0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #260 -: Февруари 22, 2017, 09:52:02 am »
Притеснява ме това, че ако го правим през ден може да изпуснем точно момента на яйцеклетката :( От толкова четене на информация още повече се филмирам, защото бях чела, че средата на жената може да не е благоприятна и сперматозоидите да не оцелеят, дори не ми стана ясно от какво може да не е благоприятна, пък ако го правим всеки ден самото качество на спермата се влошавало :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #261 -: Февруари 22, 2017, 09:54:28 am »
Момиче, това със средата се разбира само с изследвания и то в репродуктивна клиника и ако е така, се пристъпва към АРТ.Мисля, че много се шашкаш и от там нещата стават трудни.Ние нашия момент с дъщеря ми не сме го улучили, не сме правили секс в денят на овулация, не бил е два дни преди това.Но както се казва трябва един сперматозоид и една качествена яйцеклетка.

От колко време опитвахте вие?

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #262 -: Февруари 22, 2017, 09:58:50 am »
По принцип от септември 2016, но тогава само един път го правихме, общо взето упорито започнахме от октомври.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #263 -: Февруари 22, 2017, 10:22:05 am »
Имате време не се психирайте и не си давайте зор.Тия дето забременяват от раз са малко и най-много тръбят, щото да депресират всички останали.Но ако правите опити повече от година е хубаво да се насочите към специалист.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #264 -: Февруари 22, 2017, 10:36:11 am »
Благодаря за подкрепата! Психясвам се именно заради това, всички около мен забременяха и родиха, дето се вика от правия път им се получи, а ние всеки ден сме го правили след като ми свърши и пак не става :( Но няма да се отказваме
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #265 -: Февруари 22, 2017, 11:36:40 am »
Аз съм живия пример, че след две забременявания от първия път сега не става и не става, така, че си е божа работа това...
Нека се сбъдне мечтата на всички, всяка жена заслужава да е майка!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #266 -: Февруари 22, 2017, 11:41:55 am »
Momiche_f се едно това,което си написала съм аз с разликата,че ние пробваме от август 2016г.Няма да се отчайваме ,въпреки че и а вече почвам,нооо ще станеее ще видишшш всички ще си имаме малки сладки човечета и ще се преместим дай Боже в новя тема.💋😊💋 Успех на всички и на мен!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #267 -: Февруари 22, 2017, 11:52:43 am »
Благодаря ви!!! Дай Боже да стане, радвам се, че намирам тук подкрепа, няма да се предаваме!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #268 -: Февруари 22, 2017, 15:54:06 pm »
Сега, аз имам следния вероятно леко тъп въпрос (който и не е за тук мисля), но все пак...
Както споменах, имам хроничен цистит от 15 години (от както водя полов живот всъщност), който освен всичко е и от неизяснен и до ден днешен характер.
Беше затихнал и почти изчезнал след първото раждане (и двете бебета са правени в период без цистит, и двата пъти септември), но сега след второто раждане, дали поради факта, че съм болна всеки месец, без януари, от есента насам (в следствие на стреса съм без имунитет от тогава), та от ноември почти постоянно съм с цистит, слаб или по-обострен.
Та, нали когато една жена е с цистит киселинността на средата във влагашището е по-висока, а пък от друга страна, сперматозоидите не могат да виреят в среда на висока киселинност и чак днес се замислих, дали дори да има овулация, цервикалният секрет в такива моменти е достатъчен, за да преживеят сперматозоидите въпреки цистита..? Имали някоя запозната с този казус?
« Последна редакция: Февруари 22, 2017, 16:02:35 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #269 -: Февруари 22, 2017, 16:57:33 pm »
Аз също съм с хроничен цистит от 5 години и аз от както водя полов живот.И до сега не успяха да ме излекуват,но не знам дали има отношение със зачеването.Странно дано да няма....Препоръчвам ти да спреш изтриването с тоалетна ароматизирана или цветна хартия,защото поне при мен се получава от сапуни,от някой презарвативи(преди сега ест.не използваче) затова и спрях ароматизираната тоал.хартия замених я с бяла без аромат.Пробвай.
« Последна редакция: Февруари 22, 2017, 17:00:11 pm от danaq999 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #270 -: Февруари 22, 2017, 17:11:10 pm »
Даная, с теб имаме много сходни проблеми май.
Иначе от години не ползвам нито ароматизирана тоалетна хартия, нито ароматизирани превръзки, мия се с интимна, гинекологична  пяна Гинексид и гледам да нося памучно бельо.
Презервативи също не ползване от 10 години поне.
Въпреки това обаче си го влача цистита вече толкова много време...
« Последна редакция: Февруари 22, 2017, 17:15:31 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #271 -: Февруари 22, 2017, 17:20:02 pm »
Vistal и аз мисля така 🙂 Ами и аз до ден днешен не разбирам от къде ми идва проблема с цистита ,но ме лови и от памучни превръзки и памучно бельо не знам дали е възможно от нещо да получаваме алергия и затова да се получава това.От интимен сапун билков без други работи също ми се получава.Ще видим дали някой ще сподели нещо за това.Иначе съм пила какво ли не антибиотик,цистон,червена боровинка,мечо грозде др чайове какво ли не ,но не ми минава напълно,но до колкото чух от 1 лекар цистита се обостря през студените месеци (става нещо като възбуждане на цистита хроничния).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #272 -: Февруари 22, 2017, 22:28:39 pm »
Даная, аз също съм пила какво ли не, правили са ми всякакви изследвания през годините, днк на урина съм изследвала включително (каквото и да беше това), имам операция за уширяване на шийката на пикочния канал защото задържах урина и мислеха, че това е причината, тогава установиха възпаление на самия пикочен канал, което след операцията продължи обаче.
Освен зимата, и лятото се обостря цистита, поне при мен, защото се изпотява човек повече, плаж, море, басейн, рокли, поли, по-лесно става замърсяване.
И за жени, които не могат да се отърват от това нещо и няма конкретна причина за него, единствено евентуално спасение било раждането, моята гинеколожка също ми го е казвала. И наистина при мен имаше подобрение първия път, но сега след втория се върнах в изходна позиция явно...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #273 -: Февруари 23, 2017, 12:46:37 pm »
Момичета здравейте. Имам питан. По бледа втора черта на тест за ову какво означава? Че ову вече е минала и ЛХ спада или че Ову тепърва предстои и ЛХ е започнал да се покачва илиии нито едно от двете?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #274 -: Февруари 23, 2017, 13:37:09 pm »
Kikcheto много зависи от кой ден правиш теста бледа 2 черта означавя отрицателен тест,но ако го правиш от 13 ден примерно ,а ову ти е на 15 естесвено,че ще даде "-" тест.Тестовете за овулация се правят от "-" до "-" тоест ако си видяла 2 черти еднакви или 1 по-тъмна от другата значи теста за ову е + и ову ще настъпи до 48 часа.След + тест се прави до "-" тест.Когато стане "-" отново няма смисъл да правиш повече.На тестовете за ову пише от кой ден е препоръчително да започнеш с тестовете според това на колко дни ти варира цикъла.Успех.😊😊😊
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #275 -: Февруари 23, 2017, 19:16:20 pm »
Здравейте отново. Днес пак си направих тест за ову. Мисля че е + защото втората чертичка е почти като тестовата на цвят, Значи скоро ще съм в ову и да бебеправим нали? Нещо днес кръста ме боли доста като при цикъл. Мислех си че ову ми е около 14-15 ден а днес е 17 ден от цикъла.
« Последна редакция: Февруари 23, 2017, 19:19:05 pm от Kikcheto »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #276 -: Февруари 23, 2017, 19:22:39 pm »
Kikcheto за да в положителен трябва да е или като тестовата еднаква или по-тъмна,но не ви пречи да бебеправите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #277 -: Февруари 23, 2017, 19:32:02 pm »
Първия тест е от вчера, втория от преди малко. http://prikachi.com/images.php?images/269/9050269J.jpg
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #278 -: Февруари 23, 2017, 19:49:14 pm »
Ами препоръчвам ти да действате на мен ми се виждат еднакви поне на снимката чертите от днес.Успех😊😊😊Утре направи пак тест да видиш какво ще отчете.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #279 -: Февруари 24, 2017, 15:25:26 pm »
Kikcheto, от всякъде са си две чертите за положителен ову тест ☺, дерзайте и успех!
Аз обаче почвам да се отчайвам.
След като минашия месец ми тръгна процес за овулация с доминантен фуликул и го прекъснах с приема на утрогестан, и фуликула (десен яйчник) остана задържан, цикъла ми дойде на 29ти ден вместо на обичайния 35-36 ден.
До тук добре, очакваше се, обаче от 8ми ден на цикъл си правя тестове за ову (днес 17ти), като имам всичките симптоми, подут корем, стягания, като менструални приболявания долу ниско и отзад в кръста, преди няколо дни лявия яйчник яко ме болеше, цервикална слуз, пурво по-гъста, сега с рядка консистенция вече също от 8ми деннимам, а тестовете са все отрицателни (правя ги в 15ч. като два часа не приемам трчности и не пишкам преди това).
Мисля си, че след като по принципнимам ову, а си имам и симптомите този месец какро винаги и като цикъла ми докде като нормален на 29ти ден, вече трябваше да имам положителен тест 😔...