0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вече юли е, хайде на море!
« -: Юли 11, 2016, 00:04:02 am »
Добре дошли в новата тема!
Здрави дечица, усмихнати мама и тати!
И много весели дни край морето или в планината.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #1 -: Юли 11, 2016, 09:23:49 am »
Записче! Пожелавам много щастливи летни дни на всички дечица и техните родители! :garden: :surfinga:
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #2 -: Юли 11, 2016, 09:24:59 am »
Да попитам някой ползвал ли е бебешки пояс? Аз съм се ориентирала към този, но не знам подходящ ли е за бебе на година и два месеца: http://baby.galix.bg/6221/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D1%81-56585.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #3 -: Юли 11, 2016, 09:56:40 am »
Да попитам някой ползвал ли е бебешки пояс? Аз съм се ориентирала към този, но не знам подходящ ли е за бебе на година и два месеца: http://baby.galix.bg/6221/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D1%81-56585.
подходящ е, бебето си седи вътре, няма как да излезе или да потъне.
ние ползвахме такъв на подобна възраст.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #4 -: Юли 11, 2016, 10:36:25 am »
Привет.
И ние бяхме взели такъв пояс за Моника, но тя не го хареса.Ревеше всеки път като я сложихме в него.Влизахме като някой я носеше в себе си.А най-много седяхме по брега, където водата и беше до коленете и тя се кефеше и пищеше.Тази година няма да визмам никакви надуваеми екстри, защото  само ги разнасяме напред, назад.

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #5 -: Юли 11, 2016, 10:40:20 am »
Аз пък съм се замислила за пеперуди тази година за пеперуди само. То плажуване ясно че няма да има.

Имам дълбоките съмнения, че Нора изкара варицела тихомълком.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #6 -: Юли 11, 2016, 16:19:30 pm »
Запис и от мен :D
Авалон,как така? Без обрив ли?
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #7 -: Юли 11, 2016, 23:52:27 pm »
Алекс общо  6-7 пъки,  които изтървах  :oops: момента на мехурчета.  В сряда вдигна по обед температура 38,4, още в яслата й дадоха панадол и до тук с температурата. В четвъртък сутринта бяхме при педиатъра, видя една пъпка на рамото и каза да я  следя. Тя стана твърда, големичка но толкова. В четвъртък по нощите я обличах  чисто мокра беше, имаше като обрив на бедрат отзад, повече от към вътрешната страна , но напоследък не ми дава легнала и права й сменям памперса и не дава диването, не можах да я огледам и я намазах с ментолов спирт и фенистилна сляпо,  реших от жегата., понеже са и близо до пелената.  В петък пак така малко на сляпо, но джинджира и ментол. Ама кой да се сети за варицела.  В събота вече понатиснах положенито и успях да ги видя и снимам. В неделя бяха на тъмни струпейчета вече (а в събота от джинджирата в средата бяло, където е полепнало ). Консултирах се с педи, тя рече, че напоследък имат много нетипични прояви, че и инфекционистите  намират за странни прпяви. Не ми се иска да я дупча само за да видя антителата, но ще мо седи като едно на ум  когато се наложи кръвно изследване да пуснем и това. Свеки е водила детска консултация, верно мнооого отдавна,  :lol: и  за нея 1:1 това са завяхващи варицешни пъпки. .... Ама голямо описание уф. А, почесва се по главата, но то от как е топло  , кой не се почесва, пък и много коса нищо не мога да видя, да не говоря колко дава .... редовно е несресана завалийката. Та така.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #8 -: Юли 12, 2016, 00:33:23 am »
С каква мажете мокри рани?
Падна Марийка онзи ден, жулна се над горната устна, ОК. Но, хвана коричка и докато не я махне не мирясва и отново потича кръв. Така, няколко пъти, не разбира да спре да я чопли.
И още, как са се справя със следното: играе на площадката и изведнъж хуква да бяга, ама бяга яко, не успявам веднага да я настигна. Днес избяга на улицата, като се измъкна от ръката ми, добре че коли нямаше. Но предната вечер е избягала от баща си и една кола е набила спирачки. Той толкова е видял кога е хукнала, но факт е, че бяга и се смее на глас.

Кати, купих такъв пояс миналата година. Както тогава, така и сега моята госпожица не го иска и пищи като я сложа в него. Имам и други разни надувни глупости, но не иска нищо, освен топката.
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 00:36:23 am от stoeka71 »
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #9 -: Юли 12, 2016, 08:42:31 am »
За рани съм взела сулфатиацол , не му знам търговското наименование.
С другото се справяш със спорт - спринт на къси разстояния и ... стискаш зъби докато отмине периода  :lol: омммм. Аз за сега това практикувам, друг метод не съм открила. И още - без количката никъде не мърдам, а по площадките все още ми е мираж това да седна на пейка, както ми е мираж и това да я водя за ръка. Преди качулките ми бяха мааалко  от полза.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #10 -: Юли 12, 2016, 09:38:33 am »
Авалон,от това описание и аз мисля,че е варицела :) колкото по-рано я изкарат толкоз по-добре,че нашия татко бе на 36 г. като я изкара с каката и бе кошмар :lol:
Стоека,аз ползвам Цикатридина спрей в такива случаи :)
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #11 -: Юли 12, 2016, 10:55:59 am »
Ох, жива да не бях, иначе седи си цикатридината на рафта.То една глава за кое по- напред  :lol:
За варицелата бих почерпила ако съм сигурна. Зимата имаше в яслата, тъкмо беше навършила две години .... още малка ми се виждаше да я кара, ама не я спрях де.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #12 -: Юли 12, 2016, 11:26:00 am »
За мокри рани аз ползвам йодасепт крем. За тичането и до ден днешен на площадките съм плътно до нея, а по улиците я държа много здраво за ръката, ама много.И съм станала много бърза на къси разстояния :)

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #13 -: Юли 12, 2016, 11:52:34 am »
За пояса и Иво същата работа, влачеше едно такова пате пояс по пясъка и скачаше върху него, но колкото пъти опитах да го сложа в него, имаше писъци и ревове.
За мокрите рани ние стигнахме и до хирург, не че беше много страшно, ама успя да ги замърси и ходихме на превръзки в края на миналия месец + болнични 3 дена за мен и почивка за него от яслата и яко дебнене да не ходи в пясъка, прахоляка и да не си играе с водните пистолети на децата. И аз съм много добра на къс спринт (стигам го, дори когато е моторизиран с кракомобила), приказвам, наказвам (прибирам в къщи), странното е, че ако по-малко дете хукне към улицата, го връща, а той все се опитва да наруши границите.
Проблем ми е вечерното прибиране, засега единствено минава номера, че излизат комарите и ще ни нахапят, но това чак към девет часа вечерта.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #14 -: Юли 12, 2016, 14:05:54 pm »
stoeka71, моят син след като проходи, нямаше момент на ходене, тичаше почти непрестанно. Винаги излзиам с него с удобни за тичане обувки, като беше по-малък ходех плътно след него. сестра ми ме питаше тогава защо не седна за малко и не го оставя да си играе сам, сега, когато и тя има дъщеря, ме разбира идеално. И не на последно място -тренировките ми 3 пъти седмично ме държат в добра форма, за да мога да реагирам достатъчно бързо. Ако не можеш да я удържиш на улицата, носи я наръце. Още нещо, за по-дълги разстояния винаги използвам количка, че и досега. Явор няма нищо против да си се вози и за мен е иделано. Свалям го чак когато сме в парка или на площадка и т.н. Вие сте още малки, защо не използваш количка?
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #15 -: Юли 12, 2016, 14:28:47 pm »
Стоека, подкрепям Маги и Мешко!
Калина не можеше да говори хубаво, но викаше с пълно гърло ПОМОССТТТ / помощ/
когато я водех за ръка против волята и на безопасно за нея място!
Тичаше винаги в различни посоки и затова плътно и за ръка,
когато е в ход и в количка на по-дълги разстояния!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #16 -: Юли 12, 2016, 14:38:26 pm »
Моника, ревеше, тръшкаше се, въргаляше се по земята, защото иска нещо си.На оживена улица.Държа я за ръката през цялото време.Сценката е неописуема, но аз знам какво е да се стрелне с пълна сила към улицата.Стискам до посиняване.Диването не ще да седи в количка, иначе да си я бутам още, но не.Разкопчава се, става в движение и т.н. екстри.

Ако Мария седи в количка, вози я, може да е до площадката която е на 10 метра от вас, да не ти пука, сигурността им е на първо място.Аз още си жаля за моята количка, защото това дребното сега ми изпива соса, а преди беше лесно-мятам я вътре и я бутам където аз реша.И пищи, ама пищи все едно я коля.Иска нещо си или да ходи нанякъде и пищи.Без тъпанчета останах.За хората не ми пука, искам да се приберем живи в къщи.

*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #17 -: Юли 12, 2016, 15:27:40 pm »
Като почне много да ми се дърпа и върти (пък си и тежи вече), застопорявам го м/у краката и държа с ръце, след което вече пищи, но дава да го водя за ръка.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #18 -: Юли 12, 2016, 15:32:10 pm »
Мдааа, така е и при нас в количката  на прибиране - пищене, изпъване, огъване .. но не може да си разкопчава коланите. Два дни съм без кола и пак с количката до яслата, защото малар и на близо е невъзможно продвижването тежи,  огъва се и на ръце не мога я удържа. А за ръка ако я хвана и не пусна ляга на асфалта и няма ставане. Реално САМО в градската градина и на гребната е на самоход и пак съм зад гърба й.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Вече юли е, хайде на море!
« Отговор #19 -: Юли 12, 2016, 15:33:49 pm »
Площадките са до блока, просто на 5 метра. Точно 3 на брой, затова без количка ходим. И аз ходя с платненки, нищо че е лято. Тичам аз, не ми пречи да бягам, но в тоя град в момента е пренаселени. Деца, хора, колички, тротинетки, коли забутане и т. Н и като хукне, те ми пречат да я хвана бързо. Кошмар, днес вече и глас повиших. И с писъци се прибрахме, а аз съм изпохапана от нея. Започва и да хапе, като не става на нейното. Обеснявам, говоря, показва как другите деца слушат, е не и не. На моменти ми идва да я ошамаря по дупето, но все още съм успяла да се въздържа, че е и без памперс.. Ама кога ли ще си изпусна нервите незнам. Стискам зъби, обаче сякаш не ме чува какво и говоря. Ето падна, удари се, тече кръв и въобще не се стряска, ами още по големи бели прави.
А в количката не иска колани, започват писъци. Ако е без тях, решили става в движение и скача. Иска да върви, ако знаете само колко път извървява на ден, не дава да я нося -  иска ходи Мими -  и толкова!