0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Честит празник на всички малки, малко пораснали и пораснали деца. Пожелавам ви никога да не губите детето в себе си, защото няма нищо по-чисто и истинско на този свят от детското сърце.

Нека новата тема ни донесе повече положителни емоции и разбира се нови попълнения! 🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞😘😘😘😘😘😘😘💐💐💐💐💐



Всеки миг е още един шанс...
*
Честит празник на всички дечица! Да са много усмихнати и щастливи!!!
Ние сме в ремонт вкъщи, и с бебче можете да си представите какъв филм е.
Кати, много сладка малката готвачка!
Milch, честито християнче!
Синеочка, честити ви думички!
Нелка, честито зъбче и сядане! Rumito, и на вас браво за сядането!
Бебе, да е много здрав рожденника!
Лори се обръща вече сама по корем и гръб, и много й харесва по корем, иска само така да стои.
Прекрасен първоюнски следобед на всички!
*
Честит празник на всички дечица!
Да бъдат здрави, послушни и но и много палави, щастливи и прекрасни!
*
Честит празник на всички дечица!  :balk_16:
Да са ни живи, здрави, все така весели и игриви!
Честит празник на малки и големи деца:)

За млякото - тя яде много, като за голям човек, не е гладна нощем, но се буди от навика. Не мисля, че й е необходимо 500мл. да пие дневно.
[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Благодаря 3а пожелананията 3а рожденника ни :) Дай Боже, всички дечица да са живи и 3драви!
Вчера нямахме консултация - другата сряда ще е - и не можах да питам 3а пустото стабилно седене :( Ходихме снощи на люлки с баткото и гледам едно бебе, колкото нас - седи си хубаво само в количката. Хем да не сравнявам, ама в3ех да се притеснявам.
Вени, моят племенник е такова "млекопитаещо" :) Колкото и прясно мляко да му дадеш - няма да откаже. Ама той пре3 АМ не е минавал.
3а обувките 3а прохождане - удома по чорапки с гумени топченца, да не се пър3аля, навън - май ще в3емем Колевите буйки с ципче. Баткото така проходи и сега удома пантоф не трае, че и на градината свалял понякога пантофките :)


*
Sol, аз се питах къде се изгуби, а вие ремонт правите. Разбирам колко малко време ти остава за писане.
На Дани също много му харесва по коремче и постоянно се обръща, взима си някаква играчка и така се занимава. А за седенето все още не е много стабилен - понякога издържа повече, понякога ако не съм до него да го подпра се търкулва  :lol: В количката слагам коланите.





*
Запис и от мен :-)
Моите принцеси направиха 7 месеца:-) колко бързо мина това време, обаче още не стоят стабилно. Линка например е малко е стегната в кръста и като цяло структурата и е по набита и горе долу сяда и сама св задържа за секунди но се задържа,а другото ми мишле то мн слабичко :-):-) още се клати никак не е стабилна,дали е нормално да е толкова клатеща се като кукла на конци,а иначе като я пусна за земята и я държа и прави стъпки бих казала" че ше тръгне скоро ":-)а иначе супер нестабилна,а линка изправя ли е на едно място и не прави крачки-стои и вика само:-) :-) супер различни в всяко едно нещо
*
Веси, не си спомням на термин ли се родиха, но баткото ми беше доносен и късно стана стабилен. Аз си мисля, че мамите, които започват да поподпират им помагат и затова някой сядат по-рано. Та един вид се чудя, дали наистина е грешно това подпиране?! Моя приятелка сега преди захранването също е вдигнала нивото, да свикне детенце и то сигурно по-рано ще е стабилно, а аз като от 6-тия започна да ги изправям, много ясно, че няма тогава да са стабилни.
И още не се обръщат от гръб на корем. От корем на гръб им е интересно, но пък аз рядко слагам по корем. Спирам развитието на децата май  :lol:
Моят син проходи бос. Още ходи бос в къщи, както и аз де. За навън взех на КК.
*
Весита, гледа се коригираната възраст. Не мисля, че има нещо притеснително те са на 6 месеца коригирана възраст доколкото помня :) сега им предстои да се научат. Но ако има нещо което те притеснява не пречи да направиш консултация. До колкото съм запозната за недоносените има профилактичен препоръчителен преглед при невролог и ТФЕ.
« Последна редакция: Юни 05, 2016, 21:29:16 pm от milch »
*
Весита, бебето ти не се опитва да ходи. Това е един от вродените му рефлекси.
Ето това представлява:

Stepping reflex
Alyson Shaw, a paediatric consultant at Ottawa’s Children’s Hospital of Eastern Ontario, describes this puzzling (but cute) reflex: “If you hold the baby upright with her feet touching a firm surface, she will lift her feet one after the other as if walking.” Shaw says there is no known biological explanation for this particular reflex. “Laura is doing a lot of this stepping now,” says Hoffman. “If you hold her in standing position when she’s upset, she looks like she’s stomping her foot.”

От тук: http://www.todaysparent.com/baby/baby-development/reflexes-5-instincts-your-baby-is-born-with/

Ако не го разбираш, кажи, за да ти го преведем.

Термина ми беше за 21.11,но плануваното секцио беше на 2.11,Родиха се големички,казаха ми че са доносени нито са лежали в кувиози нито нищо! Просто ми е странни как едното е по заякнало а другото се клати доста,може би защото правя сравнения между двете знам ли?
На мен ми е пределно ясно че не се опитва да ходи и че е рефлекс,просто исках да Дам пример,как едното прави едно а другото друго,а двете еднакви работи в този период не вършат!
Всяко детенце е различно и предполагам че всяко е развива по различен начин и време,за сега нищо не ме тревожи,просто ми е странно когато ще се закрепи това дете,дали е от това че расте на височина повече,от колкото на кг,знам ли,ще питам др ден като ги водя на консултация! Иначе са мн енергични не спират по цял ден,да се въртят,да ритат ,да дърпат чаршафи играчки дрехи всичко което е около тях
и т,н.
*
Извинявай! Не съм те разбрала значи.
Нормално е да са различни. Прекрасно е, че са различни.  :D

*
Весе, всяко детенце е различно и не виждам смисъл да се притесняваш за сядането.
Относно подпирането не знам дали има полза от него. Аз не съм подпирала с възглавници, смятам че е излишно и дори опасно. На 6 месеца започнах да я поставям седнала и смених зимният с летния кош. След седмица вече стоеше стабилно. Та..мисля, че няма много връзка с подпиране, а по-скоро до готовност на детето. То си му е заложено в природата и рано или късно ще му се случи. Все пак това не е някакво състезание.

Благодаря ви за отзивите за обувчици. Вкъщи я държа напълно босичка, а за навън май ще заложа на Беко или Капчица. Харесвам и Атипас,  но не стават за лятото. Поне така ми се струва.

Поздрави от една 9-месечна Слънчогледка


Всеки миг е още един шанс...
Здравейте, от скитосване по цял ден по улиците не кмогвам да пиша, само прочитам набързо е айде пак навън. Ние тази седмица ще водим малкия на село при баба му и дядо му, но пък за късмет по изпъкнатала част на бузките му се появиха пъпчици, които днес дори стоят като зачервени участъци :( Педиатърката не ми вдига телефона, да я питам коя смяна е и да го водя. Досега не се зачервявал така, храна различна не яде, пие много вода, един и сйщи препарат за пране ползвам, плакна с водичка лицето... Дано не е нещо сериозно  :(
Да не би да е нещо от слънцето? Имам колежка която детето и имаше така по бузките и се оказа че от слънцето,мажеше го с какво ли не,и накрая и казали че просто кожата му е такава и че ако не го превъзмогне до годинката самия организъм тогава вече ще вземат по сериозни мерки!
Бонболини, Алек преди време бе така педиатърката каза гъбички и му изписа клотримазол,след мазане около 3 седмици ефект нула,заведох го на кожен и се оказа,че му е просто такава кожата...та най-добре лекар да го види,не е нещо сериозно щом е само на бузките,може да е и от слънцето...
Прекрасна е таз Слънчогледка :)
*
Съгласен съм с Весита! Може да е топлината! И при нас се получава понякога. Мажете ли го с някакъв слънцезащитен преди излизане? Това не означава ,че не трябва да търсиш педиатърката.Ние също преминахме през фазата на "притеснителните въпроси" - "Защо вече не се обръща?"."Ама не седи стабилно  :? ?", " Това дете май няма да проходи... :(?"  :lol:...Но в крайна сметка всичко си дойде на мястото и сега си "щъка" бос из къщи... :D като родители , ни се "полага" да се притесняваме. :wink: В крайна сметка,ако няма обективни причини,няма как да не се случат нещата. :D
Сега водим "битка" за преминаване от двуразово спане през деня,към един следобеден сън.Мисля,че доста ни води в тази борба. :lol: Ако някой е имал такъв преход,да каже две думи как  е минало. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]