0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #480 -: Октомври 18, 2017, 14:36:26 pm »
Кикче, звъниш по телефона има дежурен, дори и на трети ден да стартирате не е проблем.

Аз не се чудя, чакам МЦ, за да пусна ФСХ, че ми трябва за пред фонда и пускаме документите.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #481 -: Октомври 18, 2017, 14:38:05 pm »
Момичета на мен още мц не ми идва.... пусто му... и ако утре не ми дойде направо ще се побъркам... знам си аз че ще цъфна във събота... и няма как да си запиша час за неделя... и много ще се ядосам :D ...
Ами, ако не дойде   :lol: :lol: :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #482 -: Октомври 18, 2017, 14:40:09 pm »
При мен е по- различна ситуацията, на нас инсеминациите са ни безплатни. Живеем в чужбина и тук е такава системата. А и както казах имаме добра успеваемост- от 4 инсеминации имаше 2 две бременности. На последната изпуснахме О, поне според мен.
Тук не се прави ехо преди инсеминацията, само при проследяване на фоликулите.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #483 -: Октомври 18, 2017, 15:38:33 pm »
Аз не се чудя, чакам МЦ, за да пусна ФСХ, че ми трябва за пред фонда и пускаме документите.
Маги, приложи ФСХ от опита, изследването ти е в срок.

При мен е по- различна ситуацията, на нас инсеминациите са ни безплатни. Живеем в чужбина и тук е такава системата.
Пък в някои страни държавата плаща и за инсеминации. Само казвам.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #484 -: Октомври 18, 2017, 16:03:16 pm »
Lady    Ааа не така.. не ме вкарвай във филми че сега ще изтичам за един пиклив тест 😄😄😄😄
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #485 -: Октомври 18, 2017, 20:06:23 pm »
Мели, не я знам какво плаща държавата, но реално ние сме си платили всичко, че и отгоре. Написах безплатно, но реално не е точно така.
Мога да говоря конкретно за нас и нашия опит. Има хубави неща, но има и доста негативи.
В България не знам реално как са нещата по фонда, само ми прави впечатление, че се плащат изследвания по време на процедура, това ми е странно.
Нали имаше разни обещания при смяната на правителството. Имаше ли допитване до специалисти и пациентки организации или просто се изказаха едни неща, увеличиха се броя на опитите инвитро и това е?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #486 -: Октомври 18, 2017, 20:17:02 pm »
Няма пълно щастие, Павла, ясно ми е това. Но понякога ме е яд на държавата, която работи на парче, без цялостна мисъл за пациента и неговите нужди. А тези нужди съвсем не се удовлетворяват с увеличението на опитите по ин витро оплождане. Иначе обещанието ще бъде изпълнено с началото на следващата година, но пак базисните проблеми ще си останат ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #487 -: Октомври 18, 2017, 20:25:52 pm »
Кикче, не знам, как издържаш и още не си правила тест  :D 8O :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #488 -: Октомври 18, 2017, 20:37:49 pm »
О, пълно щастие, вече не съм на години, на които да вярвам в такива неща.

За мен системата е изначално объркана- обезценява се труда на фундаментални професии. Всеки ден лекарите, учителите, полицаите са мачкани публично. Спешна помощ е в колапс, а и не само.

Ами най- лесно се прави на парче. Системата на образованието, който я хване той я "ръчка", оплакват се учителите и родителите от материала в учебниците, от абсурди, а какво става накрая- вдигат с мизерен процент заплатите на учителите и после любимото ми "Даскалята не се наядоха".
Здравеопазването- затварят се стратегически болници в райони без здравна помощ. Разрушиха се хубавите неща- здравни служби с мед. сестри и акушерки, които са там на място, които да правят триажа, които да лекуват според възможностите им. И не само, и не само.

Прекалено многословна ставам, а темата е друга. Тези неща много ме вълнуват, но не е тук мястото.

Аз затова попитах дали са питани специалисти и пациентски организации, защото те най- добре могат да изложат проблемите, а ако не се чуят, те могат да кажат какво е казано и какво е направено.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #489 -: Октомври 18, 2017, 21:46:09 pm »
Не, сдружение "Зачатие" не беше включено в групата, която обсъжда промени в правилника на ЦАР, а и по никакви други въпроси. Ние, разбира се, изразяваме мнението си и правим разни предложения, по наша инициатива, едно от които беше да се поеме и трансфера на размразени ембриони. Това предложение, за радост, ще влезе в сила и това е добре. Но само толкова.

Нещо като кучетата си лаят, керванът си върви ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #490 -: Октомври 18, 2017, 22:33:25 pm »
Това очаквах и като отговор.
"Не със бързане, човече, с бавен ход се стига по- далече." Както е казал Шекспир, ще се стигне до нещо оптимално, до нещо много добро. Все пак България е от малкото страни в Европа с подобна  програма за това. Направили сте много!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #491 -: Октомври 19, 2017, 08:35:07 am »
Все пак България е от малкото страни в Европа с подобна  програма за това. Направили сте много!

АКо питаш повечето двойки с проблеми в забременяването в БГ ще ти кажат, че нищо не е направено и това че има ФОНД, нищо не значи.
Всеки ден се срещам с хора който само искат, но не дават нищо.Ние имаме огромна нужда от доброволци, хора който да ни помагат като стане време за ДРЗ или да пишат писма до институциите, но за съжаление да правиш нещо безплатно е ужасно трудно тук в нашата страна.Знам че в чужбина е стандарт!

Има една малка група момичета верни на идеята, който обичам повече от себе си!Те ми дават надежда и тях търся винаги като ми е зле!

Извинявам се за лирическото отклонение.


Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #492 -: Октомври 19, 2017, 18:08:26 pm »
Пък от моя цикъл.. ни помен.. ни вест... Ах как си знаех какво ще стане... 😄 Ма голям карък съм си.. нямам думи...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #493 -: Октомври 19, 2017, 18:14:49 pm »
Теста от аптеката какво каза  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #494 -: Октомври 19, 2017, 18:15:55 pm »
Ама няма смисъл да правя... с тия нашите куци плувци.. трябва чудо да е станало 😯
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #495 -: Октомври 19, 2017, 18:21:11 pm »
Куци ли, дано да не се стига до процедура наистина, така че опитай, стискам палци. Мисля че не са куци, ами малко са проходили.  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #496 -: Октомври 19, 2017, 18:22:17 pm »
f33 айде чул те господ :) Ако до утре не дойде.. ще пусна кръвен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #497 -: Октомври 19, 2017, 19:20:12 pm »
f33 айде чул те господ :) Ако до утре не дойде.. ще пусна кръвен.
Няма пък да дойде  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #498 -: Октомври 19, 2017, 19:31:27 pm »
Това ми прилича на тест с поне 2 черти. Или нещо като хубаво ЧХГ  :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #499 -: Октомври 20, 2017, 08:35:55 am »
Ауууу Кикче сега всички ще чакаме :)