0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #60 -: Ноември 17, 2018, 21:37:11 pm »
Здравейте, др Даскалова,

Бих искала да попитам дали може при вас да се направи спермограма, понеже с мъжа ми искаме да направим всички изследвания за двама ни необходими за бебе.. искаме да видим и резултат от спермограма - в кои дни и къде точно в Пловдив може да ви посетим и ако има възможност да ми кажете и цената на изследването каква е.. благодаря много!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #61 -: Ноември 19, 2018, 22:00:11 pm »
Здравейте, др Даскалова,

Бих искала да попитам дали може при вас да се направи спермограма, понеже с мъжа ми искаме да направим всички изследвания за двама ни необходими за бебе.. искаме да видим и резултат от спермограма - в кои дни и къде точно в Пловдив може да ви посетим и ако има възможност да ми кажете и цената на изследването каква е.. благодаря много!

Здравей, Кики88!

При мем може да направи консултация с готовия лабораторен резултат. За Пловдив спермограма може да се направи в болница Селена, МЦ Ню Лайф, МЦ Бора и КИРМ.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #62 -: Ноември 20, 2018, 17:48:57 pm »
Др Даскалова,при биорсия на тестиси се откриха сперматозоиди от тип С и Д.Какво е вашето мнение,с неподвижни сперматозоиди може ли да се пристъпи към ИКСИ оплождане.Благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #63 -: Ноември 25, 2018, 14:13:59 pm »
Др Даскалова,при биорсия на тестиси се откриха сперматозоиди от тип С и Д.Какво е вашето мнение,с неподвижни сперматозоиди може ли да се пристъпи към ИКСИ оплождане.Благодаря!

Здравей, Diksy!

Сперматозоидите, извлечени от тестис, са неподвижни и могат да се използват само за ИКСИ.

Успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #64 -: Декември 11, 2018, 18:36:41 pm »
Здравейте, др.Даскалова!
Имам нужда от вашето мнение, след провалено ICSI. Накратко историята ни...лоша спермограма и установено варикоцеле 3-та степен, по препоръка на андролог да не се оперира щели сме да рискуваме много, прием на витамини 4 месеца и спадане на показателите 3 пъти: 5 мил., подвижност след обработка 8%,морфология 0%. Стартиране на ICSI в чужбина. 12 яйцеклетки, 9 оплодени, 4 достигнали до 5-ти ден, от които 2 върнати и 2 замразени. Опита неуспешен, което е разбираемо въпреки надеждите които ни дадоха.Направихме операцията и сега чакаме с големи надежди тъй като се оказа че  е огромно(прекъснати са 8 вени). Искам да попитам има ли шанс за подобрение, достатъчно за естествено забременяване, бихте ли препоръчали да направим някакви изследвания докато чакаме( имаме само 3 спермограми,хормони и микробиология), и какво бихте казали за замразените ембриони 4BC има ли шанс за тях?
Извинявам се за дългият пост и благодаря предварително за отделеното време!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #65 -: Декември 11, 2018, 19:55:03 pm »
Здравейте, др.Даскалова!
Имам нужда от вашето мнение, след провалено ICSI. Накратко историята ни...лоша спермограма и установено варикоцеле 3-та степен, по препоръка на андролог да не се оперира щели сме да рискуваме много, прием на витамини 4 месеца и спадане на показателите 3 пъти: 5 мил., подвижност след обработка 8%,морфология 0%. Стартиране на ICSI в чужбина. 12 яйцеклетки, 9 оплодени, 4 достигнали до 5-ти ден, от които 2 върнати и 2 замразени. Опита неуспешен, което е разбираемо въпреки надеждите които ни дадоха.Направихме операцията и сега чакаме с големи надежди тъй като се оказа че  е огромно(прекъснати са 8 вени). Искам да попитам има ли шанс за подобрение, достатъчно за естествено забременяване, бихте ли препоръчали да направим някакви изследвания докато чакаме( имаме само 3 спермограми,хормони и микробиология), и какво бихте казали за замразените ембриони 4BC има ли шанс за тях?
Извинявам се за дългият пост и благодаря предварително за отделеното време!

Здравей, Sungeorgieva!

Съжалявам за неуспешния опит. Все пак имате замразени ембриони. Ако преживеят размразяването, винаги има шанс, дори да не са с перфектно камество.

По отношение на операцията от варикоцеле, аз съм малко скептична, че андролог му е казал да не се оперира. Андролозите в България се броят на пръстите на едната ръка и досега не съм чувала на някой пациент да са му казали, че не е за операция при голямо варикоцеле (трета степен). Вероятно това е мнение на друг специалист, но не и на андролог.

Лечението на варикоцеле е само оперативно, ако се остави, прогресира и често води до драматично влошаване на сперматогенезата, в това число и до азооспермия - тотална липса на сперматозоиди. Добрата новина е, че в огромният брой случаи сперматогенезата се възстановява постоперативно. За съжаление, не при всички пациенти, а при някои отнема и повече време. Операцията, макар и наложителна, не е всичко, което може да се направи при мъжа. Може да се направи оценка на рисковите фактори, които има и да се пуснат някои изследвания. Наличието на една причина за влошена сперматогенеза не отменя търсенето и на други възможни причини, защото ако са повече, те често се потенцират. Ако искаш, изпрати ми изследванията му и ще съм по-конкретна.

И тази статия може да е от полза - Варикоцеле.

Поздрави!



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #66 -: Декември 11, 2018, 20:51:07 pm »
Изпратила съм Ви всичко което имам на пощата. За съжаление това мнение беше от андролог в репродуктивен център, чак сега разбирам че е било грешка да не се оперира по рано, но няма как да върнем времето, тъка че продължаваме напред! Благодаря Ви за бързия отговор!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #67 -: Декември 11, 2018, 21:40:17 pm »
Изпратила съм Ви всичко което имам на пощата. За съжаление това мнение беше от андролог в репродуктивен център, чак сега разбирам че е било грешка да не се оперира по рано, но няма как да върнем времето, тъка че продължаваме напред! Благодаря Ви за бързия отговор!

Ще отговоря там.

По отношение на андролозите искам да вметна нещо, което намирам за важно.
Андролог е лекар, който е специалист по урология и след това допълнително е специализирал андрология. Има много хора - лекари и други специалисти, които работят в андрологична лаборатория, андрологичен сектор към лечебно заведение или в областта на андрологията, но това не ги прави специалисти по андрология. Примерно в моята катедра (по анатомия, хистология и ембриология) има много лекари с дългогодишен опит и голям принос в областта на медицинската наука андрология. Но не сме андролози.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #68 -: Декември 11, 2018, 22:12:18 pm »
Разбирам! Благодаря
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #69 -: Януари 09, 2019, 11:39:47 am »
Здравейте, д-р Даскалова,
имам следният въпрос: За една година, съпругът ми от диагноза тератозооспермия, мина в диагноза азооспермия. Правени са 3 спермаграми в репродуктивни клиники, които потвърдиха азооспермия. След много изследвания, му откриха само уреаплазма, коята в момента лекува с антибиотици. Възможно ли е тази инфекция да е причината за азооспермия?
P.S. Имаме 2 деца, на 12 и 4 години.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #70 -: Януари 09, 2019, 16:06:35 pm »
Здравейте, д-р Даскалова,
имам следният въпрос: За една година, съпругът ми от диагноза тератозооспермия, мина в диагноза азооспермия. Правени са 3 спермаграми в репродуктивни клиники, които потвърдиха азооспермия. След много изследвания, му откриха само уреаплазма, коята в момента лекува с антибиотици. Възможно ли е тази инфекция да е причината за азооспермия?
P.S. Имаме 2 деца, на 12 и 4 години.

Здравей, нана!

Принципно е възможно спермограмата да се влоши до азооспермия от различни увреждащи фактори, в това число и инфекции. Това обаче не отменя задължението да се търсят и други причини. А защо прави спермограма, правите опити за забременяване ли?

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #71 -: Януари 09, 2019, 18:21:43 pm »
Да, но нещата не се получаваха. Оказа се, че уреаплазмата не е била от скоро, и след първия курс антибиотици не се изчисти. В момента отново е на антибиотици. Докторът му е казал , че задължително трябва да ги изчисти и след това, евентуално може да има промяна в спермограмата. Уреаплазмата била много коварна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #72 -: Януари 10, 2019, 09:06:38 am »
Днес нашият медицински консултант д-р Даскалова има рожден ден!

Честит празник с благодарност за доброволната работа в полза на пациентите и с пожелание за много здраве и щастие!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #73 -: Януари 11, 2019, 10:59:19 am »
Днес нашият медицински консултант д-р Даскалова има рожден ден!

Честит празник с благодарност за доброволната работа в полза на пациентите и с пожелание за много здраве и щастие!

Сърдечно благодаря! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #74 -: Януари 21, 2019, 20:35:02 pm »
Здравейте,д-р Даскалова.Моля за Вашето мнение Благодаря предварително!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #75 -: Януари 22, 2019, 09:30:54 am »
Здравейте,д-р Даскалова.Моля за Вашето мнение Благодаря предварително!

Здравей, krist!

Показателите са в норма. На посочената при регистрация поща ти изпращам въпросник за репродуктивна оценка.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #76 -: Януари 22, 2019, 09:51:02 am »
Благодаря!Все още не съм го получила-kristina_@abv.bg.Морфологията на Крюгер наред ли е? Поздрави! :)
Здравейте,д-р Даскалова.Моля за Вашето мнение Благодаря предварително!

Здравей, krist!

Показателите са в норма. На посочената при регистрация поща ти изпращам въпросник за репродуктивна оценка.

Поздрави! :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #77 -: Януари 22, 2019, 11:01:00 am »
Благодаря!Все още не съм го получила-kristina_@abv.bg.Морфологията на Крюгер наред ли е? Поздрави! :)
Здравейте,д-р Даскалова.Моля за Вашето мнение Благодаря предварително!

Здравей, krist!

Показателите са в норма. На посочената при регистрация поща ти изпращам въпросник за репродуктивна оценка.

Поздрави! :)

Дай ми малко време, имам десетки писма, на които трябва да отговоря ... :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #78 -: Януари 22, 2019, 11:13:20 am »
Извинявам се,спорна работа! :)
Благодаря!Все още не съм го получила-kristina_@abv.bg.Морфологията на Крюгер наред ли е? Поздрави! :)
Здравейте,д-р Даскалова.Моля за Вашето мнение Благодаря предварително!

Здравей, krist!

Показателите са в норма. На посочената при регистрация поща ти изпращам въпросник за репродуктивна оценка.

Поздрави! :)

Дай ми малко време, имам десетки писма, на които трябва да отговоря ... :)
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #79 -: Януари 29, 2019, 21:57:46 pm »
Здравейте д-р Даскалова!
Извинявам се първо ако въпроса ми е глупав.Може ли да ми кажете какъв е този тест за генетична съвместимост между съпрузи?Скоро ми излезе резултат-хомогиготен генотип HLA-G  а имаме и едно неуспешно ИКСИ.Асо съществува такъв тест,къде може да се направи?Благодаря!