0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« -: Март 30, 2016, 11:35:47 am »
Здравейте,аз съм на 34г.и съм с ИЯР АМХ-0,10 иначе всички други хормони са ми в нормата.Имам вече едно дете но искаме още едно и искам да попитам има ли някакъв шанс при такива резултати чрез стимулация да забременея или единственият шанс е донорска яйцеклетка.Имам записан час на 04.04.16 при д-р Персенска клиника Надежда.Благодаря предварително
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #1 -: Април 07, 2016, 00:33:18 am »
Здравей Ивона, би трябвало прегледа ти вече да е минал, та, би ли споделила с нас какво ти каза Д-р Персенска? Аз също съм с ИЯР и ме интересува темата!
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #2 -: Април 07, 2016, 08:55:07 am »
Здравей Калия,прегледа се отмени за днес и ще споделя какво е казала
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #3 -: Април 07, 2016, 11:25:07 am »
успех ти желая и не се отказвай, ИЯР не е смъртна присъда, просто е по-трудния път (или по-късата сламка ако така предпочиташ)
Аз съм с ИЯР < 0,1 и преди няколко месеца с лека стимулация извадихме 1 яйцеклетка, която се оплоди, разви до 5ти ден и ми я трансферираха. Бременност не се получи, но там факторите може да са много. Мисълта ми е, че докато имаш овулация, докато имаш доминантни фоликули - не се отказвай. При мен утежняващо обстоятелство е и ендометриозата, заради която ми оперираха десен яйчник и в момента е пенсионер. Но ако при теб и двата яйчника вадят яйцеклетки - давай смело напред, пожелавам ти късмет


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #4 -: Април 07, 2016, 11:35:27 am »
Благодаря ти Lilibell ти къде ходиш на лекар и тези стимулации нямат ли много странични ефекти и били ме ориентирала доколкото разбрах тези лекарства за стимулации не се поемат от здравната каса и всичко се плаща тебе с какво те стимулираха
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #5 -: Април 07, 2016, 14:23:01 pm »
За съжаление нищо не мога да ти кажа защото нямам много опит със стимулациите - за момента сме правили само една стимулация. Дозите са много ниски и не съм усетила някакви негативни ефекти, единствено ми се вдигна ФСХ, но то моето и без това си е извън норми. Док твърди, че не било резултат от стимулацията, но аз си мисля,че е точно заради стимулацията защото от тогава само пада надолу. Бях стимулирана с по 150 единици мерионал за 6 дни + оргалутран за контрол на ЛХ. Въпреки всичко пак бих опитала една стимулация защото явно без лекарства нещата не стават. При предната ми пункция въпреки хубавите стойности на хормоните не извадихме нищо. Според мен проблем ми е ЛХ, който се покачва бързо и рязко. Иначе за ИЯР мисля че не може да кандидатстваш по програми и се налага да си финансираш лекарствата сама. С две думи - положението е доста сложно, вероятно много хора биха те посъветвали направо да минеш на донорска Я, но аз лично още не съм се отказала от опитите със собствени. Виж какво ще каже Персенска и аз като Кали съм любопитна, но си в добри ръце. Там са професионалисти и ако е възможно да се направи нещо с твои Я, със сигурност ще го опитат


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #6 -: Април 07, 2016, 17:07:42 pm »
Здравейте моят преглед мина много зле като ме попита какви изследвания съм правила казах и на право за АМХ и тя ме попита преди да види резултата колко е 0,20 ли а аз и казах не 0,14 и тя ми каза че положението е много зле и че имам само 5% шанс да забременея питах я за стимулация тя ми отговори че тези стойности са почти изчерпан резерв и че няма какво да се стимулира и ми кажа че единствено остава донорска яйцеклетка.Явно след стойности 0,20 и нагоре може да се очаква някакъв резултат от стимулация а при мен не.
« Последна редакция: Април 07, 2016, 17:11:54 pm от ivona81 »
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #7 -: Април 07, 2016, 21:51:18 pm »
наистина лошо  :( но аз пак ще кажа,че надежда винаги има и човек не трябва да спира да се бори.Каквото и да решиш - дали със своя Я или донорска,важно е да има бебче на финала.А само да кажа,че ако не ме лъже паметта lili2011 беше с такова ниско АМХ и в момента е бременна спонтанно.За мен АМХ още не е докрай изследван показател, 5 %  шанс са ти 5 %


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #8 -: Април 07, 2016, 23:31:21 pm »
Здравей, ivona81. Би ли могла да споделиш стойностите и на другите изследвани хормони  и да споделиш колко антрални фоликула се видяха на прегледа. Благодаря много
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #9 -: Април 08, 2016, 08:48:46 am »
TSH-1.73 при реф.ст-сти 0,27-4,20,пролактин-124,3 при стойности 127-637,
LH-3.05 при стойности фол.2,4-12,60,овул.14-96,FSH-7,15 ПРИ СТОЙНОСТИ ФОЛ.3,2-12,50,ОВУЛ.4,7-21,50,ЕСТРАДИОЛ-190,20 ПРИ СТОЙНОСТИ ФОЛ 46-607,ОВУЛ.315-1828,ТЕСТОСТЕРОН-0,88 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,22-2,90,ПРОГЕСТЕРОН-2,15 ПРИ СТОЙНОСТИ ФОЛ.0,6-4,70 ОВУЛ.2,40-9,4,DHEA-S 7,21 ПРИ СТОЙНОСТИ ЖЕНИ 15-44 Г <9.84,4 АНДРОСТЕНДИОН-9,60 ПРИ СТОЙНОСТИ ЖЕНИ 18-53Г 4,29-13,68 ВСИЧКИ ТЕЗИ ХОРМОНИ СА МИ ПРАВЕНИ НА 4 ДЕН ОТ ЦИКЪЛА .Антрални фоликули до сега не са ме гледали а само към 10-12 ден съм ходила на фоликуметрия три месеца и нямам овулация сега на следващият цикъл д-р Персенка ще види за антрални фоликули
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #10 -: Април 08, 2016, 09:45:08 am »
а ти колко месеца си мерила ФСХ или само един път? Защото по мое мнение стойностите му са много хубави, не ти е повишен. Но може това да е инцидентно само в този месец, а в останалите да ти е извън норми. Затова ме интересува дали си го измервала в повече от един месец. Ако ФСХ ти е в норма, много странно че нямаш овулация  :? Овулацията не изчезва ли вече при много високи стойности на ФСХ?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #11 -: Април 08, 2016, 09:57:40 am »
само един месец но сега при следващият цикъл ще го пусна пак
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #12 -: Април 26, 2016, 16:06:28 pm »
Здравейте днес бях на преглед отново при д-р Персенска след прие на дуфастон за задържан фоликул но още не се е махнал каза ми да пусна LH и естрадиол за да види дали има смисъл да ми дава нещо за стимулация или не а стойностите на LH e 2.5 при реф.стойности фол.фаза 2,12-10,89,овул.фаза 19,18-103,03,лут.фаза 1,2-12,86,постменопауза 10,87-58,64 а на естрадиола резултата ми е 80,4 при реф.стойности фол.фаза 27,00-122,0 овул.фаза 95,0-433,00 лут.ф.49-291 постменопауза 0,00-40,00 и ми каза да почна да пия фемара 5 дена по 2 и на 02,05,2016 пак да отида на преглед някоя от вас използвала ли е това лекарство и какъв е резултатът от него
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #13 -: Април 26, 2016, 18:51:18 pm »
Ивона, аз съм била на Фемара в един от месеците за инсеминация. При мен по никакъв начин не даде резултат - порасна само един доминантен фоликул, който даже не успяхме да спукаме с 10000Е Прегнил (аз обаче съм с ЛУФ). Дано обаче при теб резултатите са по-добри, ще стискам палци :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #14 -: Април 27, 2016, 22:31:55 pm »
ivona81, не се отказвай FSH е добре. Проследявала ли си овулацията, дари е редовна, всеки месец ли имаш такава? 

Аз също преди да забременея имах ИЯР, забременях два пъти със собствени яйцеклетки. Първата бременност...  всъщност прочети линка... http://www.zachatie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1136&Itemid=111

Мисля, че не  писах за ИЯР в разказа си но то се подразбира, в един момент FSH ми показа стойност 36. АМХ  и Антимюлеров изобщо не съм правила, щяха да са статистика, знаех отговора. Тогава бях много притеснена но после се нормализира. Родих дъщеря си 2 месеца преди да навърша 41.

Моят съвет, преди да помислиш за донорска процедура , опитай на естествен цикъл, ако се налага  много лека стимулация и намери лекар, който иска да се бори с теб.

За моя радост д-р Александров и д-р Даскалов бяха моята подкрепа.
От особена  важност са наличие дори и на малко антрални фоликули, аз имах и д-р Александров ми каза, че яйцеклетките ми може да са малко но са качествени поне до колкото може да прецени.

Пожелавам УСПЕХ! :-)
« Последна редакция: Април 27, 2016, 22:34:17 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #15 -: Април 28, 2016, 08:32:43 am »
Ивона, съгласна съм с това, което deep е писала - първо за ФСХ и второ за правилния лекар. Мен също ме водят силно редуциран яйчников резерв, но аз си знам, че си е направо изчерпан (АМХ преди 2 години - 0,250). Казаха ми го още когато бях на 30, сега съм на 32 години. Но при мен ФСХ също е с хубави стойности (последно 5,48 и то в месец след стимулация - лека, но стимулация). Овулация нямам всеки месец, но не заради липса на доминантен фоликул, а заради ЛУФ. Имам малко антрални, но последния път (преди 2 месеца) от два фоликула (пак с лека стимулация) извадихме две хубави яйцеклетки, които се оплодиха и се превърнаха в прекрасни ембриони. Бременност няма, просто малшанс, но аз съм благодарна и обнадеждена, че все пак успяваме донякъде. Лекарката ми е върхът. Ако не беше тя, още преди две години бях готова да си помисля, че всичко е загубено. Но тя смята, че показателите ми, годините и резултатите до момента дават надежди, че нещата могат да се случат и с мои яйцеклетки. Ще опитвам, докато има някакъв резултат. Ако не стане, ще мислим за другите опции.
Много успех и много вяра ти пожелавам. Само не се отказвай!

deep, да ви е здрава и слънчева малка Хрисиана!
 
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #16 -: Април 28, 2016, 09:03:59 am »
DEEP 3 МЕСЕЦА ХОДЕХ НА ФОЛИКУМЕТРИЯ И СЕ ОКАЗА ЧЕ НЯМАМ ОВУЛАЦИЯ А ПЪРВИЯТ ПЪТ КОГАТО БЯХ ПРИ Д-Р Персенска ми каза че положението е много зле и че щом имам едно дете защо да се занимавам с тези работи като ще е трудно но пък онзи ден ми каза че ще опитаме с стимулация и на 02,05,16 съм пак на преглед и че няма да се отказваме толкова лесно
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #17 -: Април 28, 2016, 11:42:24 am »
Благодаря Zlateto, пожелавам успех момичета! <3

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #18 -: Май 11, 2016, 13:22:05 pm »
Здравейте на 05,05,2016 ми правиха пункция и извадиха 2 яйцеклетки който стигнаха до бластоцист но има леки фрагменти казаха че ще ги замразят защото трябва да правя хистероскопия.Искам да попитам някой знае ли тези фрагменти дали оказват влияние на зародиша ако настъпи бременост може ли зародиша да има някакви увреждания и т.н.От емриологията ми каза че трябва да питам д-р Персенска и ако тя прецени имало някакви генетични изследвания за тези неща
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #19 -: Септември 30, 2016, 15:37:43 pm »
Здравейте,
искам и аз да ви споделя моя опит по темата. Аз според моят лекар нямам ИЯР, всички хормони са ми нормални, осевен Антимюлеровият хормон, който е 0,38.
При мен ситуацията е следната имам един отстранен яичник и другият с резекция като 14-годишна. Имам спонтанна бременност на 28 години, след 6 месечни опити. Дъщеря ми сега е на 7 години. От 4 години се опитвам да забременея и имам 1 биохимична бременност и 1 извънматочна, и двете спонтанни само с фоликулометрия. Имам 2 неуспешни инвитро опита, при които винаги вадеха по 5 яйцеклетки от единствения ми яйчник. Бях стимулирана по къс протокол със 300 или 225 единици меногон. Винаги се получаваха хубави ембриони за трансфер. Непосредствено след втория неуспешен опит забременях спонтанно, за съжаление се оказа кухо яйце и направих спонтанен аборт. Винаги имам спонтанна овулация. От 2 години съм под наблюдение всеки цикъл и до сега не съм имала ановулаторен. Моят лекар казва казва, че нисък антимюлеров означава малко яйцеклетки, но не лоши. Пожелавам на всички ни успех!