0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #940 -: Юли 30, 2019, 13:29:16 pm »
Супер Слънце, браво на детето.

Таня, браво и на вашия младеж.

Аз съм много натоварена с работа, Моника в къщи и на моменти просто изключвам.

За имена съм задала 2 букви на моя мъж да мисли имена. Буквите са на раоднините, няма да им взимат целите имена, но ще ги почетем по някакъв начин. Иначе Моника е на нас двамата кръстена. Така решихме навремето.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #941 -: Юли 31, 2019, 08:35:16 am »
Aз имам няколко набелязани имена,но ще видим има време много още. Нещо последните няколко дни се сещам все за Лина и я мисля,доста време не е писала и на лични даже не ми е отговорила,а си потдържахме връзка. Дано всичко да е наред с нея.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #942 -: Юли 31, 2019, 12:04:48 pm »
Джулс, сега влизам. Миналата седмица и тази не мога да си предам работата. Бачкам от нас, търся лекари, нещо митко има проблеми в работата и ни се посъбра доста. Слънце, Танче-супер новини. Стискам мн. Палци на Мишето днес <3. Аз сега ви изчетох и по-късно ще се включа за количките ;). Имаме гости от Германия и Шотландия и е уау програма.
Маги, арника крем си вземи за мазане ( един розов). Много помага за рани, натъртвания и тн. Гушкам ви.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #943 -: Юли 31, 2019, 12:34:22 pm »
Чудесно е, че всички сте добре и има само хубави новини от бебоците.

Яничка, доволна ли си от колана за бременни за кола? Аз си взех един още май месец, но... все ми се струва, че няма голяма разлика без и със... Иначе моделът е с две опции за захващане, та става и за рокли, и за панталони.

Много съм доволна. Аз взех някакъв за 10 евро, и е с двойно захващане, но ползвам само това в средата, защото за другото идвам малко пухкава. Държи колана от колата на около 10-тина сантиметра от корема и откакто го взех нямам никакви проблеми като шофирам. Преди това ми беше много некомфортно и ме болеше корема.

Оказа се, че няма да купувам количка, защото една приятелка ще ми подари нейната, която е от 3 части. Понеже съм с второ ми е все таз каква точно ще е количката.  :lol: Пък и като пести толкова пари си е голям бонус.

Днес ми прави тест за кръвна захар и пих глюкоза в бутилка. Беше гадно, но тук е задължително. Сега само си чакам писмото с часа за ехографа в 12-та седмица. Иначе в петък съм на контролен преглед при гинеколожката, която е през здравната ми застраховка.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #944 -: Юли 31, 2019, 12:53:22 pm »
Мише,чакаме те да пишеш.  Лина,радвам се ,че писа. Аз съм на преглед чак на 14.08.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #945 -: Юли 31, 2019, 13:55:25 pm »
Лина, радвам се, че си добре!


Аз също трябва да си правя ОГТТ, но нещо не можем да се разберем с лабораториите тук и ще си го направя като се прибера вкъщи сама. Аз се бях отпуснала малко да ям боклуци, но пак затягам режима.

Мише, чакаме те!

Имам 2 седмици до ФМ и ми е като цяла вечност. Кога ще мине. Този път съм решила след ФМ и НИПТ като излезе ще кажем на всички. То май и ще ми проличи по- бързо и няма да мога да крия до 6-7 месец.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #946 -: Юли 31, 2019, 17:44:54 pm »
Павла :* Казват, че при второто по-бързо личало. При нас, офиса знае, защото съм болничен. За имена не мислим, май ще е с буквата Д. Иначе след 5тия живот и здраве ще кажем на приятели. Павла, кога ще пускаш пренатест. Тук , https://prenatest.bg/?gclid=EAIaIQobChMIi5m5orHf4wIVh7PtCh0MsQrqEAAYASAAEgJKkfD_BwE , пише че от 9та седмица се пуска- не е ли рано, бе хора? Знаел се и пола лол!
Аз вече почвам да иманм коремче, мажа се с палмърс, много съм доволна от тях. 
Редакция: phil & teds ми ги бяха хвалили преди за породени, погледни ги Павла, ако искаш.

За режима и аз се бях поизпуснала, но влизам вече във ред, че не е добре така. Аз също не нося дрехи за бременни, но не нося и супер тесни неща. Нещо по-свободничко . Предполагам около септември ще личи. Моя термин е същия като с Лори-7 ми март :D
« Последна редакция: Юли 31, 2019, 17:57:46 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #947 -: Юли 31, 2019, 18:31:16 pm »
Лина, 12г.с. с ФМ. Това с хора е бонус. Изследват се половите хромозоми и от там се разбира.

Не ми харесва да са едно под друго. При нас вали доста.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #948 -: Юли 31, 2019, 18:43:47 pm »
Сега като казваш си права. Материята не е идеална за нон стоп мокро, те си имат и дъждобрани де, ама не си е толкова работа. Аз за леля купувах подаръци, че дойде с бебето (на 3м) та си начесох крастата да купя нещо за бебок.
Мишето обаче ме притесни.:(
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #949 -: Юли 31, 2019, 19:18:10 pm »
И аз я мисля цял ден Мишелов,дано всичко е наред
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #950 -: Юли 31, 2019, 20:00:53 pm »
Мише всички чакаме. Дано всичко е наред.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #951 -: Юли 31, 2019, 20:06:17 pm »
Лина, радвам се че писа.

Мишето всички я чакаме.

Много по-рано и бързо ми прилича, независимо от гаденето и повръщането. Аз отслабнах, а съм с голям корем. Реално в момента съм килограмите на които забременях но няма дупе и бедра има корем и бебета.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #952 -: Юли 31, 2019, 20:27:15 pm »
Магииии :* доста се бях депресирала. Бяхме се изпокарали зверски и ми стана болно че не се радваме на моментите сега, кофти момент. Премина.. виждам в предната тема Тери беше писла за софийска среща, ще е яко. Мислех и тук да пиша ама сме все далече. Иначе, Маги, ти си френска мадама, не говори за килограми. На ДРЗ много добре изглеждаше ;)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #953 -: Юли 31, 2019, 21:43:43 pm »
За НИПТ - има логика да се прави в ранни седмици на бременността само в изключително редки случаи, когато се търсят унаследяеми дефекти примерно. В огромния процент от бременностите е желателно да се следват указанията на международните организации - първо скрининг, после НИПТ. Идеята е да се види, че бебето няма морфологични дефекти, защото НИПТ е изследване само за хромозомни аномалии, а бебето може да има нормален хромозомен набор и да страда от тежки здравословни проблеми. С други думи, рекламната идея да се прави НИПТ от 9-10 г.с. нататък, но преди 11 г.с., е реалистична само за нищожен брой бременни, а понякога води до тежки драми за родителите. Така че моят съвет е да се водите от насоките на вашия лекар, а не да се подвеждате от рекламите.

Успешни бременности на всички! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #954 -: Юли 31, 2019, 22:32:09 pm »
Д-р Мели, благодарим за разяснението.:) Поздрави от отбор бременни коремчета :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #955 -: Юли 31, 2019, 23:42:18 pm »
Яничка, моят колан май не отдалечава колана на колата толкова много от корема... Ще снимам тия дни, ако не забравя, че колата сега е на сервиз.

Еее, супер е, че няма да даваш пари за количка! Хем ще спестиш някой друг лев, хем няма да минаваш през изнор на количка!

А ОГТТ-то не ви ли го правят много рано? В България май е прието да се прави след 24 г.с, докъм 28 г.с, ако не бъркам. Поне на такива седмици попадах докато търсех информация.

Иначе и аз правих обременявяне. Вчера... Не са ми особено добри резултатите, на горна граница съм на 60-та и 120-та минута. Та, от вчера вече повече внимавам какво ям. Уж...

Лина, ти като по поръчка  :lol: Сега остава и рождените дни да нацелиш освен термина  :D В Надежда ли си още? Или смени клиниката?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #956 -: Август 01, 2019, 08:44:15 am »
Ето ме, момичета. Вчера прекарах 9 часа в болницата, обикаляйки по доктори, ембриолози, генетици и т.н и бях в страшен физически и емоционален срив, та не успях да ви пиша. Първо се оказа, че ембриолога бил сложил към досието ми някакво допълнение, че бъдещото ми дете/деца има по - голям риск от хромозомни аномалии, заради някакъв сателитен полиморфизъм, който излезна на генетичното ми изследване още преди една година. И понеже това значи, че освен синдроми бебето може да има и други аномалии, които не се откриват с пренатеста, се обсъждаше варианта за амниоцентеза. В последствие говорих и с ембриолога, която каза, че го е написала само по повод увеличен риск от спонтанни аборти и след като съм стигнала до тук, не би трябвало да има проблем. Видях се и с генетика на болницата, тя също потвърди и поне от тази гледна точка се успокоих доста, защото изобщо не бях навита за амниоцентеза. Но също така потвърди, че риска ми за Даун и Ди Джорж се увеличава, заради аберантната артерия и сянката, така че наистина трябва да пусна НИПТ. Но поне като я попитах, ако всичко на теста е ок, дали има от какво друго да се притеснявам, тя каза не. Иначе доктора ми преизчисли новият риск и от 1:12670, стана на 1:480, което си е доста голямо увеличение, но пък това го смята програма. Реално вчера на фм, доктора каза, че всичко с бебчо анатомично е наред. Отговаря си на седмиците и се развива както трябва, вече тежи 330гр. И накрая да завърша с хубавата новина. Най - накрая имаме потвърждение на пола и е момиченце <3 Аа забравих да кажа, че в Понеделник ще пусна теста и се започват дългите 2 седмици чакане. Така че да не пускате палците  :bighug:
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #957 -: Август 01, 2019, 09:48:25 am »
Ех, Мише. Какво е състоянието на сърчицето и АРСА свободна ли е? За 10 дена, докато излезе резултатът ще ти минават какви ли не мисли през главата. Дано, а и вярвам, че е така, е само този допълнителна артерия.
Честито ти момиченце! Тя ще е много обичана и ще е много здрава. Кураж!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #958 -: Август 01, 2019, 09:50:52 am »
Мише и нас ни изтормози толкова време. Честита ти госпожица <3 пожелавам всичко да  е наред, да бъдеш спокойна и бързо минаване на дни в който ще чакаме резултатите. Кога си пак на преглед?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #959 -: Август 01, 2019, 10:05:38 am »
Павла, сърчицето е перфектно, както и всички други органи. Иначе не съм сигурна за артерията, до колкото разбрах не е. Защото на прегледа ми обясняваше как по принцип излиза от дясно и влиза в дясно, а тази излиза от ляво и влиза пак в дясно, но минава по по - заобиколен път.
Слънце, на 22-ри съм и до тогава се надявам да са излезнали резултатите.
« Последна редакция: Август 01, 2019, 10:11:37 am от Mihaela Viyacheva »