0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #600 -: Май 03, 2017, 12:46:24 pm »
Ох няма начин да е лесно.Ако е лесно не сме ние.Вчера взех хормони ЛХ и ФСХ са в норма и то са хубави.Поне едно нещо да е наред.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #601 -: Май 03, 2017, 12:49:22 pm »
Magi_st всичко ще е наред ще сбъднете мечтата си,но се приготви,че и после не е лесно.Успех стискам палци 💋💋💋
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #602 -: Май 03, 2017, 15:41:37 pm »
danaq999, сега прочитам хубавата новина  :), бързо стабилизиране на състоянието ти и лека бременност ти желая!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #603 -: Май 03, 2017, 15:43:21 pm »
Благодаря,Марси и за помоща,която указваш на всички нас Господ здраве и живот да дава на цялото ти семейство.💋
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #604 -: Май 03, 2017, 16:19:45 pm »
Даная, благодаря, просто аз не вярвам някога да се оправят нещата при нас, за това и не мисля, че ще стане този месец, нито който и да било друг месец, докато правим опити...

Kikcheto, чрез микробиология ми изолираха бактерията, обостри ми се и хроничния цистит, но не съм пускала урина да видя дали и там ще излезе, а може би трябваше...

Бих се радвала и Мели да се включи с мнение по въпроса за Зината и антибиограмата, реапективно дали изобщо ще има полза от него в случая...
Предварително благодаря!
« Последна редакция: Май 03, 2017, 16:21:19 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #605 -: Май 03, 2017, 16:34:39 pm »
Vistal,мила недей така.Ще се получат нещата сигурна съм успокой се и не си поставяй всичко да е на всяка цена,аз бях така,когато го превъзмогнах,че и ние сме хора то взе,че само си дойде и без слагане на сърца всеки ден,а напротив.Щом вече имаш цикъл и ову всичко ще е наред.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #606 -: Май 03, 2017, 23:02:18 pm »
Здравейте на всички!
Даная, прегръщам те и ти пожелавам всичко да бъде наред с бременността! ♥ Мисли позитивно!
Vistal, аз имах същата бактерия и ми предписаха Ципрофлоксацин. Също така съм пила и Монурал. Това са антибиотици и е добре лекар да ги изпише. Дано бързо се оправиш!
При мен нищо ново...
Целувки на всички и дано скоро се преместим в темата на бременелките! ;)
« Последна редакция: Май 03, 2017, 23:04:42 pm от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #607 -: Май 03, 2017, 23:13:08 pm »
Kukapetal благодаря,мила стискам палци и на теб и това да е твоя месец 💋💋💋🤞🏻
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #608 -: Май 04, 2017, 08:33:39 am »
Аз бях с цистит в месеца в който забременях и то след овулация.Идея нямах, че съм забременяла и пих Ципрофлоксацин.В началото антибиотиците не могат да навредят на ембриона, поне до колкото съм чела.

Успех момичета!За съжаление никой не е казал, че пътя ще е лесен.На нас ни трябваха 5г и много опити, за да имаме първото си дете.Сега решихме второ и пак ще минем по трънливия път.Това е живота!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #609 -: Май 04, 2017, 08:49:43 am »
Kukapetal благодаря,мила стискам палци и на теб и това да е твоя месец 💋💋💋🤞🏻

Даная, благодаря от сърце!  :bighug:

Маги, благодаря, успех и на теб!  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #610 -: Май 04, 2017, 10:53:25 am »
Маги, ти може и да си писала назад в темите, но първото дете след ин витро ли се получи? Вие с неизяснен стерилитет ли бяхте или греша?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #611 -: Май 04, 2017, 10:58:54 am »
Неизяснен стерилитет, да.След 5 години изследвания, и опити(имаме инсеминации и ин витро на ЕЦ), малката стана спонтанно.За всички изненадата беше голяма.От както ми дойде първия цикъл след раждането не сме се пазили, не съм взимала противозачатъчни и т.н.До ден днешен нищо, ама нищо.Така че гледайки как времето лети и моите години също, реших, че е крайно време да предприема мерки.Та второто не се знае как и кога ще се случи.За това тръгваме пак по същия път.Излседвания, хормони, спермограма.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #612 -: Май 04, 2017, 11:37:41 am »
И ние сме с неизяснен стерилитет от 6 г. Но значи правилно съм запомнила, че ти и Jbrl (май не се пишеше така) сте забременели спонтанно след неизяснен стерилитет...
Аз съм с 3 инсета и планувам 4-то, след това Фонда.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #613 -: Май 04, 2017, 11:41:22 am »
Не го бавете инсето ами действайте, за да стигнете до фонда.Аз изчистих щитовидна.Оказах се с Хашимото, което ако не е овладяно и ТСХ не е под 2 няма вариант да се покаже читава яйцеклетка.Мъжът ми е с Хиповолемия(мисля така се пишеше) намален обем на еякулата, иначе всичко друго е ОК.Оказа се,че едната ми тръба е заминала и правихме лапароскопия, да я прекъснем.Отидох на ДРЗ в Русе, като координатор и забременях.Колкото и странно да звучи това ДРЗ носи късмет и всяка година има забременели след него.А отделно носи възможност за среща с много специалисти на една място.Тая година съм пак в Бургас, кой знае може пак да ме зарадва там :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #614 -: Май 04, 2017, 14:43:16 pm »
Дано, Маги, дано те зарадва и тази година. Аз също увладявам Хаши и ИР и си действам по въпроса за 4-то инсе, защото после ще чакаме близо година за заповед.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #615 -: Май 04, 2017, 14:59:35 pm »
Защо не дойдете и вие в Бургас на ДРЗ?Ползата е огромна!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #616 -: Май 04, 2017, 15:06:59 pm »
Никога не съм била на ДРЗ. Предполагам отначало правят презентации на новостите около справянето със стерилитета. А след това вероятно има дискусии. Как става задаването на въпроси? Предварително ли се изпраща инфо за даден случай или се задават въпроси на място пред всички? И един лекар ли отговаря?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #617 -: Май 04, 2017, 15:08:37 pm »
Да, има презентации и дискусии по тях.Всеки може да зададе въпрос.После всеки може да седне и лично да говори с набелязан от него лекар.Да носи медицинска информация, която да предостави.Лесно е и не боли. :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #618 -: Май 04, 2017, 21:56:38 pm »
Аз много се възхищавам, казвала съм го и преди, на положителната нагласа на всички вас, но си мисля, че травмата от това да износиш, и да родиш едно бебе, и то просто да си отиде от нищото, ей така, без лекарите да могат да кажат дори защо, шокът, страхът за една следваща бременност с подобен развой, без да споменавам най-голямата болка на този свят и невероятният стрес, дори и без да ме прецакват лекарите допълнително както стана, явно всичко това ще ми пречи много да забременея, докато не го преборя, пък аз не мога или не знам как...
Не знам дали някоя от вас го е преживяла, дано НЕ!!!, защото това е най-големият кошмар за една майка, но ако някоя знае рецептата, за положителна нагласа и силна вяра в такава ситуация, нека я сподели, защото аз някак си съм на предела на всякаква, надежда и вяра за успешен финал...

П.С. Пък съм и песимист по душа, лоша комбинация...
« Последна редакция: Май 04, 2017, 22:16:26 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #619 -: Май 04, 2017, 23:38:48 pm »
Вистал, посещавала ли си психолог?

ДРЗ е изпълнено с невероятна енергия, момичета. За съжаление, живея толкова далече и само веднъж имах възможност да бъда част от него.