0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #240 -: Април 19, 2019, 19:17:39 pm »
Бебешок, ние не сме минавали никакви комисии, просто със свидетлството от ДГ подадох документи за училище и това беше, приеха я :)
Пеше, за първи път чувам за такова чудо, дано се разминете по най-благоприятния начин.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #241 -: Април 19, 2019, 22:16:48 pm »
Пеше, кураж и стискам палци Ники да е добре!

Стефи, нещо такова е и Моника.Тя си е достатъчна, играе си сама, дори да е обградена от деца.Саможива е някак си.Не иска да учи цифри и букви, става и скучно, но не е глупава, виждам я аз.Не че е моето, просто мисли, говори, разсъждава, разказва много добре с подробности чак.

Да ви разкажа случка.В Плевен всички цветни градини по центъра са засяти с лалета.Много е красиво.Излизаме на разходка и едно малко дете къса лалета, а майка му си приказва и хич не я поглежда.Моника отиде и и се кара в продължение на 5 минути, защо не трябвало да се късат лалета, след като и аз и баща и и обяснихме, че детето има майка и тя трябва да му направи забележка.Тцъ, няма братче, тя си обяснява и не го остави на мира докато не пусна лалетата!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #242 -: Април 24, 2019, 09:35:09 am »
Маги, това с блеенето на родителите докато децата им рушат, късат или пък блъскат други деца е повсеместно, за съжаление. Понякога 3-5-годишни дечица се вихрят по паркове, детски кътове, площадки и сякаш нЕма родители наоколо. То не е нужно да сме като орли все край тях, ама бива да ги наглеждаме и да се намесваме. И май си е национална черта "то държавно бе" - не е твое, не е мое - 'що да го пазя? Ами 'щото е за радост на всички, 'щото реално си го плащаме всички с данъците.
Ние вчера правихме курабийки - децата правиха топчетата и май имаше повече тесто по земята, отколкото в тавата, ама всички бяха мирни и щастливи :) Утре да видим колко яйца ще останат здрави след боядисването.


*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #243 -: Април 29, 2019, 12:16:28 pm »
Честит Великден скъпи дами и деца!ПОжелавам ви много здраве и здрави нерви!

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #244 -: Април 29, 2019, 13:02:38 pm »
Честит и от нас,честит имен д2н и на всички именници.Много здраве и повече усмивки
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #245 -: Май 22, 2019, 21:49:03 pm »
Как сте момичета?Ние сме с ларингитна кашлица от алергията към липите.Иначе слуша избирателно, разбира, знае и си прави каквото иска!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #246 -: Май 23, 2019, 15:05:40 pm »
Ние сме добре, относително. Днес пак бяхме на контрола при офталмолог - повлиява се възпалението от кортикосероидните капки, но бавно. Другата седмица иска да я види пак и да се консултира с лекаря, който ни прати при нея (препоръчания от Мели) и тогава ще решават какво що. За сега поне никой не говори за операция - лечение и то продължително. На едното кръвно изследване за херпес зостер при референтни от 7 до 9 сива зона тя има 70 цяло и нещо. Звъних на лекарката, каза „щом не е трицифрено не е страшно“. Не е не е, ама притеснително звучи.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #247 -: Май 25, 2019, 01:22:27 am »
Маги, чакай малко! А като почнат домашните и пубертетът. Някой ми обяснява, че мосю бил в предпубертет. Ама го мързи ужасно и се държи нахално баш като в пубертета, бе. А му е рано. Няма още 10 г. и освен футбол май всичко друго го дразни. А аз пък футбола ще намразя покрай него. Поне временно съм алергична. Честно!  :?

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #248 -: Май 30, 2019, 08:06:25 am »
Ааа Деска, мързела не е от пубертета, наборката я мързи от как се помни  :lol:
Няма никакви пуберски други признаци, само постоянния инат и мързел, които са й по рождение :lol:
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #249 -: Май 30, 2019, 11:42:10 am »
Привет и от нас.Като изключим охапването от кърлеж и назначен АБ за 14,защото не ми дадоха кърлежа да си изледвам,а тя пък няма и реимунизация на пентаксим,като изключим че започна да прави и едни тикове с очите и не мога да си запазя в блиската седмица час за офталмолог(има час за 2.7,за тези който искам)сме добре.Има си назначена терапия с хранителни добавки от Кадъм преди резултатите.Повлиава се невероятно от тях.От другата седмица ще започна да тормозя болницата за резултатите,малко се страхувам от тях,но все някога ще трябва да разбера резултатите,така че и да отлагам няма смисъл.Така се чувствах като трябваше да направя теста за бременност след инвитрото,е дано да имаме същия късмет и страховете да се окажат напразни.
Утре малката е рожденничка,подготвям и хартиена торта за яслата и парти в неделя.Малко заведението ще е мъничко да събере всички ни(има повече пространство за навън,а го дават да вали на 100%),ама каквото такова.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #250 -: Май 31, 2019, 15:46:51 pm »
Бебешок, да ти е жива и здрава малката принцеса!Да расте много здрава и по-малко проблеми да имате и двете!Весел празник!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #251 -: Май 31, 2019, 16:11:46 pm »
Бебешок, живо и здраво да е момиченцето ви!
Пеше, какво е провокирало това възпаление - някаква травма или замърсяване?
Маги, какво виждам в подписа ти :) тииихичко стиснати палци за здраво бебче  :babyflips: много обичам такива дългоочаквани радости!
При нас нищо ново. Влачат децата някакви сополи поне от месец - без нищо допълнително, но и без да спират напълно :( Ко е туй чудо - "градински сопол" ли е, що ли... Аз покашлям... Чакам с надежда лятото да си отдъхнем. Подкарахме лятна диета с плодове, салати - пък дано да сме здрави вече всички!


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #252 -: Май 31, 2019, 22:18:48 pm »
Бебе, изследвахме 1000 неща, накрая един херпес зостер отшумял откриха. И това е - можело да го провокира. Другата седмица ще се видим с докторите пак, дано кажат нещо.

и Маги има да се хвали мнооого.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #253 -: Юни 05, 2019, 16:53:09 pm »
Привет от мен! Пеше, прочетох за притесненията ви с оченцето на Ники. Дано всичко се размине леко и скоро! За новините на Маги видях в друга тема. Страхотно! Дано от този месец почнем да се хвалим само с весели летни случки и забавления! Да са здрави децата и само за пътешествия и лудории да разказваме! Аз чакам ваканцията на петокласника, повече от собствената си отпуска. А хем е доста самостоятелен. /не уча с него, слава бог, контролирам го от време на време само/. Ама то от резултатите от тая самостоятелност почвам да се притеснявам нещо. И все се питам - лоши родители ли сме, като не го притискаме да учи още повече от това, което прави, като не търсим части учители по това и онова и...изобщо... А детето ни е умно и спокойно. И се справя самостоятелно. Не е и много мързелив, да кажеш. Просто е някак - небрежен понякога и сам не си поставя много високи изисквания. Обаче пък си избра сам нов спорт-колоездене и е много увлечен и тренира усърдно. Реши също сам да ходи и на уроци по китара./не напредва много, но не се отказва и от това/. Изобщо всичко е прекрасно, ако не бяха моите притеснения от време на време около училището и образованието на детето. Та така. На крачка сме от ваканцията и за по-големите и желая весело лято на всички!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #254 -: Юни 05, 2019, 20:01:27 pm »
В петък пак сме на контрола за очето.
Иначе си взе и свидетелството в понеделник - добре се е представила, ама то в 3 клас как да е. :D
Ние отработихме схема за през деня. Приятелката ѝ стои сама до към 13 часа, тръгваме от нас, тя от тях, срещаме се по средата, аз ги превеждам през булеварда и ги оставям сами да отидат до площадката пред бабата на приятелката (там дето си отвисях лани) и после тати я прибира. И тя се чувства самостоятелна, и аз (пък и другата майка) съм спокойна, че е пресякла под контрол.
« Последна редакция: Юни 05, 2019, 20:03:47 pm от Pesheck »
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #255 -: Юни 06, 2019, 00:55:32 am »
Ех, Пеше. Пораснаха ни децата. Моят син си се придвижва сам, но зависи дали му се ходи там, където трябва да отиде.
Някой може ли да ми препоръча фентъзи за 10-годишно дете?

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #256 -: Юни 06, 2019, 08:19:27 am »
Блу, на Рик Риърдън книгите, Хари Потър ако не е чел, имаше и още ама довечера като видя авторите в къщи ще ти кажа.
Моята само това чете и точно от тази възраст 9-10 г.

Хоуп, щом детето се справя не са му необходими частни уроци и то от 5 клас. Всички знаем в Бг кога е истерията - 7 клас, тогава няма как да се разминем, аз моята ще я запиша по БЕЛ и мат, и то не защото не се справя, а за да се подготви за НВО. Защото така са направени матурите, че все пак ако искаш по-високи резултати трябва да се ходи, за да се подготви детето за спецификите на изпита.
По-важното е че детето е самостоятелно и отговорно за възрастта си. А ти щом се притесняваш, за твое успокоение можеш да поговориш с него какво иска например да учи след 7 клас и ако се изисква някаква по-специална подготовка догодина лека полека заедно или с малко външна помощ да започнете. Пак казвам, това за твое успокоение  :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #257 -: Юни 06, 2019, 10:52:08 am »
Свате, книжките за Нарния не са ли достатъчно детски? Поне на мен такива ми се сториха, когато ги четох.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #258 -: Юни 06, 2019, 13:00:19 pm »
Хари Потър не го одобри.
Другите трябва да ги погледна. Аз не съм фен на фантазито като цяло, но не възразявам той да опита и да чете, ако му допадне.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #259 -: Юни 06, 2019, 13:15:08 pm »
Блу, има някаква поредица "Скълдъгъри плезънт" -май с повече чувство за хумор написано фентъзи. Или може да пробва на Тери Пратчет нещо, което е подходящо за деца. Туй съм дочула, инак и аз не съм фен на фентъзи :wink:
Стефи, благодаря. Права си за всичко относно уроците, матурите и кандидатстване след 7-ми клас. Ще гледам да се успокоя през ваканцията и да не създавам напрежение за себе си и детето през следващата учебна година. То ние и тази я изкарахме лежерно, не че нещо сме прекалили с изискванията или се е "преучил" ученика. Просто ми се иска да изгражда полезни навици и качества стъпка по стъпка през годините. И той го прави, всъщност, де...
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 13:21:35 pm от hope-love »