0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #380 -: Март 04, 2017, 10:09:13 am »
За къната не мога да ти кажа нищо,склонноста към алергии и аз я имам.Аз се боядисвам с безамонячна боя винаги.В деня на трансфера се бях боядисвала,след това около 12 г.с,сега вместо през 30-40 дни съм удължила периода на 50-60.Не мисля ,че може да се навреди на бебо или поне вериатността е минимална.Относно алергиите от друго (така и не разбрах какво)получих около Коледа и се бях паникьосала,ходих в спешното на клиниката и после на дерматолог-алерголог и на двете места ми казаха,че е трудно да се навреди на бебче с алергия,опаното е ако има тежък пристъп (да се възпалят дихателните пътища),но на бременни е позволено да се бие урбазон 40 единици.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #381 -: Март 05, 2017, 18:44:09 pm »
Ще почета още в интернет, благодаря.
« Последна редакция: Март 05, 2017, 20:27:07 pm от maimunka00 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #382 -: Март 06, 2017, 12:35:57 pm »
Здравейте!

Йоли, стискам палци за хубави резултати от Пренатест.

Шуши, Бебешок, Тути - радвам се, че сте добре.

Маймунка, аз съм алергична към парафенилендиамин по принцип. Боядисвам се с Иноа, която не съдържа тази съставка и съм добре. Боядисвам се и сега, по време на бременността, всичко си е наред. Моят лекар не смята, че има проблем с боята.

Аз съм добре, бебчо си мърда, другата седмица съм на преглед и ще го видим, че не съм ходила от ФМ насам. Дъщеря ми пък нещо го закъса - хвана я нещо като цистит (май), оплаква се и от болки в корема. Според педиатъра е бъбречно, та днес ходихме да даде урина за изследване, а в сряда има час за детски нефролог. Надявам се да не е много сериозно.


*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #383 -: Март 06, 2017, 17:15:37 pm »
Здравейте :)
Йоли,днес с една колежка коментирахме транснухалната гънка и тя ми сподели,че често при момичета е по-голяма от нормата с малко.
То и нашата точица засега е мома,обаче ме прави на луда.

Аз продължавам с повръщането,най-често след хапване на месо или шоколад. Направо нямам думи,имахме сделка тези гадости да спрат до 12 г.с., а вече съм почти 15.. Дано бебчо е добре,пък нека мама тук всички я мислят за алкохолик и наркоман. Вчера сутринта се прибираме от родния ми град (където бях закусила с две парчета шоколад) и изведнъж ми прилоша като слезнах от колата,а съм чак на 9 етаж. Съседите ме гледаха супер странно докато търчах и едвам не повърнах в асансьора...
Помагайте със съвети.
Любовта е сила !

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #384 -: Март 06, 2017, 18:24:18 pm »
Здравейте :)
Йоли,днес с една колежка коментирахме транснухалната гънка и тя ми сподели,че често при момичета е по-голяма от нормата с малко.

Това не е вярно, Шуши. Има многобройни изследвания в последните 15 години, които показват, че при мъжките плодове нухалната транслуценция е малко по-голяма от женските. Не зная с какво се занимава твоята колежка (дано не е с фетална морфология), но ако има интерес към ембрионалното развитие на плода, аз с удоволствие ще й предоставя литературна справка, както и мога да обсъдя с нея теориите за причините, които обясняват защо при момчета този маркер е малко по-висок.

Като приемам, че сте си говорили за нухалната транслуценция, а не за нухалната гънка, което е друг маркер (измерва се на друго място и в друг гестационен срок и там няма различия в пола).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #385 -: Март 06, 2017, 21:01:56 pm »
За нухална гънка,и колежката е с насоченост ендокринология. Просто ми стана интересно и на мен.
Аз днес си взех изследванията от българо-немската лаборатория. Резултатите са добри,но имам чувството,че са сбъркали ехо стойностите. Аз ясно запомних,че нухалната гънка при нас е 1,36. А те са записали нухална транслуценция -0,86 . Вие какво мислите, д-р Мели.
Любовта е сила !

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #386 -: Март 06, 2017, 21:13:08 pm »
Възможно е, грешки стават, все пак данните се въвеждат ръчно. Можеш да си погледнеш от снимките от ултразвуковия преглед или от записа на диск, ако имаш. Но и двете стойности са нормални, така че едва ли ще се промени риска драматично, дори да има грешка. Става въпрос да комбинирания скрининг за хромозомни аномалии през първи триместър, нали? Не знам дали знаеш, но според наредбата за генетичен скрининг единствената оторизирана лаборатория в България за провеждане на това изследване е Националната генетична лаборатория и нейните клонове. Макар масово всички лаборатории да правят каквото си знаят, без да има контрол върху тях от страна на държавата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #387 -: Март 07, 2017, 07:08:34 am »
Добро утро,
Благодаря, че ни мислите със шушулчо. Теорията за момчета/момичета и големина НТ малко ме обнадеждава, но не мога да разчитам на 100%. С тази големина има някакъв проблем, просто се моля да не е хромозомен. Ето защо си пуснах и кръвен тест с 99% точност. Дано да стане готов още тази седмица, вече започвам да ставам нетърпелива...
Шуши, това е ужасно, че така ти прилошава. От сърце ти съчувствам! На твое място бих пробвала с хомеопатия. Има една книжка на Боарон, която разгледах, със съвети за бременните. Има терапии за прилошаване, киселини, нервност и какво ли още не... Аз лично вярвам в силата на хомеопатията, една от нашите фармацевтки ме убеди!
В момента взимам седатив за нервност и капки на др. Бах при стрес - Рескю и всеки ден едни, които са правени специално за моите нужди. Може да ви е смешно, но ме карат да се чувствам по-добре.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #388 -: Март 07, 2017, 09:37:22 am »
Мели,не съм наясно с тази особеност за лабораториите. Просто попринцип съм доволна от тази и затова и се доверих,но така или иначе щом стойностите са нормални,не искам да се задълбочавам повече.
А за хомеопатията и аз съм за,въпреки противоречивите мнения. Засега си увеличавам дозата на вит. Ц и се надявам скоро всичко да спре.
Хубав ден на всички
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #389 -: Март 08, 2017, 08:49:35 am »
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ МАМИ!!!БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И МНОГО ОБИЧАНИ  НЕ САМО ДНЕС А ВЕЧНО И БЕЗКРАЙ!НЕКА МАЛКИТЕ ЧАКАНИ СЪЩЕСТВА НОСЯТ РАДОСТ И ЩАСТИЕ НА ВАС И СВЕТА ОКОЛО ТЯХ!!!ХУБАВ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!:)
Yollie надявам се че си по спокойна поне малко и всичко ще се нареди вярвам в това!!
Shushi  с гаденето се справях като хапвахмалко парченце хляб, на мен ми помагаше - някой ми го беше казал и при мен имаше ефект.
Аз пък сега ме мъчат от всичко киселини но както бях с Виктор така и сега малко содичка пия и сме ок
Бебешок как сте с бебо?
ПОЗДРАВИ И ДЪЖДОВНА СОФИЯ
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #390 -: Март 08, 2017, 09:41:16 am »
Честит празник и от мен бъдещи мамчета.Бъдете живи и здрави и скоро да гушкате едни пухкави бебенца.
Ние с бебка сме добре,тя е все по активна,както се шегувам иска да ходи на дискотека.Започна да хълца и ми е много забавно :D.С всеки изминал ден болежките се обаждат я кисилини,я световъртеж,проблеми с малката нужда,но гледам да си намирам положителни оправдания и да не забелязвам.Като цяло не обичам да се оплаквам много,но утре съм на поредния преглед и ще си кажа да доки,да не направя някоя беля.
За гаденето и аз се справях с нещо тестено или солени и кисели неща,като кисели краставички.
За киселините знам ,че сода бикарбонат помага,но за такива като мен където не могат да я пият по-лекия вариант е газираната вода
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #391 -: Март 09, 2017, 09:36:38 am »
Честит 8 март и от мен, макар и на патерици.

Ние също сме добре, бебокът е активен. Другата седмица в петък съм на преглед.

За киселините - студено прясно мляко съм чувала, че помага. Дали наистина помага, не знам. С предната бременност не знаех за това, а сега нямам киселини, поне не още (пу-пу). Ако се появят, ще го пробвам, макар че предпочитам да не ми се налага.

За гаденето и на мен ми помагаше кисело - лимони, кисели портокали, кисели ябълки, кисели краставички. Тестеното при мен влошаваше нещата, а солено не ям. Сладкото също влошава нещата, че и досега - много гадно ми става от сладки неща, особено от шоколад. Добре, че по принцип не обичам и не ям такива работи :)


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #392 -: Март 09, 2017, 15:54:33 pm »
Резултатите излезнаха днес! Голяма радост, няма нищо притеснително!!! :ywoohoo:
Толкова съм щастлива, направо на 7-то небе! Все едно от днес започва бременността ми!
Сега вече ще се отпусна и ще се наслаждавам. Апелирам към бремеността ми да се реваншира и да е спокойна и светла от тук нататък!  :cheerleader:
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #393 -: Март 09, 2017, 21:20:38 pm »
Страхотна новина, браво, yollie:hug2:

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #394 -: Март 09, 2017, 22:15:26 pm »
Браво, yollie
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #395 -: Март 09, 2017, 22:45:49 pm »
Супер новина , yollie . Дано всичко бъде наред!
Аз тази вечер получих нов кантар и реших да го пробвам. В 4 г.с бях 56,5 кг. Днес съм 58,5. Не е много,но факта че почвам да качвам ме депресира много.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #396 -: Март 09, 2017, 23:53:29 pm »
Шуши, ти си бременна, не си на диета. Нормално е да качваш. Моят гинеколог твърди, че до 15 кг са си напълно в реда на нещата (но разбира се, някои жени качват и повече без това да е неестествено). Радвай се на бременността си, момиче!

Йоли, страшно много се радвам за теб. Повече никакви притеснения!
« Последна редакция: Март 09, 2017, 23:55:16 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #397 -: Март 10, 2017, 07:36:54 am »
Благодаря, момичета!
Всички около нас си отдъхнаха... А аз сматам вече да почна да планирам ремонта на стаята и да огледам какво се случва в бебешкия свят. Някой ще ходи ли на Бебемания, може да се видим там :)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #398 -: Март 10, 2017, 08:42:18 am »
Йоли прекрасни новини.Много се радвам :D.Не знаех за това изложение,изглежда примамливо.Може да си уредим някоя среща :D

Аз съм малко тъжна:Доки се замисля да правим терапията за отваряне на дробчетата на бебка.Знам,че така ще е по-добре за нея,не ме е страх.Бях се подготвила психически ,че може да минем и през това,но някак си все се надявах ,че може да се разминем.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #399 -: Март 10, 2017, 09:06:28 am »
Йоли, страхотни новини, много се радвам!

За Бебемания не се бях замисляла, макар че получавам известия и във Фейсбук за изложението. То кога щеше да бъде?

Бебешок, нали имаш серклаж? Или въпреки серклажа има опасност от преждевременно раждане? Дано я износиш максимално дълго и всичко да е наред с нея и с теб.