0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #40 -: Декември 02, 2016, 09:51:53 am »
Нани,благодаря за мнението съгласна съм с теб,така е.Мисля,че всеки ще те разбере правилно.Успех ти желая!👍👍👍🙂🙂🙂
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #41 -: Декември 02, 2016, 12:38:56 pm »
[quote author=danaq999 link=topic=51841.msg1140882#msg1140882 date=1480658
Някой с богато въображни може да види :Д Не знам какви са тези изпарителни,но и преди съм държала тестове такива не ми се бяха..
[/quote]

Даная, и аз съм от нетърпеливите и от тези с голямото въображение... Мноооого е бледа, но е там. И при мен се получи така. Много скоро след трансфера направих тест и втората чертичка се появи след 20- тина минути, почти несъществуваща.... Надявам се и при теб да се е получило!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #42 -: Декември 02, 2016, 12:48:52 pm »
lucrecia дано да съм от тези късметлии ще с разбере. :) :) :) :*
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #43 -: Декември 04, 2016, 14:21:57 pm »
lucrecia дано да съм от тези късметлии ще с разбере. :) :) :) :*

Май май ще се изнасяш от темата. Племеника ми беше абсолютно същата чертичка на 2 ден закъснение. Дано всичко ти е наред и скоро чертичката да си е много ясна.
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #44 -: Декември 04, 2016, 14:26:04 pm »
Здравейте отново,мили момичета.Предварително искам първо да се извиня,ако задавам тъпи въпроси.Та реших да си направя тест за овулация(не ме питайте защо,след като няма смисъл просто ей така) и за моя изненада чертата на теста излезе многооо,ама много малко по светла от другата.След като този месец имах отново два поредни дни + тест за ову,вторият беше с мноогооо по-наситена от първата черта и правих тестове до - на последния тест с - чертата почти не се виждаше.Днес обаче като направих този въпреки,че бях пила и течности чертата излезе ярка почти като другата.Въпросът ми е дали може да настъпва 2 овулация или преди цикъл е нормаално тоЗи хормон да се увеличава и затова да става така.Извинявам се за дългия пост.Целувки на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #45 -: Декември 04, 2016, 14:29:08 pm »
Shushi 18 май не е така за съжаление правих 3 тест след тези 2 дни след тях и беше - явно има проблем с тестовете или с мен не знам.💋💋💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #46 -: Декември 04, 2016, 15:25:28 pm »
Marsi на 30 ден от цикъла съм тестовете за ову не са уместни изобщо,цикълът ми варира от 28-29 ден до 33 най-късно.Пиша от телефона нямам пред мен компютър,защото не сме в града и не знам от телефона как да си кача графиката.... Иначе температура съм мерила чак от 21 ден и св движи в диапазон 36,8 имах спад на 36,6 и после св поалачи на 36,8 днес е 36,7.Температурата ми не е никак обнадеждаваща. При първа възможност ще се опитам да сложа линк към графиката си.🙂🙂🙂
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #47 -: Декември 04, 2016, 15:35:52 pm »
.... нещо е станало с поста ми, затова го копирам пак:
danaq999, вместо тези тестове всеки ден, направи кръвен, ако имаш възможност, той ще покаже дали има бременност, и дано резултатът да е положителен  :)
Най-добре промени настройките, да станат видими графиките ти, за да се ориентираме по-лесно в цикъла и да дадем някакви насоки.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #48 -: Декември 04, 2016, 15:39:47 pm »
Marsi сега ще направя графиката видима,но трябвя да ме търсиш,за да я видиш,защото от телефона не успявям да я сложа,а за кръвния мисля да изчакам да види дали ще има закъснение изобщо.💋😊😊
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #49 -: Декември 04, 2016, 15:42:22 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1 Мисля,че успях,но не знам дали я виждате.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #50 -: Декември 04, 2016, 15:43:51 pm »
Чела съм, че тест за овулация може да улови ранна бременност, аз не съм го пробвала, но тук момичета са споделяли, че вместо тест за бременност са ползвали тест за овулация. Но най-добре кръвен, ако имаш възможност, или отново направи уринен, но изчакай 3-4 дни.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #51 -: Декември 04, 2016, 15:49:08 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1 Мисля,че успях,но не знам дали я виждате.

Ето линк към графиката ти:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=danaq999
Добре е температурата, дано да се задържи на това ниво. Кръвен тест би отчел, ако има бременност, а за уринен изчакай 3-4 дни. Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #52 -: Декември 04, 2016, 16:01:59 pm »
Благодаря,че ми оправи графиката,Марси!За кръвен в момента нямам въЗможност от към време,а и нещо ме съмнява,че лелката ще ме сполети,че от няколко дни ме боли така корема и кръста все едно съм в цикъл... отделно гърдите ми вчера бяха като скала от горната част и ме преряЗваха,то всеки месец ме болят ,ама чак така....но днес вече не ме болят почти,което обикновено ми е признак на гадната лелка за съжаление.💋🙂🙂
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #53 -: Декември 04, 2016, 16:08:45 pm »
Успех, danaq999, стискам палци за положителен резултат! :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #54 -: Декември 04, 2016, 16:10:06 pm »
Благодаря ти Марси!💋💋💋👍👍👍
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #55 -: Декември 04, 2016, 16:29:24 pm »
Даная, успех и от мен!





Бореща се за една мечта.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #56 -: Декември 04, 2016, 16:35:23 pm »
Аxinora благодаря!Успех и на теб!💋💋💋
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #57 -: Декември 04, 2016, 17:30:14 pm »
Здравейте отново,мили момичета.Предварително искам първо да се извиня,ако задавам тъпи въпроси.Та реших да си направя тест за овулация(не ме питайте защо,след като няма смисъл просто ей така) и за моя изненада чертата на теста излезе многооо,ама много малко по светла от другата.След като този месец имах отново два поредни дни + тест за ову,вторият беше с мноогооо по-наситена от първата черта и правих тестове до - на последния тест с - чертата почти не се виждаше.Днес обаче като направих този въпреки,че бях пила и течности чертата излезе ярка почти като другата.Въпросът ми е дали може да настъпва 2 овулация или преди цикъл е нормаално тоЗи хормон да се увеличава и затова да става така.Извинявам се за дългия пост.Целувки на всички!

Има вариант да имаш двойна овулация,в смисъл в един цикъл да се отделят две яйцеклетки,има и вариант тестът да е бъгнат. Реално шансът за двойна овулация е многоооо малък, ама не пречи да се направи опит. Човешкият организъм е такова чудо, че може да се случи всичко.

По повод въпросът за тестът за овулация и бременност. Мисля логично,овулацията е свързана с високо ниво на естроген,така наречената фоликуларна фаза. Бремеността е свързана с високо ниво на прогестерон ( хормонът от жълтото тяло,което държи бремеността здраво и стабилно,до 9 месец ) и най-вече с хормонът ЧХГ. Не мисля,че има как двата теста да са взаимозаменяеми. Това си е моето мнение,на базата на знанията ми по ендокринология и АГ ( не съм експерт )
Любовта е сила !

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #58 -: Декември 04, 2016, 17:36:41 pm »
Shushi 18 май не е така за съжаление правих 3 тест след тези 2 дни след тях и беше - явно има проблем с тестовете или с мен не знам.💋💋💋

Една и съща марка ли използваш?
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #59 -: Декември 04, 2016, 17:39:37 pm »
Ами 1 и последния бяха една и съща ,а втория дето правих теста и чертата се вижда и до днес макар и трудно беше престо.Първия и 2 имаха такава черта на третия не бих казала.Първия и 3 са от тези,които са в комплект за ову на клиър.
« Последна редакция: Декември 04, 2016, 17:41:40 pm от danaq999 »