0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #100 -: Август 15, 2017, 12:52:13 pm »
даная,аз бях на салбутамол и магнезий висока доза.
blue_sky, той докторът си го каза това за едрото бебе :) иначе аз съм 155 и преди бременността тежах 55-56 кг,а мъжът ми е клечка :) Не знам и аз съм супер объркана за начина на раждане,не мога да преценя как желая да бъде,затова ще си слушам доктора и така.А,да и с момиченце съм :)
Йоли,браво на теб :) Аз петък ще ида на преглед и ще видим докъде сме стигнали,но нямам чувството,че коремът ми е паднал. Всички ми викат ,че бил "наперен" . Какво е чувството ?
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #101 -: Август 15, 2017, 14:00:46 pm »
Shushi, слушай си доктора, според мен той трябва да ти каже как да раждаш. Нормалното раждане не е страшно. Мен пък ме е страх от секцио, но да видим.

Аз лично се навивам за нормално, но знам, че с близнаци има голям риск от секцио и се опитвам да се подготвя за всякакви варианти. За сега ми казаха, че може нормално, но не се знае в последните седмици какво може да излезе.
Да ви кажа момичета и мен ме хвана запек. Не знам дали вече защото натежа корема и съм в трети триместър, но започва да ме мъчи. Сега с този гестационен диабет съм уж на диета. Само че глюкозата ми е в норма и започнах да си позволявам малко повече въглехидрати, дори малко черен шоколад. А захар има навсякъде, направо съм изумена, сега като чета етикетите..

И аз да ви кажа ставам малко неориентирана. Счупила съм само една чиния 😃, но иначе не спирам да се удрям тази сутрин си ударих пръстите като отварях вратата...Правя и други неориентирани неща, вадя например сол вместо купичка и такива глупости. Важното е като се родят бебетата да имаме поне акъл да се грижим за тях.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #102 -: Август 15, 2017, 15:12:42 pm »
Здравейте момичета,
Честит празник!
гледам бая сте писали, докато слагах компоти от праскови. А ще слагам и фасул и домати...но лютеница няма да успея тази година. Това се чудех, после за захранването на бебчо ще мога ли от фасула и прасковите да му правя пюренца и да му давам био домашна храна?

Аз обаче съм за бой! Понеже помагам в една благотворителна организация, която ми е на близо и вчера си замъкнах лаптопа натам. Лелее в един момент усетих тежест и болка на дъното на матката, при шийката. 5 часа седях на компа там и после като си тръгнах имах пробождания при шийката. Днес също имам но по-малко. Нищо др ми няма иначе. Мъж ми, ми се кара, как съм щяла да рода на Орлов мост, къде ми е акъла да мъкна лаптоп. 8O

Шуши, според мен е по-добре нормално раждане стига да е възможно. Аз се надявам нормално да рода, мн ме е страх от секциото, все пак е операция. Пожелавам ти успех и дано всичко мине както трябва и по план. :D
Лорейн, не те виждам нормално с близнаци. Това вече ще е мъчително. Ти предишното ти дете нормално ли си го раждала? Ако да, явно имаш опит и затова искаш.
Даная, при мен така стана. В последствие течението стана воднисто. А сега вече накрая не мога да преценя дали е течение или е от натиска на бебо върху пикочния ми мехур. Пак ти казвам, щом нямаш гъбички не го мисли и не се тормози за нещо несъществуващо! Пусни си хубава музика и сготви нещо хубаво на мъжо, че после от бебо няма да имаш време да го глезиш :wink:
Лелеле Йоли, наближава момента. Много скоро ще започнем да изпадаме от тази тема като круши  :lol: Пожелавам ти успех и пухкави детски ръчички скоро да те гушкат   :babyflips:

И аз се притеснявам, бебо да не стане мн едро. С мъж ми сме с дребни кокали а според изчисленията на доки до термин бебо ще е 4кг а може и отгоре. Но ако наистина в 9 месец бебетата качват по 50гр на седмица може и да изкласим. Последните 2 седмици почти нищо не съм качила. Вярно, че ям повече плодове и зеленчуци но...
Ехх тези дни какво хубаво време беше а го дават пак да става топло. Не стига, че не мога да спя нормално а и тая жега допълнително ме тормози. Аз запек нямам, пия мн вода и мн кисело мляко. Сутрин задължително кисело мляко за закуска с нещо, както и плодове. Гледам пълнозърнест хляб да ям, таратори, зеленчуци на скара. Обаче хемороида ми се уголеми от вчера. Сигурно от допълнителната тежест на лаптопа, освен бебо, та сега се мажа по-често. Като тръгна да раждам и е нормално и ще умра от срам ако съм с хемороид. Това е гнусно. А и да ви питам, кое по-добре кола маска или с бръсначка за обезкосмяване на триъгълника?

Хубав и празничен ден, момичета! osi_9
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #103 -: Август 15, 2017, 15:32:11 pm »
Ефра, благодаря ти за пожеланията. Да, не остана!..
И аз като теб се мъкна с един лаптоп до офиса и из нас, но не ми тежи чак толкова. Дано ти отшумят болките!
Относно обезкосмяването - аз не съм фен на бръснача. Преди да забременея ходих на лазерни процедури, а тези 9 месеца съм на кола маска, защото лазера е забранен за бременни. Отиди да ти ги скубнат - хем ще ти е по-дълго време комфортно, хем няма да боцка. Стига да търпиш на болка, да не вземат контракции да ти станат! И хигиената при козметичката е супер важна (особено в този момент).
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #104 -: Август 15, 2017, 15:42:49 pm »
Относно обезкосмяването - аз не съм фен на бръснача. Преди да забременея ходих на лазерни процедури, а тези 9 месеца съм на кола маска, защото лазера е забранен за бременни. Отиди да ти ги скубнат - хем ще ти е по-дълго време комфортно, хем няма да боцка. Стига да търпиш на болка, да не вземат контракции да ти станат! И хигиената при козметичката е супер важна (особено в този момент).
Да ти кажа, сега ме е срам с този хемороид да ида при козметичка. Ще изчакам да вида дали ще изчезне или поне намалее до такава степен да не личи толкова. През цялата бременност се притеснявах да ида на козметик точно за да не получа контракции.
Единственото нещо, което не ме притеснява е да ида на фризьор :lol: Смятам да ида след 2 седмици, че после като се роди, не знам на кой свят ще съм и дали ще се сетя въобще за фризьор. Въпреки, че има суеверни мами и не ходят 9 месеца да се подстригват и ходят като вещици.
Добре де, една приятелка мед.сестра ми каза, че бебо не трябва да излиза на вън след раждането 15 дни. Е ако е хубаво времето, защо да не излезем за малко?! Не е зима...
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #105 -: Август 15, 2017, 16:03:15 pm »
Ефра, не ме плаши моля те  :) остави ме да си се настройвам, пък ако не стане ще преживея секциото, няма къде да отида  :). Да, първото го родих нормално и то беше едричко 3,850гр и 55см. Та си казвам, че сега двечките ще са по-малки при всички случаи. Би трябвало по-лесно да излязат. Надолу с главите са за сега. На преглед съм след 1 седмица и ще видим какво ще ми каже акушерката.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #106 -: Август 15, 2017, 17:51:57 pm »
Ефра ще ми се да стана да сгтотвя,да изляза и да глезя мъжа ми,но заради скъсената шийка и контракциите лежа по цял ден и ставам само до 00,къпане и да хапна.Какво да правя явно през цялото време няма да имам спокойствие все чаках да ми кажат някой ден нищо ти няма живей си спокойно и да дойде 9 месец,който ми е така далечен и да си гушна принцесата...Желая на всички мами на финала здрави бебчета и леко раждане.
« Последна редакция: Август 15, 2017, 17:57:39 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #107 -: Август 15, 2017, 18:07:52 pm »
Ефра, не ме плаши моля те  :) остави ме да си се настройвам, пък ако не стане ще преживея секциото, няма къде да отида  :). Да, първото го родих нормално и то беше едричко 3,850гр и 55см. Та си казвам, че сега двечките ще са по-малки при всички случаи. Би трябвало по-лесно да излязат. Надолу с главите са за сега. На преглед съм след 1 седмица и ще видим какво ще ми каже акушерката.

Ааа Лорейн, ти си от майките героини, къде го събра този 55см малчуган 8O Е значи, няма да имаш проблем. Само и те да не станат толкова големи :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #108 -: Август 15, 2017, 19:05:54 pm »
Хаха, Ефра, аз навремето се поизмъчих с тези 55см, но вече всичко съм забравила  :). В болницата, където ще раждам ми казаха, че ще ме чакат най-много до 39 гс, но аз смятам още в 37-ма да им се помоля, че ме е страх да чакам повече. Сега бебчетата се водят по-малки, като сравнявам баткото беше все на горната граница, като го мереха. И сега е от високите деца в класа си.

Danaq, съчувствам ти. Поне мъжа ти помага, имаш късмет. Аз по едно време бях на легло за няколко дена, но пак аз трябваше да готвя, че моят не може...Носех си един стол и си готвех седнала  :? Сега откъм контракции съм по-добре, по 5 на ден имам, но пък са болезнени и много неприятни.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #109 -: Август 15, 2017, 19:26:29 pm »
Ефра ще ми се да стана да сгтотвя,да изляза и да глезя мъжа ми,но заради скъсената шийка и контракциите лежа по цял ден и ставам само до 00,къпане и да хапна.Какво да правя явно през цялото време няма да имам спокойствие все чаках да ми кажат някой ден нищо ти няма живей си спокойно и да дойде 9 месец,който ми е така далечен и да си гушна принцесата...Желая на всички мами на финала здрави бебчета и леко раждане.
Даная, разбирам те. За готвенето беше само пример. Просто се опитвам да те разведря, да не се задълбочаваш в проблеми, които ги нямаш. Колкото повече мислиш, толкова ще те хваща депресията, притеснения, ще си вкарваш проблеми които нямаш. Чети, ший нещо, рисувай, или каквото и да било дори в легнало положение. И аз имах такива моменти да мисля лоши неща, да се притеснявам и видях, че освен до депресия и сълзи до нищо др не води. Трябваше да съм спокойна за да е и бебето спокойно. Затова си казах, че оставям всичко в ръцете на Господ! Ако трябва да оцелее ще оцелее. Каквото трябва го правя! Аз малко като циганките, "Господ да се грижи за него, аз не мога" :lol:
« Последна редакция: Август 15, 2017, 19:28:44 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #110 -: Август 15, 2017, 19:41:24 pm »
Оооо,аз вече отдавна се депресирах....за съжаление,но като ми се навързаха все проблеми един след друг.Не мога да се концентрирам в нищо имам да уча за държавен изпит,но някак си нямам желание.Общо взето лежането в къщи не ми се отразява добре,но всичкко е в името на едно прекрасно ангелче.Само то да е добре ще изтърпя всичко.Ами какво да се прави лесно майка се не става.Направо завиждам на хората,които чак щанги вдигат и раждат живи и здрави деца и то в термин.Та много се отплеснах стига съм се оплаквала.Колко още мами останаха насредата към 23 седмица и по-надолу!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #111 -: Август 15, 2017, 19:49:16 pm »
Даная, защо не учиш сега, когато имаш време? После ще ти е невъзможно, освен ако някой не ти помага.

Момичета, за естественото раждане е важно колко е голяма главата на бебето. И моят син беше 3750 гр, което не го водят голямо, а нормално бебе. Иначе 52 см. Но главата му и тогава си беше голяма, и сега е такава. Преди година му купува баща му нова каска, защото кара колело. Трябваше да вземе за тийнеджъри, не му ставаха детските вече.  :lol: Но и баща му е така.

Лориане, всичко ще мине по вода. Стискам ти палци.

Шуши, Йоли, леко раждане!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #112 -: Август 15, 2017, 20:46:00 pm »
Даная коя седмица си!
Не се отчайвай!Сама си давай сили и вярвай че вс е и ще е наред и накрая ще бъдеш още по щастлива от сега!
Аз също на моменти съм мн притеснена и си поплаквам особено както и моя мъж е на работа по цял ден съм сама от сутрин 7:00 вечер чак сле 24:00 се прибира.
Менпродължава да ме боли още ниско долу ,докато ходя по малка нужда то не бяха уролози нефролози гинеколози и нищо ! Стерилна урина чиста обикновена чиста само Мб излезе с бактериална вагиноза и слагам от вчера глобули.Дано да имам подобрение.Верно че имам мн операции и повечето гинеколози казват че е от срастванията ама.....нз вече!
Гледам да го давам спокойно и да мисля позитивно !
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #113 -: Август 15, 2017, 21:24:01 pm »
23 г.+2 дни още много си имам.Да и аз плачех така и не знам за какво..хормони явно пощуряваме...😆 При теб всичко наред ли е освен това с болката до тоалетна?Коя седмица си ти?
« Последна редакция: Август 15, 2017, 22:08:59 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #114 -: Август 15, 2017, 21:48:33 pm »
Ами и аз съм 23+1:)
Ми изолира се бактериална вагиноза и чета ужасни неща в интернет.Чета по принцип че се лекува с АБ или вагинални таблетки ,а моето аг изписа само вагин.таблетки.И те едни сухи като хапчетата зор докато е мушна :(
Иначе за сега вс ок нз дали имам контракций :) шийката в понеделник като ходя ще е мерим :)
Трябва и ще устискаме до края всичко ще е наред :)
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #115 -: Август 15, 2017, 22:10:48 pm »
Ние с теб сме заедно съвсем значи.🙌За кога е термина ти?Шийката мерена ли ти е преди?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #116 -: Август 15, 2017, 22:23:43 pm »
Ми до сега не ми е мерил но двата пъти като ми взима секрет доста опипваше и нищо не е казал.Но в понеделник ще му кажа да ми е измери.Да вървим заедно.
Момичета чета за бактериал.вагиноза че лактобацилите липсват а и на мб ми пише единични.
Преди ядях мн кис .мляко ама от както ми изписаха желязо гледам да избягвам млечните продукти но ще гледам да го включа пак в менюто че то 4 часа разлика тр да има между млечните продукти и магнезия и мн ми е трудно с тези смятания кое в колко.
Та може ли да се пие някакъв пробиотик и по колко на ден.Постоянно или по някаква схема
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #117 -: Август 15, 2017, 22:59:09 pm »
4 часа разлика между млечни и магнезии ли 😵😵😵аз уш чета листовки никъде не съм чела това ужас,да нямаш в предвид желяЗо и млечни продукти?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #118 -: Август 15, 2017, 23:04:27 pm »
Да имам предвид 4 часа от приема на желязо и млечни продукти и съответно 4 часа от приема на-желязо до приема на магнезия :)
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #119 -: Август 15, 2017, 23:15:36 pm »
Аа така става,че се притесних 😂😂😂