0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Нашите пораснали деца през 2018 г.
« -: Февруари 05, 2018, 21:45:07 pm »
Полезна информация за учениците от прогимназиалния курс (5-7 клас)

http://imagizer.imageshack.us/v2/1251x1614q90/923/XiwHqK.jpg
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2018, 08:24:57 am »
е разгелле, това трябва в рамка, че да не се отметнат. :lol:
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #2 -: Март 27, 2018, 11:21:55 am »
Привет на мамите с по-голям стаж от мен! :)
Дайте съвет как се стимулира или принуждава, или "не знам как да се изразя" дете на 6 г. да свърши нещо рутинно, досадно и задължително в рамките на ограничено време - например, да се облече, да се измие, да се среше, за да може да излезе навреме сутрин. :oops:
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #3 -: Март 27, 2018, 12:46:41 pm »
Аз лично пускам таймер за всичко. За да се измият зъбите, да се облече, колко време ще играе на таблет, кога ще си тръгнем от площадката. Колко време ще е наказан също. И се оказа че 5 минути игра са по кратки от 5 минути четене.
За сега работи и мисли че е справедливо.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #4 -: Март 27, 2018, 12:48:13 pm »
alia_alia,
пробвай с едно специално писмо от врабчето Рошко ;)
В него може да има поставени индивидуални задачки и изисквания към детето, в замяна на...(ще измислиш най-подходящото поощрение)




Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #5 -: Март 27, 2018, 14:55:23 pm »
Проблемът е в рутинните действия и в това, че е много разсеяна. Обикновено просто забравя какво е тръгнала да прави в банята или че трябва да си извади четката( започва да танцува, отивайки към нея и след 1 секунда вече не помни-мисли си за друго).
 Аз използвам един пясъчен часовник, който отчита 2 минути и има ефект, но това е когато много се ядосам и се сетя , че не трябва да й викам. 
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #6 -: Март 28, 2018, 10:44:45 am »
Да не те отчайвам, ама нищо не работи :lol:
Вече 11 г. го гледам тоя филм, ето от сутринта пресен пример - казвам й да си вземе телефона и да го сложи в чантата. Тя отива до зарядното, взима го, преглежда си вайбъра и пак го закача на зарядното :lol:
Това, което можеш да направиш е ти да не се ядосваш и колкото по-рано го разбереш и приложиш в действие, толкова по-добре и за двете ви.
Сутрин 3-ма души чакаме един, ние вече сме облечени и готови, тя едва привършва със закуската. Не е като да не сме говорили, милион пъти поне, и с добро и с лошо съм пробвала, няма резултат. Просто си предвиждаш време и подсещаш през 2 мин. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #7 -: Март 28, 2018, 21:29:19 pm »
И моят големият си се рее накъде в облаците. Не знам как и защо петгодишното отива и се изкъпва и си измива зъбите, а осемгодишното си блее, тръгва нанякъде, обаче нещо друго му се изпречва пред погледа и съответно забравя. За някои неща е концентриран, но когато трябва да се свърши нещо досадно, хем е разсейко, хем гледа да си се скатае, щото го мързи, а и е над тези рутинни неща. Иначе като обикаля сам от училище до вкъщи или до музикалната школа, много е наблюдателен, ориентира се чудесно. Не е като да върви и да спи. Ама вкъщи е друга работа.

Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #8 -: Март 29, 2018, 09:06:58 am »
Явно си е до детето.
Наритвам я да си измие зъбите и докато излезе от банята вече е забравила, идва при мен, пляска се по челото: "ох, забравих да си измия зъбите"...Иначе, на английския госпожата казва, че е по-концентрирана от другите деца, които са по-големи от нея.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #9 -: Април 12, 2018, 21:42:46 pm »
Темата с мотивациите много силно ме вълнува  :D
И да попитам  кога може да сложа седалка в колата. В момента Нора е 110см\21кг.  и столчето макар и до 25 кг. ми се струва ще омалее на есен, с дебелите якета.
Приятелка сега ми предлага хубав стол  до 36 кг. , ама май ми се ще да го пропусна.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #10 -: Април 12, 2018, 22:39:53 pm »
Авалон, синът ми е към 130 см (може би малко над) и още се вози в столче. В Германия мисля, че беше до 150 см или 12 г. се возят на детско столче. Или можеш да вземеш само това, което ги повдига, но в другите ми се виждат по-защитени.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #11 -: Април 12, 2018, 23:03:43 pm »
И тук е така.
Точно за повдигащите  седалки съм се зачудила.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #12 -: Април 13, 2018, 09:14:16 am »
Лятото ще сме със седалка, но ще видя за зимата.Нашето столче може да се хваща с колана на колата.В смисъл с него да закопчавам детето, като станат малки коланите на столчето.Обаче трябва да намеря клипчето дето показваше как става това  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #13 -: Април 13, 2018, 11:02:42 am »
столът пази по-добре, струва ми се. много са ви малки децата за бустерни седалки!

моят син се е возил в стол почти до 11 години, като си достигна ръста за това.

не може да скочите от детското столче група 1 директно на седалката с колана....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #14 -: Април 13, 2018, 11:17:58 am »
Джам, сега столчето е група 2. Не съм решила, има време до на есен. От гледна точка и на  това, че моята кола е малката градска и вечно съм навряна в трафика а движението е с пешеходна скорост.  За тази на мъжо явно ще е стола група 3,  с нея пътуваме.
Разсъждавам си още.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #15 -: Април 13, 2018, 11:34:36 am »
О не съм се изразила правилно.Лятото ще сме със стол с неговите си колани.Не със седалка.Седалка нямаме и не сме ползвали, малка е.А и така е свикнала със стола си, качва се и сяда сама в него, само чака да я закопчая.Ние в града почти никъде не ходим с кола.Водим и я взимаме пеша от градина, но дори и да сме с кола е в столчето.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #16 -: Април 13, 2018, 12:56:44 pm »
Аз знам, че когато горната част на столчето е на нивото под очите, детето трябва да се извади вече от него. Поне така съм практикувала. Имахме столче 3-та група, което се закопчаваше с коланите на колата и се возеха в него докато главите им значително щръкнаха. След това минахме само на повдигаща седалка докато достигнаха необходимата височина за ползване само на колана на колата.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #17 -: Април 13, 2018, 13:04:37 pm »
https://www.uberkids.co.uk/prams-travel-solutions/all-car-seats/britax-romer-kid-ii-group-2-3-car-seat
 Аз купих този стол, с коланите на колата се закопчава, удобен в много на дете и спи добре в него ;)
*
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #18 -: Април 13, 2018, 13:15:40 pm »
Magi_st
доколкото разбрах,столчето ви е до 25 кг,можеш да го ползваш като махнеш неговите колани ,и захванеш с колана на колата.Ще се ориентираш по последната схема,отстрани.
Или да купиш стол 9-36 кг,който после му се маха облегалката и остава седалка.
Аз нещата ги знам на теория,защото това работя и поради тази причина си позволявам да се включа.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нашите пораснали деца през 2018 г.
« Отговор #19 -: Април 13, 2018, 14:18:28 pm »
Моето дете откакто излезе от бебешката кошница на около три и се намести на седалката на брат си. Взехме назаем по-голямото столче, но едва стигнахме до морето с него и много мрънкане: "искам като бати". Купихме съвсем ново от тези на които им се махат облегалките и остава само седалката - не, не било същото. Подарихме го. Много "топли" били тези столове и препочитал облегалката на колата. На седалката "като на бати" сяда сам, закопчава се - много е удобна.
Така че със сигурност детето и на 3-4 може да се връзва само с коланите и повдигащата седалка. Не коментирам от гледна точка на безопасността.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.