0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #60 -: Декември 04, 2016, 17:58:41 pm »
Ами 1 и последния бяха една и съща ,а втория дето правих теста и чертата се вижда и до днес макар и трудно беше престо.Първия и 2 имаха такава черта на третия не бих казала.Първия и 3 са от тези,които са в комплект за ову на клиър.

Ами,остава да се надяваме,а ти запази спокойствие,ако не си почнала фолиева киселина-почвай. Хубаво е да се пие преди бременност
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #61 -: Декември 04, 2016, 18:00:21 pm »
Пия фолиева 4-ти месец по 1 таблетка.😊😊😊
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #62 -: Декември 04, 2016, 19:34:48 pm »
По повод въпросът за тестът за овулация и бременност. Мисля логично,овулацията е свързана с високо ниво на естроген,така наречената фоликуларна фаза. Бремеността е свързана с високо ниво на прогестерон ( хормонът от жълтото тяло,което държи бремеността здраво и стабилно,до 9 месец ) и най-вече с хормонът ЧХГ. Не мисля,че има как двата теста да са взаимозаменяеми. Това си е моето мнение,на базата на знанията ми по ендокринология и АГ ( не съм експерт )
Добре дошла, Shushi18! :)
Тестът за овулация отчита пика на LH (не нивото на естрогена), но може да улови и ЧХГ, т.е. да отчете положителен резултат при бременност или след прием на медикаменти, съдържащи ЧХГ или ЛХ.
За да не преразказвам, ще копирам част от листовката на тест за овулация CLEAR OVU TEST:
"3. Поради кръстосаната реакция с хорионгонадотропин хормон (hCG), тестът е предназначен за анализ на LH в проби, чисти от hCG (проби взети от жени, които не са бременни)."
И още от Оview:
"4. Може ли тестът за овулация Oview® да отчете грешен резултат?
Грешен резултат може да се получи при прием на лекарства, съдържащи Лутеинизиращия хормон (ЛХ) или хормона човешки хорионгонадотропин (ЧХГ)."


Има вариант да имаш двойна овулация,в смисъл в един цикъл да се отделят две яйцеклетки,има и вариант тестът да е бъгнат. Реално шансът за двойна овулация е многоооо малък, ама не пречи да се направи опит. Човешкият организъм е такова чудо, че може да се случи всичко.
Относно двойната овулация, разбира се възможно е да има две яйцеклетки, но според мен две овулации са възможни в рамките на около 1-2-3  денонощия, след това едва ли, тъй като след първата овулация започва да се повишава нивото на прогестерона, а това би попречило на втората овулация, прогестеронът потиска спукването на фоликула (овулацията), затова противозачатъчните са на база прогестерон. А примерно, ако се изписва прогестерон за подпомагане на жълтото тяло, то е задължително след О. 
Макар че, както казваш, в човешкия организъм вероятно са възможни всякакви противоречащи на логиката варианти  :)

Shushi18, желая ти успех в опитите и бързо да се прехвърлиш в темата на бременните момичета! :)
« Последна редакция: Декември 04, 2016, 19:59:35 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #63 -: Декември 04, 2016, 20:35:53 pm »
Момичета аз не казвам,че ми е дал + тест за ову, а просто с линия по-тъмна от тази,с която спрях тестовете.Прикачвам ви снимки,за дс видите не твърдя,че чертите са еднакви по правилата за теста това моето се води - и е така,но прилича на теста ми 1 ден преди + тест за ову.Теста отдолу е от преди,след като ми мина ову,а отгоре от днес.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #64 -: Декември 04, 2016, 22:45:47 pm »
До колкото аз знам за да е положителен теста за О втората трябва да е наситена колкото контролната или по-наситена.Мисля, че тези не би трябвало да с водят за положителни :-(
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #65 -: Декември 04, 2016, 22:55:36 pm »
Hris_80 да аз знам какво е + тест имах 2 поредни дни единия ден с 2 еднакви и 2 ден с 2 черта мноого по-наситена от първата.Аз никъде не твърдя,че са положителни тези два теста,а говоря за разликата в наситеността на 30 ден от цикъла и на 19.И просто споменах,че наситеността набтеста от днес прилича на този,който ми е 1 ден преди овулация.Това е. 😊😊😊💋
« Последна редакция: Декември 04, 2016, 22:59:07 pm от danaq999 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #66 -: Декември 05, 2016, 07:21:21 am »
Здравейте,момичета.
И аз имам въпрос.Меря температурата и имам овулация всеки месец,ако съдя по t и по тестовете за овулация.Обаче този месец,нямам нито + тест,нито двуфазност в графиката.Възможно ли е,овулацията да не се е случила,заради Дуфастона,който пих? 8O
То не стига,че бебе не се получава,ами сега и овулация липсва :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #67 -: Декември 05, 2016, 08:59:08 am »
Елица84,
В някой издания пише ,че при всяка жена на 13 цикала 1 е без овулация.Аз съм говорила с много гинеколози ,който смятат че и 2-3 пъти годишно също е нормално.Така,че не търси излишни причини.Виж ,ако това се повтори следващия месец,направи консултация с доктора си
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #68 -: Декември 05, 2016, 09:51:44 am »
Елица, Бебешко е права.На няколко цикъла всяка жена има по един ановуларен, напълно нормално е.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #69 -: Декември 05, 2016, 11:15:53 am »
Елица, Дуфастон може да доведе до липсата на овулация, ако е предписан за прием преди предполагаемите дни за настъпването й, т.е. в първата половина на цикъла. Естествено, нарушава се и двуфазността, защото той е прогестеронов препарат и "изкуствено" променя/вдига температурата.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #70 -: Декември 05, 2016, 12:21:58 pm »
Moмичета привет,
аз съм нова тук, след 10-годишна почивка от бебешките вълнения =) (на 38 съм) без видими проблеми със зачатието. Сега опитваме отново 5 месеца, но още продължаваме.

Последно хормоните ми показаха малко по -високо TSH, 2.9. Идеалната стойност била около 2....
Реално е в норма, но за зачатие специалистите "изискват" около 2...някой да знае как се процедира при тези стойности?

Довечера съм на инвитро специалист да разтълкува резултатите и май ще ме прати на ендокринолог...пожелайте ми успех.  : :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #71 -: Декември 05, 2016, 12:44:51 pm »
Valerie успееех!!!!😊😊😊👍👍👍
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #72 -: Декември 05, 2016, 13:27:54 pm »
Благодаря за бързите отговори,милички.Да,знам, че е нормално да има по един ановулаторен цикъл годишно,но юни пак беше такъв,затова ви попитах.Ще видим другия месец,пък и ще видим доктора какво ще каже сега.Стоя и си чакам реда :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #73 -: Декември 05, 2016, 15:36:45 pm »
Аз този месец съм озадачена от всичко случващо се с мен.Добре че догодина вече тръгваме пак по клиники да разбера какъв ми е проблема.Значи цикъла ми се скъси на 23 дни, но този път ми дойде на 31-ви ден.На 22-ри съм на ендокринолог и ще пускам на щитовидната жлеза хормони, да не би там да има проблем, че нещо се притесних пак.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #74 -: Декември 05, 2016, 16:12:51 pm »
Не знам момичета.Идва Коледа и пожелавам на всички да сбъднем мечтата си.И да мръднем от тази тема.💋💋💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #75 -: Декември 06, 2016, 08:43:26 am »
Маги,дано като тръгнете по клиники ти се изяснят нещата,защото при мен не става.
Вчера бях на преглед.Докторката ми беше извън града,та се наложи да ме прегледа неин колега.Човека беше много внимателен.Оказа се даже, че съм овулирала 8O(температурата продължава да ми е ниска).Лигавицата ми била "убиец"(9мм),а предишния цикъл пак по същото време, заради лигавица 9,4 пих Дуфастона.Както и да е.
Това,което ме втрещи беше,че ми каза че е хубаво да направим една инсеминацийка.По принцип се правела цветна снимка преди това,но тъй като не съм от Пловдив, ще минем само с микробиология 8O 8O.
Попитах дали няма да ми пусне поне някакви хормони да видим,той каза,че съм млада и щом има овулация, значи всичко е ОК 8O
Та,не е много сигурно, че в тези клиники ще се разбере защо не става бебето.Отложих всичко за след празниците,но съм разочарована
Успех на всички,айде за празниците,всички с + тестчета :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #76 -: Декември 06, 2016, 11:16:24 am »
привет дами,
както си мислех, пращат ме на ендокринолог, заради повишеното ТСХ 2.9.
Обаче ще ида след НГ...не мога да си обясня как хем е нормално за жените да е до 4 дори, а за зачатие дори 2.5 се счита високо...

Както каза док. вчера, "Да, бабите ни не са се изследвали никога за ТСХ...но ние препоръчваме да не е над 2.5".

явно тези "нови" диагнози са реални за времето в което живеем и...трябва да ходя да ми свалят ианче нормалното ТСХ... ;( как не ми се занимава...
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #77 -: Декември 06, 2016, 11:56:30 am »
Valerie, и моето ТСХ беше завишено (4.2) преди да забременея. Предписаха ми еутирокс и за месец беше паднало под 2. Тогава забременях и цялата бременност приемах еутирокс, като всеки месец ме пращаха на изследвания за да ми коригират дозата, ако ТСХ-то много се е повишило или намалило. Подготви се и при теб да е така, защото докторите смятат, че ниското ТСХ по време на бременност спомага за износването на плода. Освен това, през бременността то много се променя и затова се следи често. Успех от мен. Аз забременях, когато ТСХ ми стана под 2. Не знам дали има връзка, но така се получи.  :)
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #78 -: Декември 06, 2016, 15:17:11 pm »
Valerie, и моето ТСХ беше завишено (4.2) преди да забременея. Предписаха ми еутирокс и за месец беше паднало под 2. Тогава забременях и цялата бременност приемах еутирокс, като всеки месец ме пращаха на изследвания за да ми коригират дозата, ако ТСХ-то много се е повишило или намалило. Подготви се и при теб да е така, защото докторите смятат, че ниското ТСХ по време на бременност спомага за износването на плода. Освен това, през бременността то много се променя и затова се следи често. Успех от мен. Аз забременях, когато ТСХ ми стана под 2. Не знам дали има връзка, но така се получи.  :)

Има значение ТСХ - то. Бремеността е състояние ,което е свързано с огромен излив на хормони. Защо е важно ТСХ е важен маркер? Защото работата на този хормон е да нарежда на щит. Жлеза да произвежда хормони. От друга страна,ако тази система е засилена,се получава "бую" на щит. Жлеза и производството на хормоните Т3 и Т4. При техният бум се получава мн кофти състояние ,наречено тиреотоксикоза - разбирайте хипертония,мускулни контракции,тахикардия,диария,загуба на течности и въобще все неблагоприятни за бремеността неща.
Затова докторите ви са прави,че не е хубаво да е над 2,някъде приемат и 2,5.
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #79 -: Декември 06, 2016, 16:07:05 pm »
Mного благодаря на двете дами за коментарите...ще се ходи при лекар явно.
Разбирам, че ако обаче забременея без намесата на ендокринолог, ще се наложи пак корегиране на хормона, който ще (най-вероятно) скочи...?
Ех, колко е сложно 10 години по -късно... :oops: