0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #940 -: Декември 01, 2017, 12:17:02 pm »
Благодаря ви момичета. Тери ще пиша и ще звънна даже и в болницата, да видя и те каква ще ми кажат и евентуално да отложа часа.
Кукапетал с теб сме си все на едно дережде хааххаха. Имам абсолютно същия проблем - болен мъж по време на овулация...
А относно ендокринолога съм бърза и не си губя времето. Ходих снощи при д-р Гаврилова в Люлин мед и ме прегледа. Каза че всичко е ок. Не знам дали е задължително или само ако има съмнение те гледат на ехограв. Мен не ме гледа. Даде ми направление за изследвания ( но май само за Т4  , но със сиг ми каза че Т3 , ТАТ и МАТ не се поемат от здравната каса - може да съм разменила Т4 И Т3 не съм сиг ). При вас така ли е било?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #941 -: Декември 01, 2017, 12:57:30 pm »
ТСХ и ФТ4 се поемат със сигурност, с направление ги пусках преди 10 дена.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #942 -: Декември 01, 2017, 14:12:20 pm »
Ем даа ще си пусна Т4 от направлението, а за другите пак ще трябва да видя някой пакет на цибалаб... ти как си Вистал :) растете ли
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #943 -: Декември 01, 2017, 16:44:42 pm »
Добре сме, бебето расте нормално, но корема ми е огромен просто  :D, не знам до края как ще е... А, утре живот и здраве влизам едва тепърва в пети месец  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #944 -: Декември 01, 2017, 19:40:25 pm »
Момичетаа имам силно положителен тест за О и стискайте палци на  мъжа ми да му се прави  :bed: :bed: :bed: че сега като е болен и като спомена и имам чувството че му става лошо... чертичката е много наситена и предполагам че утре ще съм в О. Стискайте палци и лека вечер.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #945 -: Декември 02, 2017, 13:11:50 pm »
Хайде Слънцемое!!! Силно стиснати палци имаш! Дръж ни в течение.

Vistal, видяхме сърдечна дейност днес!

:bighug: :bighug: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #946 -: Декември 02, 2017, 15:14:17 pm »
Еее Тединкаа голямо стискане е паднало. Свършихме нещата снощи и сутринта. Много съм хепи и то защото той пое инициативата (да не повярваш) хахах. Много се радвам че сте чули сърчицетоо <3
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #947 -: Декември 02, 2017, 15:41:12 pm »
Стискам палци и аз :)
На мен трябваше в петък да ми дойде, но заради Дуфастона не идва, трябва до утре включително да го пия и понеделник да направя тест, ако е отрицателен, да го спра и до няколко дни трябва да ми дойде. Стискайте палци и на мен тестът да е положителен! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #948 -: Декември 02, 2017, 19:37:05 pm »
Momiche_f  айде дано ви се сбъдне Коледното желание. Стискаме палци дано да не ти дойде изобщо. Да пишеш в понеделник след теста какви са резултатите. Късмет мила
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #949 -: Декември 02, 2017, 21:59:15 pm »
Аз нищо смислено няма да напиша. Нямам особено за казване: отново цикъл, както всеки месец. Просто се бях зачела в аналогичен форум на този. Коментарите, които прочетох, ме изумиха (заяждане за задаване на въпроси, правопис и прочие). Та основно ви пиша да благодаря, че в този форум са се събрали позитивни, културни и ДОБРИ хора.
Успех momiche_f дано е бил твоя месец :)
Слънцемое, при мен се получи по същия начин. Като тръгнахме по лекари и не трябваше вече да обяснявам кога е овулацията, ами даже сам ми казваше: "Дръж краката вдигнати на стената", само и само да избегне ходене по доктори. Дано сте направили една пухкава радост този месец. Иначе какво реши, ще ходи ли на спермограма или ще я отложите?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #950 -: Декември 03, 2017, 00:02:56 am »
Днес звъннах да откажа часа. Писах на д-р Даскалова и тя каза, че ако не е наложително по-добре след нова година. Звънях и в болницата и там ми казаха поне 2 седмици след антибиотика и направо отказах часа, защото няма смисъл. Силно се надявам да сме си сътворили пухкавата радост. Най-хубавото е че правихме любов, а не просто секс за бебе. Аз все още не вдигам краката на стената. Само не искам да го мисля много, но каквото стане. А отностно момичетата, които сме се събрали и най-вече администраторите и аз мога да кажа БЛАГОДАРЯ ВИ и продължавайте в същия дух. Страхотен форум. :bighug: :youwoman:
« Последна редакция: Декември 03, 2017, 00:04:34 am от Слънцемое »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #951 -: Декември 03, 2017, 13:17:02 pm »
Хайде момичета, пак сънувах много положителни тестове!!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #952 -: Декември 03, 2017, 17:38:04 pm »
Охх Тединка браво на теб с тия тестове. Аз нищо по темата не сънувам. Продължавай да сънуваш хубави неща и дано ни орисаш всичките да видиме така мечтания положителен резултат.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #953 -: Декември 04, 2017, 08:37:42 am »
Отрицателен е тестът  :(
Но съм решила да не падам духом, едва първи опит ни е след премахването на полипа. Дай Боже по Коледа да стане чудото.
А снощи сънувах, че съм си правила тест и видях две чертички, събудих се и разбрах че е бил сън и сигурно сега като го направя ще е отрицателен, така и стана :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #954 -: Декември 04, 2017, 08:55:43 am »
Рано е да се отчайваш. Аз ако бях на твое място, бих приела, че сега рестартираме опитите. Каквото било досега, било. Предишния ми гинеколог казваше, че не че е невъзможно, ама направо си е граничен случай да успееш да забременееш с полип. Доколкото си спомням във видеата на клиника Малинов казаха, че полипите пречат на имплантацията на ембриона.
Аз за първа година чакам с нетърпение да мине декември месец. По принцип за този месец живея: рожден ден, Коледа, НГ. Но тази година чакам с нетърпение декемврийски цикъл и ако всичко е наред с него, началото на януари цветна снимка. От нея основно зависи в какъв курс ще тръгнат при мен нещата. Ех дано догодина по това време всички да сме се изнесли в други теми на форума :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #955 -: Декември 04, 2017, 09:03:27 am »
Хайде момичета дайте да се стегнеме малко. Няма да се предава я. Нали това е нещото което най-силно желаем и ще се борим :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #956 -: Декември 04, 2017, 09:06:20 am »
Здравейте на всички, и аз като много други дами тук се надявам на две чертички в наи-скоро време, проблема е(може би за пожечето от вас да е странно) че немога да изчисля кога точно съм в овулация тъй като цикълът ми не е винаги на една и съща дата.Последната ми менструация беше на 13.11.2017, на 01.12 правихме поредния опит, има ли някаква вероятност да съм забременяла. Знам че има тук има дами с много пожече опит и ще съм благодарна ако споделите мнение
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #957 -: Декември 04, 2017, 09:09:24 am »
На мен много хубаво ми действа една жена от видеата на Малинов. Тя каза нещо много хубаво: "И да не стане, това няма да ни бутне. Не ни е бутнало досега. Животът е хубав и трябва да се живее. Животът ще остане все така хубав. Ако стане, ще сме щастливи. Ако не, нищо няма да се промени". Мен това ме води всеки ден, може да ставам понякога тъжна. Но наистина нищо няма да се промени.  Абсолютно вярвам, че при всички ще стане рано или късно. Все пак Тединка е сънувала вече толково много положителни тестове, че ще има за всяка поне по един. Хайде нека коледното настроение да обземе всички и нека празниците започнат :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #958 -: Декември 04, 2017, 09:14:18 am »
Здравей, ivanina929, аз лично ти препоръчвам да ползваш тестове за овулация за начало, ако неможеш да си позволиш фоликуметрия. Другите момичета също следят базална температура. Честно казано е трудо да разчиташ на "евентуално на този ден е овулацията". Аз съм в последните 9 месеца с много променлив цикъл. Понякога изобщо нямам овулация, друг път варира от 24ти до 32ри ден. Което прави овулацията от 10то до 18ти ден на цикъла. Постоянно варира. Провери си последните 6 месеца най-дългия и най-краткия цикъл на кой ден са били и прецени откога докога да правиш тестове. Това е важно, защото последните два месеца на мен ми излиза положителен резултат на 8ми ден от цикъла (тоест първия чист) и самата овулация настъпва при мен след 36 часа някъде. Та ако не си бях сметнала най-ранната овулация, нямаше да я хвана изобщо.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #959 -: Декември 04, 2017, 09:16:12 am »
Ех, дано, дано всички тук в най-скоро време се похвалим. Благодаря ви още веднъж за подкрепата!
За мен пък личния ми казваше, че нямало как един малък полип да пречи, защото той се намирал само на една част от матката, а навсякъде другаде яйцеклетката можела да се имплантира. И според един гинеколог не било проблем това, друг пък казва, че може да бъде причина. Е, сега като го няма, пак не се получи. Но сте прави, първи опит е, рестартирам всичко  ❤