0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #20 -: Юли 12, 2016, 16:20:26 pm »
Стоека, около 2 за мен беше ад.Моника беше както описваш Мария.Направо като се сетя и косата ми настръхва.Сега вече се води и е малко по-очовечена.Аз не я сравнявам.Мразех да ме сравняват и за това не го правя.Просто и обяснявам защо е хубаво да прави нещо което съм казала.Вече ако прави нещата както аз искам има награда от рода на сладолед или нещо подобно.Ние така или иначе всеки ден ядем сладолед, но ако ме ядоса или много се тръшка и обяснявам, че вече няма сладолед, защото Моника се тръшка в неподходящо време.Не знам дали и аз съм права, ама въобще не го знам.Старая се!

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #21 -: Юли 12, 2016, 16:23:07 pm »
Даа, и ние не искаме да стоим в количката! Направо е някакъв ужас, иска да ходи и това е!
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #22 -: Юли 13, 2016, 17:01:00 pm »
Добре де, Цикатридина и Йодасепт и на лицето ли слагате? Щото Стоека е писала, че над устата е раната, а моя синковец се опита да се обеси на едно въже и направо обезобразен през уста, нос, клепач, окото му беше зачервено, чак се чудя дали не трябва и очен да посетим.
Маги, извинявай смея се на твой гръб, ама за мен подходящо време за тръшкане няма  :lol:
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #23 -: Юли 13, 2016, 19:48:29 pm »
Оле, като ви чета...ами явно аз не съм гледала дете, ами ангелче небесно. Не се шегувам. Марго - Цикатридина ползвам за всякакви ранички, навсякъде, вкл. по лицето. Е, гледаш да не му пръснеш в окото разбира се, но е страхотен препарат. Случайно стана въпрос, че много помага при възрастни с хемороиди, това го споделям за майките в темата, ако някоя си е докарала такъв проблем.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #24 -: Юли 13, 2016, 21:46:18 pm »
Ама цикадридина супозитории мислех аз за тези гадини и отхвърлих тая опция, щото не можах си представя как .....
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #25 -: Юли 13, 2016, 21:51:41 pm »
Оле, като ви чета...ами явно аз не съм гледала дете, ами ангелче небесно. Не се шегувам. Марго - Цикатридина ползвам за всякакви ранички, навсякъде, вкл. по лицето. Е, гледаш да не му пръснеш в окото разбира се, но е страхотен препарат. Случайно стана въпрос, че много помага при възрастни с хемороиди, това го споделям за майките в темата, ако някоя си е докарала такъв проблем.

Знаем те теб, че си гледала вампир.  :lol:

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #26 -: Юли 13, 2016, 21:56:01 pm »
Блу, явно вампирите се гледат по-лесно от нормално дете. Не спи няколко години, ама другите описани напред филми - само съм ги чела.

Авалон, с пръскалката ставало. Ама как точно - не знам, щото аз нямам. Но ако искаш да попитам подробно... (егати темата отворих точно тук де  :lol: , ама се сетих просто)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #27 -: Юли 13, 2016, 22:10:09 pm »
А, не питай,  като му дойде времето (пу дано не е скоро) ще видя как ще центрирам положението,  ама ще пробвам задължително. Нищо й няма на темата човещинка ...... нали трябва сме спокойни и здрави да ги гледаме тези таласъми. Останаха два дни ясла и айде на балкана с бабите, просто бленувам вече. Може и да рева, ама поне ще е на спокойствие. Ми то прозорците от миналата година още не мога сваря да си измия  :oops:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #28 -: Юли 13, 2016, 22:12:35 pm »
Ми то прозорците от миналата година още не мога сваря да си измия 

Ти пък сега подробности! Голяма работа едни прозорци. Викни някой да ти ги измие! В предишното жилище бяха много високи таваните и това беше задължение на мъжа ми.  :lol:

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #29 -: Юли 15, 2016, 01:02:25 am »
Аз Цикатридина си я ползвам също за всичко още от шевовете с първото раждане, ама де да го знам дали няма да отвори око, а през клепача беше резката. За хемороиди пак тъй се пръска  :lol: свещичките по-добре действаха обаче и тях ми се наложи да пробвам, много интересно хората през бременността аз след  :lol:
За лесните деца, понякога си мисля, че са трудни като се връзваш на всичко, но такива мисли бързо ми ги изтриват като се тръшнат комплект. Явно си имат някакви причини, по-скоро ги боли нещо или дискомфорт, защото през другото време са ми ангелчета наистина.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #30 -: Юли 15, 2016, 08:33:51 am »
М-и, над устната съм мазала с Йодасепт.Е сега как се хвърли пред блока това брадичката, устната, над нея всичко е одрано, червено и красиво.Аз само викам оммм и продължавам.Мазах с йодасепт и нямаме замърсяване или проблем.Апропо след като хване коричка мажа с арника, защото тя пък помага на натъртеното, че то и натъртено всичко.За око бих се замислила и не знам какво бих намазала.

Авалон, и аз мечтая вече за август да я гледа баба и.Ще ми излезе през носа това гледане, много я глези свекървата, но поне да не се разболява.За една седмица успя да направи трета гнойна ангина и да хване вируса с повръщане и разтройство.Обаче баща и си взе болничен и се гледат двамата сега, че аз имам работа.Горкия и той го отнесе.Единия ден с налепи по гърлото на другия повръща.Не е лесно с тез дечурлига ей.

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #31 -: Юли 15, 2016, 08:38:28 am »
Може ли снимка/линк на тая Арника?
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #32 -: Юли 15, 2016, 08:59:26 am »
Аз си взех ето това бурканче при едно от първите и сериозни изтърсвания миналата година.Голямо е, но да ти кажа с тия темпове на прибиване, ми е тамън.За съжаление детето прилича на мен, непохватно е и  е блейка  :lol:

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #33 -: Юли 15, 2016, 09:35:06 am »
След като Мария пак падна и пак се разкърви раничката над устната, това на детската площадка се случва, една рускиня ми даде да я намажа с крем Спасатель. Аз тъкмо вадех Йодасепт, както ми препоръчахте. Пробвах крема, после и от аптеката го купих, честно учуди ме бързото заздравяване. Раната си беше отворена, кървяща, спря кървенето и най интересно е че явно я успокои.
Аз също много ползвам арниката, още по време на бременността Мишето ми каза за нея.
Сега сме със следващ проблем, пъпки от комари, мажа с Фенистил, Дермодрин. Чеше се до кръв, ефект нула.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #34 -: Юли 15, 2016, 12:00:08 pm »
Стоека, пъпките от комари ми излязоха прекрасна сума, че успя да ги разчеше и инфектира. Дермодрин, Калмакс - тц, не му помогнаха. Бяхме на кожен лекар и рецепта за лекарства и едно правено мазило в аптеката, най-вече с него мажех. И закана от моя страна, че независимо от протестите, ще го пръскам с репелент като отидем в почивните дни при родителите ми, че там комарите са повече.
« Последна редакция: Юли 15, 2016, 12:35:27 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #35 -: Юли 15, 2016, 15:23:39 pm »
Здравейте, все да пиша, но нещо много ме мързи. Малкият и аз сме при майка ми и баща ми и за е кеф за него, но мен ми е скучно. Тази седмица се прибираме към София, но ми е странна дори мисълта за това, че почти 2 месеца сме в малък провинциален град. Предстои му и ваксина по другата седмица. Нямам търпение да дойде време за морето, този път сме с него /само да е здрав/.
Относно пъпките от комари и насекоми, ние си имаме проблем отдавна - много бавно зарастват, а мажем с какво ли не 🤔🤔🤔 Тук пак имаше по бузите пъпки преди време и отидохме до личната лекарка на майка ми, която е и педиатър. Та тя ни изписа "синьо багрило" /Пиоктанин/. Е, много цапащо вещество, от което пъпките му изчезнаха на 3-я ден! Но после четох за Пиоктанина доста отрицателни мнения и малко се поколебах при други пъпки от ухапвания, но все пак прецених, че лекар го е изписал и пак го мазнах и отново завяхнаха на 2/3-ти ден.
Иначе и при нас е страшно бягане , само тича и не слуша, но поне като е в двора на къщата е по- лесно и безопасно да го гоня.
Слава Богу си спи по часовник, режимът му не се е променил много...
Та това от нас 😊😊😊
Изпращам много прегръдки на всички мами, Рачо и малки дечица.
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #36 -: Юли 15, 2016, 18:07:23 pm »
Здравейте. Да попитам... на каква възраст мога да разреша на дъщеря си да стои на крачета и да прави стъпки,без това да застрашава здравето ѝ?
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #37 -: Юли 15, 2016, 18:39:53 pm »
Здравей Нелка, нас ортопедът ни вика след месец на преглед и тогава ще ни каже може ли. А до тогава категорично ни забрани, че още нямало ядърца в ставите. Това от прегледа се видя. А аз едва го удържам милия, много му се иска да е на крачета и да ходи.
Аз имам друго питане - от кога мога да го слагам в столче за хранене?





Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #38 -: Юли 15, 2016, 19:11:00 pm »
Ние бяхме на 5 месеца и половина, когато я сложих в столчето. Сега вече не го ползваме, защото се изправя на него.
А този преглед на ставите... по собствена инициатива ли е? Защото на нас педиатърката не ни е казвала нищо. Миналата седмица пуснахме кръв, урина и минахме ехо на коремни органи.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #39 -: Юли 15, 2016, 21:45:38 pm »
Миналия месец и ние така, а преди това тя ни изпрати на ортопед с ехограф. Не беше по мое желание.