. Който е достатъчно умен ще види резултатите просто ей така, и едва ли гласовете ще са причината решението на човека да натежи в една или друга посока. Макар и да знаем, че има хора, които лесно се водят по такива неща и взимат решението си спрямо мнението на други. Няма как да предпазим всички. Като сбъркат мястото ще си косите и ще влязат в час. Самата аз съм била на принципа:проба-грешка. В момента обаче нищо не би променило решението ми да отида на точно определено място при точно определени хора.
Така че ако някой няма какво да пише по тази тема........ми да не пише. Искам да чета за , а не някакви безмислени спорове. Винаги ми е било много тъпо като гледам как се нападате един друг, макар за всички да е ясно че каквато и анкета да се пусне е просто допитване някакво, а не анкета в пълния смисъл на думата и какъвто и да е резултата не е меродавен.
Останете си с МИР както се казва и повече усмивки.


 :good_post: 
« Последна редакция: Юли 19, 2006, 10:24:34 am от missy »
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: Анкета-неуспешни IVF/ICSI
« Отговор #59 -: Юли 19, 2006, 14:03:32 pm »
Колкото до тази тема....някой да ме светне каква е идеята от ? Няма никакъв смисъл от тези безумни спорове . Нека си вървят гласовете...какво толкова. Който е достатъчно умен ще види резултатите просто ей така, и едва ли гласовете ще са причината решението на човека да натежи в една или друга посока. Макар и да знаем, че има хора, които лесно се водят по такива неща и взимат решението си спрямо мнението на други. Няма как да предпазим всички. Като сбъркат мястото ще си косите и ще влязат в час. Самата аз съм била на принципа:проба-грешка. В момента обаче нищо не би променило решението ми да отида на точно определено място при точно определени хора.
Така че ако някой няма какво да пише по тази тема........ми да не пише. Искам да чета за , а не някакви безмислени спорове. Винаги ми е било много тъпо като гледам как се нападате един друг, макар за всички да е ясно че каквато и анкета да се пусне е просто допитване някакво, а не анкета в пълния смисъл на думата и какъвто и да е резултата не е меродавен.
Останете си с МИР както се казва и повече усмивки.


 :good_post: 

смятах да не пиша повече, но това ми хареса!! подкрепям!! поздрави момичета и повече успехи!!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!