0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #200 -: Май 31, 2018, 20:03:32 pm »
Здравей, Марси! Може ли вече да се определи деня на овулация или още е рано? http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=manulq

Здравей, manulq! Съдейки по графиката, според мен вероятният ден за овулация е 12-ти ден от цикъла. Успех ти желая!  :)

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #201 -: Май 31, 2018, 20:26:26 pm »
Здравейте :) И аз съм нова тук, въпреки че отдавна ви чета. И аз съм на 33 години и се опитваме за трето детенце също като manulq, но таткото ще бъде друг и дай Боже и той да може да изпита това щастие. Опитваме от 3 месеца, очевидно неуспешно, март правих само тестове за овулация и затова не съм го включила в графиките, но април и май имам и БТ. Ако е възможно да погледнете и двете графики, априлската ми се струва съвсем прилична, но тази от май ме притеснява, какво мислите и вие, мили момичета? Много Ви благодаря на всички предварително за полезните коментари  :oops:

Април: http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90047&userLoginName=ivaangel

Май: http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=90048&userLoginName=ivaangel
Здравей, iva_angel:)
Действително леко нестабилна е температурата в лутеална фаза при последната графика, в предишната има по-добре изразена двуфазност. Но от една графика не бива да се правят изводи.
Стойността на естрадиола е добра.

Тери, след като има стимулация в този цикъл, няма нужда да се притесняваш за базалната температура, излишно е било и да я измерваш :). Стискам палци това да е успешният ти цикъл! :)
« Последна редакция: Май 31, 2018, 20:28:57 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #202 -: Май 31, 2018, 20:38:48 pm »
Здравейте,

може ли да погледнете и коментирате моята графика..? Според вас дали съм имала овулация  :(
Температурата е мерена орално. Нова съм и дано съм успяла да вмъкна графиката в подписа.. Ако не ще се опитам отново.
Много благодаря :)  osi_1 :bighug:

Здравей, borislava b.!
Вижда се графиката. Оралното измерване е най-неточното, но все пак по измерената базална температура според мен най-вероятният ден за овулация е 11 ден от цикъла.
Успех! :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #203 -: Май 31, 2018, 22:13:48 pm »
Здравей, Марси! Може ли вече да се определи деня на овулация или още е рано? http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=manulq

Здравей, manulq! Съдейки по графиката, според мен вероятният ден за овулация е 12-ти ден от цикъла. Успех ти желая!  :)
  Благодаря отново!!! Значи добре си я бях сложила на 12 ден :) После я изместих на 11.Успех на всички момичета!
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #204 -: Май 31, 2018, 22:45:51 pm »
Благодаря много, marsi!  :balk_81: Успех на всички желая 😘
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #205 -: Юни 11, 2018, 15:36:38 pm »
И аз благодаря :) Този месец съвсем се обърках, реших да си почина от температури и тестове за овулация, защото пътувах и започнах тестовете от 13-ти ден, а температура премерих по правилата едва днес на 17-ти ден, а овулация все още няма :( Явно и това няма да е моят месец, но след графиката предния месец, а и този вече започвам да се притеснявам, че имам някакъв проблем...
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #206 -: Юни 14, 2018, 10:53:50 am »
Аз с въпрос този път  :oops: Днес ми е 20-ти ден, имах положителен тест за овулация на ден 17 следобед и на ден 18 сутринта, на 19-ти ден беше отрицателен, имаше чертичка втора, видима, но със сигурност доста по-бледа, температурата ми беше на ден 17 - 36,6, ден 18 - 36,6, ден 19 - 36,7, днес ден 20 - 37,0. Имам графика в подписа, макар да не съм мерила десети дни, но преди ову-то започнах да меря. И въпросът...кога ще ми е седми ден след ОВУ, за да си пусна прогестерон, искам да се уверя, че изобщо е имало овулация, защото досега не съм се следила на ехограф, а само с тестове и температура? И още един въпрос, по принцип ми идва на 27 ден, ако сега тази късна овулация е била за сметка на ЛФ, което никак не е добре, ама сигурно е възможно значи, че след точно 7 дни ще ми дойде, има ли смисъл да си пускам прогестерон тогава, то е ясно, че ще е паднал, за да ми дойде...уффф...сега като се замисля, ако е имало овулация със сигурност ще се забави поне малко, нали и ще трябва да ми дойде след 7-мия ден със сигурност или...? И...дали има смисъл да си пускам прогестерон изобщо този месец или другия да си чакам...ама понеже пуснах другите хормони на трети ден и исках да са в един цикъл...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #207 -: Юни 14, 2018, 11:37:08 am »
Ива, аз бих брояла от 18ти ден. Тоест 25-26ти ден можеш да си пуснеш прогестерон.
Ако ЛФ ти е по- кратка от 10 дена има проблем. Трябва да бъде около 12-14 дена. Късмет!
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #208 -: Юни 14, 2018, 11:41:55 am »
Много благодаря Pav-la, аз мислех на 25-ти ден да пусна, ама исках и вас да питам, че се обърках, никога овулацията ми не е била чак толкова късно, на 15-16 ден - да, ама на 18-ти, 19-ти не е, а и моят цикъл е 27 дни, така че винаги съм била на ръба, обаче сега, ако ми дойде пак на 27-мия ясно, че има нещо, дано всичко е наред :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #209 -: Юни 14, 2018, 21:31:36 pm »
Здравейте, дами  :bighug: Аз за първи път реших да използвам овулационни тестчета. Прикачам снимки и ще помоля да кажете дали в ден 11 е положителен. Тествам вечер след работа, като 2/3 часа не пия почти никакви течности. Температурата е зациклила на 36.9.. Последния цикъл ми беше 26 дни. Дали е възможно да ми е била по-рано овулацията според вас? Графиката е в подписа. Благодаря и успех на всички 😗
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #210 -: Юни 15, 2018, 09:50:25 am »
Здравей Борислава, аз не съм специалист, но според мен този тест от 11 е малко преди положителен, очевидно на 12 вечерта вече е отрицателен, казваш, че ги правиш вечер към 6-7-8 предполагам, значи би трябвало да е бил вече положителен някъде на 12 ден след 10 сутринта примерно и преди вечерният ти където вече нивата спадат, броиш от 12 ден сутринта 12-36 часа и овулацията трябва да е някъде тогава. Видях ти и графиката, днес на 13 ден температурата вече се е вдигнала с две десети, като цяло твоята явно е по-висока във ФФ ваза и не се качва много в ЛФ като гледам предишните ти графики, не знам обаче това дали би бил проблем, толкова висока чак май не била преди. Не съм специалист, няма да правя предположения, но може би е добре да проследиш на ехограф случва ли се овулация и да видиш как е прогестеронът 7 дни след това. И да смяташ, че овулацията е била на 12 ден според мен...
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #211 -: Юни 15, 2018, 12:05:14 pm »
Здравей Борислава, аз не съм специалист, но според мен този тест от 11 е малко преди положителен, очевидно на 12 вечерта вече е отрицателен, казваш, че ги правиш вечер към 6-7-8 предполагам, значи би трябвало да е бил вече положителен някъде на 12 ден след 10 сутринта примерно и преди вечерният ти където вече нивата спадат, броиш от 12 ден сутринта 12-36 часа и овулацията трябва да е някъде тогава. Видях ти и графиката, днес на 13 ден температурата вече се е вдигнала с две десети, като цяло твоята явно е по-висока във ФФ ваза и не се качва много в ЛФ като гледам предишните ти графики, не знам обаче това дали би бил проблем, толкова висока чак май не била преди. Не съм специалист, няма да правя предположения, но може би е добре да проследиш на ехограф случва ли се овулация и да видиш как е прогестеронът 7 дни след това. И да смяташ, че овулацията е била на 12 ден според мен...

 :hello: Благодаря ти много за отговора :* Запазила съм час и ще ида на лекар, но понеже има доста време до тогава и реших да попитам и вас. Забравих да отбележа, че на предишните графики съм мерила температурата орално. Сега от този цикъл меря анално. Отново благодаря и успех  :goodluck:
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #212 -: Юни 15, 2018, 12:11:08 pm »
Щом сега мериш анално във ЛФ може и повечко да се покачи температурата, ако си има добра разлика, супер, пожелавам ти успех и на теб :) И аз съм с 27 дневен цикъл като теб, но ЛФ ми е доста по-къса, твоята си е супер от 12 до 26 ден са 14 дни, така че вярвам, че скоро ще имате успех :) Пък дано и ние, въпреки всичко :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #213 -: Юни 15, 2018, 13:41:28 pm »
Важното е да имаме вяра! Стискам ви палци много скоро да имате две хубави чертички и тези чуденки да останат зад гърба ни  :goodluck: :crossfingers: P.S.: Абе друго си е да споделиш с някой!  :D :*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #214 -: Август 08, 2018, 12:44:28 pm »
Здравейте. 6 месеца пих противозачатъчни Ясмин. Приключих ги на 20 юли. Дойде ми на 24.07. Оттогава меря БТ и правя тестове за овулация. Вече ми е 16 ден и няма развитие. Има ли шансове да настъпи овулация? Меря температурата анално.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #215 -: Август 08, 2018, 23:12:45 pm »
Здравейте. 6 месеца пих противозачатъчни Ясмин. Приключих ги на 20 юли. Дойде ми на 24.07. Оттогава меря БТ и правя тестове за овулация. Вече ми е 16 ден и няма развитие. Има ли шансове да настъпи овулация? Меря температурата анално.
plam4e00, дотук не виждам да има положителен тест, за съжаление...
Според мен би било по-добре, ако имаш възможност за преглед при твоя лекар, за да провери на УЗ дали има доминантен фоликул в този цикъл.

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #216 -: Август 08, 2018, 23:44:44 pm »
Благодаря, Marsi. Няма как да отида сега. Ще продължа с тестовете, пък да видим...
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #217 -: Септември 08, 2018, 21:42:54 pm »
Ето развитието на нещата по графиката. Явно вече ще трябва  да си посетя лекаря
*

    y

  • *
  • 21
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #218 -: Февруари 11, 2019, 20:11:05 pm »
Здравейте! От доста време ви чета, но най-накрая реших да се регистрирам! Бих била благодарна ако някой ми кажете според вас дали е минала овулацията. цикълът ми е на 27 дни, пиех хапчета около година, но от 2 месеца ги спрях. ДНЕС БТ падна с 0,4 десети, което означава ли че днес е овулацията или ще настъпи в следващите 12-48 часа. Благодаря предварително!

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #219 -: Февруари 18, 2019, 14:33:33 pm »
Здравейте! От доста време ви чета, но най-накрая реших да се регистрирам! Бих била благодарна ако някой ми кажете според вас дали е минала овулацията. цикълът ми е на 27 дни, пиех хапчета около година, но от 2 месеца ги спрях. ДНЕС БТ падна с 0,4 десети, което означава ли че днес е овулацията или ще настъпи в следващите 12-48 часа. Благодаря предварително!

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Здравей! Този линк не отваря графиката ти.
Напиши с кое име си регистрирана в овулационния календар и ще погледна графиката. Също в настройки маркирай графиките да бъдат видими от други потребители.