0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #300 -: Юни 30, 2019, 12:46:58 pm »
Да пълзи, да го яде, да пие вода от морето- не ми пречи. Макар и с първо дете, не съм маняк, даже напротив. Само ме притеснява да не си разтърка очите с пясък, че после е много гадно- промивки, капки и тн. Явно много го мисля.  Ще му сложа слънчевите очила, като е на кеф ги търпи :D
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #301 -: Юли 01, 2019, 11:02:51 am »
Jam, честно казано, надявах се да не е алергия, че и аз знам колко са упорити тези проблеми. 10 пъти го преглеждаха - личния, педиатър, УНГ; микробиология пускахме да не е завъдил някоя бактрия... Чист е от всякъде. Като четох, наистина кръвните тестове май са по-щадящи за детето (като изключа вземането на кръв венозно) и по-вярно показват. Чувам много хубави отзиви за д-р Мустаков в София, но ще прверя дали не могат и по-наблизо да му го направят - Ст.Загора, Пловдив. Само не виждам каква е файдата - ще разберем към какво е алергията, но не може в стерилна среда да го затворим без алергени.
Пеше, Сияна пък "ядеше" мидички на плажа, но не мога да намеря снимката. Слава Богу, в очичките не са си хвърляли, но са опитвали пясък  :) Господ да ги пази дечицата!


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #302 -: Юли 01, 2019, 18:36:08 pm »
Не знам какво се израства и какво не.Моника е с алергия към липите.Тази година щом започна леко да покашля я започнахме с антиалергичните, и ситуацията беше по-добре от миналата година.Имаше в началото няколко дни с по-сериозна кашлица, но щом се натрупа Ксизала всичко приключи.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #303 -: Юли 01, 2019, 19:16:18 pm »
Трябва да се знае към какво е алергично детето. Може да са билки, домашни неща, които могат да се избягват. Може да се десенсибилизира. Важно е да се знае. Може и храни да са.
Аз след последната неуспешна бременност и един синузит, който направих от климатика на колата, се оказах с около 50 алергии. Към картофи дори. Като ограничавам нещата носът ми е ок, отпуснаа ли се- проблем. Дано всичко да е наред с тази бременност, след като родя ще се десенсибилизирам към полените и другите неща, които мога.

Оказа се, че малкото си се справя чудесно на пясък, ако не е баща му да го закача и гъделичка. Пълзя си, радва се, копа си дупка, но като се намеси в играта баща му се заливаше от смях и си цопна цялото, намазано с слънцезащитен крем лице в пясъка. Мих, промивах, справихме се. Сега съм по- спокойна. Като сме си на морето, а на тъпия океан, ще го мия направо във водата и евентуално очите с малко чиста вода или физиологичен. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #304 -: Юли 03, 2019, 00:31:05 am »
Pav-la, с какво се десенсибилизираш?

на мен са ми правили няколко години десенсибилизираща терапия като дете, без особен успех.

сега правих на сина ми една година с капки, френски някакви. на следващата година заводът беше спрял производството, уж заради проблем с етикетите, така че не повторих. от една година десенсибилизация нямаше ефект.

относно кожните тестове за алергия - на мой много близък човек така му унищожиха бъбреците. отключи се автоимунно заболяване след поредица от кожни проби. не давайте да правят на децата ви.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #305 -: Юли 03, 2019, 01:05:19 am »
Алергологът, при когото ходих във Варна ми каза, че само инжекционните действат и трябват минимум 3 сезона, за да има осезаем ефект. Точен препарат не мога да ти кажа, Джам, но една приятелка сведе пристъпите и задуха до лека хрема за 2 сезона.
Още не съм правила. Чаках да забременея, после да родя, сега, всичко да е наред, пак. От догодина ще започна.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #306 -: Юли 03, 2019, 10:28:44 am »
Подхванали сте алергиите...
Марто започна със слънчева алергия, очите му ставаха като на заварчик. После направи такъв обрив, че в токсикологията 1 седмица лежахме. Направихме тест /кожен, нямам представа че крие рискове/ излезе алергия към липи, върби, плевели /каквото и да значи това, ама нашия квартал е в плевели от ранна пролет до късна есен/ и риби,  та аквариума отиде в кабинета.
Тази година е по-добре,  очите само порозовяха, обрив още не е имал, хремата беше само до преди 2-3 седмици. Август сме на море, да видим какво ще ни изненада  :wink:
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #307 -: Юли 05, 2019, 14:25:46 pm »
Много благодаря за споделеното за алергиите. Особено за тези кожни тестове и рисковете... Сякаш понамаля запушването на носа на момчето ми. Дано да е минал критичният период и да затихне. Изкарал е и някакъв бацил на крак, дето сме го пропуснали покрай алрегичните симптоми. За капак го ухапа през нощта в леглото паяк ли, що ли - наду се крачето, посиня едно петно. 3 дни се гледахме удома да следя това ухапаното. Аман вече от тези реакции. Сега пробваме един уикенд на моренце - да видим как ще му понесе смяната на въздуха.
Попадна ми една таблица за минимум-максумум на поленната активност - ми то от март до ноември все нещо цъфти и ръси полени! А как се радвах на аромата на липи...


Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #308 -: Юли 08, 2019, 23:09:22 pm »
Джаме,
десенсибилизиране, предполагам, е същото, което на немски се води Hyposеnsibilisierung, с една дума вкарват се алергени, чрез инжекции, мин. 3 години.

Моя син подлежи вече трета година на въпросната манипулация, ходим всеки месец да му поставят инжекция с алергени.
Калоян е алергичен към брези, други дървета и треви.
Има видим ефект, преди три години от февруари до май му се зачервяваха очите, търкаше ги до кръв, подуваха се.
Да, под формата на инжекции е най-ефективна хипосенсибилизацията, и то най-вече при деца.

За въпроси съм насреща.
Поздрави

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #309 -: Юли 09, 2019, 08:27:23 am »
Албенче, много благодаря за споделеното! Честно, не вярвах че има голям смисъл от изследването (т.е. да знам към какво е алергично детето) и че има ефект от десенсибилизацията. Казаха ли ви някаква минимална възраст, от която се пускат изследванията и може да се приложат тези инжекции? Нещо ми говорят за минимум 7г. Гледам, че твоят Калоян е на 8 - т.е. и вие на 7г сте започнали с инжекциите?
Ние открихме сезона на морето - само за уикенда, ама пак бяха супер щастливи децата :) А майка им остана без гласа да вика "стой под чадъра! скрий се под чадъра!". Някой по морето дето живее, може ли да каже как е там сега времето, че при нас доста застудя от снощи?


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #310 -: Юли 10, 2019, 00:25:58 am »
Отговарям, доста е топло. Вечерите също са горещи. Но подухва ветрец отвреме на време. Супер лятно време и вода :)
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #311 -: Юли 19, 2019, 10:03:07 am »
Албенче, много благодаря за споделеното! Честно, не вярвах че има голям смисъл от изследването (т.е. да знам към какво е алергично детето) и че има ефект от десенсибилизацията. Казаха ли ви някаква минимална възраст, от която се пускат изследванията и може да се приложат тези инжекции? Нещо ми говорят за минимум 7г. Гледам, че твоят Калоян е на 8 - т.е. и вие на 7г сте започнали с инжекциите?

Бебе, Калояан започна процедурата когато беше на 5, т. е. вече 3 години я правим, Преди навършване на 5 години, не се прави, има видим резултат при него, преди това го гонех месеци наред с капките за очи, не беше никак приятно,доста разправий и нерви ми костваше, докато му ги сложа.
И разбира се, че трябва да се направи тест и установи от какво е алергично детето, десенсибилизирането всъщност е вкарване на алергени, като се започне с малки количества, които постепенно се увеличават. Тук се прилага масово при децата с алергии, в кабинета на нашия лекар само са около 15на деца
« Последна редакция: Юли 19, 2019, 10:10:55 am от albenanedelcheva »

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #312 -: Юли 19, 2019, 23:34:01 pm »
Mомичета, много спешно, идеи, къде мога да запиша децата в София на лагер/занималня/изобщо място което да пребивават и се занимават с нещо без родители,
или организации, които организират летни лагери на море например.
Става въпрос за периода 1.08 -10.08

Ще бъда благодарна на идеи и предложения.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #313 -: Юли 20, 2019, 11:34:15 am »
Mомичета, много спешно, идеи, къде мога да запиша децата в София на лагер/занималня/изобщо място което да пребивават и се занимават с нещо без родители,
или организации, които организират летни лагери на море например.
Става въпрос за периода 1.08 -10.08

Ще бъда благодарна на идеи и предложения.

https://machirski-sport.com/
https://machirski-sport.com/%d0%b7%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d1%86%d0%b0-%d0%b8-%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%86%d0%b8/%d0%bc%d0%be%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%b5%d1%80/
https://prikluchenia.com/planinski-lageri-za-deca/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2019 г.
« Отговор #314 -: Август 23, 2019, 15:44:54 pm »
Ей банда, как сте?
Малко остана, ваканцията е към своя край и екшъна започва отново :)
Моите безцелно и безгрижно мятат крачоли по цял ден на село. Не знам как ще влязат в учебния режим след това, особено с ранното ставане.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #315 -: Август 28, 2019, 11:01:12 am »
На моите сладурчета ваканцията им беше 3 седмици - кой колкото можа да вземем отпуска и да си починат от градината. То бяха сборни групи, сборни градини... Мечтата на момчето е да тръгне на училище и да бил цяло лято ваканция. А ние от сега мислим как ще стане тая работа с "цяло лято ваканция". Имат нужда от почивка децата, от игра и свобода. И като гледат другите децата с баби, че са по цяло лято ваканция и само питат, защо и те не са така :( много ми става мъчно. Вечер седим до колкото може да се наиграят на улицата и те малко.


Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #316 -: Август 28, 2019, 22:11:59 pm »
Благополучно се прибрахме от морето. Марти се запозна с някакви местни момчета и до обяд плаж, след това игри с тях. Даже на рожден ден го каниха. Истински синьо лято.
В моите мечти трябваше да чете следобяд, естествено не ми се получи. Но пък много му се радвах на игрите.

От следващата седмица вече ще влизаме в работен режим, включително и ранно лягане и будене. Това пак в моите мечти...

Следващата учебна година ще е само 2 смяна. Имам сериозни притеснения относно самоподготовката. Споделете опит частна занималня или баба пенсионерка да търся?!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #317 -: Август 29, 2019, 08:58:21 am »
Кофи, моите деца, едната до 4 клас, другата до 2 клас ходеха на частна занималня. Много е индивидуално, зависи от учителката на която ще попадне в занималнята. С едната бях доволна, с другата не. За бабата пенсионерка не мога да кажа, нямам опит.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #318 -: Август 29, 2019, 16:34:53 pm »
Следващата учебна година ще е само 2 смяна. Имам сериозни притеснения относно самоподготовката. Споделете опит частна занималня или баба пенсионерка да търся?!

частна занималня ще е по-евтино и вероятно по-добре откъм подготовка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #319 -: Септември 22, 2019, 11:08:51 am »
Не сте писали от отдавна. Моника расте и все нови неща и се случват.Има драма с момичетата в градината.Тя е малко по-дива, обича момчешките игри, не играе с барбита и момичетата и казали, че била момче, обидила са я още нещо и сега избягва определени деца и малко трудно ходи на градина.Говорихме с госпожите, те са говорили с всички страни, ния обяснихме на дребната че е нормално всеки да има различни интереси и да си намери нови деца за игра.Уж поутихнаха нещата.Факт е обаче, че тя усилено избягва да се среща с част от децата от градината, с който до скоро играеше.
Ние сме и в един квартал, живеем блок до блок и почти всеки ден се виждахме преди.
Другото е, че се е залепила за мен и Мерал отново.Не знам дали има общо с бременността, но нощно време се буди и плаче, вика ни, през деня само да я вземем се лепва за нас и няма пускане.Дано е някакъв етап, че ще ме побърка това постоянно висене покрай мен.