0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #100 -: Август 21, 2017, 18:53:20 pm »
Kikche, да стане тогава както ти го искаш...

При нас е ясно, че просто не е писано да имаме второ дете и явно това е причината да загубим второто и да не забременея вече. Друго обяснение за себе си нямам, и време също вече няма.

Сподели после като приключите как са нещата, стискам палци!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #101 -: Август 21, 2017, 19:36:04 pm »
Вистал, не губи надежда... може би просто сега не е момента...а не че не ви е писано... Ти може някъде да си писала ама аз не съм прочела.. Спермограма правили ли сте? Твойте хормони как са?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #102 -: Август 21, 2017, 21:43:08 pm »
Цял ферман изписах и нещо се бъгна и не можа да се публикува, хайде пак ще се пробвам...

Та, април месец прави мъжа ми спермограма - всичко наред. Май месец пусках хормони, наред бяха, сега пак пусках, пак са наред, онзи ден прогестерона излезе чак 129 при 75.8 горна граница мисля. За човек който забременява от първия път и уж всичко е наред, резултат 0.

Относно другото за Момента, бях разказала още в началото, че мъжа ми има автоимунно нелечимо заболяване, което може да се поддържа само с едни инжекции (биологично лекарство), които той отлага още от след първата бременност в името на това да имаме второ дете. Да, обаче вече освен, че много се влоши здравословно той, ако не ги почне веднага ще загуби и правата си по каса за тях, а освен, че трябва до живот да ги слага всеки месец, са и безумно скъпи.
Тъпото в цялата работа е, че щом ги почне няма право вече да има деца (подписал е и документ по въпроса), защото няма данни дали няма да причинят генни модификации, малформации и така нататък, пък за момента няма и никакъв варянт от финансова гледна точка да замразим/съхраним материал и после да се правят инсеминации, инвитро, ако се наложи и така нататък. Така, че в общи линии положението беше или да забременея от ноември до сега или никога повече.
Благодарение обаче на бившата ми гинеколожка, хистероскопията, която ми направи декември за премахване на най-вероятно несъществуващ полип и прогестероновия препарат, който ми предписа януари по неправилна схема, поради което задържах фуликул понеже ми блокира овулацията и до средата на април нямах овулация и МЦ, 5 от общо 11те месеца с които разполагам за бебеправене отидоха по дяволите.

С оглед на всичко това и не само, колкото и крайно и песимистично да звучи, мисля, че определено не е писано да имаме второ дете, независимо какво жертваме или правим, просто всичко което се случи и случва е против това.
« Последна редакция: Август 21, 2017, 21:46:37 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #103 -: Август 21, 2017, 23:18:38 pm »
Вистал... много съжалявам за случващото се... Пожелавам ти много много да си силна... Не се отказвай от мечтите си!  Колко според теб е цената за замръзяване на сперма?
« Последна редакция: Август 21, 2017, 23:23:26 pm от Kikcheto »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #104 -: Август 22, 2017, 02:14:27 am »
Kikche, благодаря ти, но съм на предела си вече, твърде много е всичко това за нас.

Гледах примерни цени по въпроса и съхранението за 1 година плюс такса замразяване и размразяване бяха от порядъка като крайна цена около 1400лв. общо, като 700-800лв. беше частта с годишната поддръжка/съхранение, определено не знам дали в рамките на година изобщо ще има и от къде финанси за самите процедури по забременяване, като за инвитро дори не мога и да си го представя, не за друго, ами защото дори и кредит няма да ни дадат, защото вече имаме дваящ. Изобщо пълен невървеж и това си е...
Направо не е реално как човек за отрицателно време може да стигне дъното и мислейки се всеки път, че няма на къде по-надолу, да се оказва, че всъщност има още и още на къде.
« Последна редакция: Август 22, 2017, 02:16:18 am от Vistal »
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #105 -: Август 22, 2017, 08:23:49 am »
Вистал...  :bighug: много съжалявам за всичко, което ви се случва. Дано все пак да ви изненада ненадейно някое бебче... ей така... без да е планувано и очаквано.

Отдавна не съм се включвала.
:hello: Виждам че има нови момичета, но се надявам да не се задържате много в темата.

С нас не се случва нищо интерсно, освен че и аз подранявам с два дена и цъфнах по-рано този месец. Чакам генетичните да излезнат и да стартираме опита ин витро.
Лошото е, че всеки ден в главата ми се блъска един и същи въпрос- какво ми има... и защо не се получава. Уморително е и мъчително ... всички тези месеци без резултат.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #106 -: Август 22, 2017, 10:50:52 am »
Vistal и аз ти пожелавам нещата да се случайт най - неочаквано и изненадващо, както е при много двойки, които са изгубили надежда. Живота е непредвидим, понякога за лошо, но друг път се случвайт най - хубавите чудеса.
Аз също съм до никъде с инсеминацията, защото не ми се спука фоликула, въпреки Прегнил 10000, който ми сложиха. Следващите 2 месеца ще видим дали някой ще благоволи да се спука и ако не, ще направя една лапароскопия да се види какво е положението и каквото има за изчистване да се изчисти и продължаваме с опитите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #107 -: Август 22, 2017, 18:49:12 pm »
Vistal, ще ти кажа само да се радваш на здравото си детенце и на мъжа до теб! На всички ни е писано какво да се случи.   На мен господ ми даде дете..да жива е.. но не е здрава.. моля се само на господ да я дари с брат или сестра за да не е един ден сама. Само това искам и разбира се да се оправи и да проговори.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #108 -: Август 22, 2017, 20:38:10 pm »
Kikche, радвам се и на двамата, за тях живея, но когато износиш и родиш дете, а то умре, това е съвсем отделно нещо...
Ако просто правехме опити за второ и не става, щях да се примиря и да продължа, но при това което ни се случи и всичко последващо, просто... Означава да продължиш да живееш на половина празен, с ясното чувство, че не си пълноценен, не си цял...
За твоето съкровище, от сърце се надявам, че може да оздравее напълно и да расте здрава и щастлива!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #109 -: Август 23, 2017, 10:41:01 am »
Много рано ми дойде този път :((( Поредното разочарование
« Последна редакция: Август 23, 2017, 11:35:48 am от momiche_f »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #110 -: Август 23, 2017, 13:37:40 pm »
Здравейте, съвсем нова съм във форума и в бебеправенето. Реших да се запиша и аз в темичката, че се вълнувам! Трети месец ми е на опити за бебче, едва този започнах с тестовете за Ову, но май тук е момента да отбележа и че съм с ПКЯ   :( дано се случат нещата, макар че вече съм се поотчаяла... На всички пожелавам успех и положителни емоции  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #111 -: Август 24, 2017, 09:52:06 am »
Pipi.55, добре дошла!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #112 -: Август 24, 2017, 13:32:48 pm »
Здравейте момичета кокичета. Мойте хормони са готови... бихте ли хвърлили по един поглед.. само да уточня че прогестерона беше в едно направление с останалите и от лабораторията не се съгласиха да ми го пуснат на 7ден след овуто... така че пак ще го правя
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #113 -: Август 24, 2017, 14:31:25 pm »
Kikcheto, идеални са резултатите  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #114 -: Август 24, 2017, 14:33:30 pm »
Marsi, благодаря за включването.. само този естрадиол под долна граница малко ме притеснява... Не уточних че изследванията са правени на 3-ти ден от МЦ
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #115 -: Август 24, 2017, 15:12:37 pm »
Kikcheto, доколкото знам не е проблем това. Правила съм проследяване на естествен цикъл дълго време (винаги се започва с хормони в началото на цикъла), имало е разлики в стойността на естрадиола в отделните месеци и док. не е отбелязвала, че е проблем по-ниска стойност. Обикновено притеснението е да не е висок в началото на цикъла. В ранна фоликулна фаза нивата на естрадиола са най-ниски. Освен това естрадиолът се оценява заедно с нивото на ФСХ, според мен са добри резултатите. Но ако някой има друга информация за този хормон, моля да сподели :)
Твоят цикъл е с продължителност около или над 30 дни, овулацията е малко по-късно, може и това да е причината за по-ниската стойност на 3-ти ден.
« Последна редакция: Август 24, 2017, 15:53:36 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #116 -: Август 24, 2017, 16:23:18 pm »
Kikche, а спермограмата кога ще е готова?

Мен днес ми е 11/12 ден след овулацията (в понеделник е датата на МЦ) и след 6 дневна постоянна сутрешна температура 37.1 (никога не съм имала такова дълго постоянство в БТ след ову), днес падна на 37.0, като по поръчка след 10/11 ден, така че направо си е ясно на къде вървят нещата.
Изненади няма.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #117 -: Август 24, 2017, 17:21:34 pm »
Благодаря за обясненията. Да цикъла ми е 31-32дни и ову е около 18ден. Спермограма ще правим на 13-ти септември, когато е и моя час за преглед.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #118 -: Август 24, 2017, 19:31:17 pm »
Здравейте момичета искате ли да хвърлите по едно око и на моята графика от овю тестове :( Нищо не мога да разбера .... цикъла ми е на 32-33 ден. На някой излизали ли са така :( ? Май няма да видя две еднакви чертички     :balk_153: :balk_153:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #119 -: Август 24, 2017, 22:35:53 pm »
Според мен си направи още няколко теста одните 2-3дни. На мен МЦ ми е 31-32дни и полужителни тестпве имам на 17 и 18 ден.

Та следващия въпрос за хормоналните изследвания е: Предстои ми да пускам Прогестерона.. ясно за всички на 7ми ден от ову-то. Та след като тестовете ми засичат пик на ЛХ на 17 и 18 ден то кога да направя прогестерона? На 26-ти-26-ти ден ли?