0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #60 -: Август 10, 2017, 23:02:53 pm »
Този месец и на мен ми е шантав, първо за първи път откакто тествам овулацията и ми отчита толкова рано, и на всичкото отгоре два поредни дни ми дава положителни тестовете 😁 Днес вече ми даде отрицателен, втората стана много по-бледа.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #61 -: Август 11, 2017, 08:17:59 am »
А аз този месец, нищо не следя... ей така на късмет ще я карам. Странното при мен е, че около овулация ме наболява ниско долу по принцип, но този път - нищо... Бяло петно.   Само че, изобщо не ми се разсъждава върху това "отклонение" .

Някой не го ли хвана прашеца, хайде да се похвали ? :bori_013:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #62 -: Август 11, 2017, 08:25:38 am »
Тоя месец вярно шантав.И моя цикъл откачи.Каквото такова, продължаваме напред.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #63 -: Август 11, 2017, 10:56:01 am »
Вие сте добре поне с нормална дължина на цикъла, а аз всеки месец чакам по сумати време първо до овулация от като ми дойде поне 20 дена и второ до МЦ поне 36 дена...
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #64 -: Август 11, 2017, 11:45:38 am »
Аз вече се отказах да меря температура, единствено оставам с лентичките за овулацията. Не искам допълнително да се тормозя, хората нищо не следят и стават нещата, отдавам се на спокойствие и забавления :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #65 -: Август 11, 2017, 12:42:53 pm »
Аз БТ не съм мерила... само тестове за ову... и сега вече и тях не ползвам.. горе долу знам кога е... пък и ме боли :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #66 -: Август 11, 2017, 23:37:18 pm »
Хе хе, влизам тук и аз да напиша, че ще карам през просото известно време и виждам, че ни е обзела обща вълна.  :D И аз реших да дам отпуск на тестовете за ову, пък каквото сабя покаже! При мен пък ина бодежи по време на овулация и така ще мога да се ориентирам. Малко или много сме започнали да опознаваме телата си  :wink:
А дано има късметлийки сред нас!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #67 -: Август 12, 2017, 01:10:05 am »
Аз буквално не разчитам, че ще забременея и бях на косъм да прекратя опитите още този месец (вместо другия да последния) и да приключа с агонията.
Имам чувството, че колкото повече опитвам за бебе, така както като стартирахме с опитите нищо ми нямаше здравословно, така сега съм с една сурия неизяснени физически проблеми, които чак ми пречат на ежедневното съществуване и отглеждането на детето ми...
Ще ми се смеете сигурно или ще ме сметнете за хахо, но вече имам чувството, че този отгоре се опитва сячески да ми покаже, че второ дете нямам да имам каквото ще да става и да се отказвам час по-скоро (имайки предвид и по какъв начин ни отне бебето).
« Последна редакция: Август 12, 2017, 01:13:06 am от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #68 -: Август 12, 2017, 09:09:58 am »
Вистал, горе главата. Аз мисля, че някои от проблемите, които имаме са отдавна, но поради ред причини не сме им обръщали внимание, за да се решат. Приеми всичко това, като едно огромно предизвикателство и докажи на себе си, че ще се справиш :D
Знаеш ли, и аз в момента изпаднах в онзи омагьосан кръг, в който идват един след друг, проблем след проблем.
"Онзи отгоре" просто иска да си силна и да ти покаже, че можеш...
 :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #69 -: Август 12, 2017, 13:34:21 pm »
Вистал я се стегни малко!!! И да хванеш да си запишете час при репродуктивен специалист ако все още не сте ходили.. за пореден път се убеждавам, че обикновените аг-та нищо не разбират! Аз имам едно питане към хората които разбират. Намерих си едни изследвания пуснати от ендокринолог през декмври миналата ходина.. той тогава ми каза че всичко било наред и аз въобще не съм гледала резултатите... ама сега нещо мисля че не са в час. Та декември цикала ми е дошъл на 8ми.. с продължителност 31-31 дни. Овулацията ми е горе доку на 17-18 ден от мц. Изследванията са правени на 21декември,тоест 16-ти ден на цикъла.. ето и резултатите.. моля коментирайте. И да уточна правилото за пролактина 30мин покой не е спазено.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #70 -: Август 12, 2017, 13:36:48 pm »
Кикче, тези изследвания се правят между 3-5 ден на МЦ, няма как да коментираме просто.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #71 -: Август 12, 2017, 13:44:45 pm »
Тоест с една дума теста си е напълно провален.. А добре де нали ЛХ е хормона на овуто.. и би трябвало да се повишава с наближаването на овуто? Чувала съм че някои жени си прявят кръвни тестове за ЛХ вчесто пикливи... Не трябва ли ЛХ да е по висок?
« Последна редакция: Август 12, 2017, 13:47:49 pm от Kikcheto »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #72 -: Август 13, 2017, 16:24:29 pm »
Здравейте, момичета! И аз се включвам във вашата група. От шест-седем месеца бебеправим. Ноо все още няма резултат. От три месеца правя овутестове, а от месец меря и БТ. Откакто правим опити, цикълът ми се измени и удължи, което не ме притеснява много, но трудно хващам овулацията. На това и отдавам досегашните ни неуспешни опити (дано да е това :D ). При нас лошото е и че ММ пътува често и ахааа да хванем ОВУ и той замине :D Направо им се чудя на хората, който хваща от първия път.... За този месец нямам големи надежди, че нещо ще се е случило, във вторник чакам да ми дойде. И ако дойде, скачаме с нови сили да правим пролетно бебе :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #73 -: Август 14, 2017, 19:54:10 pm »
И аз съм съгласна с magi_st, на мен също ми казаха между 3-ти и 5-ти ден да изследвам тези хормони.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #74 -: Август 14, 2017, 22:39:45 pm »
Добре дошла GodSave,
Дано скоро се похвалиш с хубава вест  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #75 -: Август 15, 2017, 12:13:18 pm »
Здравейте момичета,и аз мога да се похваля само с шантав цикъл и вече присъствие на лелката,на всичкото отгоре ми дойде точно на морета,ама каво да се прави.С такива големи надежди бях този месец,заради зацапването след овулацията,но явно излишно съм се надявала.Мислех,че от морето ще се завърнем трима,но .....Какво пък,предполагам че след хубавата почивка и положителните емоции ще имаме по-големи шансове следващия път.Успех на всички този месец,пък мисля да ида да запаля една свещичка днес,нали е голяма богородица :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #76 -: Август 15, 2017, 16:33:42 pm »
Момичета вчера бях на преглед и лекарката ми ме изпрати да изследвам туморни маркери, заради една киста, която според нея е малка и най - вероятно е неспукан фоликул. Днес си проверих резултатите и стойностите на единия маркер са доста над нормата. Възможно ли е да е заради тази киста и какво значи според вас този резултат? Преди около месец - два си правих цитонамзка, която е 1-ва група, което ме кара да си мисля, че не би трябвало да има нещо тревожно. Утре съм на преглед, но като видях резултатите малко се притесних, така че реших и вас да ви попитам, ако някой има идея какво значат?

от модератор:
редактирах прикачения файл, скрих личните данни върху бланката
« Последна редакция: Август 15, 2017, 23:33:17 pm от marsi »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #77 -: Август 15, 2017, 17:07:38 pm »
цитонамздка първа група е супер резултат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #78 -: Август 16, 2017, 00:29:01 am »
Маркера CA-125 се завишава, при наличието на обикновена киста, също ако кистата е ендометриозна, но ендометриозата може да се потвърди или отхвърли само и единствено чрез лапароскопия...
По принцип ендометриозните кисти имат характерен вид (така наречените шоколадови кисти), но рядко могат да се диагностицират само с ехограф, за това се пристъпва към лапароскопия, ако има такива съмнения, при стерилитет и тн...

Ето на какво попаднах тези дни по темата:

https://medpedia.framar.bg/медицински-изследвания/ca-125-туморен-маркер
« Последна редакция: Август 16, 2017, 00:50:59 am от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #79 -: Август 16, 2017, 09:07:11 am »
Здравейте и от мен!
На първо място пожелавам успех на всички и мноооого положителни тестове!
Следя темите във форума с голям интерес и буквално изпитвам, тествам и прилагампочти почти всичко.
Тази тема лично на мен ми бе необходима. Благодаря Ви!
Правим опити за бебе от осем месеца, като през последните пет използвам тестове за определяне на овулацията. През предния цикъл засякох пика на ову-то много скоро след менструацията, но следейки промените в тялото си според мен тя не настъпи 24 до 48 часа след това, а повече /в дати: пик на овулацията на 29 юли, а симптоми - напрежение в гърдите и то голямо и други, чак на 3-4 август/. Бебеправихме, но не се получи. Въпросът ми е дали на някой се е случвало? Ясно ми е, че всичко е индивидуалност и няма как да е като на теория- та нали тогава нямаше да има много от темите във форума.... Ще съм много благодарна на отговорите ви. Успех на всички!