0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #120 -: Октомври 17, 2017, 13:52:47 pm »
Тединка, може да се дължи на задържан фоликул или киста, ако имаш възможност отиди на преглед с вагинален ехограф. Също причината може да е друго неразположение: грип, настинка, някакво възпаление. Може и едно ЧХГ да пуснеш, беше писала, че кървенето е било по-различно от друг път.
Съществува и вероятността да има някакъв проблем с термометъра, може да пробваш с друг. Има определени условия при измерване (сутрин преди ставане от леглото, приблизително по едно и също време, ако термометърът е живачен (или галиев) се държи около 10мин., ако е дигитален 2-3мин. след сигнала), спазени ли са?

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #121 -: Октомври 17, 2017, 18:32:54 pm »
Благодаря ти мила за отговора.
Ставам по различно време всяка сутрин, такава е работата ми. И не държа Т по 2-3 мин след сигнала.
Другия месец ще гледам да съм по-точна.

Прегръдки!
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #122 -: Октомври 30, 2017, 09:20:25 am »
Здравейте, след като миналия месец си дадох почивка от меринето на БТ, този месец реших да меря отново. Но Т ми е по- ниска в сравнение с другите месеци. Бихте ли погледнали графиката ми?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #123 -: Октомври 30, 2017, 10:11:04 am »
mary cherry, възможно е това да не са максималните нива, а да се повиши още в следващите дни. Може БТ да се повиши рязко след овулация, но може и постъпателно до около 4-5 дни след О., а днес е едва треди ден след положителнителния тест. Ще проследим следващите дни, дано да се повиши още!

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #124 -: Ноември 01, 2017, 11:45:13 am »
Благодаря, Марси. Тези дни е по- висока Т. Дано!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #125 -: Ноември 01, 2017, 13:33:12 pm »
Благодаря, Марси. Тези дни е по- висока Т. Дано!

много се радвам  :), дотук графиката изглежда добре, късмет!  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #126 -: Ноември 01, 2017, 18:33:38 pm »
Благодаря, Марси! Поне е сигурно, че е имало овулация- вчера бях на преглед. Остава да сме уцелили момента.
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #127 -: Ноември 12, 2017, 22:38:30 pm »
Момичета имам един странен въпрос за БТ.
Реших тпзи месец да следя БТ и аз, понеже ми е за първи път и ми е много странно защо всеки ден температурата ми абсолютно една и съща.Днес ми е вече 14 ден а температурата ми е все 36.1 , цикъла ми e малко нередовен последните месеци, но обикновенно е около 35 дни. Доста четах и ми се струва, че нещо не е наред защото сякаш не видях на някой да е дори и толкова ниска ? Имате ли идея това нормално ли е? Меря я в ануса, спазвам всички изисквания за най малко 6часа сън, не ставам от леглото и я меря по едно и също време?

Благодаря ви предварително!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #128 -: Ноември 12, 2017, 23:00:50 pm »
Момичета имам един странен въпрос за БТ.
Реших тпзи месец да следя БТ и аз, понеже ми е за първи път и ми е много странно защо всеки ден температурата ми абсолютно една и съща.Днес ми е вече 14 ден а температурата ми е все 36.1 , цикъла ми e малко нередовен последните месеци, но обикновенно е около 35 дни. Доста четах и ми се струва, че нещо не е наред защото сякаш не видях на някой да е дори и толкова ниска ? Имате ли идея това нормално ли е? Меря я в ануса, спазвам всички изисквания за най малко 6часа сън, не ставам от леглото и я меря по едно и също време?

Благодаря ви предварително!

Pipi.55, да не би да не е изправен термометърът? И още нещо, ако се използва дигитален термометър, е добре да се държи 2-3 мин. след сигнала, а живачен (или другите аналогични) 10мин., спазила ли си тези изисквания?
При цикъл 35 дни се очаква овулацията да е около 21-ви ден на МЦ, така че е още рано. Да се надяваме, че ще има повишаване на БТ след овулацията. Успех в този цикъл!
« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 23:03:10 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #129 -: Ноември 13, 2017, 08:05:36 am »
Благодаря за съвета marsi, не знаех, че се държи след сигнала, днес го държах и показа 36.4, надявам се че няма да я отърва. Успех на всички !
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #130 -: Ноември 16, 2017, 13:27:30 pm »
Записвам се и аз с моята графика :) Стискайте палци
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #131 -: Ноември 16, 2017, 13:59:36 pm »
Момичета в голям филм съм защо така ми се движи графиката. Всичко правя както трябва, спазвям всичко меря с 3 термометъра и трите показват абсолютно еднакво?! ЗАЩО ми е толкова ниска температурата имате ли идея ? :( вече съм яко във филма, че няма да доживея ден на овулация...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #132 -: Ноември 16, 2017, 17:44:45 pm »
Записвам се и аз с моята графика :) Стискайте палци

Добре дошла, Plamena88!  :)
Излиза съобщение, че този потребител не споделя графиките си.

Трябва да промениш настройките, за да станат видими графиките ти:
Отваряш Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители, ако искаш и след  Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #133 -: Ноември 16, 2017, 18:25:49 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1 здравейте може ли мнение за моята графика
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #134 -: Ноември 16, 2017, 20:39:14 pm »
Здравей и аз като теб не разбирам на графики още и искамм мнение, но ти не си прикачила правилно графиката оправи си я от настройките. По горе marsi е обяснила как :)
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 20:41:14 pm от Pipi.55 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #135 -: Ноември 16, 2017, 22:27:35 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1 здравейте може ли мнение за моята графика

Здравей, svetoslava_stoicheva! Този линк не отваря графиката ти.
С този линк всеки отваря собствената си графика. Напиши с кое име си регистрирана в овулационния календар и ще копирам линк към графиката.
Или пробвай така: в овулационния калиндар от оранжевото поле вляво кликваш върху  Графики на потребители -> в полето изписваш името -> Покажи графиките -> избираш конкретната графика и копираш линка.
Забелязва се, че линкът не завършва с  -1, а с потребителското име, с което си регистрирана в календара.

А най-удобно за коментар би било, ако сложиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #136 -: Ноември 16, 2017, 23:24:09 pm »
Момичета в голям филм съм защо така ми се движи графиката. Всичко правя както трябва, спазвям всичко меря с 3 термометъра и трите показват абсолютно еднакво?! ЗАЩО ми е толкова ниска температурата имате ли идея ? :( вече съм яко във филма, че няма да доживея ден на овулация...

Pipi.55, погледнах предишните месечни цикли, последните два са по 19 дни, преди това има цикъл 45 дни. Прави впечатление, че продължителността на месечния цикъл варира в широки граници. Правила ли си консултация с лекар, някакви изследвания: ехографски преглед, хормони......?

Макар че, както бяхме коментирали, ако овулацията е около 21-ви ден (при очакван цикъл от 35 дни), може да е още рано за О. и повишаването на температурата да предстои евентуално (сега е 19-ти ден).
Продължи с измерването още няколко дни и дано да има повишаване на базалната температура!
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 23:37:03 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #137 -: Ноември 17, 2017, 15:15:53 pm »
Marsi, преди три години ми казаха, че имам поликистоза на двата яйчника. Година пих противозачатачни, от маррт правим опити за бебе, последните ми прегледи ми казаха, че яйчниците са чисти и нямам кисти. Всички хормони съм пускала между 3 и 5 ден са абсолютно в норма. Пия от три месеца два пъти на ден инофолик сашета, а сиофор 1000мг по един път на ден от две години. От малък град съм и нямаме никакви специалисти, записана съм за Тутракан, но чак за м. Януари края... за това реших да следя БТ поне да имам даннни някакви като отида. Тъй като три месеца с тестове не хванах нищо... все бяха с по две ..черти бледи.Мнението за това че яйчниците ми са чисти е от гениколог тук, но тук немога да вярвам на никой. От Тутракан ми бяха казали да пия противозачатачни докато не реша да имам бебе и ако не става да отида за това се записах Август, ноо чак за Януари и си чакам..
« Последна редакция: Ноември 17, 2017, 15:19:28 pm от Pipi.55 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 13 тема
« Отговор #139 -: Ноември 19, 2017, 11:03:08 am »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=svetolsva_stoicheva
така дали ще стане

Да, сега графиката се вижда. Има повишаване на температурата в последните четири дни, дано да се повиши още. Ще проследим в следващите дни. Успех!