0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #380 -: Март 11, 2017, 07:12:57 am »
Кикче,съжалявам мила.
Аз бях на преглед,започваме.Док ми предписа Клостил,ще го пия пет дни и в сряда съм на преглед.Поискаха нова спермограма,старата от ноември не била актуална.Добре,че либето на едната дума и отива :D
Пуснахме и кръвни изследвания,но не знам точно какви.В клиниката винаги е лудница,док няма време да обяснява,а сестрата не иска или не може.Мисля в сряда да поискам копия от резултатите,все пак това са нашите изследвания.
Прегръщам ви момичета,стискам палци и се надявам с вас :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #381 -: Март 11, 2017, 08:16:56 am »
Kukapetal как си? Би трябвало да има дежурен доктор.. отивай да те видят в шерев ако все още е така нетърпимо!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #382 -: Март 11, 2017, 08:46:46 am »
Момичета, моля да ми дадете съвет, в четвъртък имах тежък цистит, взех но-шпа и норенал, вчера бях по-добре, но тази нощ от 3 часа съм с нетърпими болки в десния яйчник и кръста в дясно. Взех но-шпа, поотминаха за малко болките и след 3 часа отново, много са силни. Лошо ми е. В понеделник по принцип ми е датата за МЦ, надявам се да не идва. Мисля да отида на лекар, но едва ли нещо ще се види на този етап. Ходя в Щерев, но в събота нямам идея, дали ще има лекар или да отида в Пирогов. Нетърпими са болките.

Kukapetal, в Щерев има спешен кабинет. Добре е да те види лекар, ако все още са така силни болките.
Рано е да се установи бременност чрез УЗ, но може да пуснеш кръвен тест в клиниката, той ще покаже.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #383 -: Март 11, 2017, 12:12:36 pm »
Здравейте отново, оказа се бъбречна криза. Мъжът ми ме закара в Токуда, понеже е най-близо до вкъщи, а бях в много тежко състояние. Повърнах преди да тръгнем и малко ми посветна, за да тръгнем за лекар. Отдавна не съм била толкова зле. Сложиха ми една банка и обезболяващи венозно. Изследваха ми урината, има отклонения. Притеснявам се, че ми изписаха Монурал, антибиотик, казах, че може да съм бременна, но лекарят каза, че на този етап трябва да го взема. Вече съм по-добре.
Благодаря за загрижеността!
« Последна редакция: Март 11, 2017, 12:25:50 pm от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #384 -: Март 12, 2017, 12:40:48 pm »
Важното е, че са открили причината и вече всичко е наред! Успех с бебо, дано се е получило. :)
А аз искам да попитам, продължавам да се чувствам по-влажна отдолу, днес пак имах петно прозрачно на бельото, нормално ли е това? Иначе за сега поддържам 37 градуса, до колкото го меря.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #385 -: Март 13, 2017, 07:01:24 am »
Важното е, че са открили причината и вече всичко е наред! Успех с бебо, дано се е получило. :)
А аз искам да попитам, продължавам да се чувствам по-влажна отдолу, днес пак имах петно прозрачно на бельото, нормално ли е това? Иначе за сега поддържам 37 градуса, до колкото го меря.
Влажността продължава, днес сутринта ми е 37,1. Имам и още един въпрос, когато се гушкаме към 23:30, на кой ден да го отбележа?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #386 -: Март 13, 2017, 07:30:37 am »
Влажността продължава, днес сутринта ми е 37,1. Имам и още един въпрос, когато се гушкаме към 23:30, на кой ден да го отбележа?
[/quote]
Чела съм за такъв бременен симптом,да имаш прозрачно  течение.С овулация на 12 ден,има още малко дни до (не)цикъл.Температурата ти е много хубава :D ,стискам палци да си остане висока.
На мен днес ми е четвърти ден с Клостил,усещам си яйчниците,боли доста сериозно на моменти.Утре е последното хапче,сряда преглед.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #387 -: Март 13, 2017, 07:45:53 am »
Дано си права, но по никакъв начин не усещам, че е станало този път, прекалено хубаво е дажси го мисля :( Дано, дано се е получило и този месец всяка от нас да се похвали!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #388 -: Март 13, 2017, 14:55:09 pm »
Днес ми дойде цикъла... :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Овулацията следих, постарахме се със  :bed: , хормоните ми от декември са в норма и пак нищо. На 35 години съм, не се пазим последните 5 години и миналата година през октомври разбрах, че имам проблем с хормоните. Мъжът ми имаше лоша спермограма - намалена подвижност на  :sperm2:, изписаха му за 3 месеца андрозитол, изпи го. Силно се надявах този месец да сме направили бебче, но уви... Сега ще прави и втора спермограма, но аз нещо много се отчаях.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #389 -: Март 13, 2017, 15:28:32 pm »
Kukapetal, с тази възраст и това време на опити отидете в репродуктивна клиника.Нека мъжът ти да повтори спермограмата и да е разширена с морфология по Крюгер.За теб освен хормони препоръчвам и цветна снимка на маточни тръби, хормони на щитовидната жлеза и инсулинова резистентност, ако има предпоставки.

Не чакайте времето минава!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #390 -: Март 13, 2017, 17:36:38 pm »
Kukapetal, с тази възраст и това време на опити отидете в репродуктивна клиника.Нека мъжът ти да повтори спермограмата и да е разширена с морфология по Крюгер.За теб освен хормони препоръчвам и цветна снимка на маточни тръби, хормони на щитовидната жлеза и инсулинова резистентност, ако има предпоставки.

Не чакайте времето минава!

Благодаря, Маги за съвета! От октомври миналата година посещаваме клиника Щерев, откриха ми, че имам завишено TSH и пролактин. След терапия влязоха в норма още през декември миналата година. Цветна снимка не съм си правила, но ще направя. Мъжът ми другата седмица ще прави разширена спермограма по Крюгер, изчакахме да минат 3-те месеца след прием на андрозитол. Изчела съм почти всички теми с проблемен мъжки фактор. Утре ще направя и бърканицата с мед и ядки на д-р Кацаров. Да пробваме и това. Благодаря ти, че беше я споделила в една от темите! Мъжът ми всеки ден приема мед и сурови ядки, пие и бирена мая, надявам се резултатите втория път да са добри. Надявах се, че този месец сме успяли, някак бях се навила и разочарованието ме убива.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #391 -: Март 13, 2017, 17:42:08 pm »
Ужасно трудно е, знам.На нас ни трябваха 5 години, няколко инсеминации и ин витро на ЕЦ, за да стигнем до нашето дете.Разбирам те и знам точно през какво минаваш!Ние сме тук да помагаме, да се оплачеш, да споделиш.  :bighug:

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #392 -: Март 13, 2017, 17:46:57 pm »
Благодаря ти, Маги!  :bighug:
Имах нужда!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #393 -: Март 13, 2017, 19:04:48 pm »
Kukapetal съжалявам че този месец и при теб не се е получило.. дано дози месец ти донесе успех и не само на теб а на всички които чакат. имам аз едно питане.. правите ли разни ритуали след секс... вдигане на мрака на стената, подпиране с възглавница... колко време не ставате?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #394 -: Март 13, 2017, 19:35:22 pm »
И аз съжалявам,че не се е получило, но не губи надежда, радвайте се един на друг  :wink:

Относно ритуалите, аз си слагам втзглавница по-твърда на дупето, дигам краката и лежа така поне половин час :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #395 -: Март 13, 2017, 19:54:19 pm »
Ами може да ми се смеете,но аз съм с обърната матка и лекарката ми е казала с възглавница под корема и лежа така час минимум.После се обръщам и гледам поне още 2 часа да не ставам от кревата,защото като стана всичко изтича.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #396 -: Март 13, 2017, 22:13:50 pm »
Няма за какво да се смеем, всеки пробва каквото са му казали или каквото е чул, аз по едно време и римска свещ правех, но се отказах от това :lol: Смятам, че е достатъчно това, че полагам възглавница и вдигам краката, все пак едно време нашите майки едва ли чак такива работи са правели и пак е ставало  :) Просто са се радвали един на друг и са лежели след това. Едва ли са вдигали краката.
Някъде бях чела из форума, някой коментираше, че дори да изтече течността, това не трябва да ни притеснява, защото много оставали по стените, а те са хиляди. Просто препоръча поне половин час да не ставаме от леглото.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #397 -: Март 13, 2017, 22:44:10 pm »
Така е ,но аз съм чела и че за 30 минути може да стигне само ако сперматозоидите са много бързи,ако на мъжете ни на сперматозоидите им отнема примерно 1ч или 2 да стигнат до където трябва, не знам да не говоря глупости,но си мисля ,че ако стана след 30 мин и изсипа 99% от материала се едно не сме правили нищо 😃😃😃 не че досега е имало ефект многото ми седене има жени,които са ставали веднага и са се миели и са забременели,тъй че вече не знам в кои теории да вярвам и има ли нещо вярно един Господ знае..успех на всички 👍💋🙂
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #398 -: Март 14, 2017, 07:56:06 am »
За това не се бях замисляла :)
От два дена ме наболява гърлото, леко боли като преглъщам и се притеснявам това да не повлияе :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #399 -: Март 14, 2017, 09:57:53 am »
Momiche_f чесно да си кажа много бременни графики съм гледала и твоята в момента на такава ми прилича не знам попринцип каква ти е температурата обаче,защото моята е по-ниска и никога не е минавала над 37.00 даже и до 37 рядко стига и то макс за 3 дни след това макса ми е 36,8-36,9аз такава темп.37.2 не съм имала,но и бременна не съм била.Дано темп. ти е знак на бременност.Успех ти желая дано се задържи така висока и да видиш 2 чертички.👍🙂💋