0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #80 -: Май 18, 2017, 16:23:39 pm »
При минаване през фонда какво се поема- всички процедури и лекарства или само работата от страна на клиниката без лекарства и изследвания?

Дори да е популизъм, дори да се злоупотребява на места пак е по- добре да имаш повече от 3 опита. Единственото лошо, според мен, е че ще се навъдят псевдо репродуктивни специалисти, които няма да имат нито достатъчно опит, нито достатъчно знания, които да ще се поблазнят от парите и ще губят времето и ще унищожават надеждата на много двойки  проблеми.

Във Франция имаш 6 инсеминации и 3 инвитро опита. При тях се поема всичко- лекарства, процедури и изследвания, но с малки изключения, макар да имаш заповед. За инсеминация мога да кажа, че излиза около 200-300евро (винаги е със стимулация). Инвитро, евентуално, ще мога да кажа колко излиза следващите 2 месеца.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #81 -: Май 18, 2017, 19:07:57 pm »
А какви ще са условията? Дали ще могат да се възползват двойки, които вече са изчерпали и трите си опита по ФАР или уловката е за тепърва започващи безплатните си процедури?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #82 -: Май 19, 2017, 12:28:09 pm »
Пепси, всеки би трябвало да може да подаде документи за още един опит.Но първо това трябва да се разпише във ФАР, да видим как нормативно ще се направят промените.

Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #83 -: Май 19, 2017, 23:06:40 pm »
И все пак неограниченото се оказва ограничено до 4 опита,като ще могат да кандидатстват и двойките,който са изчерпали опитите си -репортаж с д-с Стаменов в "Лице в лице" по бтв от днес.До крайното оформяне на нещата какво ли ще излезе реално!?.Иска ми се да съм оптимист и да кажа"Още един,кой ти го дава"
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #84 -: Май 20, 2017, 08:47:33 am »
Още един е добре - кой ти ги дава тези 8-10 хиляди лева?! А за много двойки може да се окаже и решаващият последен и щастлив опит.
Малко извън темата - за самофинансиралите се се отнася въпросът. Казаха ли ви преди да започнете процедурата, че ще излезе значително по-малко пари? При нас се спомена сума около 5 хиляди, която почти се удвои в последствие. Чух и от друго място, че май е такава тенденцията. Започваш - и не можеш да се откажеш по средата, та си плащаш колкото и каквото ти кажат.
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #85 -: Май 20, 2017, 17:14:02 pm »
Pav-La, във Франция здравната каса поема 4 инвитро опита (а не 3). Понеже ги направих и четирите, бях започнала да гледам за пети опит (ако и четвъртият не се беше получил...). Подава се молба за пети опит и ако лекарите от комисията се съгласят, могат и него да финансират. Не мога да кажа колко струва самият опит, зависи и от дозите лекарства, а в клиниката влизах и си излизах и след пункция и след трансфер, без да плащам нищо.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #86 -: Май 20, 2017, 18:36:22 pm »
На мен в клиниката ми се обясни, че имаме право на 3. Не знам, може да е 3+1+1 или нещо подобно. Може просто и аз нещо да не съм разбрала, защото все си мислех, че няма да се стигне  до там.
Може ли да ми споделиш къде си правила опитите?
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #87 -: Май 20, 2017, 19:04:30 pm »
Правих опитите си в Париж. И двата пъти (както за първо така и за второ дете) първоначалната молба за поемане на опитите беше за 4. За първо дете успяхме от първия опит. После за второ започнахме наново, т.е. от нулата с нова молба. Възможно е твоят лекар да е преценил, че 3 опита са достатъчни, нямам представа. Не знам, може и да има разлика в различните градове и здравни каси...
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #88 -: Май 20, 2017, 19:47:23 pm »
Възможно е, не знам. Ние като попълвахме документите не се упоменаваше брой опити, това ми е казано, само устно, от лекарката ни. Иначе от касата имам само документ за 100% prise en charge, по един на всеки на името. В последствие се оказа, че въобще не е 100%, но поне е поносимо, това което се плаща. Все още не сме започнали процедура за инвитро, ако не сега преди лятото, то ще е септември.
Благодаря, loriane, за информацията. Успех на всички.
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #89 -: Май 21, 2017, 12:11:33 pm »
Pav-La, да именно за молбата за 100% писах. Така е, не се покрива 100%, защото изключение правят изследванията, които по принцип касата не покрива. Както и например консервирането на замразените ембриони (изцяло пациента си ги плаща към 100 евро на година...). Моят лекар например има завишени тарифи и това 100% също не покриваше изцяло прегледите. После допълнителната застраховка ми връщаше останалото.

Желая успех на всички момичета, и дано е от първия опит все пак :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #90 -: Май 22, 2017, 11:22:16 am »
Още един е добре - кой ти ги дава тези 8-10 хиляди лева?! А за много двойки може да се окаже и решаващият последен и щастлив опит.
Малко извън темата - за самофинансиралите се се отнася въпросът. Казаха ли ви преди да започнете процедурата, че ще излезе значително по-малко пари? При нас се спомена сума около 5 хиляди, която почти се удвои в последствие. Чух и от друго място, че май е такава тенденцията. Започваш - и не можеш да се откажеш по средата, та си плащаш колкото и каквото ти кажат.

Когато самофинансирах моят първи опит, д-р Стаменов ми каза, че ще ми струва между 4 500 и 5 500 лв., но всичко зависи как ще реагирам на симулацията и какви дози ще се използват.
Излезе ми 4 500 лв. всичко - стимулация, изследвания и замразяване.


*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #91 -: Май 22, 2017, 12:15:50 pm »
Да се удвои сумата (макар и почти) - тогава нещата стават доста съмнителни.
Такива изненади не съм имала. Сумите са се движили около и под оринтировъчната дадена в началото.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #92 -: Юли 02, 2017, 14:25:02 pm »
Здравейте! Искам мнението ви за развитието на ембриончетата ми: 1 ден-всичките седем по 2PN, 2 ден-три Е 2 клетки, три Е 4 клетки и едно 5 клетки, 3 ден-три Е 8 клетки, 9 клетки, 6 клетки, 12 и 11 клетки. Как са нещата? 
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #93 -: Юли 04, 2017, 09:17:14 am »
Pepssi ,според мен  можеш да разчиташ на 4 ембриона- тези на 3 ден с по 8 клетки и един с 9 клетки.Пожелавам ти да имах успех и много късмет.Другите един изостава а другите са забързани.Това е моето мнение,от моя опит.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #94 -: Юли 04, 2017, 11:50:14 am »
Много благодаря! А защо не мога да разчитам на тези, които са забързани, това не е ли добре? За изоставането да, но за по-бързите?
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #95 -: Юли 04, 2017, 13:50:44 pm »
Важното е в крайна сметка да станат бластоцисти,имат по голям шанс за имплантация.На кой ден ще ти връщат ембриончета.В коя клиника си?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #96 -: Октомври 04, 2017, 14:54:55 pm »
До кой ден от началото на цикъла може да се почне стимулация по къс протокол?
Колко дни болничен може да се вземе след пункцията?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #97 -: Октомври 04, 2017, 14:57:10 pm »
На втори ден от началото на МЦ те искат за преглед и хормони.След пункцията не знам, но след трансфера дават до 30 дни болничен.

Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #98 -: Октомври 09, 2017, 10:28:46 am »
Момичета.. един бърз въпрос.. за тези които са си плащали процедурите... стимулация по къс протокол горе долу колко пари излиза? Пак да си направя сметкат... От маги прочетох в предишния пост че като отидеш на 2ри ден от МЦ пускат и хормони.. какви?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - текуща тема за споделяне
« Отговор #99 -: Октомври 09, 2017, 11:10:03 am »
Зависи в коя клиника си, каква ще е стимулацията.При мен мисля че всичко се покри от Фонда доплащала съм само за вирусологията и една микробиология.Иначе хормоните на 2-ри ден са стандартните ЛХ, ФСХ, естрадиол и прогестерон май беше.

Понеже прочетох То4ица в другата тема на мен не ми беше ревливо, но се надух и ми се гадеше постоянно.Стимулацията ми беше с Пурегон.