0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, д-р Даскалова. Респект към Вас и помоща, която давате на всички в този форум.
Ситуацията при нас е следната: аз съм на 40 г. а ММ на 46. След неуспешни опити да имаме дете, направихме СГ, която видно не е никак добре. Микробиология за микроплазма и уреаплазма все още не сме пускали.
Мъжът ми е карал заушка, когато е бил в 7 клас. Според вас нужно ли е да търсим причина в лошите показатели, или е ясно, че прекараната заушка е причината за това.
Има ли смисъл да изследваме полови хормони и щитовидна жлеза.
Има ли вариант с тази морфология за направим IFV или ICSI.
Благодаря Ви предварително.
Бъдете здрави!
*

Мели

• Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12008
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте, д-р Даскалова. Респект към Вас и помоща, която давате на всички в този форум.
Ситуацията при нас е следната: аз съм на 40 г. а ММ на 46. След неуспешни опити да имаме дете, направихме СГ, която видно не е никак добре. Микробиология за микроплазма и уреаплазма все още не сме пускали.
Мъжът ми е карал заушка, когато е бил в 7 клас. Според вас нужно ли е да търсим причина в лошите показатели, или е ясно, че прекараната заушка е причината за това.
Има ли смисъл да изследваме полови хормони и щитовидна жлеза.
Има ли вариант с тази морфология за направим IFV или ICSI.
Благодаря Ви предварително.
Бъдете здрави!

Здравей, des_lona!

Прекараната заушка е причина за влошена сперматогенеза само ако е била придружена с орхит (възпаление на тестисите). Което не отменя търсенето на други евентуални причини, като някои от изброените - микробиологични, хормонални, също така да го прегледа уролог, да се мисли за рисковите фактори от страна на професия, начин на живот и т.н. При това бързо. При тебе - оценка на яйчниковия резерв. И с тези показатели може да се прави ин витро, но с по-добри ще има по-високи шансове.

Поздрави! :)

"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Благодаря Ви. Ще пуснем и микробиология преди консултацията с уролога.