0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейти Д-р Даскалова,съпруга ми е с Азооспермия.Правени са гинетични,хормонални и един куп други изследвания с отрицателни резултати.Правена е биопсия Тесе и са извлечени много малко на брой и качествени смерматозоиди.Една част от тях използвахме за Икси,но неуспешно.Другата част за замразене.Преди биопсията на серологията Хладимия от тип М,тогава тя беше назначена е отрицателна.Сега 6 мес. след това се ноложи да пуснем но съпруга ми отново Хламидия,но този път от тип Ж и А.За моя изненада излязоха положителни.А моите от същия тип са отрицателни.Въпросите ми са ако замразените сперматозии са с хламидии има ли смисъл да се използват?И възможно ли е тази Хламидия ако е много стара щом е с положителен теста от тип Ж и тип А ,да е увредила сперматогенезата и от там да идва Азооспермията,при положение,че всички други изсредвания са отрицателни. 
Пропуснах да отбележа,че е правено и хормонално лечение от 2мес с Менопур и Хориомон по схема и резултата е отново Азооспермия.Благодаря ви предварително!       

Здравей, Diksy7777!

Възможно е инфекцията с хламидия да увреди силно сперматогенезата. Също така е възможно резултатите от антителата да не са съвсем коректни. А може и да е нова инфекция с хламидия. Което не би трябвало да е пречка да бъдат използвани замразените сперматозоиди.

Успех! :)
« Последна редакция: Юли 29, 2018, 19:31:52 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Здравейте, мъжът ми е с резултат криптозооспермия .Стойностите му на FSH са 3.87 IU/I при референти стойности 1.5-12.40.
Тестостеронът е 28.80  при референти стойности 9.90-27.80.Смятате ли, че има проблем с FSH въпреки, че е в границите ?Може ли тези резултати да са причина за криптозооспермията ?Останалите хормони са в норма.

Здравей, christiana!

Само по тези изследвания, които е направил, е трудно да се каже каква е причината за влошената сперматогенеза. Тъй като причините за това състояние са много и различни, добре е те да се потърсят, преди да се направи прогноза и да се пристъпи към асистирана репродукция. Също така е добре да се помисли за андрогенова резистентност поради високия тестостерон и нормални гонадотропни хормони.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Здравейти Д-р Даскалова,съпруга ми е с Азооспермия.Правени са гинетични,хормонални и един куп други изследвания с отрицателни резултати.Правена е биопсия Тесе и са извлечени много малко на брой и качествени смерматозоиди.Една част от тях използвахме за Икси,но неуспешно.Другата част за замразене.Преди биопсията на серологията Хладимия от тип М,тогава тя беше назначена е отрицателна.Сега 6 мес. след това се ноложи да пуснем но съпруга ми отново Хламидия,но този път от тип Ж и А.За моя изненада излязоха положителни.А моите от същия тип са отрицателни.Въпросите ми са ако замразените сперматозии са с хламидии има ли смисъл да се използват?И възможно ли е тази Хламидия ако е много стара щом е с положителен теста от тип Ж и тип А ,да е увредила сперматогенезата и от там да идва Азооспермията,при положение,че всички други изсредвания са отрицателни. 
Пропуснах да отбележа,че е правено и хормонално лечение от 2мес с Менопур и Хориомон по схема и резултата е отново Азооспермия.Благодаря ви предварително!       

Здравей, Diksy7777!

Възможно е инфекцията с хламидия да увреди силно сперматогенезата. Също така е възможно резултатите от антителата да не са съвсем коректни. А може и да е нова инфекция с хламидия. Което не би трябвало да е пречка да бъдат използвани замразените сперматозоиди.

Успех! :)
Благодаря ви много за отговора.
*
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #43 -: Август 06, 2018, 17:35:54 pm »
Здравейте, д-р Даскалова, бих искала да попитам какви са шансовете ни за естествено забременяване с влошена морфология 7%, левкоцитите също са над нормата (правена е  микробиология + стерилна урина месец преди спермограмата, и двете бяха чисти). Вече сме записали час за уролог-андролог, но исках да се консултирам и с Вас. Изписан е Ортомол Фертил плюс засега. Ето ги резултатите:

Материалът е: отделен в лабораторията
Материалът е получен чрез: мастурбация
Период на полово въздържание: 3 дни
Обем на еякулата: 3,1 мл (норма: >1,5)
pH: 7,4 (норма: 7,2 - 8,0)
Цвят: нормален
Вискозитет: 2 (нормален до 2 см)
Време на втечняване: 30 мин.
Концентрация на сперматозоидите: 37 млн/мл (нормара >15x10^6 в мл)
Общ брой на сперматозоидите в еякулата: 114,7 млн (норма>39x10^6 в мл)
Обща подвижност на сперматозоиди в %: 61 (норма >40): нормокинеза: 50%, хипокинеза: 11%, акинеза: 39%
Брой нормокинетични сперматозоиди: 18500000 (норма: >10x10^6 в мл)
Общ брой нормокинетични сперматозоиди:57350000 (норма: >20x10^6 в мл)
Аглутенация на сперматозоидите: Да, тип: глава с глава, глава с опашка, опашка с опашка
Степен: 1 (<10%)
Агрегация на сперматозоидите: Не
Левкоцити: >20 (норма: под 1x10^6 в мл)
Епителни клетки: <1
Еритроцити и др.: Не
Желатинови конгломерати: Не
Незрели клетки на сперматогенезата: Не

Kruger's strict criteria
7% с нормална морфология (норма: >14%)
93% с отклонения в морфологията, от тях: 25% с главични дефекти, 23% с шийни дефекти, 20% с опашни дефекти, 15% с цитоплазнем остатък, 7% клетки на сперматогенезата
Тератозооспермия индекс 1,51 (нормални стойности : <1,6)

Заключения и препоръки: Леки към умерени отклонения в морфологията по Крюгер. Останалите показатели в норма.

Благодаря предварително за отговора.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #44 -: Август 08, 2018, 12:03:53 pm »
Здравейте, д-р Даскалова, бих искала да попитам какви са шансовете ни за естествено забременяване с влошена морфология 7%, левкоцитите също са над нормата (правена е  микробиология + стерилна урина месец преди спермограмата, и двете бяха чисти). Вече сме записали час за уролог-андролог, но исках да се консултирам и с Вас. Изписан е Ортомол Фертил плюс засега. Ето ги резултатите:

Материалът е: отделен в лабораторията
Материалът е получен чрез: мастурбация
Период на полово въздържание: 3 дни
Обем на еякулата: 3,1 мл (норма: >1,5)
pH: 7,4 (норма: 7,2 - 8,0)
Цвят: нормален
Вискозитет: 2 (нормален до 2 см)
Време на втечняване: 30 мин.
Концентрация на сперматозоидите: 37 млн/мл (нормара >15x10^6 в мл)
Общ брой на сперматозоидите в еякулата: 114,7 млн (норма>39x10^6 в мл)
Обща подвижност на сперматозоиди в %: 61 (норма >40): нормокинеза: 50%, хипокинеза: 11%, акинеза: 39%
Брой нормокинетични сперматозоиди: 18500000 (норма: >10x10^6 в мл)
Общ брой нормокинетични сперматозоиди:57350000 (норма: >20x10^6 в мл)
Аглутенация на сперматозоидите: Да, тип: глава с глава, глава с опашка, опашка с опашка
Степен: 1 (<10%)
Агрегация на сперматозоидите: Не
Левкоцити: >20 (норма: под 1x10^6 в мл)
Епителни клетки: <1
Еритроцити и др.: Не
Желатинови конгломерати: Не
Незрели клетки на сперматогенезата: Не

Kruger's strict criteria
7% с нормална морфология (норма: >14%)
93% с отклонения в морфологията, от тях: 25% с главични дефекти, 23% с шийни дефекти, 20% с опашни дефекти, 15% с цитоплазнем остатък, 7% клетки на сперматогенезата
Тератозооспермия индекс 1,51 (нормални стойности : <1,6)

Заключения и препоръки: Леки към умерени отклонения в морфологията по Крюгер. Останалите показатели в норма.

Благодаря предварително за отговора.

Здравей, Хана Монтана!

Първо за левкоцитите, тъй като наличието им е косвен показател за инфекция, а тя от своя страна може да доведе до влошаване на морфологията на сперматозоидите. Уточняването на високия левкоцитен брой става с няколко изследвания:
1. Микробиологични посявки от еякулата.
2. PCR анализ на еякулат за: хламидия, микоплазми, трихомонас и гонококи.
3. Серологични изследвания за ХИВ, Васерман, хепатит В (HBsAg, Anti-HBc), хепатит С (Anti-HCV).
4. Допълнителни тестове по преценка на лекаря и според рисковите фактори.

Ако се изолира микроорганизъм, той се лекува според неговата характеристика и чувствителност към лекарства.

Допълнително трябва да се направи преглед и консултация с уролог с доплерова велосиметрия, за да се установи дали няма други причини за левкоцитоспермията и тератозооспермията, като напр. варикоцеле, кисти на епидидима, хидроцеле, хипертрофия на простатата и т.н.

На основния ти въпрос какви са шансовете за забременяване, спермограмата е само едно лабораторно изследване и не може да даде отговор на този въпрос. И с по-лоши показатели има шанс за бременност и обратно, и при идеални показатели е възможно да не се получи. Това е така, защото забременяването е сложен и многофакторен процес. Затова нашият стремеж трябва да е да вкараме всички показатели в норма, доколкото това е възможно, преди да пристъпим към асистирана репродукция.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #45 -: Август 08, 2018, 16:31:41 pm »
Здравейте, д-р Даскалова, бих искала да попитам какви са шансовете ни за естествено забременяване с влошена морфология 7%, левкоцитите също са над нормата (правена е  микробиология + стерилна урина месец преди спермограмата, и двете бяха чисти). Вече сме записали час за уролог-андролог, но исках да се консултирам и с Вас. Изписан е Ортомол Фертил плюс засега. Ето ги резултатите:

Материалът е: отделен в лабораторията
Материалът е получен чрез: мастурбация
Период на полово въздържание: 3 дни
Обем на еякулата: 3,1 мл (норма: >1,5)
pH: 7,4 (норма: 7,2 - 8,0)
Цвят: нормален
Вискозитет: 2 (нормален до 2 см)
Време на втечняване: 30 мин.
Концентрация на сперматозоидите: 37 млн/мл (нормара >15x10^6 в мл)
Общ брой на сперматозоидите в еякулата: 114,7 млн (норма>39x10^6 в мл)
Обща подвижност на сперматозоиди в %: 61 (норма >40): нормокинеза: 50%, хипокинеза: 11%, акинеза: 39%
Брой нормокинетични сперматозоиди: 18500000 (норма: >10x10^6 в мл)
Общ брой нормокинетични сперматозоиди:57350000 (норма: >20x10^6 в мл)
Аглутенация на сперматозоидите: Да, тип: глава с глава, глава с опашка, опашка с опашка
Степен: 1 (<10%)
Агрегация на сперматозоидите: Не
Левкоцити: >20 (норма: под 1x10^6 в мл)
Епителни клетки: <1
Еритроцити и др.: Не
Желатинови конгломерати: Не
Незрели клетки на сперматогенезата: Не

Kruger's strict criteria
7% с нормална морфология (норма: >14%)
93% с отклонения в морфологията, от тях: 25% с главични дефекти, 23% с шийни дефекти, 20% с опашни дефекти, 15% с цитоплазнем остатък, 7% клетки на сперматогенезата
Тератозооспермия индекс 1,51 (нормални стойности : <1,6)

Заключения и препоръки: Леки към умерени отклонения в морфологията по Крюгер. Останалите показатели в норма.

Благодаря предварително за отговора.

Здравей, Хана Монтана!

Първо за левкоцитите, тъй като наличието им е косвен показател за инфекция, а тя от своя страна може да доведе до влошаване на морфологията на сперматозоидите. Уточняването на високия левкоцитен брой става с няколко изследвания:
1. Микробиологични посявки от еякулата.
2. PCR анализ на еякулат за: хламидия, микоплазми, трихомонас и гонококи.
3. Серологични изследвания за ХИВ, Васерман, хепатит В (HBsAg, Anti-HBc), хепатит С (Anti-HCV).
4. Допълнителни тестове по преценка на лекаря и според рисковите фактори.

Ако се изолира микроорганизъм, той се лекува според неговата характеристика и чувствителност към лекарства.

Допълнително трябва да се направи преглед и консултация с уролог с доплерова велосиметрия, за да се установи дали няма други причини за левкоцитоспермията и тератозооспермията, като напр. варикоцеле, кисти на епидидима, хидроцеле, хипертрофия на простатата и т.н.

На основния ти въпрос какви са шансовете за забременяване, спермограмата е само едно лабораторно изследване и не може да даде отговор на този въпрос. И с по-лоши показатели има шанс за бременност и обратно, и при идеални показатели е възможно да не се получи. Това е така, защото забременяването е сложен и многофакторен процес. Затова нашият стремеж трябва да е да вкараме всички показатели в норма, доколкото това е възможно, преди да пристъпим към асистирана репродукция.

Поздрави! :)

Благодаря за подробния отговор, със сигурност ще търсим причината за инфекцията и ще се опитаме да вкараме показателите в норма.
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #46 -: Август 16, 2018, 23:57:20 pm »
b
Здравейте д-р Даскалова,

Благодаря Ви за Вашия отговор :)

Все пак, надеждата ми е някак да се отпушат семепроводите (въпреки НЕ-тата, които получих от специалисти в областта)

За това, бих искал да попитам:

1) Какво преставлява дуктодеферентография? т.к. не мога да намеря информация за нея.

2) Съществуват ли някакви добавки или лекарства, които оказват някакво влияние на епидидимите?

Предварително Благодаря за Вашия отговор

Поздрави,

Здравей, think_157!

За съжаление, трудно мога да ти помогна в твоята ситуация и с по-конкретни насоки. Мога, ако желаеш, да ти дам координати на уролог, който прилага тази процедура, за да се свържеш с него, и ако той прецени, че е подходяща за тебе, да се разберете как се прави. Освен това бих препоръчала консултация с ендокринолог, защото хормоналните нива не са в норма.

Поздрави!

Здравейте д-р Даскалова,

Благодаря Много за Вашия отговор :)

Ще съм Благодарен ако ми пратите координатите на лекаря за дуктодеферентография.

Ще се консултирам и с него, поне да знам че всичко възможно съм направил :)

За хормоните, бях забравил да спомена че приемам tribulus terrestris като чай, и може би това е причината за високия тестостерон.

Поздрави,
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #47 -: Август 20, 2018, 10:14:44 am »
Изпратих.

Поздрави и успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #48 -: Септември 03, 2018, 23:29:49 pm »
Здравейте Д-рДаскалова,може ли да ми изкажете Вашето мнение,като ембриолог,колко сперматозоида може да има от това написано становище?Благодаря!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #49 -: Септември 03, 2018, 23:41:31 pm »
Здравейте Д-рДаскалова,може ли да ми изкажете Вашето мнение,като ембриолог,колко сперматозоида може да има от това написано становище?Благодаря!

100 000.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #50 -: Септември 04, 2018, 00:07:54 am »
Здравейте Д-рДаскалова,може ли да ми изкажете Вашето мнение,като ембриолог,колко сперматозоида може да има от това написано становище?Благодаря!

100 000.

Благодаря още веднъж!Жива и здрава да сте!
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #51 -: Септември 12, 2018, 17:04:13 pm »
Здравеитее.Да обясня накратко нашето положение в момента. Моят съпруг е с прекарана Заушка (беше на 7-8 години) сега е на 27 и възпален десен тестис . Направихме всички изследвания ( Генетични,хормонални,кръвни и пуснахме морфология,но нямаше достатъчен брой сперматозоиди и не можаха да направят това изследване ) Генетичните и хормоналните са с добър резултат,всичко е в норма и няма бактерии и т.н но сме с диагноза "Много тежка Oligoasthenozoospermia" и забележка : "Наблюдават се 1-2 подвижни сперматозоида през поле ув.(10х) и 2-3 акинетични на поле (ув.40х). Масово сперматозоидите са с абнормална морфология, като преобладават дефекти в главичката и шийката " Не съм добре запозната с всичко,ходим по мъките втора година.Не мога да си обясня,след като абсолютно всички изследвания са с добри резултати,какъв е проблемът ни..Можем ли да кажем,че произвежда нормален брой сперматозоиди,но нещо ги атакува..и не остават такива в еякулата..чета различни теми,свързани със заушката,и според това,което прочетох,само там може да бъде проблемът ни. От друга страна,пишат,че заушката е страшна за засегнатите мъже в пубертета т.е. при тях причинява проблеми с репродукцията. Може ли някой от вас да ни даде съвет да продължим ли да се борим за естествено зачеване или е по-разумно да предприемем Icsi или In vitro , защото по принцип това ни беше последната мисъл.. имаме ли шанс и има ли двоики,които се справиха след въпросната Заушка.Купих купища билки за да пробваме и с тях..дано дадът някакъв резултат .. Аа и нещо,което може да е важно. 12.2017 направихме спермограма в Бг и имахме диагноза  Азооспермия,след това проведохме лечение и 02.2018 пуснахме спермограма в Германия-Резултатът беше 10 млн./мл. 06.2018 вече беше спаднал на 5млн. И когато се прибрахме,за да направим пълните изследвания ( 08.2018 ) вече бяха 2-3 на поле .. Моля помагаите . Ако не съм в правилната тема,моля да ме извините-все още съм нова в форума:? :(
« Последна редакция: Септември 12, 2018, 17:12:55 pm от raq_sf1 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #52 -: Септември 12, 2018, 21:24:07 pm »
Здравеитее.Да обясня накратко нашето положение в момента. Моят съпруг е с прекарана Заушка (беше на 7-8 години) сега е на 27 и възпален десен тестис . Направихме всички изследвания ( Генетични,хормонални,кръвни и пуснахме морфология,но нямаше достатъчен брой сперматозоиди и не можаха да направят това изследване ) Генетичните и хормоналните са с добър резултат,всичко е в норма и няма бактерии и т.н но сме с диагноза "Много тежка Oligoasthenozoospermia" и забележка : "Наблюдават се 1-2 подвижни сперматозоида през поле ув.(10х) и 2-3 акинетични на поле (ув.40х). Масово сперматозоидите са с абнормална морфология, като преобладават дефекти в главичката и шийката " Не съм добре запозната с всичко,ходим по мъките втора година.Не мога да си обясня,след като абсолютно всички изследвания са с добри резултати,какъв е проблемът ни..Можем ли да кажем,че произвежда нормален брой сперматозоиди,но нещо ги атакува..и не остават такива в еякулата..чета различни теми,свързани със заушката,и според това,което прочетох,само там може да бъде проблемът ни. От друга страна,пишат,че заушката е страшна за засегнатите мъже в пубертета т.е. при тях причинява проблеми с репродукцията. Може ли някой от вас да ни даде съвет да продължим ли да се борим за естествено зачеване или е по-разумно да предприемем Icsi или In vitro , защото по принцип това ни беше последната мисъл.. имаме ли шанс и има ли двоики,които се справиха след въпросната Заушка.Купих купища билки за да пробваме и с тях..дано дадът някакъв резултат .. Аа и нещо,което може да е важно. 12.2017 направихме спермограма в Бг и имахме диагноза  Азооспермия,след това проведохме лечение и 02.2018 пуснахме спермограма в Германия-Резултатът беше 10 млн./мл. 06.2018 вече беше спаднал на 5млн. И когато се прибрахме,за да направим пълните изследвания ( 08.2018 ) вече бяха 2-3 на поле .. Моля помагаите . Ако не съм в правилната тема,моля да ме извините-все още съм нова в форума:? :(

Здравей, Рая!

От това, което си ми написала, мога да кажа следното:
1. Заушката има отношение към сперматогенезата само ако е придружена с орхит, а това не е често усложнение.
2. Какво имаш предвид под възпален тестис - боли го, подут е или някой го е прегледал и му е казал, че има възпаление?
3. Какви генетични изследвания сте направили (те са много)?
4. Кои хормони са му изследвани?
5. Какви изследвания за бактерии са направени?
6. С резултати като тези имате право на финансиране от държавата чрез ЦАР за ин витро опити, коментирали ли сте това?

По-лесно ще е, ако ми изпратиш всичките му изследвания на мейла mariela.daskalova@gmail.com.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #53 -: Септември 12, 2018, 23:26:42 pm »
Разбира се,ще го направя! Благодаря за бързият отговор!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #54 -: Септември 16, 2018, 11:42:45 am »
За тези, които имат фейсбук профил, направих си страница, в която ще публикувам информация на здравни теми, ще споделям събития и т.н. Можете да сложите по един лайк - https://www.facebook.com/drdaskalova/ :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #55 -: Септември 23, 2018, 16:32:44 pm »
Г-жо Даскалова,изпратих изследванията на email но явно нещо не можаха да се изпратят..благодаря за компетентните ви отговори,и че помагате на много двоики като нас. Ще приложа изследванията тук....зле са,но са били и по-зле както написах - декември беше с азооспермия след 3 месечно лечение се покачиха но 10млн/мл. .. мислите ли,че ще е възможно да се преборим и да си имаме детенце по нормален начин при положиние,че имахме такова покачване + това всички изследвания са в норма,единственото към което можем да се усъмним,е че може би спермограмата е зле заради прекараната му Заушка.Но пък беше на 7-8 годинки..не я е прекарал в пубертета.Питахте за възпалението-открихме го чрез изследване на ехограф..Сцинтография... Също така той е лежал като бебе (на около 2 годинки) в някаква болница в София,заради инфекция на пикочните пътища. Явно от тогава има тази инфекция..поне така предполагам.Това е всичко.Много ви благодаря и се извинявам,че не успях да ви пратя в имейл всичко това.Лек ден!

« Последна редакция: Септември 23, 2018, 16:43:53 pm от raq_sf1 »
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #56 -: Септември 23, 2018, 16:36:30 pm »
 :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #57 -: Септември 23, 2018, 18:12:45 pm »
Рая, получих всички изследвания и ти отговорих преди седмица, но на този имейл, от който си ми ги изпратила (възможно е да не е твоя), а не на този, с който си регистрирана в Зчатие.

Копирам какво съм ти написала.

Здравейте, на първо четене мога да кажа следното:

1. От направените изследвания не става ясно защо са влошени спермалните показатели.
2. Тъй като нямате документ от уролога - преглед, заключение и т.н., препоръчвам да го види уролог отново. Или да изискате документ с описание на прегледите.
3. Добре е да се направи оценка на репродуктивната история, за да се види има ли рискови фактори за влошената сперматогенеза.
4. По отношение на инфекциите могат да се направят още изследвания.
5. Накрая можете да помислите за финансиране от ЦАР - вероятно сте го направили вече.

Поздрави!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #58 -: Октомври 04, 2018, 00:47:12 am »
 Здравейте- имам нужда да споделя с някой това ,което ни се случва и да потърся съвет.Значи ние сме с тежък мъжки фактор,миналата година направихме неуспешен опит инвитро(икси).Предварително се извинявам ,че не използвам точната терминология и данни от иследванията,но в момента не са при мен и съм много притеснена.При него имаше малко читав материал-около 1 500 000 годни сперматозоиди-диагноза олигоастенотератозооспермиия,но все пак достатъчно за икси.Този опит си го финансирахме сами и след като се оказа неуспешен, междувременно решихме юли месец отново да действаме,този пътсата с удобрение от касата,направихме всички изледвания и тъкмо ,когато дойде ред не спермограмата -ужассс-азоспермия.Не мога да ви опиша ужаса,който изживяхме,всички ми отговарят ,че не е странно на въпроса ми -защо от декември месец така се е получило,тогава поне имахме някакъв шанс, всеки казва ;ама то и тогава нищо не сте имали;то не е толкова голяма влошаването,просто вече няма:(((втора спермограма същия резултат.По препоръка на моят лекар направихме преглед при доктор ЛАЗАРОВ-иследванията на fh и тестостерон ,които той назначи бяха почти в норма,леки отклонения само при тестостерона,но според него били обнадеждаващи за наличие на спермогенеза при насрочена от него биопсия и речено сторено:направена биопсия на 10.09.
След чакане почти месец на резултатите-доктор Лазаров днес ми съобщи ,че резултатите са лоши-няма нищо:(Направо каза донор:((та наистина ми е странно -декември месец -вярно малко налице ,но все пак нещо,а сега вече никой:(Забравих,да спомена ,че мъжкия стерилитет при нас е вследствие на прекаран крипторхизъм и две операции като малък>Мноого съм отчаяна и объркана,загубихме много време ,аз съм на 37 години,така че май май да се насочваме към донор,да не губим още ценно време:(((Моля ви за мнение и някакъв съвет
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпроси към д-р Даскалова, медицински консултант
« Отговор #59 -: Октомври 13, 2018, 15:56:30 pm »
Здравейте- имам нужда да споделя с някой това ,което ни се случва и да потърся съвет.Значи ние сме с тежък мъжки фактор,миналата година направихме неуспешен опит инвитро(икси).Предварително се извинявам ,че не използвам точната терминология и данни от иследванията,но в момента не са при мен и съм много притеснена.При него имаше малко читав материал-около 1 500 000 годни сперматозоиди-диагноза олигоастенотератозооспермиия,но все пак достатъчно за икси.Този опит си го финансирахме сами и след като се оказа неуспешен, междувременно решихме юли месец отново да действаме,този пътсата с удобрение от касата,направихме всички изледвания и тъкмо ,когато дойде ред не спермограмата -ужассс-азоспермия.Не мога да ви опиша ужаса,който изживяхме,всички ми отговарят ,че не е странно на въпроса ми -защо от декември месец така се е получило,тогава поне имахме някакъв шанс, всеки казва ;ама то и тогава нищо не сте имали;то не е толкова голяма влошаването,просто вече няма:(((втора спермограма същия резултат.По препоръка на моят лекар направихме преглед при доктор ЛАЗАРОВ-иследванията на fh и тестостерон ,които той назначи бяха почти в норма,леки отклонения само при тестостерона,но според него били обнадеждаващи за наличие на спермогенеза при насрочена от него биопсия и речено сторено:направена биопсия на 10.09.
След чакане почти месец на резултатите-доктор Лазаров днес ми съобщи ,че резултатите са лоши-няма нищо:(Направо каза донор:((та наистина ми е странно -декември месец -вярно малко налице ,но все пак нещо,а сега вече никой:(Забравих,да спомена ,че мъжкия стерилитет при нас е вследствие на прекаран крипторхизъм и две операции като малък>Мноого съм отчаяна и объркана,загубихме много време ,аз съм на 37 години,така че май май да се насочваме към донор,да не губим още ценно време:(((Моля ви за мнение и някакъв съвет

Здравей, samanta sami!

За съжаление, късно и/или неправилно коригиран крипторхизъм е честа причина за мъжкия стерилитет. Това води до хипотрофия на тестисите и влошено до липсваща сперматогенеза.

В неговата ситуация обаче, при положение, че е имало запазена сперматогенеза, би следвало да се опита да се направи нещо. Това включва да се изяснят старателно всички фактори, които, освен операцията, биха могли допълнително да влошават сперматогенезата (напр. пушене, наднормено тегло, прием на гонадотоксични лекарства, инфекции и т.н.). След което да се опита да се подобри сперматогенезата.

Разбира се, винаги може да се обсъжда преминаването към донорски сперматозоиди, но не мога да кажа, че при него са изчерпани всички възможности.

Каквото и да решите, успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу