0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #280 -: Юни 17, 2019, 10:14:27 am »
да, да без катеренето и плуването беше само последната година, тогава построиха басейна.
Иначе на плуване ги водим още Елена като навърши 4, а Деси 6 г. с детски треньор. На катерене ги води баща им.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #281 -: Юни 17, 2019, 10:36:30 am »
При нас в градината има само народни танци и английски.Другото всичко си е от нас, вечер след работа.

За ските в София в детските градини правт ски училища и мисля покрай леля си и дребната да намаже.Сестра ми е детска учителка и ще я вземе с нея на Витоша.Така една седмица ще кара поне плътно и ще знам че е научила нещо.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #282 -: Юни 26, 2019, 11:25:25 am »
Имам молба към майките с по-големи ученици да споделят мнение за часовник Майки или телефон за първокласник.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #283 -: Юни 26, 2019, 12:38:12 pm »
Мои много близки приятели с близнаци и други с едно дете са с Майки. Много са доволни, а и децата им се радват. За телефони- много се разсейват и става едно сравняване, а и много училища забраняват телефони за началния курс.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #284 -: Юни 26, 2019, 15:05:33 pm »
От опит, в първи клас не им трябват телефони. Моите не са имали майки, защото са нови устройства, но и да не бяха, пак нямаше да им купя.
Телефони получиха в 3 клас, мисля, не че им трябваха, но ги носеха като ходеха на зелено училище, като сме на ски и т.н.
Реално в първи клас ги водите и взимате от училище, а в София това е до 4 клас, дори. Ако се случи нещо класната има телефоните на всички родители и ще звънне.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #285 -: Юни 27, 2019, 19:36:00 pm »
Тази тема стана сборна за деца, така че и аз ще попитам за моето. Сега пълзи и се опитва да ходи  съответно постоянно се удря. Крачетата че са сини- нищо, те и моите са сини, ни като си удари и гравичката му стават синини, цицини, дори от леко чукване. Тук няма нищо в аптеката за под годинка. Някакви бабешки илачи, освен студено, има ли? Днес за около 1/3 от секундата дръпна чиниите, които бях извадила от миялната, събори ги отгоре си, добре че го хванах, че щеше да се нареже целия, но едната го удари по главичката, стана синьо, аз където го хванах пак стана синьо. Като цяло, както казва мъжът ми, ако някой се обади, ще ни го отнемат като едното нищо, а и мен барабар с него, че и аз съм синя.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #286 -: Юни 27, 2019, 22:54:30 pm »
Ох, Павла, колко познато звучиш. Нямам предвид малката, а себе си. Както казваше майка ми, на която приличам по това, „на криво да ме погледнат и ми става синка“. От известно време си нося една, която освен че е голяма и не минава бе. Не знам какво е това.
За малкия не знам какво има при вас, аз по съвет на Мишанта винаги имам крем Арника, знам че го има и на таблетки. Ако намажеш веднага след удрянето действа най-добре. Помня моята Николета как си удари челото веднъж и буквално за секунди се поду. Намазах и Арника и след малко нямаше нито подуто, нито синьо. Та ако не намериш нещо такова, като си дойдеш си купи от тук.

п.п. за олио, обикновено слънчогледово, ми казаха, когато на ДРЗ Варна се пребих.  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #287 -: Юни 27, 2019, 23:09:20 pm »
Арника! Като си идвате до БГ си вземи няколко буркана, има различни разфасовки. Това спаси Моника в този период!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #288 -: Юни 27, 2019, 23:24:34 pm »
Ох, Пешек, срам ме е да сложа пола.
Арника има и тук, но е за над 18м. Аз това търсих.
А олио е само по нашия край. Не помага.
Оказа се, ме е алергичен и към комари. Фенистил нямй, антихистамини за след 12м. От България ще купя.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #289 -: Юни 27, 2019, 23:56:56 pm »
Ха, пола, преди години се гласим с моя мъж, да ходим на басейн, меря аз бански, връткам се да ме види, а той гадината ми заявава „ оооо, аз теб такава няма да те показвам пред хора, ще решат че те бия. Редовно.“
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #290 -: Юни 28, 2019, 10:44:47 am »
Арниката я има и на гел тук точно за малчовците,специялно за рани.
Относно комарите,имаме и ние голям проблем.В събота бяхме при Кадъм,заговорихме се и за комарите каза : 1 ампула Б6 я разтваряш в 50мл мляко за тяло.С това се мажете,миришело кофти,но...
А като заговорих за Кадъм-аз се оказах с много по-голями дефицити на Б12,желязо,вит.Д,фолиева и какво ли още не.На някаква конска доза съм в момента,малко ми е трудно да свикна(имам доста странични ефекти),но то било много хубаво да не си изморен,да имаш сили да си свършиш ежедневните задължения и чак да имаш мисли за някакви леки тренировки  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #291 -: Юни 28, 2019, 10:59:51 am »
Хубавото е, че поне неговите синини минават бързо. Сигурно ще взема за над 18м. Арника. Каква толкова ще е разликата, освен в дозировката?!
Ще видя дали тук има Б6 на ампули.
Благодаря!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #292 -: Юни 28, 2019, 13:18:54 pm »
Бебешок, ще  пробваме и ние номера с В6, че края на юли сме на море с комари :) дано помага! Иначе купувам по една гривничка за морето и горе-долу ни спасява.
Моето момче на 6г. взе че прояви алергия - киха, сополи, като се стекат и кашля... И така над 2 месеца. Ту понамалява, ту се активизира и ми иде да му спра всички лекарства (антихистамин за пиене и носни капки), че и без друго файда не виждам през повечето време! Успокоявам се, че се "израствало" в пубертета, ама и той е далече. До сега към нищо не беше алергизирал и бях много изненадана. И ме притесняват дълготрайните ефекти от антихистамина. Някой ако има опит с алергиите, ще съм благодарна на сподели.


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #293 -: Юни 28, 2019, 15:36:22 pm »
Олиото действа само за цицини по главата, не за всякакви натъртвания. Поне при моите действаше де  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #294 -: Юни 28, 2019, 15:45:31 pm »
Намерих Арника. Обадих се на една позната аптекарка и тя ми поръча за 1 г. Сега цицините и синините не знаят да броят, за 1,5м няма проблем :)

Бебе, аз не бих спряла лекарствата на детето. Сега е хрема и кихане, но не знаеш каква реакция е могла да бъде. Просто като мине сезонът на алергиите му трябва да се изследва, а при възможност и необходимост може да се десенсибилизира.

А как пазите очите на децата от пясъка, особено като пълзят и после си търкат очите? Сега всичко да е наред със сестричето (и братче да е, няма да го върнем) ще си отидем до България и на плаж ще го заведем, а съм сигурна, че ще си наплни очите с пясък.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #295 -: Юни 28, 2019, 16:41:47 pm »
алергиите не се израстват. факт, при доста хора силата на проявите намалява след пубертета, но няма пълно изчезване.

въпросът е дали става дума наистина за алергия. кихане и кашляне от 2 месеца може да се дължи и на куп други неща.

ако ще изследвате децата си за алергии, правете само кръвни тестове - НЕ кожни!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #296 -: Юни 29, 2019, 19:31:35 pm »
Павла, никак не съм ги пазила, даже не съм се сетила, че трябва :wink: Моята Еленка си сипваше пясък с лопатката в устата  :lol: със сигурност и в очите й е влизало, ама нямам спомен да е имало проблеми.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #297 -: Юни 29, 2019, 20:05:06 pm »
Да го яде, ако иска :). Явно да не преигравам. Ще си нося физиологичен за промивки, ако му дразни окото и готово.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #298 -: Юни 30, 2019, 10:21:14 am »
Павла, вода и пак вода.Дори в морето съм и мила очите.Пясък е яла и на детската площадка и на морето, заривала се е цялата.Последно миналата неделя си завря пясък в очите, а не е малка!Измих я обилно с вода, тя порева и готово.Просто го оставяш да пълзи и да опознава света.Много са интересни сега.А и що вода ще изпие от морето  :lol:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #299 -: Юни 30, 2019, 12:36:06 pm »
Павла, не е толкова страшен пясъка. Виж преди годинка, как Николета пълзеше по целия плаж:




И как си хапваше камъни:



 :lol: :lol: :lol: