0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #960 -: Август 01, 2019, 10:43:48 am »
И накрая да завърша с хубавата новина. Най - накрая имаме потвърждение на пола и е момиченце <3 Аа забравих да кажа, че в Понеделник ще пусна теста и се започват дългите 2 седмици чакане. Така че да не пускате палците  :bighug:

Честито момиченце и много стиснати палци. Всичко ще е наред.

Яничка, моят колан май не отдалечава колана на колата толкова много от корема... Ще снимам тия дни, ако не забравя, че колата сега е на сервиз.

Еее, супер е, че няма да даваш пари за количка! Хем ще спестиш някой друг лев, хем няма да минаваш през изнор на количка!

А ОГТТ-то не ви ли го правят много рано? В България май е прието да се прави след 24 г.с, докъм 28 г.с, ако не бъркам. Поне на такива седмици попадах докато търсех информация.

Аз така или иначе щях да купя същата количка като на дъщеря ми, че бях много доволна.

При нас обременяването се прави в 10-та седмица с 1 бутилка, и някъде в началото на трети триместър с 2 или 3 бутилки. В Англия това изобщо не са ми го правили. Тук ми пуснаха 2 листа изследвания.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #961 -: Август 01, 2019, 12:20:36 pm »
Мише, прегръдки! Честита девойкаВсичко ще е наред!

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #962 -: Август 01, 2019, 12:36:52 pm »
Мише :* , Дарк аз също гледам да внимавам с храната, ама откак съм бременна ме влече на едни шоколади, чак сънувах как си избирам едни бонбони хахах още се чудя м/у вита и токуда. Имам час за надежда за 8 ми ако се спра преди това на друг ще презапиша. Похвалиха ли д-р Илиева във Вита. Аз да ви кажа не харесвам рибите- много са емоционални, но здраве да е. Моля се само да е живо и здраво. Датата по-скоро не искам да нацелвам, че те ще са с 8 г разлика ( леле) И как ще правим две партита в един ден- все някой ще е ощетен. Или пък знам ли.
Аз на 6ти съм в Пловдив при Конова с Митко. Ще пиша и в другата тема. Не знам колко време ще имаме а и Димитър е по-особен.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #963 -: Август 01, 2019, 13:27:47 pm »
Мише, честита девойка. С нея всичко ще е наред, те момичетата са по-издръжливи.
Лина, купи си ги тия бонбони, щом ги сънуваш чак. Навремето д-р Даскалов беше казал, че е важен крайния резултат - бебе, а килограмите после ще си ги сваляте.

Уточнихте ли вече пола на всички очаквани бебоци? Май не, но полека - лека може да се сватосате. :lol:
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #964 -: Август 01, 2019, 17:52:56 pm »
Пешчек, привет!  Аз хапвам сладинко от време на време, учудвам се от себе си. А и с тая пуста ир трябва да се внимава.
Аз още не знам- мисля че е момче, въпреки че предпочитам мома, но най-важно да е живо и здраво .
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #965 -: Август 01, 2019, 18:52:37 pm »
Имах предвид дали притиска другите артерии. А само допълнителна артерия не е голям проблем. Няма да става олимпийски атлет госпожицата   :)

Аз силно се надявам на здраво момиче, но и момченце ще обичам не по-малко.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #966 -: Август 01, 2019, 19:04:56 pm »
Аз не давам зор за пола, все ще са прекрасни и много обичани. Просто се сетих как ние „предишната партида“ си казваме свате.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #967 -: Август 01, 2019, 19:34:04 pm »
Не, Павла, нищо не притиска. Казаха, че, ако НИПТ е ок най - вероятно няма да създава проблеми на детето за в бъдеще.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #968 -: Август 01, 2019, 19:52:19 pm »
За сега има едно мъжко и 2 женски май.
Аз моето момченце не го давам. От сега ме дразни мръсницата.  :lol:
Новото, ако е момиме, баща му се зарече да не го пускаме само поне до 20г. :wink: въобще много е забавно.

Мише, всичко ще е наред тогава. Силно стиснати палци за теста. Ти големия пакет ли ще пускаш, с микро делециите и половите хромозоми?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #969 -: Август 01, 2019, 20:55:19 pm »
И нашия татко отправя такива закани и каза, че трябва да се записва на бокс  :D За пакета, да. Генетика ми каза кой точно да пусна и този съдържал най - много неща.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #970 -: Август 01, 2019, 21:54:50 pm »
Да не си мислите, че някой ще ви пита?! Женските си правят каквото си искат.
Не стига, че си взех снаха скорпион, ами и щерката такава я докарах. Че и сватя. Пеше, ще ме слушаш ли?

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #971 -: Август 01, 2019, 22:30:15 pm »
И другия ти сват, Дес, на адаша също е скорпи. :lol:
Ще слушам аз, с двете уши - от едното влиза, от другото излиза.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #972 -: Август 02, 2019, 08:49:46 am »
Когато бях бременна много исках да я добутам до риба, че имам два водолея в къщи и не исках още един.Е то стана каквото тя иска.

Блу е права, момичетата си правят каквото искат и хич не им пука.Общо взето положението е "Говори си, не ми пречиш!"А бащите им са за бой, големи мъже са преди да се родят и после олекват и омекват като кашкавал!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #973 -: Август 02, 2019, 09:25:45 am »
Здравейте момичета,хаха много забавно се е заформило предположенията за пола на бебчетата.Впрочем съм съгласна за момичетата,от наблюдения покрай приятелки и роднини.
Аз вчера бях на втори преглед,бебето е добре,чухме му сърчицето,доста бързо биеше.По принцип трябваше да съм вчера точно в 7 седмица,но те ми казаха че съм в 7 и 3ден.Предполагам,че няма проблем малко по-бързо да се движи в развитието.те не го сметнаха за проблем.Питах лекаря за почивките,каза че всичко в рамките на нормалното е позволено-басеини,печене,1 чашка винце :)
Мише стискам ти палци и за следващия тест,но съм сигурна че госпожицата ще расте здрава и красива :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #974 -: Август 02, 2019, 11:35:06 am »
magi mei не се притеснявай. Аз като отидох също бях в 7 г.с. а на ехографа показваше 7 г.с и 4 дни
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #975 -: Август 02, 2019, 12:08:39 pm »
Благодаря, Маги и честито сърчице ❤️
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #976 -: Август 02, 2019, 12:13:05 pm »
Мише, всичко ще бъде наред с вашата госпожица. Маги, честито ви сърчице. Ние пък сме с една седмица назад, но казаха, че не е проблем, защото си върви добре. За седмица сме пораснали с 1см и е качил 24гр 😊
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #977 -: Август 02, 2019, 15:56:35 pm »
Седмиците са малко относителни.Сега като са малки им мерят гръбначния стълб, а още по-малки ги мерят като големина на бобчето което виждат и така изчисляват коя седмица са.Като попораснат, започват да мерят дължина на бедрото и обиколка на главата, за да изчислят седмицата.Еми Моника вървеше напред със седмица през цялата бременност и се роди дългокрака и с голяма глава(на баща си прилича), и си беше напълно нормално бебе.Така че, това е малко относително.Важното е различката да не е повече от седмица и лекарят да е спокоен.Ако има проблем, той ще ви каже.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #978 -: Август 02, 2019, 16:38:57 pm »
Като сте заговорили за бързащи бебета - на мен днес ми направиха изненадващ БХС. Отидох на регулярен преглед през застраховката ми и докторката каза, че бебето върви напред. По предполагаема дата на последна менструация трябва да съм в 10 г.с. и 6 дни, а по размер на бебето съм в 11 г.с. и 5 дни. Понеже за БХС се очаква, че трябва да ми изпратят час след 2 до 3 седмици, тя каза че се притеснява, че тогава бебето ще е много голямо и няма нищо да могат да направят. Предложи ми днес да го направи и така.
Всичко е наред с бебето - ръце, крака и каквото трябва си му е на място. Каза че е идеално. То пък махаше с ръце и крака през цялото време.
Докторката каза, че предполага че е момиченце. Ще потвърдят в края на август.
Утре трябва да ми вземат кръв и другата седмица ще излязат резултатите.

Докторката ми обясни, че през първият триместър се развиват най-бързо и няма проблем, ако върви напред. Ще се компенсира в следващите два триместъра.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #979 -: Август 02, 2019, 17:36:03 pm »
Маги честито сърчице <3 нормално е да бият по-бързо от нашите- не се притеснявай. Яничка, супер новини- всичко е наред! Как сте другите днес?