0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #500 -: Октомври 20, 2017, 09:42:28 am »
ЧХГ-то ми е една голяма кръгла 0. 😄 Както си и мислех... Благодаря все пак :) .. Ще чакам до понеделник и ако не дойде отивам на лекар.. То вариантите са два или задържан фоликул или по-късна ову от предполагаемата дата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #501 -: Октомври 20, 2017, 09:47:38 am »
Чакаме с теб и те мислим!Получават се понякога такива скоци в цикъла, при мен поне веднъж годишно!Кофтито е когато се получа в ей такъв момент!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #502 -: Октомври 20, 2017, 15:08:05 pm »
Здравейте дами,
както писах миналия месец бях стимулирана с клостилбегит, преди стимулацията направих всички изследвания който бяха ОК.Преди няколко дни ме навести лелката бях при доки вчера понеже цикъла беше много различен без съсиреци и бледо розов,но се оказа че не съм бременна. Каква може да е причината за неуспеха?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #503 -: Октомври 20, 2017, 15:12:22 pm »
Извинявай Галина, не помня преди стимулацията цветна снимка и спермограма правили ли сте?Причините може да са много, като не сте уцелили момента, не се знае и дали и колко фолликула си направила с клостила, наблюдаваха ли те с ехограф по време на приема му т.е. няколко прегледа за следене състоянието на фоликулите.Клостила не е Панацея, не се забременява веднага като го пиеш.Може да подобри фертилността, но ако е сигурно, че имаш проходими тръби, спермограмата е отлична, и пак не е казано че ще помогне!

Успех!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #504 -: Октомври 20, 2017, 15:21:20 pm »
Както казва Маги, клостила не е Панацея. Отделно той често влияе на лигавицата и това е най-вероятната причина  кървенето да е било по-оскъдно спрямо преди.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #505 -: Октомври 20, 2017, 16:52:47 pm »
Имам направена цветна снимка с две проходими тръби съм спермограмата е перфектна,фоликулите бяха перфектни,лигавицата също.Този месец решихме да пробваме без стимулация ще се преглеждаме редовно ще следя овулация и дано се получи.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #506 -: Октомври 20, 2017, 19:27:14 pm »
Ей Кикче, здраве да е. Стискаме палци всичко да е наред.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #507 -: Октомври 20, 2017, 21:04:31 pm »
Аминаз хванах че отидох и на АГ преди малко. Каза че яйчниците са чудни.. лигавицата също.. В понеделник ако не ми е дошло да си пусна един прогестерон. Казах и за кръвния и тя каза че е трябвало първо да отида на преглед... че съм си дала парите излишноо.. и ме избъзика ми ако сега както ти е 0 след пет дена стане 1000... и се посмяхме... Та ще си чакам аз :)
« Последна редакция: Октомври 20, 2017, 22:40:27 pm от Kikcheto »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #508 -: Октомври 20, 2017, 23:09:52 pm »
Кикче БТ мериш ли? Аз по нея се ориентирах последния път като ми закъсня. 4 дена беше супер и си викам станало е. На 5-тия ден спадна и на другия ден имах гости, неканени гости :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #509 -: Октомври 21, 2017, 13:16:51 pm »
Здравейте момичета.От както ми беше отрицателен теста,не съм писала и влизала и не знам за някой какво е станало.Lilibel,marsi,pepsitka и другите съжалявам че не си спомням останалите.На 03.102016 си взех последната заповед(нали съм вече на 43  :? )и стартирахме стимулация на 8.06.Предвид ОГРОМНАТА зима тази година,се забавихме и така.На 21 ми беше пункцията,но отложихме трансфера,заради полип на матката.Отстранихме го и 12.10 ми беше трансфера.И вече чакам 24.10 за тест.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #510 -: Октомври 21, 2017, 13:19:28 pm »
Стискам палци аз за положителен тест, успех на всичик!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #511 -: Октомври 21, 2017, 13:39:51 pm »
Благодаря ти.Дано сме за малко тук този път. :) :) :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #512 -: Октомври 21, 2017, 13:56:40 pm »
Много силно стискам палци Zemqta!Много силно!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #513 -: Октомври 21, 2017, 14:06:47 pm »
zemqta, стискам палци за положителен тест! Успех! :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #514 -: Октомври 21, 2017, 20:45:26 pm »
Имам питане.Усещам някакво пулсиране ниско долу в корема.Обадих се на док и ми каза да си слагам Voltaren sup.Вчера вечерта, и днес продължавам с тях,но не спира.Страхувам се че пак няма да се получи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #515 -: Октомври 22, 2017, 14:24:58 pm »
zemqta попитай момичетата от форума за АРТ.. там може би ще ти отговорят.

А иначе май се опитва да ме заболи корема... амааа айде вече да ми идва че ми писна значи... Какво е това нещо...вече взех да се ядосвам...утре като пусна пролактина и той си е наред ще кажа на доки да ми дава хапчета за да го предизвикаме нямам време да го чакам.. ей сега ще дойде и ноември... а декември няма кой да се занимава да ми прави процедура като ще са отпускари пак.. та ще трябва да чакам януари..
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #516 -: Октомври 23, 2017, 14:46:34 pm »
Момичета тази нощ сънувах, че имам много положителни тестове. :( Сега се чувствам много гадно, защото имам чувството, че не е станало.  :( :( :(
Пожелавам ви ги!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #517 -: Октомври 23, 2017, 15:03:53 pm »
Кикче имаш ли си гости или още ги чакаш?
Ние в петък бяхме на уролог. Както всички ни казваха, че спермограмата е наред се оказа, че не е. Бързо подвижните ни плувци са само 34%, а трябвало да бъдат поне 75%. На мойчкия му се сви душичката, цял ден беше увесил нос, сърцето ме болеше да го гледам така. Не стига че при мен ядове, ами сега и при него. Изписаха му санженор, центрум и прегнил. Първите две ги намерихме, прегнил няма никъде и ни казаха да търсим по аптеките в Гърция. Добре, че е шофьор и кара товари за там и чакаме да заредят в една аптека и да вземем и да почне да си ги слага. Аз утре съм на ендокринолог да го видим тоя пролактин защо така ме извъртя :D И дано вече всичко ни се оправи и да видим какво ще ни предложи док - дали стимулация първо или нещо друго.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #518 -: Октомври 23, 2017, 15:10:13 pm »
Таня, няма такова нещо 75% за бързо подвижните.Мисля че бързоподвижните плюс бавните трябва да са над 55%.Питай в темата на д-р Даскалова.Прегнил се намира трудно и лично аз, без пуснати хормони и мнение поне от още един лекар специалист в репродуктивното здраве, а не просто уролог, не бих се съгласила да приема добавки или пък още повече инжекции съпругът ми.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #519 -: Октомври 23, 2017, 16:01:36 pm »
Здравейте, момичета!
Не съм писала отдавна, но редовно ви чета. При нас нещата бяха влошена спермограма - Олигоастенозооспермия, бяхме при д-р Кацаров, изписа на мъжа ми Ортомол Фертил плюс и Клостилбегит за 3 месеца. Посъветва ни да подадем документи към фонда, за което ни трябваше още една спермограма, направена в друга клиника. Направихме я, но след 4м., за да видим резултата от лечението. Не можехме да повярваме - резултатът е прекрасен - Нормозооспермия, с нормална морфология са се повишили от 2% на 15%. Кацаров каза, че имаме шанс за естествено забременяване, но ако не се получава да пробваме с инсеминация. Аз имах висок пролактин и завишено TSH, в норма са от почти година, но продължавам с лекарствата за тях. Не съм правила цветна снимка и почвам да си мисля, че може там да имам проблем. Толкова бях щастлива от добрите резултати, че очаквах да забременея още този месец, следя овулацията с тестове, а и винаги имам болки и си я усещам, но днес ми дойде... Много ми е мъчно... Поредно разочарование... Пиша, за да ми дадете малко сили, че ми е трудно да поддържам вярата, че чудото ще ни се случи и на нас.
Желая ви успех на всички тук, прегръщам ви и дано скоро пишем в другата тема!