0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Честит празник на всички малки, малко пораснали и пораснали деца. Пожелавам ви никога да не губите детето в себе си, защото няма нищо по-чисто и истинско на този свят от детското сърце.

Нека новата тема ни донесе повече положителни емоции и разбира се нови попълнения! 🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞😘😘😘😘😘😘😘💐💐💐💐💐



Всеки миг е още един шанс...
*
Честит празник на всички дечица! Да са много усмихнати и щастливи!!!
Ние сме в ремонт вкъщи, и с бебче можете да си представите какъв филм е.
Кати, много сладка малката готвачка!
Milch, честито християнче!
Синеочка, честити ви думички!
Нелка, честито зъбче и сядане! Rumito, и на вас браво за сядането!
Бебе, да е много здрав рожденника!
Лори се обръща вече сама по корем и гръб, и много й харесва по корем, иска само така да стои.
Прекрасен първоюнски следобед на всички!
*
Честит празник на всички дечица!
Да бъдат здрави, послушни и но и много палави, щастливи и прекрасни!
*
Честит празник на всички дечица!  :balk_16:
Да са ни живи, здрави, все така весели и игриви!
Честит празник на малки и големи деца:)

За млякото - тя яде много, като за голям човек, не е гладна нощем, но се буди от навика. Не мисля, че й е необходимо 500мл. да пие дневно.
[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Благодаря 3а пожелананията 3а рожденника ни :) Дай Боже, всички дечица да са живи и 3драви!
Вчера нямахме консултация - другата сряда ще е - и не можах да питам 3а пустото стабилно седене :( Ходихме снощи на люлки с баткото и гледам едно бебе, колкото нас - седи си хубаво само в количката. Хем да не сравнявам, ама в3ех да се притеснявам.
Вени, моят племенник е такова "млекопитаещо" :) Колкото и прясно мляко да му дадеш - няма да откаже. Ама той пре3 АМ не е минавал.
3а обувките 3а прохождане - удома по чорапки с гумени топченца, да не се пър3аля, навън - май ще в3емем Колевите буйки с ципче. Баткото така проходи и сега удома пантоф не трае, че и на градината свалял понякога пантофките :)


*
Sol, аз се питах къде се изгуби, а вие ремонт правите. Разбирам колко малко време ти остава за писане.
На Дани също много му харесва по коремче и постоянно се обръща, взима си някаква играчка и така се занимава. А за седенето все още не е много стабилен - понякога издържа повече, понякога ако не съм до него да го подпра се търкулва  :lol: В количката слагам коланите.





*
Запис и от мен :-)
Моите принцеси направиха 7 месеца:-) колко бързо мина това време, обаче още не стоят стабилно. Линка например е малко е стегната в кръста и като цяло структурата и е по набита и горе долу сяда и сама св задържа за секунди но се задържа,а другото ми мишле то мн слабичко :-):-) още се клати никак не е стабилна,дали е нормално да е толкова клатеща се като кукла на конци,а иначе като я пусна за земята и я държа и прави стъпки бих казала" че ше тръгне скоро ":-)а иначе супер нестабилна,а линка изправя ли е на едно място и не прави крачки-стои и вика само:-) :-) супер различни в всяко едно нещо
*
Веси, не си спомням на термин ли се родиха, но баткото ми беше доносен и късно стана стабилен. Аз си мисля, че мамите, които започват да поподпират им помагат и затова някой сядат по-рано. Та един вид се чудя, дали наистина е грешно това подпиране?! Моя приятелка сега преди захранването също е вдигнала нивото, да свикне детенце и то сигурно по-рано ще е стабилно, а аз като от 6-тия започна да ги изправям, много ясно, че няма тогава да са стабилни.
И още не се обръщат от гръб на корем. От корем на гръб им е интересно, но пък аз рядко слагам по корем. Спирам развитието на децата май  :lol:
Моят син проходи бос. Още ходи бос в къщи, както и аз де. За навън взех на КК.
*
Весита, гледа се коригираната възраст. Не мисля, че има нещо притеснително те са на 6 месеца коригирана възраст доколкото помня :) сега им предстои да се научат. Но ако има нещо което те притеснява не пречи да направиш консултация. До колкото съм запозната за недоносените има профилактичен препоръчителен преглед при невролог и ТФЕ.
« Последна редакция: Юни 05, 2016, 21:29:16 pm от milch »
*
Весита, бебето ти не се опитва да ходи. Това е един от вродените му рефлекси.
Ето това представлява:

Stepping reflex
Alyson Shaw, a paediatric consultant at Ottawa’s Children’s Hospital of Eastern Ontario, describes this puzzling (but cute) reflex: “If you hold the baby upright with her feet touching a firm surface, she will lift her feet one after the other as if walking.” Shaw says there is no known biological explanation for this particular reflex. “Laura is doing a lot of this stepping now,” says Hoffman. “If you hold her in standing position when she’s upset, she looks like she’s stomping her foot.”

От тук: http://www.todaysparent.com/baby/baby-development/reflexes-5-instincts-your-baby-is-born-with/

Ако не го разбираш, кажи, за да ти го преведем.

Термина ми беше за 21.11,но плануваното секцио беше на 2.11,Родиха се големички,казаха ми че са доносени нито са лежали в кувиози нито нищо! Просто ми е странни как едното е по заякнало а другото се клати доста,може би защото правя сравнения между двете знам ли?
На мен ми е пределно ясно че не се опитва да ходи и че е рефлекс,просто исках да Дам пример,как едното прави едно а другото друго,а двете еднакви работи в този период не вършат!
Всяко детенце е различно и предполагам че всяко е развива по различен начин и време,за сега нищо не ме тревожи,просто ми е странно когато ще се закрепи това дете,дали е от това че расте на височина повече,от колкото на кг,знам ли,ще питам др ден като ги водя на консултация! Иначе са мн енергични не спират по цял ден,да се въртят,да ритат ,да дърпат чаршафи играчки дрехи всичко което е около тях
и т,н.
*
Извинявай! Не съм те разбрала значи.
Нормално е да са различни. Прекрасно е, че са различни.  :D

*
Весе, всяко детенце е различно и не виждам смисъл да се притесняваш за сядането.
Относно подпирането не знам дали има полза от него. Аз не съм подпирала с възглавници, смятам че е излишно и дори опасно. На 6 месеца започнах да я поставям седнала и смених зимният с летния кош. След седмица вече стоеше стабилно. Та..мисля, че няма много връзка с подпиране, а по-скоро до готовност на детето. То си му е заложено в природата и рано или късно ще му се случи. Все пак това не е някакво състезание.

Благодаря ви за отзивите за обувчици. Вкъщи я държа напълно босичка, а за навън май ще заложа на Беко или Капчица. Харесвам и Атипас,  но не стават за лятото. Поне така ми се струва.

Поздрави от една 9-месечна Слънчогледка


Всеки миг е още един шанс...
Здравейте, от скитосване по цял ден по улиците не кмогвам да пиша, само прочитам набързо е айде пак навън. Ние тази седмица ще водим малкия на село при баба му и дядо му, но пък за късмет по изпъкнатала част на бузките му се появиха пъпчици, които днес дори стоят като зачервени участъци :( Педиатърката не ми вдига телефона, да я питам коя смяна е и да го водя. Досега не се зачервявал така, храна различна не яде, пие много вода, един и сйщи препарат за пране ползвам, плакна с водичка лицето... Дано не е нещо сериозно  :(
Да не би да е нещо от слънцето? Имам колежка която детето и имаше така по бузките и се оказа че от слънцето,мажеше го с какво ли не,и накрая и казали че просто кожата му е такава и че ако не го превъзмогне до годинката самия организъм тогава вече ще вземат по сериозни мерки!
Бонболини, Алек преди време бе така педиатърката каза гъбички и му изписа клотримазол,след мазане около 3 седмици ефект нула,заведох го на кожен и се оказа,че му е просто такава кожата...та най-добре лекар да го види,не е нещо сериозно щом е само на бузките,може да е и от слънцето...
Прекрасна е таз Слънчогледка :)
*
Съгласен съм с Весита! Може да е топлината! И при нас се получава понякога. Мажете ли го с някакъв слънцезащитен преди излизане? Това не означава ,че не трябва да търсиш педиатърката.Ние също преминахме през фазата на "притеснителните въпроси" - "Защо вече не се обръща?"."Ама не седи стабилно  :? ?", " Това дете май няма да проходи... :(?"  :lol:...Но в крайна сметка всичко си дойде на мястото и сега си "щъка" бос из къщи... :D като родители , ни се "полага" да се притесняваме. :wink: В крайна сметка,ако няма обективни причини,няма как да не се случат нещата. :D
Сега водим "битка" за преминаване от двуразово спане през деня,към един следобеден сън.Мисля,че доста ни води в тази борба. :lol: Ако някой е имал такъв преход,да каже две думи как  е минало. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
ra40,такива са ни "битките" - неравни  :). Предполагам, че дедето просто има нужда от повече сън все още. Ще споделя моя опит. До към година и половина предиобедните ни разходки силно се ограничаваха от този сън между закуска и обяд. Докато се облечем, докато се натоварим на количката и то станало време да се прибираме  :D. Аз предпочитам да се храним у дома, а при захранването ми се струва задължително  :wink:. Когато отидохме на село обаче, изведнъж нещата се промениха. Будеха се по-рано, играеха до около 12 и после си спяха само следобеден сън. Нищо не съм правила, за да ги вкарам в този режим. Идва си времето за всичко  :). Е, понякога трябва малко побутване, но обикновено естествените неща се случват и без наша помощ  :D.
*
Весе, всяко детенце е различно и не виждам смисъл да се притесняваш за сядането.
Относно подпирането не знам дали има полза от него. Аз не съм подпирала с възглавници, смятам че е излишно и дори опасно. На 6 месеца започнах да я поставям седнала и смених зимният с летния кош. След седмица вече стоеше стабилно. Та..мисля, че няма много връзка с подпиране, а по-скоро до готовност на детето. То си му е заложено в природата и рано или късно ще му се случи. Все пак това не е някакво състезание.

Благодаря ви за отзивите за обувчици. Вкъщи я държа напълно босичка, а за навън май ще заложа на Беко или Капчица. Харесвам и Атипас,  но не стават за лятото. Поне така ми се струва.

Поздрави от една 9-месечна Слънчогледка
Много е сладка! Да е жива и здрава!
Здравейте, благодаря за отговорите. Заведох го при педиатърката и тя каза, че й прилича на алергия явно от някакво растение или прах /нали по цял ден сме навън и всичко в устата или ръцете мръсни в устата :?/. Каза да пие Ериус , но ако се задълбочи ще го водим в Кожния диспансер. Сега ще го видя тези дни как е. Дано се пооправи. Раче, мажа го, че е к много бяла кожа. А относно преминаването в един дневе сън и при нас стана изведнъж, не съм го мъчила.
*
Бомболини, идва сезона на пъпките. Ще се оправи детенце. Може и много лекичко с ментолов спирт 1-2 пъти да го намажеш. Ако е алергия и алергозан  може, поне аз бих предпочела да мажа вместо да давам през устата.

Синеочка, на твое място бих изчакала със закупуването на обувките до момента на прохождане.  Нора с късното си прохождане, ей така от мерак чифт ботуши и чифт обувки си останаха неизползвани.  Пък и  лятото босо дете в количка  :lol:, какво му е.

За изправяне, лазене, ходене - за мен е колкото до физическо развитие, толкова и до характер и темперамент, не бързайте момичета.Всичко ще си дойде на мястото. Ако има проблем педиатъра ще каже и насочи за консултация при специалист, само попитайте.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Здравейте,
На мен никакво време за писане не ми остава. Сега обаче не можах да подмина въпроса на ra40, защото за ей това нещо не чаках да му дойде времето. Вече не издържахме физически със стоенето до 12 вечерта и се наложи да им махна принудително сутрешното спане. Просто ни разказваха играта в продължение на няколко седмици ..... При нас се случи периода около празниците, та имаше повече народ вкъщи. С всеки изминал ден ги слагах да спят все по-късно ... 15 минути да са, вземах им ги от сутрешния сън. Точно за периода около часът на заспиване приготвях някакви нови игри, че да им е интересно и да се залисат с тях. С всеки изминал ден избутвах часа на заспиване по-късно. Спомням си, че даже по едно време давах обяда в 11, че като заспят към 11:30, да спят поне 2 часа. За около месец се получи, изместихме заспиването към 12. И сега има дни, в който стават към 6 и естествено не успяват да изчакат до 12 за заспиване, но просто лягат когато им се доспи и си спят 1-2 часа, а вечерта заспиват по-рано. 
И така и така съм се разписала, да взема да питам нещо. До каква възраст се затварят фонтанелите? Хлапетата са вече на 18 месеца, а фонтанелките са си доста отворени. Има бая място още и не виждам как ще се затворят за 1-2 месеца. Лекарката им каза, че няма място за притеснение, били зимни бебета и затова. Не каза да увелича приема на витамин Д, даже каза да го спра през лятото. Ама аз си го мисля .... Даже и симптоми на рахит започвам да виждам - девойката постоянно и е мокра главата като спи. Направо локви оставя на чаршафа, а все още не е толкова топло.
Хубаво лято, момичета и момче!
Раче,аз малко понасилих нещата и при двамата :lol: имаха навика да заспиват към 12 т.е. малко преди да се приберем и обядваме,ужас...любимо ми беше Алек да заспи в количката на 300-400 м.преди входа...е,познай събуждам го и го вадя от нея да ходи и тъй се разсънваше,че до 14 ч.няма заспиване :lol: ама пък си спи поне до 17 :) сега понеже е при баба си втора седмица и нещо рано ставал сутрин та тя го хранела по-рано и съответно по-рано заспивал....офф,да мине и тоя изпит в петък и си го вземам :) че ще трябва да го вкарвам в пътя с режима...
*
Мили момичета, кога започва възпитанието при най-малките?
Четох противоречиви неща в нета, примерно винаги ли когато детето се разплаче се втурвате да го успокоявате или не. Едното ми момиченце плаче много и при най-малкото нещо, докато другата е много спокойна. Разбира се и на двете се стремя да им дам много обич, гушкане, люлеене...но усещам, че едната остава пренебрегната за сметка на другата.
Как процедирате вие, когато детето плаче без да има видима причина за това?
*
Как процедирате вие, когато детето плаче без да има видима причина за това?
Здравей, в случаите, когато плачът е наистина без видима причина, аз изчаквам малко време и я питам какво й има. Разбира се, знам че няма да ми отговори. После я вземам да я успокоя, давам й водичка. Понякога плаче за абсолютни глупости.
*
Танита,  без да съм запозната с отглеждането на близнаци. С особен респект съм към вас   :D. Все пак си мисля, че е до характер. Вие и ги имате по две, два различни характера. Не мисля обаче че бебета се възпитават. Може много да греша. Много е първично при тях,  всичко е ... инстинкт някакъв, не зная как да обясня. Мозъчетата им не действат на ниво причина и следствие. Всичко е толкова неосъзнато. Бих гушкала до колкото мога и това е . Сега се наслаждавам на всяко гуш  (колкото и да не ми е до това )  защото знам,  че времето ще отлети и страшно ще ми липсва.  Малките лисичета първо интуитивно усещат, после съвсем съзнатлно и изнудват и то само как. Възпитанието според  мен идва с комуникацията с възможността да се обясни нещичко, да разбере детенце някак, поне частично кое, какво, защо.
Аз все още удрям на камък, защото когато започнахме да почваме да се разбираме дойде и великото голямо тръшкане  съпроодено с пълното оглушаване по каквато и да е иначе разбираема тема , т.е. и залисването не се получава.
Следвай интуицията си - това бих те посъветвала.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Танита, рано е за възпитание.
При близнаци е ясно, че няма как и на двете да им се обръща внимание едновременно. Не се притеснявай! В един момент свикват (така твърди моя близка приятелка, майка на близначки).

*
Благодаря ви за съветите;-) И аз си мисля, че е до характер, но все се шашкам да не би да не правя нещо както трябва. Примерно четох Спок, че препоръчва да се оставят да плачат ( примерно когато не могат да заспят). Първата вечер бебето щяло да плаче 40 минути, втората 15 и накрая щяло да спре да плаче и само да заспива.....
Аз 40 минути не мога да го оставя да плаче само, според мен ще се невротизира още повече което и да е дете....не знам
*
Да бе да, щяло да спре .....  ,  някое може и да спре.
Танита, след 40минутен рев освен да си докараш нервна криза и чуство на вина, друго не знам да постигнеш. При това не става дума за еднократно такова преживяване и то с неясен резултат. Много е лесно, чудесно би било да се гледат децата по книга, ама нали - за всяко едно да има отделна написана такава.
Аз д-р Спок въобще не го долюбвам. Остарели , твърде много при това методи от миналия век, има няма 60-70 г.назад. Преди, когато нямаше интернет тази книга беше цяло съкровище, има много какво да се научи , но не всичко. То са културни особености най-напред. Все си мисля, че американците са по- студенокръвни и не се впрягат за някакъв си рев.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Танитка твоите са бебета малки.Аз на твое място бих си взела един слинг и бих носила по ревящата в него.Моя опит с ревящо дете без причина показа, че те търсят близост и сигурност.До около 7-8 месеца Моника започваше да реве и пищи без видима причина, изнервя се и наставаше ад.Помагаше носенето в ерго раница или на ръце, но тя много тежеше и за това раничка.Дали аз или баща и я взимахме нямаше голямо значение важното е да е до човек да усеща топлината и спокойствието.И да кажа случвало ми се е многократно да бутам празна количка и да нося Моника в раница.Възпитанието започва след това, мноого е рано да мислиш за него от сега.Сега са само за гушкане твоите принцеси.
За заспиването специално имаше период в който не можеше да заспива, не знаеше как и пак така успявах да я приспя в раницата.За сравнение сега спи сама в своето легло и не иска да дойде да се гушка при мен.

*
Tanitа, разбирам, че ти се иска да дадеш еднакво внимание и на двете, но няма как. Сама си разбрала, че са отделни човечета, макар и родени по едно и също време. Различни характери са и ти първа ще усетиш към кое бебе как да се отнасяш според особеностите му. Ако бебето плаче без видима причина, можеш да изчакаш, за да видиш дали ще се успокои. Чак тогава гушкай и успокоявай. Може и за 5 минути да е, но лека полека ще видиш дали има ефект. Вниманието не може да се дозира по равно между двете. Важното е, че им даваш любов и грижа и те го усещат. Грижи се и за себе си обаче  :). Ще има рев и за вниманието на мама, тогава гледай да си по-твърда  :wink:.
Това със слинга и раницата е добра идея, но ако можеш да ги избегнеш, е по-добре според мен  :). Щото и другата бебка може да има периоди на рев и ще стане... дявол на магаре  :). Като понатежат, ръце и кръст няма да ти останат за носене. Пак ще кажа - мама им е много важна, а мама трябва да е здрава, за да може да гушка  :). Най-приятелски съвет, от опит.

По ред причини, между които вероятно и по-голям инат и коравосърдечие от моя страна  :), избягвах да ги разнасям на ръце без нужда. Под нужда разбирам колики, някакво друго неразположение, мокра пелена и подобни. Насила съм се въздържала понякога да не грабна плачещото бебе, след като знам, че е нахранено, оригнало се е и е сухо, но пак реве. Постепенно се успокояваха. Не съм ги приспивала на ръце. После това ми се отплати, свикнаха да заспиват сами, без да има някой друг в стаята. Моите не бяха и от най-ревливите. Но пък и не заспиваха веднага. Оставях ги да си играят в кошарите, докато заспят, а после влизах да ги завия. Така си създадоха някакъв режим. Да не излезе, че у нас е казарма  :lol:. Много ги гушкам, а сега за моя радост и те имат желание  :D. Е, юнакът по-малко, вече се прави на мъж  :lol:.

avallon, д-р Спок е вече само търговска марка  :). Книгата е силно осъвременена от други лекари, а от оригинала са останали само кратки цитати. Но съм съгласна с теб, че има културни различия. Все пак с рева, в разумни граници, може да се получи добър резултат.

maury, не съм сигурна до каква възраст е нормално да се затворят фонтанелите, но не се притеснявай излишно, щом педиатърът ти е казал. Ако искаш, посъветвай се и с друг лекар. Доколкото знам, не е проблем да продължиш да даваш вит. Д.
*
Беата е права, ти си майката, ти усещаш най-добре от какво имат нужда.Води се по себе си, по нуждите им, по това какво ти мислиш и какво вярваш че е правилно.Никой не е на твоето място и не може да даде адекватен съвет.

*
Благодаря ви, момичета, знаех си аз, че тук ще получа смислен и адекватен отговор на терзанията си;-)
Взела съм си един слинг и ще опитам, но с кръстовете вече имаме сериозни проблеми двамата с таткото, те вече си тежат - 6 и 5 кила.
Всъщност, както във всяко едно нещо - цаката му е в "мярата" - точна рецепта няма.
Хайде и нещо весело от мен:
https://www.facebook.com/awwwlovers/videos/vb.482410311959257/500514696815485/?type=2&theater
« Последна редакция: Юни 07, 2016, 11:44:21 am от Tanitа »
*
Плюса на слинга или ерго раницата е че не натоварват кръста и гърба.Аз имам големи проблеми с тези части от тялото, но малката можех да я нося до 11 кила в раницата.За сметка на това китките ми дадоха фира много рано и едва я вдигах на 6-7 кила, беше ад.

*
Maury,мисля,няма място за притеснение, относно фонтанелите.И на нашето момче все още не е съвсем,макар и да сте с месец по-големи. :lol: При зимните бебета било така./консултираме с добър специалист в София,за това говоря с увереност/ :wink:. А защо реши ,че изпотяването на глава е признак на рахит??? Не бях чувал  :?. Теодор също много се поти.Възглавницата му е мокра при всяко ставане :lol:.Ама ,като  знам баща му ,че е абсолютно същия,ако ще и на Северния полюс. :Lil: А добре си спомням,че и баща му ,на баща му беше същия... :lol: Може да е просто ген??? :wink: Темата за възпитанието и на мен ми е интересна. :D Все ни се струва ,че още са малки ,а така разбират и помнят...като "два слона"  8O. Направо ,не съм очаквал,че "чистото съзнание" може да е толкова "жадно" за всякакви неща.... :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
ra40,  а защо толкова настоявате за 1 сън през деня? На ясла ли ще тръгва? макар, че дори в яслата ги слагат преди обяд по-малките, които си имат още нужда от това.  Опитът, който имам с моите 2 деца е коренно различен. дъщеря ми си беше изградила перфектен режим, понякога заспиваше по-дълго следобед, но като заспи, спеше по 3 часа. Въпреки това вечер в 9 я слагах да си ляга, без значение дали заспива или не, знаеше си,че е време за  лягане. и досега нямаме особени проблеми с вечерното лягане. Виж малкият бандит е друга порода. той ако има как въобще да не спи, ще го направи. заспива супер късно вечер -в 12,1 часа и т.н. Събота и неделя, когато е по цял ден вкъщи, въобще не спи през деня и пак изкарва до 11 вечерта. Като беше бебе се събуждаше нощем да поиграе по 2-3 часа всяка нощ. Виж сутрин го нося почти спящ в яслата, сутрин му се спи, ама няма как. Относно плача и гушкането, винаги съм гушкала. при дъщеря ми без какъвто и да е успех. Тя беше изключително ревлива, а и не обичаше да се гушка особено, така че с гушкане или без все си ревеше. Синът ми - едно изключително усмихнато и лъчезарно дете, което просто ти се иска да гушкаш. И си го гушках с пълното съзнание, че за последен път гушкам моето си малко бебенце, и ми носеше огромно удоволствие. Това са неповторимите моменти, които няма да ти се върнат. А иначе ако се разсърди за нещо, и той може да пореве доста дълго време.  Инат имат и двамата, но го показват по различен начин.
<br />[link=http:
*
Танита, при мен се случва и двете да плачат. Избирам по-ревящата и другата се успокоява сама, явно солидарен рев. Съответно ако не съм уцелила ги разменям. Ако трябва да храня едната, а другата плаче я следя по часовник да не се тръшка супер много или седя до нея. Маймунарник е, пея, правя и някакви движения с ръка, много ги харесва. В един момент и аз като теб бях с впечатление, че едното бебе все приспивам на ръце, а другото си заспива само в кошарата. Сега е обратното. Общо взето гледам, което е по-неспокойно да получи повече внимание или нужното. Сама съм и не разнасям ако не е крайно належащо. Кръста вече не ме боли, но имам дълги и болезнени спомени и без носене и не бих си ги върнала. Сега се случва да не спят заедно и аз забавлявам будната и пак така ми е гузно, че на едната повече съм пяла или говорила  :D май няма да премине вината, че някой получава повече. Вечер гледам да гушкам и баткото, че той пък съвсем ми остава на заден план, а се връща изморен и е доста изнервен.
Тия котета са уникални. Нашето баткото го завива и то милото седи завито и не мърда поне 5мин., често се крие от него, но като го е нямало цял ден го посреща с радост  :D Много изтърпяват милите.
Синеочка, прекрасно детенце!
*
Хубавото време се настани и вие излетяхте по разходки :) Използвайте всеки миг и се наслаждавайте на майчинството.Аз вече се върнах на работа, но имам ли възможност да си остана и един ден с малката в къщи го правя.Да ядосва ме, яко я тресе бебешкия пубертет, но е разкошно това преживяване.А и започна да говори и е невероятно преживяване :)

Аз отлитам за Стара Загора.Утре е ДРЗ.Ако някоя от вас реши да се разходи до там да се запознаем ще се радвам, а ако имате приятели с проблеми им кажете да дойдат :)

Целувки на децата :)

*
Здравейте, мами!
Най-после и аз в тази темичка :)

Нахлувам веднага с един бърз въпрос. Нашият Никола направо ни изуми! Първите няколко дена не ми стигаше коластрата и кърмата, и се дохранвахме, но от 7-ия ден сме само ма кърма, направо преливам... и той сучи здраво. Първите 10 минути много активно, чак въздух не може да си поеме :) и след това още 10-ина минути, ама с големи почивки - ту заспива, ту суче, пак заспива и така... И след това като заспи, 4 часа не му мърдат! Понякога го будим по-рано, за да го изкъпем или сменим памперса, но като цяло го оставяме да спи колкото иска. Реално яде 6 пъти в денонощието, а не 7 ...

Та въпроса ми е: Нормално ли е да спи толкова много между храненията?
*
Нормално е. Значи си хапва добре. Ако беше гладен, щеше да се буди.

*
Здравейте, мами!
Най-после и аз в тази темичка :)

Нахлувам веднага с един бърз въпрос. Нашият Никола направо ни изуми! Първите няколко дена не ми стигаше коластрата и кърмата, и се дохранвахме, но от 7-ия ден сме само ма кърма, направо преливам... и той сучи здраво. Първите 10 минути много активно, чак въздух не може да си поеме :) и след това още 10-ина минути, ама с големи почивки - ту заспива, ту суче, пак заспива и така... И след това като заспи, 4 часа не му мърдат! Понякога го будим по-рано, за да го изкъпем или сменим памперса, но като цяло го оставяме да спи колкото иска. Реално яде 6 пъти в денонощието, а не 7 ...

Та въпроса ми е: Нормално ли е да спи толкова много между храненията?
Здравей, и аз мисля като Блу. Ние първите 15-20 бяхме на 8 хранения, после минахме на 7 и много рязко към 3-я месец вече бяхме само на 5, като в края на 3-я месец нямахме нощно хранене.
*
Вилия, добре дошли с Никола в бебешката тема.💐💐💐

И аз споделям мнението на Кати и Блу. Аз нямам опит с изключителното кърмене, т.к. винаги дохранвах, а накрая минахме и изцяло на АМ, но при нас беше подобно. Никога не будех да я карам да яде. Не съм привърженик на храненето под часовник, то самото дете си показва колко, как и кога да яде. Сега също сме така.
Храня, когато е гладна. А тя от известно време сама си казва - отваря устата, като рибче и казва па-па.

Момичета и хер Капитан, тази година няма да я водим на море, защото смятам, че е още малка, а и педи препоръчва да изчакаме поне до 1-1,5 г. Обаче съм решила да направя на вилата на село малък плажен кът с пясъчник и басейнче. Пясък имаме, но се чудя как да го дезинфекцирам. Вие имате ли идея какъв препарат се ползва? Иначе ще го поставя в специален пясъчник с капак (харесах в Хиполенд във форма на мида).
« Последна редакция: Юни 13, 2016, 09:55:30 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Синеочка разсмя ме.Забрави за дезинфекция и т.н. в момента в който детето почне да пълзи това е някакъв мит.А и нали целта е да изградят имунитет. Моника яде пясъка в градския пясъчник-жива е!

Според мен и толкова малки бебета нямат проблем на морето, просто трябва да се ходи в определени часове на плаж.А можете и на планина да отидете.Ние с Моника на 6 месеца ходихме на Еленския балкан.

*
Момичета и хер Капитан, тази година няма да я водим на море, защото смятам, че е още малка, а и педи препоръчва да изчакаме поне до 1-1,5 г. Обаче съм решила да направя на вилата на село малък плажен кът с пясъчник и басейнче. Пясък имаме, но се чудя как да го дезинфекцирам. Вие имате ли идея какъв препарат се ползва? Иначе ще го поставя в специален пясъчник с капак (харесах в Хиполенд във форма на мида).
Аз се въздържам още от пясъчник. Ние купихме люлка, но госпожицата не иска да стои в нея. Предпочита да обикаля назад, напред из градината.  Вчера всички съседи й чуха писъците, като се опитах да я сложа в люлката.  На плаж миналата година не сме ходили, сега мислим като се постопли да отидем. Според мен е важно водата да е чиста, защото разстройствата и тем подобните летни вируси се прихващат главно от мръсната морска вода. Но пък вие нали сте с ваксина против Ротавирус, трябва да сте железни.  Нали уж е много хубава тази ваксина......
*
Vilia, добре дошла  :D. Гладно бебе не спи, така, че наслаждавай се на спокойствието сега. И щом си наддава добре детенце, значи нямаш никакви грижи.
Синеочка, в строителните хипермаркети продават пясък за деца. Струва 7-8левая, предполагам има значение чистотата му, щом така пише. Пък и Нора що пясък е изяла по площадките .... спасение няма. На море юни и септември е чудно хубаво за бебе. Не става въпрос за къпане или търкаляне по пясъка, а за въздушни бани. Нашата на 5 мес й направихме сефтето - в раницата или количката.  Първите две лета така комбинирахме , през юни море, после цяло лято балкан и на септември пак море, после пак малко балкан.Тази година обаче  ще пропуснем юнското море за съжаление.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Благодаря ви за мненията момичета. Ще потърся този детски пясък, ако няма - няма да се втелясвам толкова.
А тези пясъчници на площадките май ги пръскат с нещо за ендопаразити.
 Люлка също ще вземем, т.к. обожава да се люлее.
Моите основни опасения свързани с плажа са точно рптавирусите. Макар, че поставихме Ротарикс, една допълнителна превенция, няма да е излишна.
На балкан ще идем септемери или октомври или на Еленкия или на Твърдишкия, а море живот и здраве догодина, когато ще бъде и малко по-голяма.



Всеки миг е още един шанс...
*
Синеочка, и аз като останалите мисля че няма никакъв проблем да отидите на море с малката. Марти за първи път го заведохме като беше на 8 мес. Ходихме сутрин рано, за мое голямо учудване не се и  опита да яде пясък, пълнехме му едно надуваемо басейнче на плажа до нас. Но всеки си решава.  А за пясъчниците в междублоковите пространства в Ямбол бих се въздържала да пусна малко дете като твоята Слъчогледка, баща ми разказва как бездомните кучета и котки ги ползват като тоалетни, а и аз се уверих миналата година на един в Каргона. :( Ние на село им присяхме съвсем обикновен пясък и го сложихме в покрит пясъчник.


И аз след Вилиа се местя в тази темичка с най-голямо удоволствие. Моя син Радослав също си хапва добре и спи около 4 часа между храненията. Събужда се само веднъж вечер и имаме едно хранене. Аз нямам кърма за съжаление и сме на адаптирано мляко Хипп. Само че ме притеснява това,че това мляко е най-скъпото на пазара. Гледах, че НАН са на приемлива цена. Някой има ли отзиви за малко по-евтините АМ?
*
Галина, след като сменихме много млека, всякакви и евтини и скъпи, най-накрая се спряхме на Babylove на ДМ, изключително съм доволна, защото за био мляко е най-евтиното на пазара, а като вкусови качества е 1:1 с Лактана био ( 14.99 е за 600 гр). Освен това, моя позната която живее от години в Германия ми каза, че  Babylove е мляко, което се произвежда от дъщерна фирма на Töpfer(производителите на Лактана).
На който съм го препоръчала е останал адски доволен.
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 20:17:02 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Здравей, Аптамилът е малко по-евтин. Имаше и едно бг мляко, но не се сещам как се казваше. Мисля, че Синеочка го ползваше.
*
Кати ,и него не го харесахме. Пиеше го, но на почивки и не с особено желание, а е приятно на мирис и бих казала и на вкус, но.. Нали имахме период на рев от млякото, накрая след като бях пръснала над 100 лв за различни марки млека , пробвах това на дм и тя взе, че го хареса.


Всеки миг е още един шанс...
*
Момичета и момчета от форума ето ви едно страхотно предложение:

"Здравейте,

На 19.06.2016 г. Детска Футболна Академия - Комета и Фондация Бащинство, със съдействието на Министерство на младежта и спорта и Столична община, на игрищата на Спортна София организира Детски спортен празник "Татко и аз"!
Заповядайте, добре сте дошли!
P.S.
Поради връзки с организаторите за членовете на Асоциация на българските фен клубове на чуждестранни отбори, Сдружение Зачатие, а и за всички други, до участие се допускат и комбинациите: чичо и аз, вуйчо и аз, бате и аз, дядо и аз и пр. и т.п. и т. нататък!"

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
 galina_89m ,   ако  бебето  приема млякото   и похапва   , чувства се добре и наддава , не е препоръчителна смяна  на млякото  , особено пък изпробването на една  след друга на различни марки  . От болницата ли  ви захраниха и препоръчаха ХИП?
 
Аз съм позабравила  , а актуални цени  не знам в момента ,но  на  бърз поглед сега     не виждам  чак такава разлика , например ето тук  :
http://bebemoe.bg/categories/%D0%A5%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%98/%D0%90%D0%94%D0%90%D0%9F%D0%A2%D0%98%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%98-%D0%9C%D0%9B%D0%95%D0%9A%D0%90/?page=1&sort=featured
Хип 1 -800 гр -  29.99   
Нан  1 -800 гр - 24.59
Аптамил 1- 800 гр - 29.99
Разбира се цените във всеки магазин са различни  , и  щом  сте само  на  АМ си е  разход  .
Не знам в кой град си  , но гледай АМ да е налично и  предлагано , че  ако е някое , което не зареждат редовно , в един момент да не се окаже , че няма от къде да вземеш . В Кауфланд имаше редовно промоции на големите пакети Аптамил .

« Последна редакция: Юни 15, 2016, 12:35:38 pm от nimika »


*
Как сте мами и дечица?Сигурно не се прибирате в хубавото време.Моника е пак болна с гнойна ангина на антибиотик.Иде ми да се гръмна.Ще се оправи няма начин, но аз съм разбита.В голяма чуденка съм какво да правя, за да и засиля имунитета.Сега взех биозон кидс да давам, с коластра било нам си кво.Не им вярвам на тия неща, но ще давам да ми е чиста съвестта. Надявам се сега лятото, повече разходки, малко море, плаж и дано успеем малко планина да направим и да заякне детето.

Маги,така са като тръгнат на ясла няма спасение...каквото и да даваш все тая,като се сетя с Вера какво чудо бе ми става зле,че наесен ще пускам Алек и ако е като сестра си верно ще се гръмна :lol: най ми помагеше бронховаксома като се замисля,почвах го от септември до декември т.е. 3 месеца по 10 дни и така докато стана на 5 г. та въоръжи се с търпение :) бързо да оздравява Мони :)
*
Маги, много неприятно..че пак сте болнички. На моя приятелка момиченцето беле все болно без да ходи на градина. В чудо се беше видяла, какво ли не опитаха и спасение нямаше. Откакто навърши 3 рязко намали боледуванията - явно почна да го израства. Надявам се и при вас скоро да се случи подобно нещо.
Ние днес сме на рд на едно момченце и чакам малката да се събуди, за да почна малко по малко да се стягаме и да тръгване към заведението.
Да се похвалим от вчера сме с 4 зъбчета. Надявам се да имаме мир и спокойствие поне няколко дни.


Всеки миг е още един шанс...
*
Ох, Магиии по никое време. Бързо да се оправя Моника. И стига вече. Не знам какво да те посъветвам. Ще кажа аз какво съм правила. Не знам , не всички деца са така. И до дете е. Нора изкара първата година с един антибиотик (ангина) през яуари и това е. Първия й и последен до сега АБ. Основно само се сополевеше тя.
След това давах герисан. От врме на време , особено ако си въобразя, че "тръгва нещо" давах детски витамин С за пиене и яко наблягам на плодове целогодишно, ама много плодове, зимата и фрешове  с моркови, червено цвекло, земна ябълка.... В най- дебелата зима вечер преди баня я оставях по малко гола  да се размотава, като се постопли времето по повечко.. Сега още като се приберем и се съблича. Прозорците са отворени и даже си полъхва течение от тук от там. Не я обличам и като бебе не съм я навличала. Потниците и бодитата като бельо отдавна ги махнах. Ако се изпоти по-лошо. А децата се движат 3 пъти повече от нас.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Маги, и аз си задавам същите въпроси, като теб. Хем искам да направя нещо полезно, хем съм силно резервирана към всякакви хранителни добавки. Все пак децата ни имат нужда от засилване на имунитета. Нашата педиатърка ми препоръча едни витамини (Junior Neo на Vision), но засега не знам дали помагат, пием ги отскоро. Друго полезно според нея е сиропът Имуномикс. При начална форма на влошаване - сополи, лека кашлица, тя ни изписва Умкалор на капки. Споделям опит, но си питайте вашите лекари кое е подходящо за състоянието на вашите деца.
Стократно се убедих, че децата много боледуват при ходене на ясла. А някои - повече от другите. Ние изтеглихме една къса и една цяла клечка  :), което сумарно си е къса клечка  :lol:. Все пак вече един месец ходим отново на ясла и сме отсъствали само три дни заради конюнктивит. Направо гоним рекорди  :D. Иначе и на нас все това ни разправят докторите - повече чист въздух, планина, море, здрава храна. Ами много ясно, така е  :). Бързо оздравяване!
*
Моята досега е пила само три пъти аб, брат й - май и той толкова, не помня вече. Но това не значи, че първата година в яслата не боледуваха често. Боледуваха си и още как. Втората година доста намалиха, а от третата големият не е боледувал. Малката ще я видим как ще е.
Няма отърване от болестите, като почнат ясла. Има много малко изключения.
Иначе нищо не давам като витамини и имуностимуланти. Не съм убедена, че има смисъл. Майка ми някакъв пчелен прашец с мед ми е пратила. Май само на меда вярвам, но все забравях да им го давам. То големият няма и нужда, де. Не е боледувал от 2 г. вече. Дори стрептококът го подмина, с който ни "почерпи" сестра му. С мъжа ми имах караница, че това се лекува само с аб. Добре, че се беше консултирал с гугъл. Личният му лекар е кардиолог, не му прегледал гърлото.

*
Здравейте! Добре дошли на новите попълнения!
Да предам малко опит и аз с имуностимулаторите. Моят син е с Т-клетъчен имунодефицит. Казано по просто има ли контакт с вирус си го лепва веднага. От бактериални инфекции не боледува често. Месеци на ред бяхме на терапия с изопринозин, но ефект не видях да има. Един ден когато бяхме пред кабинета по имунология се заслушах в един пациент с много рядък имунодефицит, който обсъждаше различните имуностимулатори. И така чух за саменто на капки. Аз като лекар бях много резервирана, но така и така за годините бяхме изпробвали всичко и реших да го взема. При нас има много добър ефект. Давам го профилактично, а когато е болен увеличаван дозата. Много често всичко минава без лекарства.
Ние сме доста по-големи и нямам представа за каква възраст е подходящо.
По принцип гнойната ангините е бактериална инфекция и не знам какъв ще е резултата при нея. Но като цяло го дават за стимулиране на цялостният имунитет.
Скорошно оздравяване!
« Последна редакция: Юни 17, 2016, 13:04:24 pm от milch »
*
Милх, благодаря за споделения опит.

Беата и аз давам Умкалор на капки :)

Момичета благодаря за мненията.Знам, че трябва да го израсте, наясно съм.Но видях себе си като малка като беше болна и ме заболя сърцето.Аз правех гнойна ангина, след гнойна ангина.Всички педиатри ме познаваха и накрая се наложи да ми махнат сливиците, защото бяха започнали да ме болят ставите. Искрено се надявам Моника да не стига до там, а да се разминем по-леко. Днес вече е в пъти по-добре, тича и дивее, но и другата седмица ще се гледаме в къщи двете.

Как издържате на жегата?Тук е малък Ад.

Здравейте,може би някой ме помнят...други не.Чак ме е срам,че 2 години и повече не съм писала,но така е когато мечтите се сбъднат те отнемат цялото ни време.Моето Николайче е на 2г и 3м от март ходи на ясла и в момента е с гнойна ангина=39,5 Т...изписага ни Панцеф,пробиотик,гринтус сироп и сега спи и оздравява.А утре заминаваме за морето...мисля да рискувам и да отидем-ако нещо се обърка ...газ и се прибираме
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Маги, стискам палци да не се стига до вадене на сливици. Дано скоро да го израсте.
В тази жега смр си у нас голи и с пуснати ролетни щори, вср още не смея да пусна климатика, но скоро и това ще се случи. Направо не знам как виреете в Плевен с Мони, като знам, че там лятото е ад под слънцето и ви съчувствам.

Вчера изкарахме супер на рд-то, малката много се забавлява. Набара някаква кола и през повечето време не пожела да слезе от нея.

Морско момиче, добре дошла и дано намираш повече време за нас :) Голям сладур е Ники.
Дано да изкарате безпроблемно морето.


Всеки миг е още един шанс...
 :oops:
ще се постарая....като се върнем от "молетоооо" ще съм супер редовна
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Момичета, препоръчайте някое хубаво бебешко олио. Много ни е суха кожата :( Ползвам продукти на Клоран, обаче  олиото нещо не ми харесва. Веднага попива и кожата пак остава суха и се лющи, иначе шампоанът е супер.
*
Вилия, в тази жега какво олио?!
Пробвай с хидратиращо кремче. В момента ползвам на Мустела, от Бюбхен също съм доволна.


Всеки миг е още един шанс...
*
Вилия, ние ползвахме олиото на Биодерма, дори и през лятото, защото емолиентите на Мустела и Биодерма не влияеха добре на кожата на дъщеря ми.
Eucerin Aquaphor :)


Абе с тия боледувания не знам...Ники на ясла не ходеше, скъса се да боледува. Катерина от 5 месечна сред зелени сополи и кашлица, яде пясък с лопатата, ходи боса навън, бетер циганче, облизва всички камън, два пъти е пила антибиотик - един път заради отит и втори път заради отит+лек хрип. Сополи вече не лекувам, не дърпам, то не е рев, не е чудо, не ми се занимава. Пръскам два-три пъти Муконасал, отпушва, изтича гадостта и след седмица минава. Дори вит.Д не й давам, а с Ники не бяха бъзове, не бяха чудесии. По-издръжлива ли е, по-малко ли се вглеждам, не знам.

Морско момиче, добре дошла отново :)
[/url][/url]
*
морско момиче, добре завърнала се! Няма какво толкова да се обърка. Детето си пие антибиотика, започва да оздравява, морето дори ще помогне.

Синеочка, тези возила са много популярни около прохождането и доста след това. Ако питаш моя син, и сега не би слязъл от такава количка  :D.

jasmin_veni, и двете са верни - и малката е по-издръжлива, и ти по-малко се вглеждаш вече  :). Като цяло, момченцата боледуват повече. Дано и да е само до първи клас, примерно  :wink:. (На това се надявам.) А при твоите ангажименти едва ли някой би се вторачвал в някакви си там подробности  :).
*
И ние сме в групата на болните.  :( Габи е с болест "Ръка, крак, уста", която е и заразна). В България май не се среща често, както тука в Австрия. Тук в детските градини е много често срещана, както варицелата и скарлатината. Вече не е заразна, но пък трябва да и мине обрива. Ще се гледаме двечките, само мама трябва да следи да не и свършат дните за гледане на болно дете, че са само 10 в една година, независимо от броя на децата. :?

Добре дошли на новите мами в темата!


*
Според мен е малка компилация това с болестите и децата.И е до детето и е до вглеждане.Но е факт, че ако оставя Моника със сополи на третия ден ми прави пристъп, така че нямам шанс да не се впечатлявам.Има и друго, средата много влияе.Плевен е страшно мръсен град.Тук концентрацията на фини прахови частици е много голяма, климата също е ужасен и действа зле на хора с респираторни проблеми.Така че предразположени като Моника към такива си боледуват и се усложняват.

Иначе малката е по-добре вече.Но и тази седмица ще се гледаме в къщи.

*
Соолииии. И аз да се оплача. И пак зъб в основата на всичко. Обаче сякаш е спряло да ми пука. Следя консистенция и цвят само. И в добавък обрив на гърба от препаратите във водата на сухите фонтани. Значи на живот и смърт е работата да се наджубурим и в тях.

Морско момиче, привет!

Симеочка, на този камион  все още ежедневно му се взима акъла. Тротинетката е в изчаквателен режим  :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Авалон,разхлаждате се във фонтана ли? :lol: то в Пловдив лятото си е убийствена жега разбирам го детето :lol:
Маги,гадничко е с тази предразположеност ...въоръжи се с търпение и това е :)
Синеочка и Алек е нонстоп с този камион :lol:,даже от два месеца спрях да го извеждам с количка,излизаме с камиона и той като Нора фен и на тротинетките,ама изчакваме все още и ние :lol:
Рачко,не съм чувала за тази болест :lol:
Бързо да оздравяват всички дечица :)
*
ra4ko75, каква е тази болест? И на мен ми стана интересно  :).

Маги, и при нас е така със сополите. А съм ги пренебрегнала - а сме се разхриптели и е време за вентолин  :(. Просто масовият случай е по-благоприятен. И София е с мръсен въздух. Като отидохме в Троянския Балкан за 4 дни, нито веднъж Пепи не се закашля. А тук си покашля редовно.

avallon, ще трябва и аз да се поинтересувам какво слагат в сухите фонтани в София, че ние също джапаме в тях. Досега не сме имали проблеми, освен падане по дупе  :lol:.

При тротинетката интересът се определя от собствеността на уреда  :D. Добре е да е чужда  :lol:.
*
При тротинетката интересът се определя от собствеността на уреда  :D. Добре е да е чужда  :lol:.
Така е - чуждата кокошка е патка 😂
Ние много обичаме чужди играчки, нищо че вкъщи си имаме същите, но не ги поглеждаме.
Относно количката замисляме се да ѝ купим такава, като я видях колко се радва на тази почти разбитата в детския кът.

Рачко, тази болест и за мен е неизвестна, данеби у нас да се казва по друг начин?


Всеки миг е още един шанс...
*
Значи всичко чуждо е по-хубаво от моето.Няма значение че е същото като това което аз имам точно в момента в дясната ръка, аз искам това на другото дете.Смяла съм се как реве за една буталка от тия шарените звънтящи, на друго дете, а в същото време държи своята в едната си ръка.Сега е на приливи и отливи, ту е количка дето се бута, ту е тротинетка.Най-весело е като се съберат няколко деца и всяко иска на другото играчката, но не пуска своята и вика МОЕ с пълно гърло, та чак до писък.Вече излизам само с една играчка и толкова.А и не ходя в градската градина.Не че не мога, но ставам луда.То е искам на пързалката, писъци за люлката, види някоя играчка пищи и я дърпа.Не мерси съм.Това лято ще сме квартални.

*
Това е обяснението във Wikipedia на български за това заболяване: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%8A%D0%BA%D0%B0,_%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BA,_%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0 Но ако знаете английски или немски отворете там, че на български почти няма никаква информация снимки. Това е типично заболяване, което се среща най-вече в детска възраст, но не са изключени и възрастните от зараза. Появъва се обрив по дланите, стъпалата и устата - отвън и вътре най-вече като пъпките са със съдържание на течност. В началото се вдига не много вискока температура и след ден-два избива и обрива. Отшумява до 10 дни, но е заразна. Не се приемат медикаменти, освен нурофен при температурата и фенистил, ако има сърбеж. В повечето сличаи протича съвсем леко, но има и рецидиви. И аз я чух за първи път в Австрия, не съм чувала и български майки да говорят за други детски заболявания освен варицела и скарлатина и затова си мисля че в България не се среща често.
А нашите се карат най-редовно и в къщи за играчките. Сега, докато пиша се карат за един мотор, не че нямаме и други превозни средства. И то в последно време е виновна Габи. Като види че батко и държи нещо неино и почва с пълно гърло да се дере и пищи, че и да удря. Добре че Марти е добричък и не и посяга, че ще си иъвадят очите. :lol: На детската площадка Марти като беше на възрастта на Габи, че и до днес искаше чуждите превозни средства, а Габи поне там не се кара и дърпа. :lol:


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Нещо не мога да се вредя да пиша. Само чета накуп, като и3пишете няколко страници :)
Да се 3апишем това лято с ентеро-вирус при принцесата с диария, висока температура :( Само пипам, меря, като не спи - реве. Дърпа се от гърда. Дано да минава бър3о и това да ни е - вече всички да сме 3драви! Викам си - лято дойде, край с болестите...
Такива колички 3а бутане имаме тъкмо 3 бр подарени и още са мн вървежни ;) Даже като се съберат 2-3 момчета удома тъкмо има 3а всички, че и 6-7годишните беснеят и3 стаите с тях. Електрическият мотор много бавен и не му се кефят нещо, а с количките хвърчат.
Какви са те3и сухи фонтани? Дето са само една плитка локва и отгоре пръскат ли? У наше село е добре - хладинка. И добре, че е така, че както не трябва сега да я прегряваме. А мъжете вчера откриха се3она и на басейните. С малката се надявам следващият уикенд да се включим.

« Последна редакция: Юни 20, 2016, 18:26:41 pm от bebe_13+15 »


*
Форума се завърна, ураааа.Как сте в тая жега? Тук в Плевен е наистина отвратително. За басейн ме е страх с малката от инфекции, а и до вчера беше с гнойна ангина.Правим и на терасата и тя там се плацика, радост голяма е.

Бебе, радвам се че се запознахме с теб в Стара Загора.Малката е разкошна!

*
Здравейте! :D Малко починахме покрай профилактиката,а... :lol: Маги,като ги гледам тука какви са жегите,наистина ви съжалявам в Плевен. :( Адско е,наистина.  :lol: И ние пълним басейн на терасата и после имаме проблеми с изваждането от него. :lol: :lol: Но в събота го запознахме  с плажа!!. Мога да кажа,че се появи още един  малък "голям фен" на морето... :wink: Как сте всички!!??

п.п. дайте някъде архивирани снимки от ДРЗ..Марси ми изпрати едни красоти,ама искам ощееееее... Хем да се сетя кой ,кой е,че от емоции,май много не разбрах.
Маги,дали се получи някакъв "репортаж" от камерата? Много ми е притеснено,че ми беше за първи път!! :?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Рачо, всичко се е получило.Моя мъж нещо им прави на дисковете и тези дни трябва да ги сваля на компютъра и да ги кача в Ю тюба :)

Малкия Тео е прекрасен!И МОника не искаше да напусне басейна и рева :)

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Маги, благодаря за комплимента от името на госпожицата :) Другият път да я запознаем с кака Мони, а и нашият батко трябва да вземем. Той пък беше много доволен от риболова с баща си, а после ми приватизира и чашката на 3ачатие - искал "чашата със сърцето".
Рачо, съжалявам, че не се запознахме на живо - ама като съм малко срамлива и ми беше неудобно да питам кой кой е ;) Иначе за мен беше удоволствие да се запозная "на живо" с доста дами от форума и особено с двете малки марсианчета. Живи и здрави да са ни момичетата, които отделят от времето и енергията си да помагат на двойки с репродуктивни проблеми.
Малката се оправи, вчера бяхме на басейн - нея не я топнахме и само по чадъра стоя, но пък и беше забавно да гледа. Баткото не излезе от водата, а мама изгоря и само що не спах права :) Маги, за какви инфекции се притесняваш - нали уж дезинфектират. Мен ме достраша за малката по-скоро да не и стане нещо от химикалите в басейна.


*
Тъкмо се запознах с инфото на Рачко за болестта "крак, ръка, уста" и ето ни вече декорирани от нея  :?. При малчо е по-тежко. Тръгна с висока температура, днес вече се появи обрив. Лошото е, че има афти и заради това нито яде, нито пие - боли го и плаче. Дано утре да е вече по-добре. Тя, както обикновено, понася вируса по-добре, но също има понижен апетит. Ще се лекуваме тази седмица.

Леко понасяне на жегите!
Беата,стига,де.Та аз не съм ми виждала,ни чувала в България някой да я знае.Първо температура,после обрив ли?Прилича ли на скарлатината по нещо?Не успях да прочета това,което постна Рачко,та за това направо питам.
*
Не е скарлатина. Херпесна е тази болест. И синът ми я кара в яслата и 5 дена беше само на мляко. Едната възпитателка ми каза, че трябва да следя да не се обезводни, защото ще го вкарат на системи в болница.

Поредната гадост.Да оздравяват бързо дечицата!
*
В събота си говорихме с една майка, че имало такава болест в тяхната ясла и аз се изненадах. А може и от това дете да сме я пипнали, макар че то нямаше никакви признаци. Не знам каква е обичайната последователност на проявата на признаци, но при нас започна с висока температура. Понеже синът ми ревеше и все си сочеше устата, помислих, че го мъчат все още непоникнали кътници. Но го дразнеше всякаква храна и дори вода, та не се изненадах днес при педиатърката, като каза, че бил този вирус "крак, ръка, уста". Още го наричали "бета шарка". И аз се притесних Пепи да не се обезводни и му давам течности със спринцовка. Пръскам афтите с Анафтин. Облекчава го, но все още го боли. Тя поне няма този проблем и се храни, макар и по малко. Надявам се утре вече да са малко по-добре.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
На мен 3а афти ми помага нама3ване със сода - на момента усещането е доста гадничко - пари! Обаче явно и3гаря бацилите ли, що ли и после се успокоява мястото. Това обаче е при голям човек все пак - питайте педиатъра. Ох те3и дечица мили - от есента що бацил, що сопол... Ама то 3имата ли беше 3има, лятото ли лято. Ей ся пак е облачно - ама направо се стъмни и ми е много потискащо. Каква е тая работа направо не 3нам :(
Преди 10тина дни и двамата с мъжа ми бяхме с обринат е3ик и устни - все едно 3верски и3горено или покрито навсякъде с огромна афта. Децата, слава Богу, нямаха нищо и предполагам не е било вирусно. Не ра3брахме от какво беше. С еднократно нама3ване със сода се оправихме - доакто се наканим да идем на Д-р.


*
Миналото лято Моника хвана Херп ангина.Много е подобна, на това уста-крак-ръка, но няма обриви по краката или ръцете, а само в устата.Вдигна много висока температура, цялата и уста беше в афти.Аз я намазах първо със сода, след това взехме едно кремче, лекарката ни го изписа и след няколко намазвания се успокои.Температурата я борихме накрая с вани с вода с телесна температура, че удари над 39 при даден препарат за свалянето и.Мина за седмица даже и по-малко.

Сега се оправихме от втората гнойна, при която пак мазах гърлото със сода, а после и с Гранофурин.Не ни питайте как го намерихме, но с няколко намазвания свалихме всички налепи.Е антибиотикът не ни се размина, но то това си беше ясно.

*
Бързо да оздравяват дечицата!

....
Рачо, съжалявам, че не се запознахме на живо - ама като съм малко срамлива и ми беше неудобно да питам кой кой е ;) Иначе за мен беше удоволствие да се запозная "на живо" с доста дами от форума и особено с двете малки марсианчета. Живи и здрави да са ни момичетата, които отделят от времето и енергията си да помагат на двойки с репродуктивни проблеми. .........
Бебе, и аз много се радвам, че се запознахме!
Като отидох на първото за мен такова събитие, ходех от човек на човек и казвах:  "Здравейте аз съм Марси, а вие?"  :), не знам как е изглеждало отстрани де  :lol: ....  а Елфи даже два пъти я питах  :lol:


При нас днес е облачно и прохладно, а не вали - чудесно време за разходки навън  :)
Желая хубав ден на всички!

*
beata, много съжалявам че сте се запознали с нашата болест. :( И аз при Габи трудно разбрах, че е болна защото в момента вади и зъби и все се чумери за нещо. Но ние нямахме висока температура. Започва с температурата и след това избиват и обривите. Наистина трябва да се внимава с приемането достатъчно течности, че мове мъниците да се обезводнят. За радост Габи преживя болестта доста леко, но Марти пък не се зарази. Но заразихме най-малката дъяеричка на едни приятели, бяхме им на гости в заразния си период, но ние тога нали все още не знаехме че сме болни. Да оздравявате бързо.


ох момичета...всичко се обърка
отидохме на морето(време,апартамент-всичко супер),но Ники продължи да вдига Т въпреки приема на антибиотик...заведох го в Астери-мед в Св,Влас при Д-р Мирчева(педиатър) и тя отсече-двустранна пневмония.Последва снимка и потвърждение.Грешна диагноза и лечение от вкъщи са усложнили още повече положението.Сложиха ни абокат и вливаме венозен АБ...така 3 дена и се прибрахме...заведохме го в Пловдив при "дроидите" в УМБАЛ и потвърдиха диагнозата+правилно лечение което удължиха.Днес е 10-ти ден от венозно вливане на АБ.Детето е добре-утре сме на контрола....
това беше кратката версия.
Винаги нещо може да се усложни...
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Моног.много гадна ситуация!!! :( Само малкия да се оправи по-бързо!! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Морско момиче, за съжаление най-гадното нещо е да се случат такива усложнения.Важното е да се оправя малкия мъж и да забрави скоро всичко.

Моника сутринта ми подкашля.Задна хрема.Оцеляхме има няма 3 дни на ясла.Почнах я веднага с разни препарати за укрепване, дано не зачерви гърлото.

*
Морско момиче, много съжалявам, че сте минали през това. Наистина най-важното е, че вече малкият се оправя. Никак не звучи добре това с погрешната диагноза, но вече ще си имаш едно наум.

Ние вече се подобряваме. Вчера не са вдигали температура. А днес, като подарък за именния ден, Пепи започна да се храни  :D. Явно по-малко го болят раните в устата. Не знам вие как сте успявали да мажете със сода, но той едва ми позволи да го пръсна със спрея. Никак не носи на болка. Аз не съм от жалостивите, когато става дума за здравето и го натискам, но пак виждам зор. Вече и обривът позавяхва. Може би вече излизаме от заразния период. Засега обаче си стоим вкъщи.

Маги, четох скоро за доброто действие на сока от черен бъз. Можеш да опиташ, поне е приятно.
Здравейте и поздрави от морето :P сама съм тук с каката и си почивам активно,малчо е на село...много гадно е,че посред лято има болни дечица,бързо да оздравяват всички :lol:
Честит имен ден на именниците днес :)
*
Beata и това и давам :) Дет се вика всичко природно и не природно опитвам :)

*
Хора, знаете ли нещо срещу бълхи.Моника е нахапана отново, жестоко.Единия и крак е дупка до дупка, направо ужас.Пръскаме с едни препарати от ветеринарната, избираме къде да излизаме, някакъв ужас е.Да в града ни има, ама не мога да ходя да пръскам градинкити или да я държа в къщи в тая жега.

*
Хора, знаете ли нещо срещу бълхи.Моника е нахапана отново, жестоко.Единия и крак е дупка до дупка, направо ужас.Пръскаме с едни препарати от ветеринарната, избираме къде да излизаме, някакъв ужас е.Да в града ни има, ама не мога да ходя да пръскам градинкити или да я държа в къщи в тая жега.
Аутан. Промоутърки ми бяха казали, че е против всички кръвосмучещи, вкл. и бълхи. Друго, което ми идва е гривнички на крачетата по време на разходка или онези миризливите лепенки , залепени някъде на дрехата на гърба , за да не може да ги стигне . на поличка от вътрешната страна напр.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Етерични масла от мента и лавандула са естествени репиленти. Отделно бълхите бягат, като дявол от тамян от оцет.

Много ми е мъчно, че в това хубаво време има толкова болни дечица. Бързо, бързо да се оправят!


Всеки миг е още един шанс...
*
Проблема е в целия град.Хем пръскаха, но пак има бълхи масово.Нещо я беше нахапало в двора на яслата, предполагам бълха, сега сме си я внесли в къщи.Взехме от ветеринарна аптека разни препарати и ще се пръска, то е ясно.За нея ще взема гривничка, да я пращам с нея на ясла.Няма как да я предпазя иначе.Много страшно е нахапана този път, щом аз се изплаших и звънях на личната, считайте.

Благодаря за съветите.Имам сапуни лавандула, пръснала съм ги из апартамента, дори под възглавницата и слагам, те са много малки парченца ама на.

Ох ужас!

*
Сестра ми се оплака, че тяхната котка, която не излиза никога навън е пълна с бълхи, не могат да я изчистят. Сега са взели нашийник и някакъв препарат. Ужасия е. Ще идват насам в събота и се тревожат, да не би да напълнят нашите котки с бълхи и съответно от това да пострада малката.
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 13:11:57 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Синеочка, направо е пропищял града.Ние в Кайлъка не ходим, заради бълхи, а това е най-прохладното място цяло лято.Избягвам всички площадки зелени площи и какво ли не.И къде да си заведа детето, то не остана?

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Да ме прощават котко- и куче-любителите, но докато е пълно по улиците с бе3домни животинки, няма как да няма бълхи, кърлежи, да стъпваме в ... няма да уточнавам какво, да ни е страх да не глътнат яйца на пара3ити (па3и Боже!). И а3 обичам живинки - особено котките, ама или удома да ми е - обе3пара3итено, чисто, или хич.  Ако пробвате гривничките, моля споделете. Малко ми е страшно да е в контакт с кожата на малко дете - все пак е някакъв препарат. Иначе с мъжа ми сме пол3вали Аутан и срещу комари е ефективен - даже и вечер на я3овир ;) Ама децата не сме пръскали.
При нас имаме друг проблем - комшията има 100 котки и редовно ми минират райграса. Преди да пусна детето да играе оглеждам навсякъде, чистя (голяма гнус), пока3вам къде да не стъпва... Голяма файда, че имаме двор, тревичка :( Ако има някаква машинка, като те3и дето гонят мишките, ама срещу котки - веднага я купувам.


*
Бебе, има такива машинки.Със сигурност има, защото леля ми си взеха за тяхната къща, че имат гнездо с пилета, а котката на съседите искала да се катери при птичетата :) Ще я питам и ще ти кажа, но може и от Англия да са я поръчали.

*
Бебе, докато няма драконовски санкции за ХОРА - изритващи на улицата кучетата и котките си - така ще е. Понеже сещаш се, че те не падат от небето тия животни все пак. И като изхвърлиш едно некастрирано такова на пътя, за 12 месеца негов престой там -  си + 10 котенца улични поне. Само от една женска. За кучетата - същия филм. Ама всичкото това - си го правим ние самите, не са ни криви животните.
Аз на село имам подобен проблем с дворните котки, или по-скоро имах. Бяха поне 20 преди 3 години, спрях да ги храня, нищо че ми е жал и ги обичам, ама...не им помагам така. Спряха и да идват толкова. Сега има 3 "стационарни" - 2-ма мъжкаря и една женска. Те са свикнали с мен, тях ги храня и съответно в храната - бухам всичко за вътр. паразити, сложила съм им нашийници против бълхи и така. Имат бебета сега - 4 бр. - също ги обезпаразитих и ако са наооколо след година - дано успея да ги заведа да ги кастрират. Друго - не знам какво да направя в случая, а и не мога на цело село за безпризорните котки да се погрижа аз.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Маги, много ще съм благодарна 3а машинката, ако кажеш.
Жбрул, не ги храня, ама хич. Най-нехуманно обмислям даже с пиратки да ги стряскам, че ми писна от ла.на по тревата, препикаване на про3орци и т.н. Ама ме е страх, да не в3еме някоя да иде до пиратката и да осакатя гадинката. 3а бонус има и няколко кучета - едно да джафне и се почва едно надлайване. Айде приспивай деца после. Той дядото, дето ги гледа, си ги храни, ама понеже е самичък и събира кой каквото и3хвърли. Дет' викаш, докато има кой да и3хвърля...


*
Бебе и в БГ има различни, само напиши в нета машини за отблъскване на котки и ти излизат.Някакви вълни там пуска тя.

Иначе темата за животните и хората е безкрайна.Нашите и двете котки са улични, едната подхвърлена ей така. В предишния квартал където живеех, редовно осъмвахме с нова доза кученца.До нас са гробищата и хората си изхвърляха кучилата там, щото велика мисъл, все щели какво да намерят да ядат там.Няма да ви казвам кви смесени породи съм виждала.А разправията с местния кастрационен ми беше редовна в един момент, накрая стигнах до отдел Екология в общината, защото не бяха кастрирали женските, а само мъжките(много умно, няма що), и пролет и есен имахме кучета.А откакто моя мъж работи по селата се уверявам, че сме тъпа нация.Значи кучката не се кастрира щото не било хуманно, ама да хвърлиш кучетата/котетата в реката е хуманно.Та болна тема ми е на мен това!

*
Бебе, ако не си храня "стационарните" - няма как да ги обезпаразитя ;) Не знам дали имаш опит с котки баш, но понеже аз цял живот гледам такива (у дома имам предвид, не дворни) - можеш в спешното да стигнеш при опит, да му натъпчеш зорлен някой хап на такъв дзвер. (твоя си домашния)
Иначе, аз идеално ти разбирам и яда и тревогата по казуса с котките, опасностите ги знам може би по-добре и от теб... Просто вметката ми беше, че не бива срещу самите животинки да се настройваш негативно, защото всичките ни неприятности с тях - си идват от нас самите. От мърлявщина, криво разбрана "грижа" и пр. Нищо друго нямам предвид :)
А е много непосилно за бюджета на човек Х, да се заеме лично с безброй безпризорни животни. Мислила съм смятала съм... Примерно. Имам 3 дворни на село, мога да ги хвана и заведа в клиника и да ги кастрират, ок. Около 150лв. струва процедурата с всичко, обаче постоперативно - поне няколко дни това животно трябва да се наблюдава, следи за инфекция и др. Дворна котка - аз няма как, опцията е няколко дни престой в клиниката, което + 200лв. поне. И така за 3 котки на двора ми - 1000лв. Еми не мога да си го позволя на фона на всичките си други разходи. Разпитах по някоя общинска програма за такива неща....не искам да споделям какво ми казаха хората дето пряко имат отношение - все едно да ги дам на Д-р Менгеле тези котки, пък ако някоя оцелее нали...

То у нас кое ли е по реда си, че и тези неща де, но просто - да си изливаме беса върху самите животни е нелогично. Казвам го с цялото си уважение на отговорен котколюбец, който няма силите и средствата да реши кардинално проблема. Каквото мога - правя, ама е доволно недостатъчно и ми е ясно. :?

П.П. Нямаме опция "лайк" в сайта, ама слагам един за предишния пост на Маги
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 15:00:42 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Сис, знам, че 4 лапи обикалят градовете и безплатно кастрират заведените им животни, включително и бездомни. Знам, че бяха наскоро в Търново, Кюстендил. Сега ще потърся на страницата им дали имат повече инфо по въпроса.
Едва ли ще ти свърши работа, но все пак го слагам: http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-0/
http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-3741/2016/
« Последна редакция: Юли 02, 2016, 00:02:19 am от blue_sky »

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Жбрул, ясно ми е, че животните не са виновни и3общо. Обожавам котки - гледали сме и в апартамент, и в къща, че и в общежитието като студенти под 3аплаха от и3хвърляне. Сега и3чаквам децата да поотраснат и да не ги душат от любов, 3а да си в3емем пак. Ама ми идва в повече ми3ерията от коткарника и кучкарника в съседите и по улиците. Невини, невинни, ама щото удома е окосено и хубаво и 3а това си вършат там нуждите ;) Няма да ги бия, убивам и т.н. - просто търся начин да не ми се моткат по райграса. В 3еленчуковата градина да си ходят и торят - не ми пречат.
Маги, вярно в нета и3ли3ат много джаджи. А а3 в Алиекспрес само гледах, кво предлагат китайците. Обаче там няма мн добри от3иви да има файда. Та, ако може, питай леля си 3а модела и цената - да се ориентирам.


Здравейте и от мен,нямам много време да се включвам но при първа възможност ви чета! :-) дано всички болни дечица да оздравяват че каквито са жеги е мн неприятно на някой да не му е добре.
Ние сме добре растем,лудеем,викаме плачем всимко в синхром,обаче от 4-5 дена едната ми принцеса вечер не спи спокойно,вече имаме 2зъбчета отдолу и тъй като нямаше проблем с тях не съм им давала нищо за зъбите,обаче тия дни не се спи,незнам дали е от топлото или венците я болят,но другата си спинка спокойно,та какво ще ме посъветвате да мажа венците?
*
Весита, аз мажех с Калгел и с Пансорал.Реално тези кремчета помагат за 15 мин, после е същото.Аз мажех, за да заспи, да успокой много силна болка.Но може и жегата да я мъчи.Има деца който не издържат на топлото, Моника е така и се буди, върти, мрънка.

*
Весита, давам Дорми + Дентокинд за спокоен сън, става с натрупване и търпение, но определено има ефект.
За котките, никога не съм разбирала безотговорността на хората да вземат и захвърлят после животинче. Все едно да се откажа от детето си. Аз така възприемам моите котки.


Всеки миг е още един шанс...
*
Весита, последните кътници Нора ги вади с много зор. Аз много не й вярвам на хомеопатията, ама дентокинд + камилия определено помогнаха. Нурофен също давах. Температура вдигаше всеки ден, сополи също .... и невротизираше всички в яслата та  и се обадиха да я прибирам. При педиатърката бяхме -тя препоръча тази комбинация. Не съм мазала нищо, защото е невъзможно да й бръкна в устата. Посъветвай се все пак с лекар.
Таман по въшливо - котешката тема. Днес моя Убавец го водих на фризьор  .... абе голям бизнес това - две седмици чаках за час. Та се обадиха да ми кажат, че бил пълен с бълхи и ще има  + още едни 15 лв върху сметката за обезпаразитяване. Вярно е че макар и лапата да не му е стъпвала навън няма гаранцияя, че няма да въшляса. Ние сме му ги донесли гадините, и пак по- добре, щото те на него се лепятт, не на нас. Ама пак си мисля, не съм го видяла да се почесва .... Иди разбери сега колко наистина е бил въшлясал....
Животните, бездомни .... ми ние сме виновни, че ги има.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Ох, ново 20.. Направо съм в шах. От няколко дни ми правк впечатление, че гърдичките на малката, като че ли са леко набъбнали. Казах си, че така и така във вторник сме на ДК ще изчакам и ще питам, какво що! Сега обаче забелязах, изобщо не знам как досега не съм!! , че има русички косъмчета отдолу и направо ме удари паниката!! 8O  8O 8O
Моля ви, успокойте ме..възможно ли е да се.дължи на дуфастона, който пих за задържане в ранните месеци :(
И какво може да е и ако е нещо лошо..какво да правим


Всеки миг е още един шанс...
*
Синеочка, заведи я на ендокринолог, пуснете хормони. Те хората си знаят работата - не се панирай. Едва ли е от хормони, които ти си приемала като бременна. По-скоро ще е от някакви, които сега поема, а ти не си наясно с какво и откъде.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Благодаря, Жбрул, днес съм малко по-спокойна, по-скоро по-овладяна. Ще я заврда при лекарката и после при ендокринолог. Може ли да ми препоръчаш някой добър в Ст. Загора или региона?


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Синеочка, и Сияна е така - леко надигнати гърдите и мъхче русо си има долу. Ама а3 гледам, че и баткото вече си има нещо като косми  :P Миналата седмица педиатърът я гледа - нямало удебеляване на гърдите, т.е. увеличение на жле3ите, а мекичко като сланинки. Според нея се дължи на пухкавите и форми, не че е най-дебелото бебе дет' съм виждала. А иначе, още на феталната, лекарят ни видя удебелена лигавица на матката и даже и след като се роди я водих при него на У3 - удебелена е и трябва да внимавам с хормоно-съдържащи храни (при нея и при мен, щото нали пре3 кърмата) - купено пиле, млечни храни, соеви. Абе женското не се гледало като мъжкото - други работи има там :lol: Питайте си лекаря - да ви е мирна главата.
Иначе диваненцето в последно време е ... кривундел голям - само на ръце и в проходилката иначе рев и писъци. Влудява ме на моменти, че почва едно чудене - инат ли е, боли ли я, гладна ли е и т.н. Тя като бебе с коликите беше по-спокойна. И все си викам "И това ще мине! Оммм!"
p.s. Синеочка, ако ходите към Ст3агора, Ка3анлък-Павел Баня не са ли ви на път да се видим?


*
Бебе, благодаря, че ме успокои. Ние сме си дундуринки, защото нали аз съм, а тя каквото хапне и се лепи. Не са ѝ мн кг, но е една идея по-нисичка и съответно изглежда леко пухкавка, та може и от това да е. Ще видим във вторник каква е хавата, щях още.утре да я заведа, но в понеделник нашата доФторица ходи по бебета и я няма в кабинета.
Относно храната , специално за месата, допреди да тръгнею на кухня (преди 2 седмици), всички са били домашни от леля ми, а сиренето уж проверена марка Домлян (на моя позната мъжът ѝ работи там, та той гарантира), уж все внимавам какво давам, но то вече био продуктът се превръща в утопия, предвид замърсените впдни източници и водата. Направо сме я разсипали тази природа

Иначе за инатите сме същите, голямо тръшкане се тръшка напоследък, реве навън все едно я колят, ако не я заведа на пързалката или пък ако види нещо, което много иска да докопа. Онзи ден в Лидл видя една жена да раьглежда детска книжка с теърди корици и като взе да да се тръшка, да пищи и жената ѝ я бутна в ръцете, в следващата секунда вече я беше понадъвкала, та се наложи да я купя(тя вкъщи има две гумени книжки, та си помисли, че и тази е такава). И сега ляга става с тая книжка, а на мен ми е мъчно, че вече е нагризана.

Много обичам Казанлък, Бебе, любимо градче ми е и при първа въьможност ще го посетим отново, че от бременна не съм ходила. Преди, като живеехме в Сопот, често се отбивахме, защото си ми е слабост, а и преди години пих от лъвската чешма, та все нещо натам ме влече 😂 Вие къде живеете?


Всеки миг е още един шанс...
Здравейте,
против бълхи,кърлежи и всякакви гадини правя спрейче с вода+масло 5к мента+5к лавандула+1к. чаено това на около 200мл вода...пръскам преди да излезем.
Иначе Ники е в отлично здраве,въстановява се много бързо.Водя го всеки ден по 1 час в боровата гора,после играем на слънце на поляната на лифта и към 18 часа ходим на топъл минерален басейн.Вече не ходя на работа...важно е Ники да се въстанови бързо

П.С....живеем в Сопот и имаме балкан и мин.вода
« Последна редакция: Юли 03, 2016, 17:34:46 pm от морско момиче »
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Морско момиче, браво,че така бързо се възстановява Ники. Цяло богатство е това което имате в Сопот. И най вече жега нямате. :lol:
Синеочка, най- добре наистина се посъветвай със специалист наистина. Нора се окосми на мястото на убождане на последните ваксини  8O, там и бучка още има. Има косъмчета и по гърба, но бяха повече преди, ръцете, вече и по крачетата, ама тя много коса, ама много и на главата има. Все пак консултирах се, това са нещаа, които ще се наместят заедно и с наместването на хормоните й.

Ох, тоя инат не мога го "вържаа" с гърнето.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Понеделнишко привет.

Морско момиче, завиждам ви за всичко което имате.Тук в Плевен е ужасен климата.Сух въздух, много запрашен, горещо лято, ледено студена зима.След бронхо пневмонията на Моника обиколих де що парк има в града, ходихме няколко пъти на балкан и т.н. Сега искрено се надявам дами платят един проект и съм се насочила към планина плюс минерален басейн за дребоса.

Нашите гърдички са леко изпъкнали, но Моника винаги е била дунда.Заради мен ходим на ендокринолог всяка година и хормоните и са идеални, така че според лекарката в растежа всичко ще се изчисти. Все пак ако ви дадат направление за хормони, кръв се взима само от вената, пиша го защото на много майки в лабораторията им бяха взели от пръста на детето и бодоха втори път децата си. Аз водя Моника в детското отделение на болницата и там и взимат кръв, която после нося в съответната лаборатория за изследване.

Авалон, ние успяхме с гърнето, не ме питай кака.Браво на лелките в яслата, че те са я научили да седи на него.Аз само и обясних, че вече е голяма като мама и има бикини и е хубаво да пиша в гърне или на тоалетната.Сега се яви друг проблем, има претенции кои бикини да и обуя.Дали да са с принцеси, със зайче, черешки и т.н.  :lol:

*
Хаха, Маги, да ви имам проблема  :lol: лекичко завиждам  :oops:
Вчера не знам колко пъти мих пода. Че и едни праскови яде .... Добре поне, че спря да се стиска. Преди по 3-4 часа я оставях гола и нищо. Сяда за около 3 секунди и хуква да бяга , това на всяко подканяне. Има две гърнета, реших, че първото може да не й е удобно. Иначе ползва гърнетата за столчета, когато е с памперси.  Не знам .... И адаптор за т.чиния  пробвах, в яслата това ползват, ама не се напъват там да се занимават с ненаучените. Ще стане работата все някога, но ..... Омммммм
Края на седмица я евакуирам  с бабите на вилата ии - тяхна ще е мисията. Да минира двора колкото си иска хихи. До тогава ще продължавам с опитите всяка вечер след яслите.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Ние бяхме точно като вас.Гърнето го използваше за стол, а ако я сложех хукваше да тича из апартамента гола.Върви я хващай да я обличаш.Но в яслата лелките ни са добри и я научиха да седи и да си върши работата там.В един момент започна да ака само в гърнето, а използвах разболяването и да я пробвам да и махна памперса и успях.Ако искаш изчакай малко време и я сложи пак на гърне, защото сега ината им е толкова голям, че правят всичко на пук.Не че след 2 месеца ще е по-лесно ама да кажем ще разбират повече  :lol:

*
Здравейте, мамчета :) Моето бебе е септемврийче, но чак сега видях темата - добре че Синеочка ме светна  :bighug: Ще ви изчета, но видях че последно коментирате гърнето - аз от седмица го слагам дребчо -момченце е и още от първия път се изака :) Стои си спокойно , слагам му играчка отпред и му пускам ТВ и аз до него :) И по половин час откарва понякога :) Не всеки път се изаква, но поне стои и свиква с идеята :))))) Иначе ни предстои море и се надявам всичко да е наред :))) Само не знам една кола как ще ми стигне за целия багаж хахахах Преди без бебе бяхме пълни до горе, а сега с багажите и за дребчо- не ми се мисли.... Чудо  osi_12 Но пък си заслужава  :balk_177: :balk_47:
*
Морско момиче, обожавам Боровата гора, често водех там учениците ми или на Младежкия хълм.

Лили, добре дошли с малкия. Радвам се да те видя и тук.

На гърне я сложих на 7 м и си седи без проблем, върши всичко там и през деня вече я оставям по 1-2 часа без памперс. Принудих се да я слагам често на гърне, зашото изпадам в ужас, когато тръгна да слагам памперс. То е рев то е въртене, то е ритане и бягане по спалня.


Всеки миг е още един шанс...
*
Ами,  аз за себе си реших, че ще започна с гърнето , когато е топло и когато Нора е в състояние да ми каже какво й се прави, също и да може да се контролира  донякъде. Не ми се занимаваше с "акцията" под час. Освен това за големите работи няма определено време през деня , също може да е с 1,  2  макар и рядко и с 3 повторения.  :?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Хи,хи, :lol:! Здравейте! Битката с гърнето и ние я водим !! :lol: За сега с променлив успех! Но в нея е нужно търпение и издържливост на нервите. :wink: Успех!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Еееее  Рачо,  все пак имате попадения значи  :lol:
С  нашия инат мисля скоро да си взема от розовите хапченца, то не сами за мисията де  :lol:
Маги, няма да чакам два месеца, за сега не виждам да съм я изнервила Нора. Топлото време ще свърши , бабите няма да съм ги оползотворила по предназначение хахахах , а и на есен с песен не вярвам в яслата  да са толкова ентусиазирани да надвиват ината на Нора. Ако я видя нещо,  че започва да се нерви ще й дам почивка , ама  месец най-много.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Аз само предлагам, всеки си познава детето а и себе си.Факт е че моите нерви заминаха по дяволите всеки път като решах нещо, ама малката не мислеше така.Не знам защо аз ли съм обременена от някакви набити ми в главата очаквания, после ме беше яд, че си го слагам толкова присърце.

Нашата драма с бълхите се премести на следващо ниво.Сестра ми си дойде в Плевен с децата и си отнесоха към София една.Звъна да ми каже, че всичките са нахапани.Значи в тоя нашия град да е такъв ужас, думи нямам.

Авалон,много съм учудена,че в яслата не са я научили Нора  8O все пак ги слагат под час там всички заедно...аз започнах от 7 м.да го слагам по два-три пъти дневно,колкото да свиква с гърнето и да го ползва по предназначение :) от 10 дни е по слипове,рядко има изненади,лошото е,че опикава двора на село и като се върнем в София не знам какво ще правим :D на бабата и било по-лесно на двора вместо на гърнето :lol: само спи с памперси и рядко ги напикава пу-пу да не му е уроки :lol:
*
Не Алекс, не ги слагат всички под час. Водят всяко едно по отделно ако си каже , че има пиш или ако. А моята не казва предварително , мълчи като партизанин и се прави на глуха като я питам. Ако се наака си казва, ама като я питам  - тогава само потвърждава , че има "мако".
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Нямам мн време, а само да вметна - не си слагайте на сърцето махането на памперса. С баткото се бях отчаяла, а и имаше майки специалистки по всичко, дето ми 3адаваха въпроса "Ама още ли е с памперс  8O Махайте го!" И с едни фи3иономии - сякаш детето е олигофрен, а а3 - пълна бе3хаберница. И а3 се стрясках, че и детето стресирах - да съм го напляскала, като свърши работата в гащите и ще се научи. И а3, патката, му се карах, че и два пъти пляснах дупе  :oops: Срам ме и жал към него и3питвам. Не само, че нямаше файда, ами и детето спече, в един момент стискаше да ака, после пък в3е да се крие в някой ъгъл, като му се доака. Няма да си простя простотията и че се вър3ах на чужди "съвети". Постепенно сам 3апочна да си ка3ва, с някои пропуски като се 3аиграе. После махнахме 3а дневния сън памперса, а месец преди да направи 3г - нощния. Сега не се буди и да му се пишка, но почва да се върти и нервничи - стиска се и рядко се и3пуска. Ама като го усетя и сънен му подлагам гърнето, а на сутринта даже не помни, че е пишкал. Та великата ми мисъл на кратко - не е мисия невъ3можна, случва се когато е готово детето и при всяко е ра3личен моментът. То не само с пампите е така май ;) Само живи и 3драви да са ни децата и нашите нерви  :P


*
И ние сме от около две седмици от пишащите в тоалетната. Габи казва отдавна като се изпишкаше в памперса. И преди 2 седмици като беше болна реших да я пробвам без памперс. Отначало си се напишваше в гащите и дори не и правеше впечатление, но след два дни запчна да се усеща и да ми казва. Само като и се ака все още се страхува и се изаква в памперс като е с него или в гащите, но не се карам и не стресирам. Вече свиква и дори като е с памперс си казва детето да отидем в тоалетната. При нас в детската градина не ги насърчават много, но като се приберем и сме с гащи. И тя се радва на картинките - принцеси, плодове :lol:. Но и аз съм на мнението на bebe_ 13+15, че всяко дете си е индивидуално и ако не е готово, колкото и да го слагаш на гърне и се караш, не можеш постигна нищо. Марти ну свалих памперса на 2,7 г. След 1 мес. спеше на обяд без пампес, но нощния си го носеше до 4 г. Една вечер каза че не иска повече и така.


*
а и имаше майки специалистки по всичко, дето ми 3адаваха въпроса "Ама още ли е с памперс  8O Махайте го!" И с едни фи3иономии - сякаш детето е олигофрен, а а3 - пълна бе3хаберница.

А, баш! Ама аз ги отбивам от интереса с въпроса - Ти работиш ли? И една физиономия правя, че ако тя е слободясала цял ден да дебне детето къде да ака и пишка, то аз съм на работа. Бррр, каква съм мързелива и незаинтересована. Чак и гърне нямаме в къщи, детето си ползва детската приставка на тоалетната. Иначе той проявява интерес, та все пак гърне ще купувам, но за при майка ми, че той вече тежи и като остава там за някое от съботните ми дежурства, тя не може да го вдига, а пък не ми се инвестират суми в детски адаптор за тоалетна със стълбичка.
Понеже му се пооправиха леко порязаните пръсти и хирургът реши да го остави без превръзка и се появиха комарите. Тъкмо му минаха едните нахапвания и сега от събота е наново нахапан и след порядъчно разчесване от негова страна се получи "прекрасна" гледка. Ама следващият път няма да му се водя по акъла, че не искал да го пръскам с репелент. Сега е на противоалергичен сироп и лекарства за мазане, довечера ще взема от аптеката и приготвения на място крем, плюс един ден отпуска за мен в четвъртък да го водя по контролни прегледи и почивка за него от яслата.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
rtf-че, защо си мисшиш за адаптер за тоалетна със стълбичка? Едно просто столче пред тоалетната върши чудесна работа. Ето снимка, за да си представиш. Нашите неща са от Икеа и съм доволна, но и в кварталните домашни потреби виждам такива. Успех с раните, малък юнак Иво пак се е вкарал в приключение :)



   La vita è bella
*
Руми, а каква е седалката за тоалетната?
Моята госпожица преди близо месец и нещо реши сама, че е "гама"  демек голяма и от раз махна и дневен и нощен памперс. Та търся седалка, че не ще на гърне, нали е гама иска в тоалетната да ходи...
*
И двете неща, показани от Руми, са от Икея.

*
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Колкото деца, толкова и истории за памперси и тяхното махане!
Аз имам само един съвет използвайте времето след сън, веднага,
те са сънени, по-вяли, а и за всеки от нас големите това е времето за тоалет!
И ако не се получава, нека няма драма. Дори и след като махнахме дневния памперс
и при двете мишлета, дълго слагах за сън, за да са спокойни!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
И двете неща, показани от Руми, са от Икея.

Че даже и меката синя постелка под столчето :)

Но наистина не мисля, че марката е от значение, съвсем обикновени са. Това за Стоека, да не страда ако наблизо няма точно Икеа :)



   La vita è bella
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Нашата поставка беше на NUK, харесах я защото облегалката за гръбчето
беше висока и даваше стабилност на седящото на по-високо детенце.
И още нещо беше универсална, поставяше се отгоре, съобразете това за да пасва на всяка чиния.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Точно Икейската пасва на всичко. След като изкупих какво ли не за нашата правоъгълна тоалетна чиния, мъжът ми пробва тази от Икея и бинго. Друг въпрос е, че София искаше да седи без, така че в момента събира прах.

*
Аз взех от Лидл и стъпката която е пред тоалетната и седалка за тоалетната.Стъпката я използваме и да си мие ръцете.

Колкото и странно да е, Явор първо махна нощния памперс и в последствие дневния. Едана вечер много уверено каза, че не иска повече памперс и аз го послушах. Прецених, че и да се напишка, няма да е толкова страшно, топло е, а и той се буди нощем да се мести при мен, та ще го преобуя ако се наложи. За моя огромна изненада инциденти не е имало. Много преди това го слагах събота и неделя да спи следобед без памперс и се справяше, но в яслата и навън слагах, защото не казваше. Като видях как чудесно се представи с нощния, махнах дневния. За пишкането си казва и няма проблеми, при нас обаче остава проблем с голямата нужда. за нея не ще да казва и това си е. аз горе долу знам кога се случва, а и той обича да се спотаява в някой ъгъл тогава, та ако го издебнем, добре, ако ли не съобщава постфактом. Не правя драми и от това, ще отмине, само малко ме учудва.
<br />[link=http:
*
Обръщам се към мамите, които вече са минали по пътя на коликите:

Някой ползвал ли е капки Colief? Док. ни препоръча да ги включим, но от както ги давам, имам чувството, че коликите на Никола се засилиха. Като започнат, чак пот на челото му избива. А как реве.....направо ми се къса сърцето, за съня няма да обяснявам, нямаме такъв :)
Иначе, си ползвам Lefax - изпрати ми го приятелка от Германия, и като сменихме еспумизама с тях, направо се родихме. Обаче, от няколко дена пак станаха  много силни и на често. И това съвпадна с приемането на Colief - не знам има ли връзка между двете или е съвпадение. Уж са за по-добро, пък то....
*
Обръщам се към мамите, които вече са минали по пътя на коликите:

Някой ползвал ли е капки Colief? Док. ни препоръча да ги включим, но от както ги давам, имам чувството, че коликите на Никола се засилиха. Като започнат, чак пот на челото му избива. А как реве.....направо ми се къса сърцето, за съня няма да обяснявам, нямаме такъв :)
Иначе, си ползвам Lefax - изпрати ми го приятелка от Германия, и като сменихме еспумизама с тях, направо се родихме. Обаче, от няколко дена пак станаха  много силни и на често. И това съвпадна с приемането на Colief - не знам има ли връзка между двете или е съвпадение. Уж са за по-добро, пък то....
Здравей, ние не сме имали такъв проблем с  Colief.  Ти кърмиш ли, или сте на АМ? Според мен е много важно с какво се храниш ти, ако кърмиш, въпреки че има и противници на тази теория.
*
Vilia, пускам ти линк към изчерпателния отговор на Jbrul (« Отговор #43 -: Май 10, 2016, 18:43:19 pm »):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51598.msg1131295#msg1131295
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Благодаря за линка! Не звучи никак обнадеждаващо :(
Явно ние сме от "извънземните бебета"...
Нищо не помага... макар че Lefax в началото действаше много добре.
По принцип беше изцяло на кърма, но от една седмица се дохранваме, че от това недоспиване ми намаля кърмата. За храната, която поемам винаги внимавам, но не мисля, че е от това.
Ще чакаме края на третия месец :(....дано да оцелея до тогава :)
*
Вилиа, от тук нататък просто ще свикнеш да не спиш.Говоря от опит. Пробвала ли си да го сложиш в столчето за кола и леко да го полюшваш.В него бебето се прегъва, загрява и се успокоява.Също може и АМ да не му понася добре и да му е тежко от него и да реве.

*
Вилия, може и АМ да му създава проблеми, както е писала Маги.
Vilia, дава ли признаци, че е недохранен след кърмене? пробва ли по-често кърмене, за да се реши проблема с недостига на кърма. Моят син спеше много малко изначално, но пък се кърмехме през час-2 и не се налагаше да дохранвам, изкарахме си 1 година на кърма без проблем. При него имаше само 2 седмици колики. Дъщеря ми обаче, имаше зловещи колики и в общи линии при нея нищо не помогна. По-леките ги облекчавахме със сешуара, но по-тежките трябваше да ги изживеем. Дори майка ми, дето е отгледала 3 деца, се плашеше от вида на гърчещето се и дерящо бебе. Ама като стана на 3 месеца, сякаш стана чудо и изведнъж спряха и оцеля :D. Вече е на 10. Спокойно мила, ще отминат коликите, пък ще дойдат зъбите, ама да сте живи и здрави и да се радвате един на друг, това е най-важното.
<br />[link=http:
*
От смесеното хранене са коликите вероятно. При моите и повръщане се получава, затова сега са само на кърма.  Колийф е лактаза. Ако има бели частици в акото го давай, според мен е по-добре Абоколикен. Пак лактаза, но и копър ала бала уж. Биобаланс бебе много добре подейства при моите бебета, биогая прехвалената я давах поне 3м и нищо, от биобаланс за дни се промени цвета на изходеното(с извинение да подробностите).
Ние сме добре, растат, а аз все повече се чевствам като финикиец :D
Има ли нещо различно при захранване на рано родени бебета или нещо специфично?
*
Благодаря момичета за отговорите!

Не мисля, че е недохранен. Като се оригва понякога даже връща мъничко. А през деня прескача едно хранене. Като заспи в 12.00 и в 18.00 не мога да го събадя за ядене..Ако можеше така и през нощта :)
Дохранваме се с Аптамил комфорт.
Колийф капките ги спряхме от два дена и трябва да ви кажа, че спи по-спокойно. През нощта се буди само да яде и пак заспива, а преди това будувахме от 01.00 до 5-6 часа сутринта.
Може и от АМ, ще питам док дали да не го сменим, ама тя каза, че това е много добро...А имаме и още една цяла опаковка :(
Абе, важното е да жив и здрав, пък другото....
*
С какво АМ дохранваш? При мен Нан, Нан АР, Лактана био и още едно вече не се сещам си правят проблем, докато не ги върне, не спира. Хип мислих да купувам, че мои познати са доволни, но не съм опитвала, доволни са в момента само на кърма, въпреки, че връщането не е спряло.
*
Според мен е до детето, при нас Хип ни създаде проблем и го сменихме с Аптамил, когато започнах да дохранвам.
*
Кати, възможно е. То в АМ уж няма съществени разлики, но ето....
Заключвам. Моля, пуснете нова темичка за юли.