0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #80 -: Август 16, 2017, 10:20:10 am »
Vistal благодаря за информацията и аз общо взето стигнах до същото заключение. При мен от няколко години има съмнение за ендометриоза, но ще правя инсеминация в Петък, ако днес всичко е наред и лекарката ми каза, че не е проблем и се лекува със самата бременност, може да възпрепятства нормалното забременяване, но ние така или иначе сме с мъжки фактор, така че започваме с другите опити. Отново успех на всички  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #81 -: Август 16, 2017, 11:04:12 am »
GodSaveTheQueen разбирам те напълно. Мъжо е шофьор и представи си кога ни остава време за бебеправене. Понякога уцелваме ОВУ, но нищо не ни се получава вече две години и сме се насочили към София за по обстойни изследвания. Успех на всички и вече само положителни тестове да има :) :) :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #82 -: Август 16, 2017, 15:13:13 pm »
Здравей betibet, при мен не при всяка О има симптоми. Понякога болките в гърдите започват с О, понякога 2-3 дни преди М.
Та, периода е доста голям от пол. тест до предполагаемата О. Според мен тя се е случила преди напрежението в гърдите ти.
Но това са само предположения. Иначе не ми се е случвало интервала да е по-голям от 2 дни ( говоря, конкретно за симптомите, защото О не съм следила при специалист, а само с тестове).
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #83 -: Август 16, 2017, 17:58:13 pm »
Михаела, аз не съм сигурна, че заради кистата ще ти е завишен маркера на твое място бих се консултирала задължително с онкогинеколог, а що се отнася до първата група цитонамазка тя дава информация за състоянието на шийката на матката, а Са 125 е за тумори на яйчниците...според мен отиди на преглед нищо не губиш, напротив хванато нещо навреме си е печалба :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #84 -: Август 16, 2017, 22:21:35 pm »
Алекс 77, ако кистата е ендометриозна (тя сама казва, че от години има съмнения за ендометриоза), та би било повече от нормално да е завишен маркера, което в такъв случай би значило, че няма нищо свързано с тумор на яйчниците или каквото и да било злокачествено образувание...
« Последна редакция: Август 16, 2017, 22:24:14 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #85 -: Август 17, 2017, 09:36:50 am »
Vistal точно това ми обясни вчера и лекарката, така че всичко е наред, не че ендометриозата е ок, но е по - малкото зло :) Сега чакаме спукването на доминантния ми фолукул и действаме.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #86 -: Август 17, 2017, 16:49:56 pm »
Михаела, а щом ще правите инсеминация, проверявали ли са проходимостта на тръбите, защото при евентуална ендометриоза може да са засегнати все пак?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #87 -: Август 17, 2017, 17:13:59 pm »
Да, миналия месец ми правиха цветна снимка и са проходими.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #88 -: Август 17, 2017, 17:54:00 pm »
Страхотно! Стискам палци след инсето да се похвалиш с  :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #89 -: Август 17, 2017, 17:56:15 pm »
Благодаря много, дано  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #90 -: Август 18, 2017, 08:32:20 am »
Здравей Lady01, благодаря за вниманието и за отговора, да и при мен е така понякога просто няма симптоми при овулацията, а я засичам с тестовете. Предния месец ходих на лекар точно в дните след ову и се видя на ехографа, че е имало такава, просто съвпадение с дните на прегледа. Но този месец като на много други дами и моят цикъл откачи. След засяканият пик на LH с тестовете на 29.07 - непосредствено след М. за миналият месец, симптомите на тялото ми усетих на 03,04.08, но пък ми дойде новият М. на 14 ден след пика, та това ме обърква. Четох, че менструация има 14-16 дни след овулация, което пък прави симптомите на тялото ми лъжливи, в смисъл, че не трябва да разчитам на тях, а ако овуто е настъпила след тези симптоми със сигурностнямам 14-16 дни до менструация. Луда работа.
Продължаваме с нови сили до заветните II.  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #91 -: Август 18, 2017, 17:26:11 pm »
Здравей Lady01, благодаря за вниманието и за отговора, да и при мен е така понякога просто няма симптоми при овулацията, а я засичам с тестовете. Предния месец ходих на лекар точно в дните след ову и се видя на ехографа, че е имало такава, просто съвпадение с дните на прегледа. Но този месец като на много други дами и моят цикъл откачи. След засяканият пик на LH с тестовете на 29.07 - непосредствено след М. за миналият месец, симптомите на тялото ми усетих на 03,04.08, но пък ми дойде новият М. на 14 ден след пика, та това ме обърква. Четох, че менструация има 14-16 дни след овулация, което пък прави симптомите на тялото ми лъжливи, в смисъл, че не трябва да разчитам на тях, а ако овуто е настъпила след тези симптоми със сигурностнямам 14-16 дни до менструация. Луда работа.
Продължаваме с нови сили до заветните II.  :)
Здравей, betibet! Менструацията се очаква да настъпи около 14-15 дни след овулация, както и ти си писала, симптомите често не са показателни и може дори да те объркат. Така че по-скоро се опитвай да се ориентираш по тестовете за овулация, също овулационен калкулатор, който посочва кои са най-плодовитите дни за този месечен цикъл. С каква продължителност е цикълът ти?
По-удобно за проследяване и коментар би било, ако си направиш регистрация в
Овулационния календар на Зачатие и копираш линк към графиката в подписа. Дори и да не измерваш базална температура, ще виждаме кога е началото на последния ти цикъл и ще бъде по-лесно за проследяване и насоки.
« Последна редакция: Август 18, 2017, 17:28:03 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #92 -: Август 19, 2017, 17:23:01 pm »
На някой разкървява ли му се носът? Защото като си го почиствам и се разкървява, пък внимавам?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #93 -: Август 19, 2017, 18:50:20 pm »
Мен чат-пат ми се пукат капилярчета и има по мъничко кръв като издухван носът и понеже съм с алергичен ринит, понякога ми се налага често да го издухвам, защото обикновено е запушен и става трудно работата, та от честото издухване побякога се разранява и повечко време има кръв. Не знам дали това дава някаква насока на въпроса ти...
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #94 -: Август 19, 2017, 19:20:10 pm »
Ами не, не духам, просто като го почиствам, сигурно от години не ми се е случвало, затова питам  8O
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #95 -: Август 21, 2017, 11:28:52 am »
Здравейте момичета. На мен МЦ си ми дойде като по график в петък. Днес успях да си пусна всички хормони с направление... и спестих някой лев. Ще са готови чак в четвъртък след обяд, че в нашия град, хормоните ги пращат в цибалаб всяка сряда. Иии чакам да ми се обадят днес за час за спермограма на мъжлето... Стискам палци на всички чудото да се случи много скоро.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #96 -: Август 21, 2017, 12:15:58 pm »
Kikche, как става тая работа да пуснеш хормоните по касата, че аз като бях с направление при моята гинеколожка, тя като ми каза да пусна хормони, ми обясни, че в Цибалаб има един изгоден пакет Лейди Плюс (56-57лв.) и до там...
До момента съм дала сигурно към 200лв. само за хормоните от началото на годината насам, плюс още не знам колко за микробиологии, цитонамазка, хламидии, микоплазми, уреаплазми, глупости, направо...

И това чакане всеки месец по минимум 35-36 дена на МЦ е направо влудяващо, та сега чакам до края на седмицата да цъфна и аз.

Дано всички хормони и спремограмата на твоя човек да са наред! Дано и още някоя да се похвали тук с :bfp: (ако правилно съм запомнила за близо годин 4 девойки от темата се овенчаха с успех вече) дай боже догодина повече да са.

Мен ми изтича неплатения отпуска за гледане на дете началото на октомври, малката тръгва на градина другия месец вече и аз ще търся друга работа (не на смени) след като не забременях, мъжа ми почва лечението с инжекциите и той, че много се влоши състоянието му, та в общи линии ще приключваме с опитите за бебе вече...

Хубав ден и успешна седмица на всички!
« Последна редакция: Август 21, 2017, 12:20:21 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #97 -: Август 21, 2017, 14:43:43 pm »
GodSaveTheQueen разбирам те напълно. Мъжо е шофьор и представи си кога ни остава време за бебеправене. Понякога уцелваме ОВУ, но нищо не ни се получава вече две години и сме се насочили към София за по обстойни изследвания. Успех на всички и вече само положителни тестове да има :) :) :)
Да, разбирам те. И ММ е шофьор. Досега да сме улучили точно дните на ОВУто два-три пъти. Другото са опити около ОВУ. Не е като всяка вечер да си ти е в къщата и да знаеш, че разполагаш с него :D
На мен си ми дойде този месец, както и предполагах. И продължаваме напред, както казва Кобрата :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #98 -: Август 21, 2017, 15:06:34 pm »
GodSaveTheQueen разбирам те напълно. Мъжо е шофьор и представи си кога ни остава време за бебеправене. Понякога уцелваме ОВУ, но нищо не ни се получава вече две години и сме се насочили към София за по обстойни изследвания. Успех на всички и вече само положителни тестове да има :) :) :)
Да, разбирам те. И ММ е шофьор. Досега да сме улучили точно дните на ОВУто два-три пъти. Другото са опити около ОВУ. Не е като всяка вечер да си ти е в къщата и да знаеш, че разполагаш с него :D
На мен си ми дойде този месец, както и предполагах. И продължаваме напред, както казва Кобрата :D
На мен ми свърши вече и ще чакаме следващия МЦ и да видим и софиянци какво ще ни кажат. Гинеколога ми ще ни запази час за преглед и ХСГ за мен и спермограма за мъжо в Надежда. И се надяваме на добри новини. Успех и на вас и да видим  :bfp:  скоро :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #99 -: Август 21, 2017, 15:44:13 pm »
Вистал.. амии в нашия град не са кой знае колко претрупани от клиенти... особено този аг при който ходих... да явно има лимит останал от към изследвания и ми ги даде всичките... само тсх и фт4 ми даде личната лекарка.. останалите ЛХ, ФСХ, ЕСТРАДИОЛ, ПРОГЕСТЕРОН, ПРОЛАКТИН И ТЕСТОСТЕРОН ми ги даде АГ-то при който ходих.. Спермограмата и тя е за 13ти септември когато е моя преглед... резултатите ще бъдат готови когато аз влезна за прегледа и така... всъщност се надявам да открият нещо... че да знаем защо не става.. и да се реши проблема... ако ми кажат че всичко е наред.... ще се поболея.... и ще се чудя защо не става...